KTO na XVI DK?
Przedstawiamy sylwetki naszych tegorocznych gości:



ELA ŻYREK
“Pachnąca Pewność Siebie" - warsztaty
"5 kroków do Autentycznej Pewności Siebie" - wykład

Ela Żyrek jest absolwentką naszej szkoły. Po ukończeniu z wyróżnieniem studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, z tytułem mgr inż. biotechnologii, ze specjalizacją mikrobiologia żywności, pełna optymizmu i radości wyrusza wraz z mężem na Południe Polski - do pięknego Żywca. Po 2 bolesnych latach zderzania się z rzeczywistością (bezrobocie, 2 kolejne, przypadkowe prace) w końcu dostaje swoją szansę i rozpoczyna pracę w browarze w Żywcu. Przez kolejne lata, aż do dzisiaj, rozwija swoje umiejętności i wykorzystując nabywane doświadczenie, podróżuje i wspiera browary Grupy Żywiec oraz kolejne browary rodziny Heinekena na całym świecie - od Nigerii, poprzez kraje Europy, najdalsze krańce Rosji aż po Nową Zelandię.
Wychowana w męskim świecie browarów, procesów technologicznych i instalacji przemysłowych, poszukuje równowagi i odnajduje pasję, radość i swoją kobiecą naturę w świecie roślin i esencji aromatycznych. Już jako certyfikowany aromaterapeuta, tworzy swoją pierwszą linię naturalnych kosmetyków na bazie aromaterapii marki AROMATIQA. Ciekawość Świata, napotkani ludzie, niezwykłe synchronizacje prowadzą ją wprost to Feminine Power. Po 2 wspaniałych, niezwykle inspirujących latach szkoleń, zostaje coachem transformacyjnym Feminine Power. W tej roli Ela wspiera kobiety w odkrywaniu ich prawdziwego potencjału, pomaga im budować poczucie własnej wartości i autentycznej pewności siebie oraz uczy jak tworzyć swoje życie tak, aby żyć zgodnie z własnymi wartościami i na własnych warunkach. Kobieta wielu pasji, która potrafi z odwagą, twardo i zdecydowanie stąpać po ziemi i jednocześnie z lekkością motyla i otulona subtelnymi zapachami od Matki Natury, w towarzystwie wielu wspaniałych kobiet z całego świata, przemierza i transformuje najgłębsze obszary kobiecej psyche.
Zapraszam Cię serdecznie na warsztat “Pachnąca Pewności Siebie”, gdzie nauczysz tworzyć wyjątkowe produkty, które pomogą ci budować swoją autentyczną pewność siebie, pozwolą Ci wydobyć z siebie swój potencjał,  które wzmocnią twoje zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne i które pozwolą ci pielęgnować swoje ciało w naturalny i bezpieczny sposób. Na warsztacie poznasz 5 niezwykłych esencji aromatycznych, nauczysz się je bezpiecznie stosować, mieszać, tworzyć na ich bazie wiele niezwykłych, wyjątkowych produktów. Poznasz świat Matki Natury i nauczysz się z niego korzystać. Otulona wspaniałym zapachem, poczujesz wsparcie w chwilach, w których będziesz tego najbardziej potrzebować. Warsztat jest niezwykle przyjemnym, inspirującym wydarzeniem i dlatego właśnie już cieszę się na spotkanie z Tobą!





JACEK JAZY
"Współczesne uzależnienia” - wykład
Specjalista psychiatra, certyfikowany specjalista terapii uzależnień.
Absolwent Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego,Uniwersytetu Zielonogórskiego
Ordynator Oddziału Psychiatrycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym.
Pasjonat psów, fotografii i sportu.



WOJTEK WDOWIAK
"Przyszłość pracy - rewolucja 4.0"
Wojtek jest współzałożycielem HOBNOB.pro i Kariera.pl. Myśli globalnie, głownie uprawiając co chwilę jakieś fajne sporty. Działa globalnie, wierząc, że za chwilę wszyscy będziemy mogli pracować gdzie chcemy i z kim chcemy. W wolnych chwilach bada zastosowania i potencjał technologii Blockchain na Akademii Leona Koźmińskiego.
Nadchodzi czas rewolucji. Dużą cześć naszej pracy będą wykonywać roboty wyposażone w sztuczną inteligencję. Jak będzie wyglądał rynek pracy za 10 lat? Jak budować swoje umiejętności i karierę żeby nie przegrać z AI?
Odpowiedzi na te pytania i na wiele innych poznacie podczas wykładu "Przyszłość pracy - rewolucja 4.0"

 


MAŁGORZTA ŻYCZKOWSKA - CZESAK
"Tadeusz Kantor- artysta totalny"  - wykład z prezentacją multimedialną 
oraz  w
arsztaty: "Magia przedmiotów niższego rzędu w twórczości T. Kantora" 

Absolwentka I LO W Lubinie oraz polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim  i podyplomowych studiów menedżerskich w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu,
od 2012r. dyrektor Centrum Kultury "Muza" w Lubinie. Menedżer kultury z wyboru i pasji. Inicjatorka i twórczyni m.in. Lubińskiej Jesieni Teatralnej, Festiwalu Rękodzieła 
i koncertów w "Muzycznej Altanie". W wolnych chwilach żeglarka, miłośniczka podróży, dobrej książki i ruchu na świeżym powietrzu.
"Chcę przypomnieć sylwetkę i dokonania Tadeusza Kantora, artysty niezwykle wszechstronnego i odważnego."




DOROTA BANASZAK
"Nie wiedzieć, rzecz ludzka. Rzecz o tym jak przez różne pasje, zawody i firmy można odkrywać nowe pomysły na siebie."
Dorota Banaszak – Country Easy Shopping Experience Manager, IKEA Poland. Absolwentka I LO w Lubinie. 
Tytuł magistra ekonomii uzyskała na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Kolejne szczeble wiedzy zdobyła na studiach International MBA na EADA Business School  w Barcelonie oraz na studiach HR Business Partner na Akademii im. L. Koźmińskiego w Warszawie.
"Pytanie o to kim zostanę w przyszłości było dla mnie traumą - a moje kolejne wybory czasem przypadkowe. Ale tylko z pozoru, bo podążając za swoimi marzeniami i pasjami spróbowałam swoich sił w kilku dziedzinach i firmach. I co najważniejsze odkryłam jak wielką daje mi to siłę w pracy i życiu."
# openmind #otwartość

 



ADA AUGUSTYNIAK
Ada Augustyniak - absolwentka Instytutu Filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, rysuje i pisze filozofię w książkach obrazkowych, uczy języka chińskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim i prowadzi autorskie warsztaty Rysowania Filozofii dla dzieci i dorosłych, chodzi po lesie, robi zdjęcia i wegańsko gotuje.
Interesuje się narracją wizualną oraz sprawdzaniem granic języka i rzeczywistości. Stypendystka Ministerstwa Kultury w 2016 r.
www.adaaugustyniak.pl
spotkanie I: JAK CZYTAĆ KSIĄŻKI OBRAZKOWE (PICTUREBOOKS)?
Książki obrazkowe (tzw Picturebooks) to wyjątkowe medium, które w Polsce dopiero zaczyna stawać się popularne. W czasie spotkania pokażę wybrane książki obrazkowe i spróbuję odpowiedzieć na pytania:
- czym się różni książka obrazkowa od książki z obrazkami?
- czy książki obrazkowe są przeznaczone dla dorosłych, czy dla dzieci?
- jak mozna czytać książki obrazkowe?
spotkanie II - JAK TRUDNY JEST JĘZYK CHIŃSKI?
Czy chiński jest najtrudniejszym językiem świata? Jak bardzo różni się od polskiego? Czy można się go nauczyć?




BARTEK GRĘDYSA

Apka, Insta, job - czyli o tym, że jesteś czymś więcej niż CV (albo portfolio)
 i że to właśnie najbardziej interesuje fajnych pracodawców. Na przykładzie moim, agencji reklamowej 180heartbeats i NIKE
Będzie to mini prezentacja z cyklu "urzekła mnie twoja historia"  z krótką rozgrzewką i treningiem biegowym (serio, ale nie więcej niż 5K, żebyście zdążyli na inne ciekawe spotkania). Opowiem o tym, jak mnie zatrudniła fajna firma i co z tym wspólnego miały biegowa aplikacja oraz Instagram. To będzie taki w-f z gadaniem, więc obowiązuje stroje sportowe i żadnych zwolnień. Mam nadzieję, że dzisiaj się lubi WF
Jestem absolwentem I LO klasy matematyczno-fizycznej, studiowałem dziennikarstwo, chciałem być radiowcem, a zostałem copywriterem i wymyślam reklamy. Po półtorarocznej przygodzie z marką NIKE i 180heartbeats - jedną z najbardziej kreatywnych agencji reklamowych w kraju - wróciłem na łono nudy i produktów zawierających cukier, więc pewnie wystartuję w kolejnym maratonie (po The San Francisco Marathon)



 
ANNA WIŚNIEWSKA
"W poszukiwaniu Mony Lisy" - warsztaty plastyczne przy sztalugach cz.1
"Od RENESANSU Do EKSPRESJONIZMU" - warsztaty cz.2

Anna Wiśniewska w roku 2004 ukończyła Akademią Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom otrzymała w pracowni malarstwa prof. Piotra c. Kowalskiego. W kręgu jej artystycznych zainteresowań znajduje się malarstwo, grafika oraz witraż. Zajmuje się animacją kultury oraz edukacją artystyczną dzieci i młodzieży, prowadząc pracownię plastyczną w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie.  W dorobku artystki znajdują się wystawy indywidualne i zbiorowe w Polsce, Niemczech i Francji. W 2009 r. została uhonorowana wyróżnieniem III Lubińskiego Biennale Sztuki.




LUCYNA POWAŁA
Taniec jest w nas.
Moja pasja to taniec i muzyka.
Kultura flamenco fascynowała mnie od zawsze swoją filozofią i oryginalnością. Od kilku lat tańczę w szkole tańca CARMEN w CK Muza. 
Zapraszam  na warsztaty - ZUMBA MERENGUE dla poczatkujących.






BERENIKA ZIĄBER
„Open Mind. Od teatrologii do IBM”.

Berenika Ziąber: Jestem teatrologiem, który od 4 lat pracuje w IBM. Z dumą należę do grona absolwentów klasy dziennikarskiej IV c u Pani Profesor Marioli Lech w I LO im. Mikołaja Kopernika w Lubinie. Z dumą, bo lata w liceum były dla mnie początkiem otwartego myślenia, ciekawości świata i uświadomienia sobie dostępu do całej gamy możliwości - pod warunkiem, że wyjdziemy im choć trochę naprzeciw i pozostaniemy w tym autentyczni. Dlatego starałam się nie ograniczać branżowo na swojej policealnej drodze. To także czas najważniejszych przyjaźni mojego życia. Wielowątkowe rozmowy po lekcjach i na górskich szlakach kontynuujemy z Panią Profesor i IV c do dziś, czego i Wam z całego serca życzę.
Zapraszam serdecznie na warsztat pod hasłem: „Open Mind. Od teatrologii do IBM”. Spróbuję Wam pokazać na przykładzie mojej drogi, jak ważne jest bycie ciekawym nowego, przełamywanie barier, otwartość na ludzi i świat oraz – co najważniejsze – jasna komunikacja.
Studia
 „Teatrologia” na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (1997-2004)
Podyplomowo:
„Fundusze Strukturalne UE” na Wydziale Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego (2003-2004)
„Polityka publiczna w Europie” w języku francuskim, we współpracy uniwersytetów we Wrocławiu i Strasbourgu (2004-2005)
„Zarządzanie projektami” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu (2012-2013). 
Praca
Staż w Regionie Alzacji w Strasbourgu – opracowanie nt. projektów międzynarodowych Dolnego Śląska (2006)
Specjalista ds. wydawnictw Opery Wrocławskiej (2006-2007)
Specjalista w Wydziale Współpracy z Zagranicą i Projektów Międzynarodowych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego (2007-2013)
Project Manager w IBM we Wrocławiu (od 2013).
Pasje: muzyka i słowo 
XVI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej (Lubin, 1999): Grand Prix w kategorii amatorów 
VII Międzynarodowy Wieczór Piosenki Francuskiej (Split, Chorwacja, 1999) – III nagroda
Gazeta Wyborcza Wrocław, Dział Kultury – recenzent Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans (2010)
Magazyn Portu Lotniczego Wrocław „Hi Fly” (2010-2013) - artykuły o ciekawych kierunkach świata, najważniejszych wydarzeniach we Wrocławiu i wywiady z ważnymi postaciami świata kultury na Dolnym Śląsku (Ewa Michnik, Roman Gutek, Andrzej Kosendiak, Robert Gonera, Konrad Imiela, Michał Znaniecki, Lech Janerka).





TOMASZ FORYŚ
"Zawód - PROGRAMISTA"
Ile zarabiają programiści?
Czy potrzebne są studia? W jakim wieku można zostać programistą? Jak zostać programistą i od czego zacząć? Sztuczna inteligencja - jak to działa?
"Mogę troszkę zmotywować do programowania matematyki":)
Tomasz Foryś - założyciel Akademii Epsilon. Matematyk z wykształcenia i zamiłowania. Ukończył Politechnikę Wrocławską, Wydział PPT (Podstawowe Problemy Techniki) z tytułem mgr inż. matematyki stosowanej, specjalność: matematyka finansowa i aktuarialna. Od wielu lat prowadzi kursy maturalne, może pochwalić się 100% zdawalnością swoich kursantów. Jest cierpliwy i wyrozumiały, a swoją wiedzę przekazuje w przystępny dla każdego sposób. Znajdzie wspólny język zarówno z młodymi pasjonatami matematyki, jak i tymi, którzy tę naukę traktują jako „zło konieczne”.





JUSTYNA LACH
Design Thinking, czyli po co nam myślenie projektowe? - warsztaty
Od pięciu lat odpowiada za promocję i marketing Concordia Design – centrum designu i kreatywności w Poznaniu (www.concordiadesign.pl). Wcześniej pracowała jako strateg w agencji PR’owej Media Consulta w Berlinie oraz jako copywriter w agencji reklamowej GPD w Poznaniu. 
Absolwentka klasy dziennikarskiej w  I LO w Lubinie, dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, turystyki na Uniwersytecie Blasie Pascal we Francji oraz Podyplomowych  Studiów Public Relations na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.
Design Thinking, czyli po co nam myślenie projektowe? - warsztaty
Nie wiem, czy słyszeliście o design thinking, ale na pewno mieliście już okazję realizować większe lub mniejsze projekty i podczas tego procesu rozwiązywaliście różne problemy po to, by na końcu osiągnąć wyznaczony cel.  Design thinking to sposób działania, który również prowadzi do osiągnięcia celu, tyle, że to działanie… nigdy się nie kończy!
Podstawą design thinking jest  praca warsztatowa z wykorzystaniem technik kreatywnych i przy udziale ekspertów z wielu bardzo różnych dziedzin. Wszystko po to, by jak najlepiej poznać oczekiwania (uświadomione lub nie) osób, dla których dany projekt (produkt lub usługa) powstaje i dzięki temu odpowiedzieć na ich potrzeby.
Na naszych warsztatach pokażę wam kilka takich technik pracy warsztatowej, część z nich będzie dotyczyła również technik kreatywnych, które bardzo się tutaj przydają, otwierają głowę i pozwalają wpadać na świeże rozwiązania. Jestem pewna, że przyda się wam to nie tylko w ewentualnej pracy, ale też prywatnie!




ANNA BĄCZKOWSKA

WARSZTATY / Fotografia mody i portretowa
Anna Bączkowska - absolwentka klasy matematyczno-biologicznej z rocznika 2010. Ukończyła studia na kierunku Dziennikarstwa i medioznawstwa ze specjalizacją Fotografii na Uniwersytecie Warszawskim, a także warszawską Akademię Fotografii. Obecnie studentka studiów magisterskich na kierunku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w Łódzkiej Szkole Filmowej. Ma na swoim koncie pracę dla magazynów VICE i Fashion Magazine, a także publikacje w K MAG-u czy też PhotoVogue Italia. Zajmuje się fotografią mody, reklamową i portretową. Niekomercyjnie - dokumentalną. Od zawsze pasjonowało ją ambitne kino i filmy dokumentalne. Decyzja o wejściu do branży filmowej dość długo w niej dojrzewała, ale w końcu zaowocowała studiami na Filmówce. Obecnie pracuje nad swoim pierwszym filmem dokumentalnym, w którym będzie zarówno producentką, jak i reżyserką. W trakcie spotkania opowie o swojej drodze i nieoczywistych wyborach, a także pracy fotografa oraz filmowca. WARSZTATY / Fotografia mody i portretowa.: W ramach wprowadzenia do warsztatów i inspiracji do pracy, przestawię Wam zarys historii fotografii mody - najważniejsze nazwiska i główne nurty. Następnie przejdziemy do zajęć praktycznych - sesji modowej, w której wezmą udział modelki prezentujące dzieła szkolnych projektantów. Pokażę Wam jak pracować z modelem, a przede wszystkim- jak posługiwać się światłem naturalnym i sztucznym. Na zakończenie warsztatów wybierzemy Wasze najlepsze zdjęcia, przeanalizujemy je od strony teoretycznej i wykonamy wstępną obróbkę w Photoshopie.
Ważne - każdy uczestnik musi posiadać własny aparat cyfrowy.
www.anna-baczkowska.com




JAKUB IZDEBSKI
"Kino polskie po odzyskaniu niepodległości"- warsztaty
"Kino popularne i polityka na przykładzie amerykańskich nurtów filmowych w latach osiemdziesiątych" - wykład

Jakub Izdebski, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie, magister filmoznawstwa i doktorant w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przygotowuje rozprawę doktorską dotyczącą kina superbohaterskiego oraz sposobów obrazowania przez nie zmian politycznych i społecznych na świecie. Publikował między innymi  w „EKRANach”, „Kinie”, „Przeglądzie kulturoznawczym” oraz serwisie internetowym Interia Film.
Wykład: przedstawienie sytuacji na świecie na początku lat osiemdziesiątych: zimna wojna, rozczarowanie prezydenturą Cartera, wygrana Reagana (powrót do konserwatywnych wartości i intensyfikacja wyścigu zbrojeń). Prezydencja Eisenhowera postawiona za wzór.Odejście od kina lat siedemdziesiątych.
Nurt reaganomatografii – ukazanie założeń polityki Reagana przez popierających go aktorów, między innymi Sylvestra Stallone’a, Arnolda Schwarzeneggera, Chucka Norrisa. Omówienie nurtu na przykładzie filmów Stallone’a: serii „Rambo”, „Rocky IV”, „Kobra”.
Wskazanie rewersu reaganomatografii: Kina Nowej Przygody. Eskapizm, powrót do kina przygodowego lat trzydziestych i pięćdziesiątych, kino familijne, kino wysokobudżetowe. Omówienie na przykładzie pierwszej trylogii „Gwiezdnych Wojen” oraz filmów Stevena Spielberga („Poszukiwacze zaginionej arki”, „E.T.”).
Wskazanie na przykłady nostalgii za reaganomatografią (seria „Niezniszczalni”, „Kung Fury”) i Nową Przygodą (serial „Stranger Things”).
Warsztaty:  Nakreślenie rozwoju polskiej kinematografii od końca drugiej wojny światowej do teraz! Tego nie można przegapić!


   

JUSTYNA JAZY
Kolorowo na wiosnę - warsztaty dietetyczne
Nauczyciel biologii, psychodietetyk, praktyk odchudzania. 
Właścicielka firmy VIVIMUS Gabinet Psychodietetyczny.
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego , SWPS we Wrocławiu .  
Pasjonatka kotów i zdrowej (niekoniecznie dietetycznej) kuchni."Wspieram i towarzyszę moim Klientom w ich osobistej drodze w poszukiwaniu sposobu na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Wiem, z własnego doświadczenia, jaką ogromną trudnością dla niektórych ludzi jest utrzymanie diety, a później, po wielu wyrzeczeniach
i po osiągnięciu wymarzonej wagi, zachowanie zdrowych nawyków."




KRZYSZTOF GUMIENNY
"Homerecording - praktyka nagrywania w warunkach domowych" - warsztaty
Krzysztof Gumienny - absolwent I LO w Lubinie. Gitarzysta, kompozytor, producent, multiinstrumentalista oraz pedagog. Współtwórca Fundacji Zjednoczonych Artystów „FuZjA”, gdzie pełni funkcję Członka Zarządu. W ramach działalności Fundacji zrealizował kilkanaście projektów kulturalno-artystycznych adresowanych do dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Od 10 lat jest nauczycielem gry na gitarze klasycznej , elektrycznej i basowej m.in. w CAE ZG-Muzyk. Edukację muzyczną rozpoczął w PSM I-go st. w Lubinie, następnie kontynuował we Wrocławskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej oraz na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Warsztat gitarowy szkolił na licznych kursach pod okiem takich muzyków jak: Jarosław Śmietana, Marek Napiórkowski, Artur Lesicki, Susan Weinert, Daniel Popiałkiewicz, Gabriel Niedziela, Marek Raduli. Współpracował z Filharmonią Zielonogórską (m.in. koncert „Kalinowo” z Olgą Bończyk), Big Bandem Zielonogórskim (koncerty z Krzysztofem Kiljańskim, Ewa Urygą, Mikem Russelem), Big Bandem Nowosolskim (III miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Big Bandów w Nowym Tomyślu), Orkiestrą Wojciecha Zandeckiego ( koncert „Warto jest pomagać” z m.in. Katarzyną Skrzynecką i Kubą Badachem), Orkiestrą Rivendell (współpraca z Teatrem Ocelot i międzynarodowa trasa koncertowa), Orkiestrą Yanta, a także Kameralną Orkiestrą Filharmonii Radiowej. Skomponował oraz wyprodukował muzykę do spektakli teatralnych m.in. „Gość z planety Badedadeusz” czy „Syn Dozorcy”. Grał w wielu zespołach muzycznych o różnej stylistyce, koncertując na terenie całej Europy m.in. Zielony Groszek(reggae), Maria Nefeli (punk rock, modern rock), Rivendell (ethno, folk), Overcast (fusion, funk), Pendofsky (funk, jazz), Przeciwciala (muzyka alternatywna), The Mohers Band (blues), Tribute to Jamiroquai, Tribute to Amy Winehouse, Gyokuro (muzyka ilustracyjna), Fi (psychodelic jazz), Drogi (alternative rock), Zozula (folk rock). Udziela się jako muzyk sesyjny, akompaniuje m.in. Agacie Gołemberskiej, Magdalenie Janickiej, Julii Kulpie oraz Oldze Olejnik. Jest realizatorem nagrań oraz producentem w Studiu Nagraniowym Sea Horse. Stale się dokształca i poszerza swoje umiejętności aktualnie we Wrocławskiej Szkole Muzyki Nowoczesnej na kierunku Produkcja Muzyczna.

Fundacja Zjednoczonych Artystów FuZjA to młoda organizacja, powstała w 2014r. z inicjatywy Justyny, Krzysztofa i Doroty Gumiennych – znanych i cenionych w regionie artystów i animatorów kultury. Fundacja zajmuje się powoływaniem nowych zespołów artystycznych, organizowaniem projektów kulturalnych oraz szkoleń i warsztatów. Dla Zarządu Fundacji niezwykle ważny jest rozwój kulturalny młodych ludzi, poprzez wprowadzanie ich w świat sztuki. W swoich projektach łączą artystów z dorobkiem z artystami, którzy nie są rozpoznawalni.





JOANNA STASINA
"Freelancing w Trzecim Sektorze: 
1) co to znaczy "trzeci sektor";
2) co to znaczy być freenalcerem;
3) freelancing w trzecim sektorze"

Joanna Stasina – koordynatorka projektów w dziedzinie tańca, dramaturg produkcji tanecznych, specjalistka PR i komunikacji z partnerami projektowymi, specjalistka ds. marketingu internetowego i komunikacji w mediach społecznościowych, koordynator projektów kulturalnych i społecznych, animatorka kultury, pedagog. Członkini Prezydium Branżowej Komisji ds Tańca przy Biurze Kultury m.st. Warszawy. Współpracuje ze: Stowarzyszeniem i Kolektywem Artystycznym Format Zero, Teatrem Tańca Zawirowania (Fundacja Scena Współczesna), Fundacją Sztuka i Współczesność przy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Towarzystwem Przyjaciół Warszawy, Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze, Stowarzyszeniem Inicjatyw Kulturowych DREWNO w Zielone Górze.




CYPRIAN JĘDRKOWIAK
Zainwestuj w siebie, spełniaj swoje marzenia - wykład.

Cyprian Jędrkowiak - Coach ICC, Trener; Konsultant HARRISON ASSESSMENTS, MindSonar Metaprofiles; Asesor ACDC
Coach, Teamcoach, trener i menedżer z pasji, wykształcenia i zawodu. Pasjonat tego co robi.  Jego motto ‘zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają” – liczy się skuteczność . Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.  Teamcoach na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada 13 letnie doświadczenie w sprzedaży, zarządzaniu. Certyfikowany Konsultant Harrison Assessments i Assessor AC/DC.
Absolwent Akademii Ekonomicznej We Wrocławiu specjalizacja Zarządzanie i marketing. Akademia im Leona Koźmińskiego w Warszawie – Teamcoaching. 
Doświadczenie zawodowe zdobywał jako pracownik działu zakupów B2B, w którym występował w roli projektanta produktów oraz specjalisty odpowiedzialnego za zaopatrzenie sieci sprzedaży w meble. Uczestniczył w negocjacjach zakupowych jako reprezentant firmy. Jako Specjalista ds. marketingu i  analiz rynku organizował kampanie reklamowe i promocyjne, wdrożył program lojalnościowy dla klientów firmy. Jako kierownik marketingu tworzył plany marketingowe, współpracował w zakresie otwierania nowych jednostek handlowych, projektował systemy zarządzania sprzedażą, konstruował i realizował media-plany, odpowiadał za kontakt z mediami i politykę PR firmy, współtworzył i wdrożył program szkoleń dla handlowców i kierowników sieci sklepów (branża meblowa, RTV, AGD, FMCG, budowlana); był również współautorem Standardu Obsługi Klienta.
Występując w roli Doradcy ds. Sprzedaży w branży motoryzacyjnej (dealer Toyota) prowadził negocjacje handlowe, analizował rynek, był odpowiedzialny za nawiązywanie nowych kontaktów handlowych i analizy sprzedażowe. Jako Dyrektor Handlowy w branży budowlanej odpowiadał za pracę 90 osobowego zespołu handlowego, oraz zakupy i sprzedaż pionu handlowego w branży budowlanej.

 



WALDEMAR BABAROWSKI
Co z tą złością? - jak skontrolować swoją złość - warsztaty, podczas których będzie można zbadać poziom własnej złości, poznać i na sobie przećwiczyć techniki kontroli złości w oparciu o program poznawczo-behawioralny ART.
Dla uczestników przewidziano niezbędne materiały.
Waldemar Babarowski – pedagog, socjoterapeuta, trener, psychoterapeuta, absolwent I LO oraz Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Praktyk w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami zachowania i niedostosowaną społecznie. Współpracuje z instytucjami opiekuńczo wychowawczymi i resocjalizacyjnymi gdzie prowadzi zajęcia Treningu Zastępowania Agresji ART, jest autorem programów profilaktycznych związanych z agresją i przemocą dla różnych grup wiekowych. Zaangażowany w szereg lokalnych kampanii społecznych promujących styl życia bez  przemocy - ,,Festiwal kobiet”, ,,Biała wstążka – Testosteron pod kontrolą” i inne w Bogatyni. Aktualnie mieszkający w Lubinie. Humanista lubiący posłuchać dobrej muzyki.

 


PIOTR MALSKI
As-salam 'alaykum! 

Opowieść, którą przyniósł pustynny wiatr i miecz dżihadu o narodzinach wiary w Allaha i jego brodatego proroka, o tym, co wyszeptał archanioł Dżibril* do ucha Mahometowi w zapomnianej jaskini w krainie Dżabal al Hidżaz i jak to zrozumieli jego wyznawcy w thobach* i sandałach i dlaczego europejscy kafirowie* mają z tym problem. (*semantyka pojęć niezrozumiałych zostanie objawiona podczas prelekcji). Ila al-liqa' qariban ( = Auf Wiedersehen! )

 


ANNA WOŹNIAK
„Jak studiować, żeby nie zwariować, czyli status studenta to nie tylko zniżka w MPK”
Ania - Absolwentka mat-fizu I LO. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego, zapalona działaczka uczelniana i podróżniczka zarazem. Z bycia studentem wycisnęła sporo-doświadczenia zawodowe, mnóstwo podróży i przyjaźnie na lata. Z czego warto skorzystać i o czym warto wiedzieć rozpoczynając te najpiękniejsze 5lat?
W Samorządzie Studentów miała okazję pracować jako Członek Zarządu ds. Administracji oraz aktywnie działać na rzecz Forum Uczelni Ekonomicznych. Dodatkowo kilkukrotnie była Członkiem  Sztabu Głównego Juwenaliów Uniwersytetu Ekonomicznego, który odpowiada za organizację całego wydarzenia. Na przestrzeni pięciu lat zorganizowała kilkadziesiąt eventów sportowych, kulturalnych i integracyjnych np. Survival Race miejski bieg z przeszkodami, Bieg Firmowy, Obóz adaptacyjny Adapciak.
Przygodę związaną z podróżami-tymi małymi i dużymi rozpoczęła od wyścigu autostopowego do Chorwacji i tak już potem każdego następnego roku w ten właśnie sposób spędzała Majówkę dojeżdżająca na stopa między innymi również do Grecji i Włoch. Z czasem apetyt na poznawanie świata rósł jeszcze bardziej, co zakończyło się wyprawą do USA w ramach programu Work&Travel.
Aktualnie Ania pracuje w marketingu firmy Amrest, a dokładnie KFC Polska. W wolnym czasie uprawia dużo sportu, podróżuje tanimi liniami i prowadzi rekrutację do programu Work&Travel.






MICHAŁ SATŁAWA
21 marca: "Ja-emocja" - warsztaty aktorskie
Warsztaty mające na celu wykrzesanie z nas emocji nie używanych na co dzień oraz możliwość wydobycia ich w stosownej chwili.
Michał Satława - absolwent I LO - student 3 roku Studia Aktorskiego STA w Poznaniu. Obecnie grający w teatrze ,,Scena wspólna" w Poznaniu w spektaklu repertuarowym ,,Jeremi sie ogarnia. LOL" w reż. Doroty Abbe oraz w spektaklach dyplomowych Studia Aktorskiego STA (Levin, Chwilówka, Widzowie).
Brał udział w teledysku DonGURALesko ,,modern talking" grając razem z Rafałem Rutkowskim.

 

 

KAROL DEKA
"Wewnątrz Łódzkiej Szkoły Filmowej"
Na tych spotkaniach Karol Deka postara się we własnych słowach opisać swoje doświadczenia jako student pierwszego roku scenariopisarstwa w Łódzkiej Szkole Filmowej, oraz postara się odpowiedzieć na nurtujące cię na jej temat pytania:) Zostanie również poruszony oczywisty temat - egzaminy wstępne dla każdego kierunku.
Jeśli jesteś zainteresowany karierą aktora/reżysera/producenta/fotografa/animatora/scenariopisarza/operatora to te zajęcia są dla Ciebie ;]
Kilka słów o sobie: "Karol Deka to wspaniały, przystojny i zdecydownie skromny absolwent I LO i w momencie tworzenia tego opisu jest studentem pierwszego roku Scenariopisarstwa w Łódzkiej Szkole Filmowej. Brał udział w wielu eventach na przestrzeni swojej bytnosci w Liceum, a że zakończył naukę dopiero pół roku temu, więc bardzo możliwe, że wiele osób kojarzycie jego twarz ;]"

 


KATARZYNA SITEK
Kierunek Architektura!

Katarzyna Sitek: Jestem uczennicą klasy 3a Kopernika i spełniam swoje marzenie przygotowując się do studiów na kierunku architektura. Interesuję się sztukami plastycznymi – rysunkiem, malarstwem i fotografią. W podróżach poszukuję inspiracji do działania, a w codziennym życiu nowych możliwości. Uważam, że mając odpowiednią motywację i nastawienie, każdy jest w stanie osiągnąć swój cel. Od września uczę się rysunku we wrocławskiej filii szkoły Domin




BAYUSHI YOKAZE

Gry planszowe
"W Mieście Aniołów dochodzi do serii tajemniczych morderstw, którym towarzyszą enigmatyczne znaki. Lecz dopiero gdy umiera Pastor Doyle staje się jasne, że musi za tym stać coś więcej niż przypadkowi mordercy..."
Sesję RPG w której gracze wcielą się w specjalnie uformowany oddział policji LAPD, który rzuci wyzwanie tajemnicy, która powinna zostać na dnie morza.





LUBIŃSKI KLUB FANTASTYKI

Waldek, Przemek, Kamil, Karolina Lubiński Klub Fantastyki organizuje cotygodniowe spotkania w Centrum Kultury Muza i zaprasza na drobny pokaz tego, co można w ich czasie robić. Pokaz i nauka gry X-Wing Miniatures Game - bitwy statków znanych z Gwiezdnych Wojen odwzorowane na stole przy pomocy modeli, z których gracze sami składają eskadry. Pokaz i nauka gry Legenda Pięciu Kręgów LCG - gra karciana, w której samodzielnie składa się talię reprezentującą jeden z Wielkich Klanów Rokuganu, fantastycznego świata samurajów i staje do walki z przeciwnikiem o władzę i wpływy w Cesarstwie. Nauka gry i turniej Neuroshimy Hex - szybka logiczno-taktyczna gra planszowa tocząca się postapokaliptycznym świecie. Po krótkim wyjaśnieniu zasad odbędzie się turniej złożony z 3 rund po 30 minut. Dla zwycięzców nagrody związane z grą. Warsztat malowania figurek - praktyczne podstawy sztuki samodzielnego malowania figurek do gier (i nie tylko). Uczestnicy po warsztatach będą mogli zabrać pomalowaną przez siebie figurkę. Quiz wiedzy o fantastyce - zmierz się w eliminacjach, by rywalizować o nagrody w finale dla 3 osób. Pytania m.in. z Gwiezdnych Wojen, Harry'ego Pottera, Gry o Tron, Wiedźmina, filmowego uniwersum Marvela i z wielu innych kategorii.





ALEKSANDRA MICHALSKA
Au Pair – American dream or nightmare?
Absolwentka Kopernika zaprasza w podróż po 13 Stanach. Ruszamy z Nowego Jorku, stolicy żółtych taksówek, burgerów, Myszki Miki. Zatrzymując się w Stolicy podczas wyborów na prezydenta Stanów Zjednoczonych, dowiemy się jak naprawdę wygląda życie niani w amerykańskim domu. Kończąc podróż u podnóża Hollywood, zobaczymy to, czego żadna hollywoodzka produkcja nigdy nie pokaże na ekranie ;)
Opowiem o tym, co najbardziej zaskoczyło mnie podczas mojego pobytu w Stanach, o systemie edukacji w szkołach i różnicach kulturowych. Co gap year zmienił w życiu licealistki i jaki wpływ ma na życie studentki? Tego dowiecie się podczas Dni Kultury!




KLUB STREET WORKOUT LUBIN
Mateusz Banaszak (3b), Maciej Herbut (3a)
Występ i uczestnictwo klubu jest podzielone na dwie części.
Część pierwsza składa się z:
prezentacji złożonej ze slajdów wyświetlanej na ścianie przy pomocy rzutnika oraz prezentacji umiejętności w praktyce. Tutaj liczba uczestników jest ograniczona do wielkości sali i ilu chętnych tam się zmieści. Uczestnicy będą mogli pogłębić swoją wiedzę na temat budowy mięśni oraz ćwiczeniach z własną masą ciała i posłuchać doświadczonych w tym sporcie ludzi.
Część druga składa się z:
praktycznych zajęć dla zapisanych wcześniej zainteresowanych uczniów I LO, całe zajęcia odbywać się będą na sali gimnastycznej przy pomoc specjalnej konstrukcji przeznaczonej do kalisteniki. Uczestnicy będę mogli pod okiem doświadczonych sportowców nauczyć się prawidłowych technik ćwiczeń, spróbować się w boju (spróbować swoich sił na drążkach itp.).
Technika i prawidłowość ćwiczeń są na wagę złota, także niespotykane doświadczenie:).






JULIA KOCHAŃSKA
"Bliskie spotkania trzeciego stopnia z grafiką- warsztaty z linorytu"

Uczennica pierwszej klasy Kopernika: "Nie jestem profesjonalistką, ale miłośniczką sztuki wszelakiej. Najbardziej upodobałam sobie rysunek i grafikę i z nimi chcę związać swoje przyszłe życie. Od piątego roku życia uczęszczam na zajęcia do MDK w Lubinie, szlifuję swoje umiejętności w różnych technikach plastycznych. Na tych warsztatach chciałabym podzielić się moją pasją do grafiki i pokazać, że nie zawsze w sztuce najważniejszy jest talent, ale pomysł!
Kiedy mówimy o grafice często myślimy o grafice komputerowej, a zapominamy o grafice tradycyjnej takiej jak drzeworyt, miedzioryt czy właśnie linoryt. Jest on jedną z prostszych i bardziej dostępnych technik graficznych, przez swoją prostotę pobudza kreatywność wykonawcy.
To pierwsze warsztaty, które będę prowadzić w swoim życiu, zawsze ciekawie jest stanąć naprzeciw nowego wyzwania i na taką postawę liczę u uczestników warsztatów!"

 




PROTECT YOUR PERSONAL LIFE
- ZWZT

Nasz projekt, Protect Your Personal Life, ma na celu zwiększenie świadomości o niebezpieczeństwie, jakie pociąga za sobą korzystanie z portali społecznościowych oraz jak je zmniejszyć. Dzięki nam wszyscy użytkownicy portali społecznościowych dowiedzą się jak zmienić swoje profile na prywatne, jak wyłączyć śledzenie przez aplikacje lub jak blokować wybranych użytkowników. Chcemy by każdy, niezależnie od wieku, płci czy wykształcenia czuł się pewnie korzystając z portali społecznościowych i mógł robić to swobodnie. Wbrew pozorom, wiele osób nigdy nie sprawdza ustawień swoich kont, co często pociąga za sobą nieprzyjemne dla nich konsekwencje. Ponieważ wiemy, że ignorancja często powstaje w wyniku braku odpowiedniej wiedzy, na wykładach przez nas poprowadzonych poinformujemy jakie opcje na jakich portalach należy sprawdzić i jak powinny być ustawione oraz co można zrobić, by uniknąć nieprzyjemnych doświadczeń związanych z korzystaniem z portali społecznościowych.





TERESA MENZLER

"Zajączki, baranki, kurczaczki...czyli świąteczne ozdoby niestandardowo".

Teresa Menzler nie tylko polonistka, ale również florystka z zamiłowania i dodatkowego wykształcenia.
Od dwóch lat prowadzi zajęcia florystyczne dla dorosłych. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi pokaże jak można własnoręcznie wykonać dekoracje wielkanocne z niestandardowych materiałów, np. ... ze skarpetki.
Serdecznie zapraszam każdego, kto ma trochę zmysłu artystyczno - estetycznego, pomysłowości i kreatywności...
Będzie dobra zabawa oraz ciekawe zajączki, baranki, kurczaczki i pisanki
?

 



Chór międzyszkolny Cantabile z Polkowic
gościnny występ na GALI DNI KULTURY
Od 1999 roku prezentuje bogaty i zróżnicowany repertuar, na który składają się utwory kompozytorów polskich i zagranicznych, zarówno muzyki dawnej, jak i współczesnej. Mimo że jest to chór szkolny, prowadzi bardzo ożywioną działalność koncertową. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali, takich jak: Przeglądy Kolęd i Pastorałek, Ogólnopolski Przegląd Pieśni Sakralnej w Prusicach, Dolnośląski Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej, Ogólnopolski Konkurs Pieśni Sakralnej w Grójcu, Ogólnopolski Festiwal Chórów Młodzieżowych Skora Song w Chojnowie. Do najważniejszych osiągnięć chóru należą: zdobycie Brązowego Dyplomu w 50. Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego w Międzyzdrojach, Grand Prix w IX Międzynarodowym Turnieju Chórów o Miecz Juranda w Spychowie oraz ostatnio – II miejsce w XXIV Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Założycielem chóru jest Joanna Aurelia Kąca, która jest absolwentką Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie dyrygentury chóralnej oraz fortepianu. W bieżącym roku szkolnym otrzymała Nagrodę Dolnośląskiego Kuratora Oświaty za wybitne osiągnięcia artystyczne. Do chóru należą m. in. nasi uczniowie. Są to:
Aleksandra Dziedziulo z kl. II D, Kamil Osiński z kl. II B, Gabriela Nowak i Magdalena Lasak z kl. I D oraz Julia Ostrowska z kl. I C 




KATARZYNA KRAWIEC
"O kryptografii i matematyce w ogóle" - wykład
Warsztaty brydżowe - Katarzyna Krawiec i Lucyna Krawiec
W duszy artystka i matematyk na umyśle.
Skończyłam I LO w 2016 roku, poszłam do szkoły aktorskiej Lart studiO, a teraz studiuję matematykę na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Dzięki temu mogę opowiedzieć wam o matematycznych rzeczach w niekoniecznie matematyczny sposób.
Warsztaty brydżowe - jak nie pogubić się w licytacjach, forsowaniach, punktach i impasach, a nawet czerpać z tego przyjemność? Nauka gry od podstaw i spora dawka rozrywki.
O kryptografii i matematyce w ogóle - jak zapisać informacje, żeby przeczytał je tylko ten, kto powinien? O szyfrach i kodach, od starożytnego Egiptu przez Enigmę do kryptografii kwantowej. Rys historyczny i ćwiczenia praktyczne.



Agnieszka Chojnacka
trenerka z klubu Fitarena



PAWEŁ PRUSZISZ

„Dowód na niewymierność liczby π”
Nazywam się Paweł Prusisz jestem uczniem IIa z zamiłowaniem do matematyki. Na swoim koncie mam udziały w licznych konkursach i olimpiadach. W matematyce zakochany jestem już od podstawówki. Chętnie dziele się wiedzą oraz pokazuje ludziom że matematyka może być ciekawa i da się z nią zaprzyjaźnić.



ENGLISH ZONE!!!

DANIEL MARTINS
"How studying abroad broadens the mind and expands horizons. Global opportunities for non traditional careers in law".
Daniel Martins is a Portuguese jurist, bioethicist, and human rights advocate. He studied law at the University of Lisbon and currently is completing his master in International and European Law at the University of Wroclaw. Daniel is passionate about travelling, meeting new people and experiencing different cultures. He is interested in the legal and ethic dilemmas posed by new technologies and how they impact us all.
Daniel will talk about the opportunities to study abroad, the way it changes your perspectives and opens new possibilities.
If you are enthusiastic about living, studying or working abroad, aren't that sure on what to do next, or have doubts if law is for you, feel free to join.

 




MAREK KOWALIK

"Nie taka kwantówka straszna, czyli krótko o mechanice kwantowej i studiowaniu fizyki"
Prezentacja czego Cię nauczą studia o tej legendarnej części fizyki, dlaczego nie jest taka straszna i co w ogóle o niej myśleć. Będzie też trochę o studiowaniu na Politechnice Wrocławskiej, a zwłaszcza na moim kierunku oraz o tym, że matura z fizyki, może być nawet przyjemna i jak się do niej przygotować.
Marek Kowalik – student drugiego roku Inżynierii Kwantowej na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocłąwskiej, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego profil mat-fiz, były członek koła naukowego NABLA.

 


OLGA OSADCZUK

"Franczyza jako pomysł na biznes na podstawie firmy Żabka Polska"
Żabka Polska S.A.
Firma Żabka Polska jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience, prowadzonych pod markami Żabka i Freshmarket. W ciągu kilkunastu lat działalności na krajowym rynku, Spółka zdobyła pozycję lidera tego segmentu Sieci sklepów Żabka i Freshmarket to nowoczesna koncepcja handlu detalicznego, która ma na celu zapewnienie klientom wygody w dokonywaniu zakupów. Wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów w sklepach Żabka i Freshmarket oferowane są najlepsze produkty w konkurencyjnych cenach oraz szeroki wachlarz usług dodatkowych. Łącznie Żabka Polska posiada około 5000 placówek.