CZAKAMY NA DZIESIĄTE WARSZTATY, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W ROKU OBDCHODÓW 70-LECIA I LO!!!

2 października pożegnaliśmy grupę 46 gości z The Young Americans, którzy po raz dziewiąty poprowadzili warsztaty artystyczno-językowe w Koperniku. W tym roku w imprezie uczestniczyło 132 uczniów nie tylko z I LO, ale ze wszystkich typów szkół. Najmłodsza uczestniczka miała 8 lat, najstarszy ukończył 3 rok studiów:)
Były to niezwykle intensywne i bardzo pozytywne 3 dni. Trudno opisać emocje jakie towarzyszą tym wyjątkowym warsztatom, bo każdy przeżywa je po swojemu - jedno jest pewne - wachlarz doznań jest ogromny, a energia i entuzjazm niosą wszystkich jak na skrzydłach. I nie ma w tym przesady, a żeby móc ocenić warsztaty z The Young Americans trzeba przez nie przejść:) Młodzi nauczyciele, jakimi są YAs, potrafią nawiązać niezwykłą więź z uczestnikami, są wspierający, bardzo otwarci i empatyczni - ot i cały klucz do sukcesu! Właśnie te cechy pozwalają w zaledwie 3 dni nauczyć KAŻDĄ grupę na świecie finałowego SHOW, a show, które oglądaliśmy w tym roku oszołomiła widownię. Oba akty, pierwszy przygotowany przez YAs i drugi - wynik pracy z młodzieżą, były świetne i tak energetyczne, że trudno było usiedzieć w miejscu!
Chcemy bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia, rozpoczynając od dyrektora Józefa Marciniszyna, bez którego wsparcia i  otwartości na takie przedsięwzięcia nie bylibyśmy w stanie ich organizować. Jesteśmy JEDYNĄ szkołą na świecie, w której warsztaty odbyły się aż 9 razy!!! Ale też doskonale czujemy, co wniosły w naszą szkolną rzeczywistość - otwartość, zaangażowanie w różne działania, aktywność w Grupie Kopernika, czy samo jej powstanie... LUBIN na trasie YA jest zawsze bardzo oczekiwanym miejscem - słyszeliśmy to już wielokrotnie i jest nam z tego powodu niezmiernie miło. 
Jednak ten sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania rodzin, tzw HOST FAMILIES, które przyjmują naszych gości w swoich domach. Bardzo dziękujemy wszystkim tegorocznym 40 "hostom", a byli nimi:
Adam Wójcik, Julia Jaskuła, Weronika Łokaj, Karolina Kogut, Ola Demczak, Katarzyna Haraś, Ewa Stanisławów, Michał Mędrała, Mikołaj Jaszczyszyn, Oskar Kukułka, Filip Kobyłecki, Aleks Korzun, Maciek Marciniak, Oskar Mika, Magda Bendik, Małgorzata Midziak, Kamila Kryś, Julia Pawlik, Julia Ostrowska, Natalia Jałosińska, Eryka and Oliwia Pająk, Sara Czyż, Nina Wilk, Aleksandra Jędrkowiak, Julia Pater, Ula Kłobus, Oliwia Gładysz, Joanna Marcinkowska, Maks Muszyński, Gosia Antosz, Angelika Dziwińska, Amelia Filipińska, Julia Lachowicz, Weronika Pielech, Julia Peplińska, Aga Osiewalska, p.Ewa Rachwalska, p. Małgorzata Wiszowska, p.Małgorzata Wójcik, p.Joanna Marciniszyn.

Ogromnie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nas organizacyjnie oraz SPONSOROMa byli to:
KGHM Polska Miedź S.A. za ufundowanie The Young Americans niezwykle przydatnych w trasie gadżetów: kubki termiczne, plecaczki, parasolki i opaski,
Rada Rodziców przy I LO,
Auchan w Lubinie za ufundowanie produktów spożywczych i wody,
RCS w Lubinie za udostępnienie hali przy SP 14 oraz za zaproszenie na koncert Ewy Farnej,
PKS Lubin S.A.
- Pani doktor Alicji Rzepieli-Guzdro za opiekę medyczną,
- Państwu Dorocie i Wojciechowi Czyżom, właścicielom Lodziarni Sandi w  Lubinie za ufundowanie lodów o smaku "Young Americans":),
Karczmie "Poznaniak" w Polkowicach za przygotowanie wyśmienitych obiadów i przekąsek oraz fundatorowi posiłków, który pragnie pozostać anonimowy.
DZIĘKUJEMY i zapraszamy na 10 warsztaty, które odbędą się w dniach 7 - 9 czerwca 2019r!
Zobacz zdjęcia: występ Grupy Kopernika dla YA, DAY 1&2DAY 3 i SHOW