ILONA CELINA RORZKOWSKA
19 marca (środa) 9.00- 12.00 - sala 116
grupa do 30 osób
„Moda na fotografię kreacyjną,
czyli fotografia artystyczna i modowa w Polsce”
I część:
krótki wykład teoretyczny o fotografii kreacyjnej w Polsce
(omówienie różnicy między fotografią kreacyjną/modową a innymi dziedzinami fotografii - charakterystyka pracy: możliwe ścieżki rozwoju, jakie cechy i postawy powinien posiadać fotograf mody, jak wygląda droga kariery w Polsce - kreatywność i kreatywne przygotowanie planu zdjęciowego - zarządzanie produkcją zdjęciową i budowanie teamu - współpraca z modelką i klientami - współpraca z magazynami, agencjami modelek i branżą mody.)
II część:
warsztaty – część praktyczna - uczestnicy mogą zabrać ze sobą aparaty fotograficzne. Każdy z uczestników proszony jest o przygotowanie zestawu kilku pytań na tematy praktyczne i teoretyczne , na które prowadząca będzie odpowiadać. Poza tym, spróbujemy ustawić „modelkę” – omówić podstawowe błędy podczas fotografowania człowieka, omówimy problemy światła. Zobacz profil na fb
O prowadzącej:
Absolwentka I LO
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, studentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, laureatka wielu nagród z dziedziny kultury i sztuki, m.in: Nagroda Rektora Politechniki Wrocławskiej Stypendium Fundacji Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich, Stypendium Kultury i Sztuki Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Artystyczne Stypendium Prezydenta Miasta Wrocław.
MAGDALENA WIĘCŁAW
sala 2
19 marca (środa) - godz. 12.00 - 14.00 (max 40 osób)
20 marca (czwartek) - godz. 8.00 - 12.00 (max 20 osób) - najlepiej osoby z 19.03
"STYL A TRENDY"
19.03 - (max 40 osób) godz. 12.00 - 14.00
Część "teoretyczna" o trendach na nadchodzący sezon, wskazówki jak się ubierać na co dzień i na różne okazje. O tym jak prowadzić blog o modzie, jak przygotować sesję modową, jak pisać modowe recenzje.
20.03 (max 20 osób)
Warsztaty: - przygotowanie własnych stylizacji oraz pokazu lub sesji. Trzy najlepsze stylizacje zostaną nagrodzone.
O prowadzącej:
Absolwentka I LO
Absolwentka Univeristy of Bradfordshire - Psychology. Od dwóch i pół roku prowadzi blog o modzie, do tej pory wyszedł jeden numer The Bite Magazine z sesjami stylizowanymi przez Magdalenę. Teraz przygotowuje sesje do nowego numeru i pisze recenzje pokazów z London Fashion Week i London Collections: Men.
W marcu 2014r Magdalena brała udział w sesji najlepiej ubranych ludzi w Londynie (zaproszono 30 bloggerów i stylistów z Londynu), zdjęcia ukażą się w książce, która wyjdzie w kwietniu/maju.
MICHAŁ NAREWSKI & AMELIA KRZESZOWSKA
19 marca - godz. 12.00 - 13.00 - sala 118
grupa (do 15 osób)
"Sztuka tworzenia Sztuki"
Spotkanie z artystami - o wystawiennictwie, marketingu, o samej pasji tworzenia... wolna rozmowa z wolnymi ludźmi.
O prowadzących:
Michał Narewski - absolwent I LO. Pisze o sobie:
"Historyk sztuki, smakosz sztuk pięknym, art freak, freelancer w dziedzinach malarstwo, rysunek, kolaż, ma na swoim koncie 9 wystaw indywidualnych w tym ekspozycję w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu (oddział Muzeum Narodowego) i liczne wystawy zbiorowe, uczestnik aukcji sztuki współczesnej wrocławskich domów aukcyjnych, prace jego znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach.
Zachęcam wszystkich do ukazywania własnej twórczości, kocham słowa Karla Krausa, iż: "Skromność jest prawem artystów, próżność ich obowiązkiem"."
Amelia Krzeszowska
ANITA BARTOSZEWICZ
MEBLOWY UPCYCLING - sala 103
12 osób (ta sama grupa przez 2 dni!)
19-20 marca - godz. 9.00 - 12.00
Warsztaty twórczej renowacji
Dzień 1.
Wprowadzenie: o pasji, firmie, starociach (prezentacja na rzutniku multimedialnym). Inspiracje i warsztat - skąd wziąć pomysł i jak go zrealizować.
Działanie cz. I(podział na 6 grup po 2 os., wybór mebli, określenie planu renowacji, prace wstępne)
Dzień 2.
Działanie cz. II - renowacja w praktyce oraz prace wykończeniowe. Prosimy o zabranie ubrań, które mogą się ubrudzić w trakcie nadawania starym meblom nowego życia!
O prowadzącej:
Absolwentka I LO, ukończyła Historię Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Właścicielka firmy DECOROZJA, która zajmuje się renowacja starych mebli i przywracaniem ich do życia:)
MARTA KONIK
19 marca - godz 9.00- 11.00/12.00 - sala 11
"OTWÓRZ SIĘ" - warsztaty teatralne
(grupa 15 osób)
Na warsztatach nauczycie się podstaw techniki wymowy, pracy przeponą, odkrywania swoich emocji oraz uruchamiania wyobraźni.
O prowadzącej:
Absolwentka I LO, obecnie studiuje w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu.
Marta jest wokalistką zespołu SCOFFERS.
BARTOSZ FLISIEWICZ
19 marca - godz. 10.00- 12.00 - sala 12
grupa 26 osób
"Tym razem nie blefuję!" - warsztaty pokera
"Zajęcia będą miały na celu pokazanie tej dyscypliny sportu w dobrym świetle, która niestety często w Polsce przedstawiana jest w krzywym zwierciadle, gdzie kojarzona jest z przekrętami i rozgrywkami w tzw. „melinach”. Tymczasem nowoczesny poker jest rozgrywką intelektualną, gdzie szczęście odgrywa jedynie poboczną rolę, a głównie liczą się umiejętności i doświadczenie graczy. Spotkanie będzie miało na celu promocję gry w pokera w naszym rejonie, przewidziany wstęp teoretyczny i szybki kurs gry w praktyce, serdecznie zapraszam!"
Bartosz Flisiewicz.
O prowadzącym:
Absolwent I LO. Obecnie student Politechniki Wrocławskiej na kierunku budownictwa, jednakże głównie pasjonat i gracz pokera.
AGATA DROZDEK -
19 marca - 11 - 12.30 - LOSZEK
(grupa 5 osób)
Warsztat gry na bębnach
O prowadzącej:
Uczennica I LO, gra na bębnach od 3 lat, jest uczennicą Szkoły Muzycznej I stopnia na instrumentach perkusyjnych.
Uczestnicy będą mieli możliwość nauczyć się podstaw gry na bębnach.
KLAUDIA DZIOBIAK
19 marca - 8.00-10.30
(grupa 10-20 osób) - LOSZEK
Warsztaty BEAT BOX
O prowadzącej:
Uczennica I LO, Od trzech lat zajmuje się beatboxem. Swoją pasją chciałaby zarazić innych.
"Jeśli chcesz się nauczyć podstaw beatboxu, potrenować swój głos czy nawet pobawić się muzyką tworzoną przez samego siebie - zapisz się do mnie :)"
WIOLETTA MAĆKAŁA
sala 212
19 marca - od 9.00 do 10.30 i od 11.00 do 13.00
grupa max 30 osób
O filmie i nie tylko:
"Woody Allen, jakiego nie znacie"
O prowadzącej:
Wioletta Maćkała jest polonistką i bibliotekarką, Woody’ego Allena wielbi od młodości i to jemu chce poświęcić parę lekcji w czasie szkolnych Dni Kultury, by w ten sposób oddać hołd niezwykłemu reżyserowi i satyrykowi. Umysł Allena to fabryka pomysłów, nakręcił 40 filmów i napisał kilka sztuk teatralnych o zgrozie życia(!), a mimo to (wszak niełatwo informować ludzi o tym, że umrą!) utrzymuje się na szczycie od 35 lat. Przedmiotem prezentacji będzie Woody Allen sprzed lat.
PIOTR MALSKI
19 marca - godz. 9.00 - 11.00 - sala 213
grupa (max 30 osób)
"BIEGANIE I WEGETARIANIE"
O zdrowym stylu życia, bieganiu i niezwykłych koktajlach, które będzie można przyrządzić i spożyć:)
O prowadzącym:
"Skalany łakomstwem wegetarianin, cherlawy wielbiciel późnonocnych biegów po lesie, gdzie zgodnie z kierunkiem wykształcenia sapie po niemiecku, od czego spadają zgorszone liście drzew".
ADAM GRZEZIÓŁKOWSKI
19 marca - godz. 9.00 - 13.00 - sala gimnastyczna
(max. 40 osób)
KRAV MAGA - samoobrona dla każdego
O prowadzącym:
Adam Grzeziółkowski - stopień G5, Instruktor cywilny KRAV MAGA – z uprawnieniami międzynarodowymi wydanymi przez EYAL YANILOV i TOMASZ ADAMCZYK, Instruktor rekreacji ruchowej i samoobrony – uprawnienia państwowe wydane przez Ministra Sportu, Instruktor Tactical Knife Fighting (taktycznej walki nożem), Instruktor strzelectwa sportowego, bojowego, były zawodnik Zawodowej Drużyny Kolarskiej CCC POLSAT Polkowice, uczestnik licznych seminariów, szkoleń i obozów szkoleniowych krav maga (Knife Fight, Operational Tonfa Course, Multiple Attackers, Extreme Knife Defense)
WSPÓŁPROWADZĄCY:
• Agnieszka Kazimierów (asystentka, stopień P5, trzy lata praktyki)
• Tomasz Swakoń (stopień P2)
• Bartosz Chilkiewicz (stopień P2)
• Kamil Rogacki (stopień P2)
Przebieg warsztatów:
Część I - teoretyczna. Instruktor wyjaśni, co to jest krav maga, omówi jej zasady oraz historię. Wykład zajmie ok. 45 min.
Część II - praktyczna na sali gimnastycznej. Będzie to trening, który potrwa 2,5 - 3h.
Uczestnicy muszą mieć ze sobą strój sportowy (najlepiej długie spodnie dresowe) oraz wodę (i ewentualnie batonika)
ELŻBIETA KOCHAN
20 marca - godz. 9.00 - 12.00 - sala 118
(max 20 osób)
"Portret ekspresyjny" - warsztaty malarskie
O prowadzącej:
Absolwentka I LO, artystka - plastyk, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu.
Uczestnicy warsztatów przynoszą na zajęcia: pędzle oraz do wyboru: węgiel, pastele, farby plakatowe / akrylowe/ tempera.
Lek.Med. MACIEJ PLESIAK
specjalista chirurg
(max. 40 osób)
20 marca - godz. 9.30 - 10.30 - sala 120
"Zdrowy Styl Życia"
O prowadzącym:
Absolwent I LO
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na Wydziale Lekarskim. Obecnie na studiach podyplomowych z zakresu Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Dr Plesiak odbył również szkolenia w zakresie chirurgicznego leczenia otyłości (chirurgia bariatryczna) w czołowych ośrodkach w Polsce.
ROBOTYKA z EPSILONEM
Dawid Śliwa - sala 116
20 marca (czwartek) 10.00 - 13.00
grupa max 16 osób
Akademia Epsilon s.c. w Lubinie
Zawody z robotyki
Opis warsztatów:
"Podczas Dni Kultury przeprowadzimy zawody z robotyki, wykorzystując zestawy edukacyjne LEGO® Mindstorms EV3™, które łączą klocki LEGO® z czujnikami elektronicznymi, serwomechanizmami i komputerową jednostką centralną, pozwalającymi między innymi na konstruowanie robotów i układów automatyki oraz na ich odpowiednie oprogramowywanie. Turniej będzie się składał z trzech konkurencji: zawodów sumo, labiryntu oraz specjalnego szlaku. Każdy zespół samodzielnie zbuduje swojego robota, zadecyduje, jakie czujniki elektroniczne wykorzysta w danej konkurencji oraz napisze program w LME EV3 Software™. Uczniowie I LO będą mogli sprawdzić swoje umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej oraz pracy zespołowej. Na koniec spotkania omówimy inne środowiska programowania, m.in. w języku C. Ponadto prowadzący opowie o swoim kierunku i postara się przekonać licealistów, dlaczego warto studiować automatykę i robotykę. Gwarantujemy świetną zabawę!"
Zobacz całość
O prowadzącym:
Student Automatyki i Robotyki na wydziale Elektroniki, Politechniki Wrocławskiej. Swoją pasję projektowania, budowania i programowania robotów rozwija już od szkoły średniej, sukcesywnie nabywając nową wiedzę i umiejętności. Od 2013 roku członek Koła Naukowego Robotyków „KoNaR”.
PIOTR WOJCIECHOWSKI
21 marca - godz. 9.00 - 11.00 - sala 118
"Na czym oprzeć i jak budować pewność siebie"
(grupa do 40 osób)
O prowadzącym:
Absolwent I LO. Obecnie studiuje Coaching i doradztwo filozoficzne na Uniwersytecie Śląskim, rozwija też firmę (milcord.pl ), świetny strzelec - trenuje z zawodnikami z kadry Polski w Piaście Bieruń.
W programie:
"na czym oprzeć i jak budować pewność siebie, jak pokonywać własne ograniczenia, przełamywanie oporów przed wystąpieniami publicznymi, egzaminami etc.,"bullshit detektor"- czyli usuwanie szkodliwych sugestii z życia, submodalności- jak przekotwiczyć negatywne reakcje na pozytywne, jak przyspieszyć własną edukację w wielu dziedzinach, postrzeganie problemów - tworzenie planów krótkoterminowych, długoterminowych i ich realizacja oraz jak czerpać najlepsze wzorce i motywacje od ludzi, którzy już teraz uosabiają nasze ideały.
Będzie dużo praktycznych ćwiczeń, bo jak to mawia mentor Piotra: Jak ktoś Ci coś powie, to zapomnisz. Jak zapiszesz, to zapamiętasz, a jak spróbujesz, to zrozumiesz".
ROKSANA RATAJCZAK & DARIA PITAK
21 marca - godz. 9.00 - 10.00 - sala 103
"Dwie strony obiektywu,czyli synergia modelki i fotografa w sztuce wizualnej"
Jak odnaleźć się w branży fotograficznej? - to hasło przewodnie spotkania.O współpracy, nawiązywaniu kontaktów z nowymi osobami i o odnajdowaniu się w świecie sztuk wizualnych i nie tylko.
O prowadzących:
Daria jest na 3 roku Mechatroniki na Wydziale Mechanicznym na Politechnice Wr,ocławskiej, ale każdą wolną chwilę spędza przy zdjęciach - albo w formie czynnej (robi sesje) albo biernej (obróbki w programach graficznych).
Roksana studiuje projektowanie graficzne na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.Cały czas pracuje nad powiększeniem swojego portfolio, poprzez udział w plenerach fotograficznych organizowanych w różnych częściach Polski.
GAWEŁ SZCZĘSNY
21 marca - godz. 9.00 - 10.00 - sala 116
grupa (20 osób) - możliwe dwie
"Służby specjalne w systemie bezpieczeństwa państwa"
Absolwent I LO
Obecnie student Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu
FILIP CHOMA & ALICJA ZALEWSKA
21 marca - godz. 9.00 i 11.00 - sala 120
dwie grupy po 25 osób
"SHOW ME YOUR WAY, czyli jak okrążyli świat"
Absolwenci I LO
Zapraszamy na spotkanie z podróżnikami...
W trasie spędzili prawie 7 miesięcy, odwiedzając 15 państw i pokonując 75 000 km... W trakcie spotkania opowiadać będą o podróży dookoła świata, ludziach spotkanych na swojej drodze i miejscach, o których nie zapomną do końca życia. Podpowiedzą również jak zorganizować taką podróż i co ze sobą zabrać.
Nie obędzie się bez ciekawych przygód i sporej ilości zdjęć.
Michał Veronese & Arianna Ciupak
19, 20, 21 marca - godz. 8.00 - 8.45 - sala 13
(grupa max.12 osób - ta sama przez 3 dni!)
"Lekcja włoskiego"
O prowadzących:
Arianna, uczennica I LO, mieszkała w Rzymie 6 lat, uczęszczała do włoskiej szkoły.
Michał, uczeń I LO, mieszkał w Reggio przez 3 lata, gdzie chodził do szkoły.
Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość dowiedzieć się czegoś o kulturze i smaczkach Włoch oraz nauczyć się pożytecznych słów i zwrotów z potocznego języka włoskiego.
AGNIESZKA MAŃKO-LERKA
21 marca - godz. 8.00 - 9.30 (grupa 20 osób)
Warsztaty z ćwiczeniami couchingowymi:
"Psychologia pozytywna, czyli sukces zaczyna się w głowie"
O prowadzącej:
Absolwentka I LO
Agnieszka Mańko-Lerka.
Psycholog, psychoterapeuta - obecnie w trakcie szkolenia podyplomowego w terapii poznawczo-behawioralnej. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Ukończyła także studia podyplomowe z Logopedii i Pedagogiki.
Obecnie pracuje w Przychodni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, gdzie prowadzi terapię indywidualną, psychoedukację dla pacjentów i ich rodzin. Nieustannie podnosi swoje kwalifikację poprzez uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach dotyczących psychoterapii i diagnostyki psychologicznej.
Prowadzi terapię indywidualną z dziećmi i młodzieżą zmagającymi się z: ADHD, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami emocjonalnymi, zaburzeniami zachowania.