Kolejne, dziewiąte warsztaty, odbędą w dniach 29.09 - 1.10. 2017!
Przełom maja i czerwca jest tak intensywnym czasem w liceum, a nowa impreza w naszym kalendarzu - Dzień Patrona i Bieg "Kopernika" będzie się odbywać właśnie w takim okresie, że nie chcemy kumulować tak dużych i ważnych dla nas eventów w jednym czasie. W ten sposób pauzujemy w roku szkolnym 2016/17, ale już zapraszamy wszystkich na warsztaty w 2017r! 

 

Ósme warsztaty z The Young Americans przeszły już do historii... Jak zawsze była to eksplozja takiej energii i emocji, że nikt kto nie był ich udziałem, nie jest w stanie zrozumieć fenomenu tego niezwykłego projektu. W ciągu zaledwie trzech dni (31.05 - 1.06) grupa 45 młodych artystów z The Young Americans staje się nauczycielami dla uczestników warsztatów. Cel - zrobić niemożliwe - czyli po 2 i pół dniach przygotować 140 uczniów (i to z różnych typów szkół) do wspólnego SHOW! I nie jest to jedna scenka! Trzeciego dnia widzowie mają możliwość obejrzeć dwa niezwykłe przedstawienia: najpierw The Young Americans dają popis swoich umiejętności wokalnych, tanecznych i aktorskich w 45 minutowym broadwayowskim show, a po 15 minutowej przerwie na scenie pojawiają się uczestnicy warsztatów. To co udaje się zrobić tym młodym ludziom pod wodzą doświadczonego reżysera (w tym roku mieliśmy przyjemność i zaszczyt po raz drugi gościć wielokrotnie nagradzanego reżysera p. Jeffreya Polka) jest nie do uwierzenia! Podkreślają to wszyscy, którzy oglądają finałowe SHOW po raz pierwszy... Jak to się robi?! To jest właśnie geniusz i prostota warsztatów - pozytywna energia, wiara w dzieci, bycie dla nich i z nimi, a nie ponad. Zaangażowanie, przychylność, wielkie serce i talent - oto przepis na sukces edukacyjny! A że przy okazji jest to świetna zabawa  - cóż - tak właśnie można uczyć. I my uczymy się tego od 2007 roku! 

Dziękujemy WSZYSTKIM bez wyjątku - wspaniałym 138 uczestnikom tegorocznych warsztatów, którzy nam zaufali i dali się porwać w świat radości, zabawy, odkrywania talentów i swoich możliwości, a wszystko to dokonane RAZEM - bo to właśnie jest największą wartością warsztatów - RAZEM można dużo - właściwie, jak widać po raz ósmy - wszystko! Cały skład uczestników zamienia się w chór, tancerzy, aktorów i na dodatek wszystko to wychodzi po angielsku!
The Young Americans wpisali się już w klimat I LO (który jest w ogromnej części ich zasługą!) na stałe. Nie wyobrażamy sobie roku bez studentów College of Performing Arts in Korona w Californii w naszej szkole.


Bardzo dziękujemy HOST FAMILIES, czyli rodzinom goszczącym za przyjęcie YAs w swoich domach i umożliwienia przeprowadzenia tych niezwykłych warsztatów. W tym swoje domy otworzyli:
Igor RakowieckiAleksandra MuszyńskaSzymon Buras, Więch Ola, Kasia KrawiecWeronika Łokaj, Jan Sołtysiak, Zuza Kłobus, Julia Pater, Laura Majewska, Michał MędralaAngelika Dziwińska, Ola Mika, Oliwia BlecharzOla OlejarczykPatrycja FranczakSkórko DominikaMonika MarcinkowskaNatalia Lech, Ada TwardowskaRoksana WandzioLaura ChmielowiecWilk NinaMaks Gajewski, Angelika Wanat, Ola SzczepańskaPatrycja JasińskaKarolina KogutSara CzyżKasia Sitek, Kasia Żabińska, Barbara Kaczkowska, Adam WójcikAgnieszka NowackaEwa Rachwalska, Joanna Marciniszyn.

Nasi sponsorzy 
Dziękujemy osobom, które wspierają nas finansowo. Bez Państwa udziału warsztaty w Lubinie nie byłyby tak wyczekiwane przez the YAs:)
Dziękujemy Panu Doktorowi Adrianowi Włodarczakowi, Panu Rafałowi Górzyńskiemuz firmy Rag Górzyńscy sp.j, Radzie Rodziców przy I LO SPOŁEM w Lubinie orazUrzędowi Miasta. Dziękujemy Lodziarni SANDI w Lubinie, której właściciele Państwo Dorota i Wojciech Czyż przygotowali specjalnie dla YAs lody o takiej nazwie i zaprosili całą grupę na lody. Pozostajemy nieustannie wdzięczni za udostępnianie hali przy SP 14, w której od 2007 r. odbywa się finałowe SHOW. Dziękujemy kierownictwu i obsłudze obiektu za przychylność i pomoc w organizacji warsztatów. Osobne podziękowania kierujemy do Pani Doktor Alicji Rzepieli - Guzdro, która wsparła nas medycznie.
DZIĘKUJEMY!
Zapraszamy na nasz profil na fb: The Young Americans w Kopeniku - I LO Lubin oraz na naszą stronę (menu Young Americans). Tam znajdziecie zdjęcia i wszystko co wiąże się z YAs od 2007r, kiedy to zaczęła się przygoda Kopernika z YAs. Zobaczcie nietypową filmową relację z show autorstwa Tomka Buczkowskiego (2d).
Zdjęcia.