Kolejne, JEDENASTE już  warsztaty z The Young Americans przeszły włąśnie już do historii... 
Jak zawsze była to eksplozja takiej energii i emocji, że nikt kto nie był ich udziałem, nie jest w stanie zrozumieć fenomenu tego niezwykłego projektu.
W ciągu zaledwie trzech dni (7 – 9 czerwca)) grupa 38 młodych artystów z The Young Americans College of The Performing Arts w Kalifornii,  staje się nauczycielami dla uczestników niezwykłych warsztatów. 
Cel - zrobić niemożliwe - czyli po dwóch i pół dniach przygotować około setkę uczniów (i to z różnych typów szkół) do wspólnego SHOW! 
I nie jest to jedna scenka! Trzeciego dnia widzowie mają możliwość obejrzeć dwa niezwykłe przedstawienia: najpierw The Young Americans dają popis swoich umiejętności wokalnych, tanecznych i aktorskich w 45 minutowym broadwayowskim show, a po 15 minutowej przerwie na scenie pojawiają się uczestnicy warsztatów ze swoimi nauczycielami – YAs , i cała grupa stanowi jedność!
To co udaje się zrobić tym młodym ludziom pod wodzą doświadczonego reżysera  jest nie do uwierzenia! W tym roku mieliśmy przyjemność i zaszczyt po raz trzeci gościć wielokrotnie nagradzanego reżysera p. Jeffreya Polk'a. Podkreślają to wszyscy, którzy oglądają finałowe SHOW po raz pierwszy... Jak to się robi?! To jest właśnie geniusz i prostota warsztatów - pozytywna energia, wiara w dzieci, bycie dla nich i z nimi, a nie ponad. Jak powiedział kiedyś jeden z YA: „schodzimy na poziom ucznia, aby podnieść go tak wysoko jak się tylko da” – nie oceniać i się nie wywyższać, ale właśnie być blisko i pokazać, że to wszystko uda się zrobić!
Zaangażowanie, przychylność, wielkie serce i talent - oto przepis na sukces edukacyjny! A że przy okazji jest to świetna zabawa  - cóż - tak właśnie można uczyć. I my uczymy się tego od 2007 roku! 3-dniowe warsztaty rozwoju osobowości oparte są na innowacyjnej metodzie edukacyjnej opracowanej przez  The Young Americans College of The Performing Arts. Warsztaty promują postawy tolerancji, szacunku i budowania relacji międzyludzkich. Uczestnicy warsztatów realizują autorski program, który opiera się na wykorzystaniu muzyki i środków przekazu scenicznego, jako głównych narzędzi budowania pewności siebie i funkcjonowania w grupie. Warsztaty odbywają się w języku angielskim, w wielonarodowościowym środowisku, co przyczynia się do kształtowania postaw akceptacji odmiennych wyznań i kodów kultury. Przy okazji motywacja do nauki języka wzrasta bardzo znacznie.

Dziękujemy WSZYSTKIM bez wyjątku - wspaniałym uczestnikom tegorocznych warsztatów, którzy nam zaufali i dali się porwać w świat radości, zabawy, odkrywania talentów i swoich możliwości, a wszystko to dokonane RAZEM - bo to właśnie jest największą wartością warsztatów - RAZEM można dużo - właściwie, jak widać po raz jedenasty - wszystko! Cały skład uczestników zamienia się w chór, tancerzy, aktorów i na dodatek wszystko to wychodzi po angielsku!
The Young Americans wpisali się już w klimat I LO na stałe – klimat, który w dużej części stworzyli – GK nie powstałaby bez ich inspiracji! Nie wyobrażamy sobie roku bez The Young Americans!
Bardzo dziękujemy HOST FAMILIES, czyli rodzinom goszczącym za przyjęcie YAs w swoich domach i umożliwienia przeprowadzenia tych niezwykłych warsztatów. W tym swoje domy otworzyli: Szymon i Natalia Buras, Oskar Mika,  Karolina KogutSara CzyżEryka i Oliwia Pająk, Hanna Łagun, Hanna Napiórkowska, Tomasz Herejczak, Aga Osiewalska, Maja Lipińska, Maciej Marciniak, Weronika Misiewicz, Gaspar Holewa, Ariana Sertakowska, Katarzyna Karkola, Julia Jaskuła, Joanna Marcinkowska, Michela Maciejowska, Jola Lach, Alicja Bartosiewicz, Julia Kowalik, Hanna Napiórkowska, Ola Gurdak, Weronika Burczyńska, Agnieszka Zuk, Kamila Kostyszak, Państwo Iza i Rick Galvin, Pani Anna Wdowiak, Państwo Joanna i Józef Marciniszyn.

WSPIERAJĄ NAS! 
Dziękujemy osobom, które wspierają przy organizacji warsztatów. Bez udziału sponsorów i osób wspierających warsztaty w Lubinie nie byłyby tak wyczekiwane przez the YAs:)
Dziękujemy Radzie Rodziców przy I LO,  SPOŁEM Lubin spółka z.o.o.  Lodziarni SANDI w LubinieWaściciele lodziarni Państwo Dorota i Wojciech Czyż po raz kolejny przygotowali specjalnie dla YAs lody o takiej nazwie. Pozostajemy nieustannie wdzięczni za udostępnianie hali przy SP 14, w której od 2007 r. odbywa się finałowe SHOW. 
Dziękujemy kierownictwu i obsłudze obiektu za przychylność i pomoc w organizacji warsztatów. 
Dziękujemy również Igorowi Lechowi (1a) za stworzenie grafiki (obok) na pamiątkową koszulkę dla naszych gości i firmie Miedźwiedź.pl za szybką i korzystną realizację projektu.
DZIĘKUJEMY!!!
Na dwunaste warsztaty zapraszamy w dniach 17-19 czerwca 2021 roku!
(zmiana terminu z listopada 2020 na czerwiec 2021 za względu na koronawirusa)

Więcej na naszym profil na fb: The Young Americans w Kopeniku - I LO Lubin i stronie www: Young Americans
Zdjęcia: DAY 1&2DAY 3, występ GK dla YA