KTO na XV DK

Przedstawiamy sylwetki naszych tegorocznych gości.

11 kwietnia 2017 – godz. 10.00 (aula)  oraz warsztaty  godz. 11.30 (s.212)


RADEK TADAJEWSKI – The Wizard of OORT
(ale najpierw absolwent I LO:)
CEO OORT – założyciel firmy OORT, która dostarcza inteligentne rozwiązania dla domu.
Technomaniak, wizjoner Internetu rzeczy (IOT) oraz „seryjny przedsiębiorca”.
Założył i rozwinął kilka odnoszących ogromne sukcesy firm. Ukończył MBA na European University Viadrina we Frankfurcie, jest  jednym z pierwszych polskich stypendystów Haniel Foundation.
Specjalista w takich obszarach jak: „How IOT affects business models”, „How to change dumb devices into smart ones”, „ How to gather and monetize IOT data”, „Trends in SmartHome”.
Pojawił się m.in. w: TIME, WIRED, CBS NEWS, FORBS, USA TODAY, THE WORLD STREET JOURNAL, INTERNATIONAL BUSINESS TIMES, COMPUTER BUILD – czas na I LO!!!
RADEK w liczbach:
ponad 400 000 mil lotów,
ponad 100 milionów przychodów rocznie z firm,
w dotychczasowej karierze szef lub członek zarządów ponad 100 firm,
ponad 10 000 kontaktów na Linkedln,
ponad 28.000 obserwujących na Twitterze ,
zatrudnia ponad 400 osób…
„W szkole podstawowej sprzedawał naklejki z gum do żucia, później handlował używanymi komputerami i konsolami do gier. Sprzedawał też długi, a dziś dostarcza inteligentne rozwiązania dla domu.”
"Kolejny dzień bycia biednym i nikomu nieznanym" - koszulkę z takim napisem założył nasz gość na prezentacji swoich produktów w Paryżu.

 

10 kwietnia 2017 – godz. 9.00 – 9.45 (aula)

PAWEŁ PREŚ

"Jestem pracownikiem Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego od 30 lat, specjalizuję się w badaniach aktywności słonecznej oraz przejawach aktywności magnetycznej innych gwiazd. Podczas wykładu opowiem o ludzkich próbach odkrycia planet krążących wokół innych gwiazd, zarówno tych udanych, jak o wieloletnich niepowodzeniach astronomów, którzy mierzyli się z tym tematem przez całe swoje naukowe życie."
Wykład otwarcia: „W poszukiwaniu drugiej ziemi”


12 kwietnia 2017r godz. 100 – 11.00 (aula)

dr IGOR KORCZAGIN
Doktor inż. Igor Korczagin jest chemikiem. Ukończył Downside School w Wielkiej Brytanii oraz Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej. Doktorat z chemii 
polimerów obronił na Uniwersytecie Twente w Holandii w 2005 roku. Karierę w przemyśle rozpoczął w Imperial Chemical Industries w Wielkiej Brytanii 
w grupie badawczej zajmującej się fizykochemią układów koloidalnych. Rozpoczął pracę jako formulator farb w ICI Paints, kończąc na stanowisku kierownika technicznego odpowiedzialnego za farby wodne w Europie w Akzo Nobel.
W 2012r. został dyrektorem ds. badań i rozwoju klejów i uszczelniaczy w Grupie Selena.Od 2015 r. Pan Igor pełni rolę Dyrektor ds. badawczych w PCC Rokita. 

 

11 kwietnia 2017 godz. 11.00 – 11.30 (aula)

prof. JANUSZ MAREK PAWLIKOWSKI
Wystawa zdjęć autorstwa prof. Pawlikowskiego i rozmowa o fotografowaniu.
Janusz M. Pawlikowski ukończył w roku 1966 studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, następnie doktoryzował się z fizyki cienkich warstw półprzewodnikowych (1972) i habilitował z fizyki ciała stałego (1978). Tytuł profesora otrzymał w roku 1987, a profesorem zwyczajnym został w 2000 roku. Opublikował ponad 150 prac w czasopismach o światowym zasięgu (w tym 4 monografie) ; jest członkiem komitetu redakcyjnego międzynarodowego czasopisma Infrared Physics and Technology. Przez dwa lata pracował w USA w University of Delaware nad materiałami półprzewodnikowymi do baterii słonecznych. Pełnił różne funkcje w szkolnictwie wyższym, w tym rektora uczelni niepublicznej.
Jego hobby to fotografia – i o tym porozmawiamy w tym roku!

 

10 kwietnia 2017r. godz. 10.00 - 11.30 (s.212)

EWA SZUMILAS
ur. w 1977r, to absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie w 1996r. i Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej w 2002r. Ewa połączyła miłość do designu, sztuki i architektury z miłością do podróży; od 2004r. pracuje poza granicami Polski. Kilka lat spędziła na Cyprze i w Irlandii a od 7 lat mieszka i tworzy w Bejrucie. Jej projekty cechuje funkcjonalność i duża wrażliwość estetyczna. To mieszanka elementów zaczerpniętych z obu kultur; Europejskiej i kultury Bliskiego Wschodu. Inspiracje czerpie z doświadczeń życiowych, podróży i osobistych pasji.
WYSTAWY:
05.2016 – Beirut Design Week , Smo Gallery, Bejrut, Liban
06.2015 – Beirut Design Week, Smo Gallery, Bejrut, Liban
12.2014 – “Around The Table” wystawa zbiorowa, Smo Gallery, Bejrut, Liban
10.2014 – PAD Pavilion Art and Design, Smo Gallery, Londyn, UK
09.2014 – Beirut Art Fair, Smo Gallery, Bejrut, Liban
03.2014 – PAD Pavilion Art and Design, Smo Gallery, Paryż, Francja
10.2013 – PAD Paviliion Art and Design, Smo Gallery, Londyn, UK
05.2013 – Beirut Designers Week, Bejrut, Liban
03.2013 – Beirut Art Beat at DIFC, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie
12.2012 – wystawa zbiorowa, Smo Gallery, Bejrut, Liban
08.2011 – wystawa zbiorowa, Smo Gallery, Bejrut, Liban

 

12 kwietnia 2017r. godz. 10.00- 11.00 (s 116)

PRZEMYSŁAW URA
Przemysław Ura –  absolwent I LO w Lubinie, prawnik, audytor.
Prezes zarządu jednej z największych polskich spółek audytujących i kontrolujących projekty.
Od 12 lat zajmuje się audytem, kontrolą i weryfikacją środków pochodzących z UE, Szwajcarii i Norwegii wydawanych na projekty w Polsce.
Najbardziej lubi projekty innowacyjne, które pokazują, że najważniejszy jest pomysł, zwłaszcza kiedy jest wdrażany i znajduje swoje zastosowanie w życiu.
Humanista, bibliofil, feminista.
Temat: Audytor – tajemniczy zawód dla ciekawych ludzi.

 

12 kwietnia 2017 godz. 9.00 – 10.00 (s116)

DOROTA BANASZAK
Absolwentka I LO w Lubinie.
Tytuł magistra ekonomii uzyskała na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Kolejne szczeble wiedzy zdobyła na studiach International MBA na EADA Business School w Barcelonie oraz na studiach HR Business Partner na Akademii im. L. Koźmińskiego w Warszawie.
„Kiedyś lubiłam kolorowy świat reklamy i tworzenie obietnic, dziś wolę pracować po stronie Klienta i zamiast obiecywać dostarczać. Od ponad 4 lat zajmuję się Customer Experience, czyli badaniami i projektowaniem doświadczeń Klienta. To bardzo szeroki i ciekawy temat, w którym każdy odnajdzie kawałek siebie - szczególnie patrząc na ten temat z perspektywy siebie jako Klienta. A jak mi się nudzą sprawy biznesowe to najbardziej lubię góry i spacery, szczególnie te, które mają ok 790 kilometrów:).” Zapraszam na spotkanie!
Temat: Customer Experience - czyli jak poprzez doświadczenia Klientów można wygrać na rynku.

 

12 kwietnia 2017 godz. 8.00 – 9.00 (s116)

WOJCIECH WDOWIAK
Absolwent I LO
Wojciech Wdowiak dyrektor zarządzający portalu kariera.pl oraz założyciel HOBNOB.pro. Wcześniej odpowiedzialny za sprzedaż i rozwój w CELSA GROUP zarówno na rynku europejskim jak i globalnie. Specjalista w zakresie analizy i budowy modeli biznesowych, strategii przedsiębiorstw oraz rozwoju biznesu.
Wojciech posiada tytuł MBA uzyskany na EADA w Barcelonie. Ukończył również Advanced Management Program na IESE. Aktualnie jest doktorantem na wydziale zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego.
"Startup bez grosza – od pomysłu do pierwszego klienta. Case HOBNOB.pro"

 

 

11 kwietnia 2017r. – godz. 9.00- 9.45 (aula)

PIOTR SĘDZIK, JAN KAMIŃSKI
Założyciele aplikacji footsteps i software house'u applover.
Piotr Sędzik jest obecnie studentem IV roku SGH, a Jan Kamiński studiuje na IV roku prawa Uniwersytetu Warszawskiego.
„Tematem naszego spotkania będzie przedstawienie historii powstania naszych startupów, pokazanie jaka drogę obraliśmy już w czasie studiów, dlaczego tak zrobiliśmy, jakie są zalety takiej drogi i jakie mogą pojawić się problemy. W swoich działaniach Piotr odpowiedzialny jestem za zarządzanie zespołem i kierowanie projektem, Janek jest specjalistą od sprzedaży.”

 

12 kwietnia 2017r. godz. 9.00 – 10.30  (s.213)

JAKUB TKACZYK
psycholog oraz terapeuta uzależnień, absolwent I LO oraz  Wydziału Nauk Humanistycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Na co dzień zajmuje się pracą z młodzieżą oraz z osobami uzależnionymi. W wolnych chwilach pasjonat podróży, wspinaczki, a przede wszystkim coraz wyższych gór.
Asertywność i zasoby- jak sobie radzić z trudnymi sytuacjami?
Spotkanie ma służyć pogłębieniu wiedzy dotyczącej świadomości własnych możliwości oraz umiejętności asertywnego stawiania granic. Zajęcia będą miały charakter warsztatowy, dzięki czemu każdy będzie miał możliwość diagnozy własnych zasobów i kompetencji w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami.

 

12 kwietnia 2017 godz. 8.00–13.30. (s. informatyczna)

DANIEL SIENKIEWICZ
Absolwent I LO w Lubinie oraz Wydziału matematyki, fizyki i informatyki na kierunku Informatyka Uniwersytetu Gdańskiego - specjalizacja:
Aplikacje internetowe i bazy danych.
Obecnie pracuje jako Inżynier ds. rozwoju oprogramowania sieci komputerowych w „Intel Technology Poland”,
pracował również jako specjalista ds. wsparcia IT, zaczynał jako serwisant.
Osiągnięcia:
3 miejsce w konkursie „Najlepsi Studenci Uniwersytetu Gdańskiego” (2016)
Linux Troubleshooting – HP Education Services (2014)
Microsoft - approved course: Programming Mobile Devices (2014)
Stypendium Rektora Uniwersytetu Gdańskiego (2013)
Microsoft - approved course: Windows server 2008 (2013)
Stypendium Rektora Uniwersytetu Gdańskiego (2012)
5 miejsce w ogólnopolskich zawodach robotyki „PozRobot 2012”
Temat: "How to be a PYTHONISTA" warsztaty programowania



10 kwietnia 2017r. godz. 8.00 – 9.00 (s. z lustrami)

LUCYNA POWAŁA
Taniec jest w nas.
Moja pasja to flamenco.
Zaczęło się od muzyki i śpiewu po taniec. Kultura flamenco fascynowała mnie od zawsze swoją filozofią i oryginalnością. Od kilku lat tańczę w zespole Szkoły Tańca CARMEN w CK Muza. Od niedawna dodatkowo ćwiczę zumbę. ZUMBA łączy elementy tańców Latino z aerobikiem. Pozwala na aktywność ruchową ale w formie zabawy tanecznej. Jest doskonały relaksem. Polecam wszystkim, którzy chcą rozpocząć przygodę z tańcem.
Warsztaty: ZUMBA – SALSA dla początkujących



11 kwietnia 2017r.  (s. 2) godz. 8 – 8.45 (gr1) 9 – 9.45 (gr.2)

JUSTYNA JAZY
Warsztaty kulinarne – psychodietetyka
Nauczyciel biologii, psychodietetyk, praktyk odchudzania.
Właścicielka firmy VIVIMUS Gabinet Psychodietetyczny.
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego , SWPS we Wrocławiu . 
Pasjonatka kotów i zdrowej (niekoniecznie dietetycznej) kuchni."Wspieram i towarzyszę moim Klientom w ich osobistej drodze w poszukiwaniu sposobu na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Wiem, z własnego doświadczenia, jaką ogromną trudnością dla niektórych ludzi jest utrzymanie diety, a później, po wielu wyrzeczeniach
i po osiągnięciu wymarzonej wagi, zachowanie zdrowych nawyków."



12 kwietnia 2017r.  godz. 8.30 – 9.30 (aula)

ALICJA ZALEWSKA – CHOMA
Absolwentka I LO , na co dzień pracuje w dużej korporacji, ale jej prawdziwą pasją są podróże i finanse. W 2012 roku wróciła z kilkumiesięcznej podróży dookoła świata, w którą wyjechała z mężem za własnoręcznie zarobione pieniądze.
Po urodzeniu pierwszego syna słysząc wszechobecne narzekania innych rodziców  przekonujących, że dziecko kosztuje fortunę, 
założyła stronę oszczednicka.pl, gdzie pokazuje, jak racjonalnie zarządzać domowym budżetem i nie zbankrutować, gdy rodzina się powiększy.
W 2016 roku wydała książkę "Finanse domowe krok po kroku. Praktyczny zeszyt ćwiczeń", która pomoże każdemu osiągnąć finansowy spokój.
OPIS:
Czy życie na kredyt to jedyna opcja? Czyli jak zbudować mocne finansowe fundamenty.
Czy można sprawić, żeby pieniądze przestały nam przeciekać między palcami? Czy oszczędzanie to synonim sknerstwa? 
Czy zarządzanie budżetem domowym to same nudy i niepotrzebny wysiłek? Czy można samemu kierować swoim życiem, czy nasza droga musi być wyznaczana przez innych?
Czy można oszczędzać, a jednocześnie korzystać z życia? Czy zarządzanie własnymi finansami daje moc i odporność?
Na te i inne pytania postaram się Wam odpowiedzieć podczas naszego spotkania. O finansach osobistych - prosto, bez trudnych słów i zbędnych skomplikowanych wykresów ;).



10 kwietnia 2017r. godz. 8.00 – 11.30 (s. 120)

PIOTR MALSKI
„Ja, Najwyższy”* czyli i ty możesz zostać dyktatorem
(*„Ja, Najwyższy” - tytuł powieści Augusto Roa Bastosa)
Piotr Malski przedstawi portrety psychologiczne osób o inklinacjach dyktatorskich, nawiązując do typologii profesora Antoniego Kępińskiego. Następnie zapozna słuchaczy ze sposobami zdobywania władzy totalitarnej opisanymi przez  Mikala Hema, norweskiego dziennikarza politycznego.
Piotr Malski - nauczyciel języka niemieckiego w I LO.
Sam o sobie: "W zasadzie z bożej łaski germanista-germanofil, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, ale tzw. wykształcenie uzupełniłem o studia podyplomowe z zakresu psychologii, pedagogiki i wiedzy o społeczeństwie.
Z tego wszystkiego darzę psychologię najżarliwszą sympatią,  pewnie z permanentnego zadumania nad niemożnością zrozumienia własnych niecnych zachowań, odrażających postaw, karalnych myśli i groteskowych marzeń."


10 kwietnia 2017r. godz. 8.00 – 11.30 (s. 120)

JAKUB IZDEBSKI
Po prelekcji zostanie wyświetlony film pt. „Fala”, do którego wprowadzi publiczność  Jakub Izdebski, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie, magister filmoznawstwa i doktorant w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przygotowuje rozprawę doktorską dotyczącą kina superbohaterskiego oraz sposobów obrazowania przez nie zmian politycznych i społecznych na świecie. Publikował między innymi  w „EKRANach”, „Kinie”, „Przeglądzie kulturoznawczym” oraz serwisie internetowym Interia Film.



12 kwietnia 2017 godz. 8.00 – 12.00 (s. z lustrami)

MICHAŁ SATŁAWA

"Budzimy emocje"
Absolwent I LO, obecnie student studia aktorskiego STA w Poznaniu.
Poprowadzi  warsztaty teatralne  - najważniejsze są emocje!!! 
„Będziemy budzić je w każdym z was od prostych po te najbardziej wymagające.
Zainteresowania to głównie teatr i z tym bym chciał wiązać przyszłość."

 

10 kwietnia 2017r godz. 10.30 – 11.30 (s. gim)

Agnieszka Chojnacka
trenerka z klubu Fitarena (zajęcia z obciążeniem własnego ciała)
„APETYT NA ZDROWIE”  - aerobik – grupa projektowa ZWZT
godz. 9.00 – 10.00 (grupa 30 osób) – sala gim.



11 kwietnia 2017r. godz. 13.00 – 14.00 (sala 203)

Justyna Dąbrowa oraz grupa projektowa „Z Marzeniami” ZWZT
„BIUSTYNKA”– warsztaty dobierania staników sportowych. Prowadząca warsztaty P. Justyna Dąbrowa brafitterka z pięcioletnim doświadczeniem w pracy z dobieraniem kobietom biustonoszy.
Warsztaty będą dotyczyć doboru biustonosza sportowego firmy Panache, 
zdobywcę wielu nagród. Warsztaty będę połączone z prezentacją w/w 
produktu na modelce.

 

11 kwietnia 2017r – godz. 12.00 – 13.00 (s.116)

KATARZYNA DAWIDOWICZ
Katarzyna Dawidowicz – absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, nauczycielka w jednym z lubińskich gimnazjów; po godzinach konsultantka lokalnego punktu informacji młodzieżowej Eurodesk Polska. Zwolenniczka idei wolontariatu jako nieocenionego uzupełnienia edukacji formalnej, fantastycznego sposobu na przeżycie niezapomnianej przygody oraz zdobycie wiedzy o świecie i ludziach. Lubi pobiegać po lesie, poczytać przy herbacie i podróżować w nieznane.
Altruista w akcji, czyli co warto wiedzieć o wolontariacie zagranicznym.
Zajęcia poświęcone będą pracy społecznej za granicą. 
Wolontariat w innym kraju to sposób na zdobycie nowych umiejętności, zawarcie ciekawych znajomości, sprawdzenie się w trudnych sytuacjach, podszlifowanie języka obcego. Doświadczenia zdobyte w czasie wolontariatu procentują w przyszłości. Bywają atutem przy rekrutacji na studia czy ubieganiu się o pracę. Wolontariat to również jeden ze sposobów wykorzystania „gap year” – przerwy przed, w trakcie lub po skończeniu studiów. To także jeden z priorytetów polityki młodzieżowej UE.
W trakcie zajęć uczestnicy zastanowią się czym jest wolontariat, przeanalizują najważniejsze zagadnienia związane z wolontariatem za granicą i poznają programy wolontariatu zagranicznego. Dowiedzą się również, gdzie szukać informacji na poruszane tematy. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie telefonów komórkowych z dostępem do Internetu.

 

10 kwietnia 2017r. – godz. 8.00 – 11.00 (s.107)

JAKUB BYCZEK
absolwent I LO, student Wydziału Amerykanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim gdzie wraz z nauką Politologii zgłębia tajniki historii świata oraz rozumienie wszelkich przemian społecznych i tego wszystkiego co wpływa na nasze życie ( super nie?:). Obecnie oprócz 'studiowania' zajmuje się szeroko rozumianą sceną muzyczną w Krakowie, przez organizację eventów muzycznych po własną twórczość i koncertowanie po mieście. W chwili obecnej jest w trakcie organizowania materiału na płytę. Okazjonalnie dorabia w uniwersyteckim radio UJOT FM prowadząc audycje Bluesowe.
''Nauka Robienia Jamu czyli warsztat gitarowy ''
Warsztaty muzyczne z zakresu używania instrumentu strunowego gitara.
Łap gitarę i przybywaj na warsztaty gdzie przerobimy temat gitary od dechy do dechy.
W skrócie: rozgrzewka, ćwiczenia, z metronomem Ci do twarzy, podstawy bluesa, jak dżemować, tajniki gry na scenie i pisania muzyki. 

 
11 kwietnia 2017r  godz. 8.00 – 8.45 (s.116)

JAKUB BYCZEK (2)
''Ameryka, co w niej takiego wyjątkowego?''
Na wykładzie poruszymy temat, nikogo nie zaskoczę, paradygmatu Ameryki. 
Co się na nią składa, w jaki sposób USA stało się światowym mocarstwem, co w niej takiego ciekawego.
Przedyskutujemy minione wybory w U.S.A. Kto wie może filmy? I wiele więcej!

 


10 kwietnia 2017r. godz. 11.00 – 12.00 (s.116)

TOMASZ FORYŚ
Założyciel Akademii Epsilon. Matematyk z wykształcenia i zamiłowania. Ukończył Politechnikę Wrocławską,
Wydział PPT (Podstawowe Problemy Techniki) z tytułem mgr inż. matematyki stosowanej.
Od najmłodszych lat chce żyć pełnią życia - podróżuje i lata na paralotni.
Podczas wykładu opowie o tym jak rozwijała się w nim potrzeba poznawania świata oraz o spontanicznej wyprawie do Tajlandii,
która była wynikiem 4 godzinnej znajomości z intrygującą kobietą spotkaną w samotnej podróży pod Mont Blanc...
Temat : „Co Mont Blanc, Tajlandia i transwestyci mają do matematyki i programowania”

 


11 kwietnia 2017r.  godz. 12.30 – 13.30 (sala gimnastyczna)

PAWEŁ SKÓRA
ma na swoim koncie mistrza Polski, Europy i świata w freestyle football. Swoje osiągnięcia i tytuły zawdzięcza ciężkiej pracy i determinacji. Udowadnia, że jeśli się czegoś pragnie i poświęci się temu czas, to można zajść w wymarzone miejsce. Na jego prelekcji otrzymacie dawkę pozytywnej energii, motywacji, humoru i inspiracji oraz wiedzy do rozwoju własnego. Czy warto odnaleźć swoją pasję i dążyć do postawionych sobie celów? Przyjdź na panel dyskusyjny z Pawłem, posłuchaj jego historii, zadaj nurtujące Cię pytania i zacznij tworzyć własną historię.

 


10 kwietnia 2017r. godz. 8.00 – 8.45 (212)
dla klas 1a i 1b

Jakub Szwedowicz
Szymon Pawlik
Chcesz otrzymać dodatkowe punkty rekrutacyjne na PWR i dodatkowo poszerzyć swoją wiedzę z Fizyki lub Matematyki? Odpowiedzią jest weekendowy kurs Studium Talent, o którym opowiemy Ci podczas naszej prezentacji.
Tytuł: "Studium Talent - spotkanie z Politechniką "




11 kwietnia 2017r. godz. 9.00 – 9.45 (s.12)

STEFAN FICNER
"Twoją pierwsza lekcje hiszpańskiego".

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu "Language Twist"(ZWZT).
Zajęcia poprowadzi Stefan, który jest uczniem SLO. Mieszkał on wcześniej w Irlandii oraz Hiszpanii. Wprowadzi was w podstawy języka hiszpańskiego. Wszystkie osoby pragnące rozpocząć naukę tego języka na pewno skorzystają z tego spotkania.
Zapraszamy także osoby, które już uczą się tego języka i chcą rozwijać swoje zdolności językowe.

 

11 kwietnia 2017r. godz. 8.00 – 9.30 (s. gim)

ULA KARWAT (2c)
Swoją przygodę z tańcem zaczęłam już w dzieciństwie. Przez 8 lat uczyłam się różnych stylów tanecznych, generalnie taniec nowoczesny. Od dwóch lat uczę się tańca latino solo i czuję że jest to, czego szukałam od dawna. Tańczę też taniec użytkowy (bachatę, salsę), próbuje swoich sił również w tańcu towarzyskim. Taniec jest dla mnie najważniejszy w życiu, swoją przyszłość chcę wiązać właśnie z nim. Mam nadzieję że uda mi się zarazić was moją pasją do rytmów latynoamerykańskich
„Vamos bailar- zajęcia taneczne Latino solo”
Zapraszam na zajęcia taneczne latino solo na których poznasz kroki takich tańców między innymi jak: salsa, bachata oraz samba. Popracujemy również nad płynnym ruchem ciała oraz poczuciem rytmu:) Ilość miejsc: 20 Myślałam żeby zajęcia trwały półtorej godziny, najlepiej na sali gimnastycznej ale jeśli nie będzie możliwości to na siłowni ( tylko wtedy trzeba by było zmniejszyć ilość osób bo 20 na siłowni chyba się nie zmieści)

 


 10 kwietnia 2017r godz. 10.30 – 12.00 (s. gim)

Patryk Kałuża i „Be Safe”
student Bezpieczeństwa Narodowego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Trenuje wojskowy system walk Krav Maga i strzelectwo bojowe. Pomyślnie przeszedł egzaminy weryfikacyjnej na poziom P3, więc o samoobronie wie wszystko. W wolnych chwilach siedzi godzinami na siłowni. "
Grupa projektowa "Be Safe", biorąca udział w ogólnopolskiej olimpiadzie ZWZT, zaprasza wszystkie ochotniczki płci pięknej na kurs samoobrony!
Oferujemy naukę kilku prostych, a zarazem skutecznych sposobów samoobrony!
****Po zakończeniu zajęć, wśród uczestników, odbędzie się losowanie - do wygrania bon o wartości 30 zł, do restauracji "MIEDZIANA"! ***
Na kursie obowiązuje, wygodny strój zmienny.
Gwarantujemy zdobycie nowych umiejętności, które mogą okazać się naprawdę przydatne w sytuacjach kryzysowych!
Liczba miejsc ograniczona do 25 osób!

 

10 kwietnia 2017r. godz. 8.00 – 14.00 ( sala 11)
grupy 5 os - zmiana co 30 minut

Daria Pańczyszyn, Natalia Jałosińska,
Paula Gruca, Zuza Tronina, Angelika Zalewska
(2a)
ESCAPE ROOM - Liga Ogarnięcia – grupa projektowa ZWZT
Grupy 3-5 osobowe.  Uczestnicy rozwiązują zagadki, aby móc się wydostać z zamkniętego pokoju.
Jeżeli gracze utkną w miejscu, dostają podpowiedź co robić dalej, a po upływie 30 minut, (jeżeli nie uda się im wyjść samodzielnie) zostają wypuszczeni. 
Temat przewodni: „Opuszczone przyjęcie”.


12 kwietnia 2017 r - godz. 10.00 - 11.00 

Tomek Urbaniak - absolwent turystyki i rekreacji poznańskiej AWF, aktualnie student biznesu elektronicznego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Podróżnik, autostopowicz. Opowie dlaczego warto ruszyć z miejsca i jak tanio podróżować na bazie jego własnych wypraw.
Niezależni, czyli w drodze pomimo różnych przeszkód - czworo licealistów kontra plany, praca i zimowa objazdówka dookoła Polski! "Wypłyń na głębię - ruszaj"
Temat: "OPOWIEŚĆ O PODRÓŻACH - DLACZEGO WARTO I JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ

 

godz. 8.30 – 11.30 (sala nr 1 plus kuchnia) 2 lub 3 grupy (do 20 osób każda)

Marcela Vu, Kaja sałata, Bartosz Włoch.
„KUCHNIA ZZA HORYZONTU – warsztaty kulinarne kuchni azjatyckiej cz.2 – grupa projektowa ZWZT
Kuchnia zza horyzontu to projekt mający na celu pokazanie zalet nie zbyt popularnej w Polsce kuchni Dalekiego Wschodu.
Podczas Dni Kultury będziecie mieli okazję spróbować wielu pysznych dań, a także przygotować część z nich.

 

 

11 kwietnia 2017r godz. 9.00 - 13.30

SEBASTIAN KLITA (3e)
WARSZTATY GIER PLANSZOWYCH (7 osób)
Cel: Rozwój logicznego oraz strategicznego myślenia oraz wykorzystanie go w praktyce.
Krótki opis: Uczestnicy będą mogli zagrać w gry edukacyjno-strategiczne w miłym towarzystwie.
Przewidziane są takie gry jak 7 Cudów Świata, Robinson, Catan oraz inne. Gry mają na celu rozwój logicznego i strategicznego myślenia.



10 – 12 kwietnia 2017r s.103
wystawa prac


ANNA BAJON (3b)
Stypendystka Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego USKI dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „ZDOBYWAJ WIEDZĘ I ŚWIAT".  
Stypendystka Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i stypendium artystycznego burmistrza gminy Polkowice.  
Anna ma bogaty życiorys artystyczny zdobyła oraz mnóstwo nagród,  wyróżnień, a jej prace były prezentowane na wernisażach i wystawach.
Zapraszamy na: WYSTAWĘ PRAC ANNY BAJON





10 – 12 kwietnia 2017 r
kiermasz rękodzieła


ROKSANA WANDZIO (2a)
Wszechstronnie utalentowana artystka, zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień.
Stypendystka Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i stypendium artystycznego burmistrza gminy Polkowice.  
Temat: Prezentacja rękodzieła (biżuteria - kaboszony) z możliwością zakupu i zamówienia.

 


12 kwietnia 2017 r. - godz. 8.00 - 9.00

MICHAŁ GĄTKOWSKI
grupa projektowa "EZ DollaZ" - ZWZT
Właściciel szkoły jazdy NO STRESS w Lubinie, w której uczą jak jeździć po miastach w których są przeprowadzane egzaminy, ale nie tylko.Szkoła zapewnia:
" Będziemy Was uczyć spokoju, opanowania, odpowiedniej reakcji za kółkiem, oraz podejmowania najlepszych i skutecznych decyzji w trudnych sytuacjach drogowych. Oczywiście nie wrzucimy Was od razu na głęboką wodę, powoli małymi kroczkami ale sukcesywnie do przodu będziemy wdrażać w coraz to większy ruch i coraz trudniejsze tematy zajęć. A wszystko po to, aby kurs w 100% odzwierciedlił to co powinien i przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Indywidualnie podchodzimy do każdego naszego kursanta, maksymalnie koncentrując się na jego wyszkoleniu."
Na spotkaniu:
Znajdziecie odpowiedzi na pytania: Jak wygląda kurs na prawo jazdy? Jakie są jego koszty? W jakim wieku można zacząć kurs na poszczególne kategorie? Jak wygląda praca instruktora i czy jest opłacalna (duży popyt na zawód - instruktor). Poza tym kilka słów o tym jakie mają wejść w życie w najbliższym czasie "zielony listek" oraz o prowadzeniu działalności, firmy związanej z szkoleniem kierowców.