Tegoroczne Dni Kultury w I LO odbędą się w dniach 16-18 marca i tradycyjnie będą to bardzo intensywne trzy dni imprez, spotkań, warsztatów, wykładów i koncertów. Każdy z pewnością znajdzie coś interesującego i inspirującego dla siebie. Od kilku lat formuła DK znacznie wyszła poza pierwotne ramy występów i spotkań w szkolnej auli. Teraz to dużo więcej! Przez trzy dni I LO zamienia się w centrum spotkań z ciekawymi ludźmi zajmującymi się wieloma dziedzinami nauki i kultury. To również cała paleta zajęć praktycznych i warsztatów prowadzonych przez profesjonalistów, a wszystko to w zasięgu ręki - wystarczy prześledzić program na dany rok i zapisać się na interesujące Was warsztaty/wydarzenia/spotkania. Ilość miejsc jest ograniczona, stąd bywa i tak, że miejsc brakuje. Powoli dopinamy program tegorocznej edycji Dni Kultury, a szczegółowy program przedstawimy około 10 marca.
Tymczasem, już teraz wiadomo, że już po raz dziesiąty DK towarzyszyć będzie Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Piękno" - termin nadsyłania zdjęć mija 27 lutego. (Regulamin i karta). Tradycją DK jest również prezentacja młodych talentów na naszej Scenie Dla Każdego - na której rywalizują artyści różnych specjalności - jury ocenia występy wokalne, instrumentalne, aktorskie , akrobatyczne, taneczne i inne:) - bo to w końcu scena dla KAŻDEGO - które w tym roku odbędzie się 16 marca. Wyniki wszystkich konkursów i podsumowanie DK nastąpi na Gali Dni Kultury 18 marca. 
Tak więc bądźcie gotowi i nie przegapcie niezwykłej szansy poszerzania horyzontów na różnych płaszczyznach - i to dosłownie! Kto jest niezainteresowany - nie ma problemu - szkoła pozostaje szkołą i Ci, którzy nie chcą angażować się w DK mają planowe lekcje - więc nikt nic nie traci:))
Od jakiegoś czasu do prezentowania swoich pasji i wiedzy zachęcamy również naszych uczniów - wszyscy, którzy chcieliby pokazać się swoim kolegom na warsztatach i spotkaniach tematycznych zapraszamy do udziału w tegorocznych Dniach Kultury!
Zgłoszenia na warsztaty i Scenę Dla Każdego przyjmuje pani Joanna Marciniszyn do 20 lutego.