Zapisy na tegoroczne warsztaty - czwartek 14 marca na długiej przerwie w auli.


WARSZTATY z „Face Palm Fiction”


prowadzący:
Mateusz Stanisławczyk,
Kamil Kuźmiak

20 marca 2013 r.
(gr 1 środa, godz. 10.00 - 14.30 - 10 osób)
21 marca 2013 r.
(gr 2 czwartek, godz. 10.00 - 14.30 – 10 osób)

Filmowanie lustrzanką cyfrową – jak to ugryźć ładnie, szybko i niedrogo?

Teoretyczna część zajęć:
1.
Filmowanie lustrzanką cyfrową – jak to ugryźć? Optyka, aparat i czemu akurat aparat, a nie kamera?
2.Zasady komponowania kadrów.
3.
Oświetlenie – wykorzystywanie światła zastanego, odbijanie i modelowanie, wykorzystywanie oświetlenia sztucznego w domowych warunkach, temperatura barwowa światła.

4.
Techniki nagrywania stabilnych ujęć z ręki bądź z wykorzystaniem akcesoriów.

5.
Rozwiązanie problematyki nagrywania dźwięku w filmowaniu lustrzanką cyfrową.

6.
Parametry techniczne nagrywanego video (rozdzielczość, klatkowanie, proporcje boków)

7.
Nagrywanie ujęć przydatnych do montowania.

8.
Uzyskiwanie dobrej kolorystyki – nastawianie manualne balansu bieli w aparacie.

9.
Kompresja pod Youtube, Vimeo – czyli jak uzyskać najlepszą z możliwych jakości.

Praktyczna część zajęć:
1.
Nagrywanie wywiadów, tzw „setek” – uczestnicy warsztatów będą sami komponować kadr i nagrywać wywiad w oparciu o zdobytą wiedzę pod okiem prowadzących.

2.
Nagrywanie wystąpień na Dniach Kultury

3.Dyskusje i konsultacje na temat sprzętu, zakresów cenowych i filmowania.
DWIE RÓŻNE grupy (po 10 osób) wszyscy uczestnicy mają mieć aparaty (cyfrowe lub lustrzanki)

 1. "Impresje malarskie – Kubizm"

  Warsztaty plastyczne

 2. Prowadzący:

  Anna Wiśniewska - artysta plastyk


 3. 20 marca (środa)
  godz. 9.00 - 12.00 (grupa max 15 osób)

 4. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.
  Dyplom z malarstwa w pracowni profesora Piotra Kowalskiego.
  Zdjęcia autorstwa p.Krystiana Brzozowca.  "Pasja sposobem na życie" 


 5.  

 6. Spotkanie z Sonią Kumidaj
  fotografką, właścicielką firmy SENSJA

  20 marca (środa)
  godz. 9.00 – 11.00 (grupa 15 – 25 osób)

   

  Sonia Kumidaj jest absolwentką klasy dziennikarskiej I LO. Ukończyła Dolnośląską Szkołę Wyższą na Wydziale Dziennikarstwa i komunikacji społecznej, mediów cyfrowych i komunikacji elektronicznej. Jest również absolwentką Media Technology & Design Hagenberg im Mühlkreis oraz Upper Austria University of Applied Sciences.

  Obecnie jest właścicielką firmy Sensja, która jest „świeżym spojrzeniem na film i fotografię”. Zajmuje się kompleksową obsługą w zakresie wideofilmowania i fotografii oraz montażu cyfrowego wszelkich uroczystości oraz zleceń indywidualnych, z których każde traktowane jest jako wielkie wyzwanie.

   

   


  „O tym jak prowadzić bloga i o pasjach kulinarnych”

 7. Spotkanie z Anną Hasior

  20 marca (środa)
  godz. 9.00 – 11.00 (grupa 15-25 osób)

  Anna Hasior jest absolwentką klasy dziennikarskiej I LO.
  Ukończyła Filmoznawstwo na Wydziale Audiowizualnym
  Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
  Autorka bloga ON ZMYWA
  „Jak mówić i się nie bać”- czyli o sztuce wystąpień publicznych."
   


 8. prowadząca: Natalia Gorzelnik  20 marca (środa) - możliwość stworzenia 3 grup:
  godz. 9.00 – 10.30 (grupa 1- max 15 osób)
  godz. 11.00 – 12.30 (grupa 2 – max 15 osób)
  godz.12.45 – 14.15 (grupa 3 – max 15 osób)

  Natalia Gorzelnik
  , absolwentka I LO.
  Ukończyła Filologię angielską o specjalności biznesowej, obecnie studentka Psychologii oraz Filologii polskiej (specjalność: dyskurs publiczny) na Uniwersytecie Śląskim. Aktywna studentka i działaczka społeczna. W 2012 r. otrzymała Wyróżnienie Jego Magnificencji Rektora UŚ za działalność społeczną na rzecz wydziału i społeczności akademickiej.
  Przez 2 lata pełniła funkcję przewodniczącej Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Pedagogiki i Psychologii, w 2012 r. awansowała na przewodniczącą Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego. Jako główna reprezentantka środowiska studenckiego swojej Uczelni, bardzo często występuje publicznie, zarówno podczas oficjalnych uroczystości, jak i w mediach.
  I to właśnie umiejętnościami prezentowania się nasza absolwentka bardzo chętnie podzieli się z młodszymi koleżankami i kolegami.

  Natalia o warsztatach:
  Zajęcia dla licealistów, którzy zainteresowani są doskonaleniem umiejętności publicznego wypowiadania się. Warsztat dla wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć swoją świadomość w temacie prezentowania się przed szerszym audytorium. Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się o czym najlepiej mówić, kiedy musimy przygotować wystąpienie publiczne, oraz jak zdobyć maksymalne zainteresowanie słuchaczy. Uczestnicy warsztatu nauczą się jak rozpoczynać i jak zakańczać swoje wystąpienie tak, aby utrzymać zaangażowanie i koncentrację audytorium. Z zajęć będzie można wynieść również wiedzę o tym czego unikać podczas przemawiania i jak panować nad mową ciała. Oraz przede wszystkim – co zrobić kiedy zjada trema
  Warsztat doskonały dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z wystąpieniami publicznymi (management, dziennikarstwo, rzecznictwo prasowe, polityka) oraz dla tych, którzy stresują się przed ustną maturą

   

   Freestylowe Warsztaty Taneczne

   


  środa i czwartek 20- 21 marca
  (jedna grupa przez dwa dni - max 25 osób)
  godz. 9.00 - 13.00

   


  Prowadzący:
  Dawid Mykietyszyn i Basia Banaszkiewicz
  Tańczą razem w zespole w Studiu Tańca Fuego
  Basia tańczy od 7 roku życia, na początku taniec nowoczesny, hip - hop, od 8 lat zajmuje się na poważnie jazzem . Studiuje "taniec" w Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach. Ma zajęcia z Tancerzami Kieleckiego Teatru Tańca: Małgorzatą Ziółkowską, Elżbietą Szlufik - Pańtak, Grzegorzem Pańtak oraz z Warszawy Zofią Rudnicką. Od 3 lat jest asystentem instruktora, od roku instruktorem jazzu.
  Dawid tańczy drugi rok hip-hop i preferuje new style z poppingiem.
  Szkolili się u Marcina Mrozińskiego, Gabriela Piotrkowskiego, Pauliny Figińskiej, Wioli Fiuk, Natalii Madejczyk, Anny Kapery, Mariusza "Maniek" Kotarskiego oraz Wojtka Michalaka (aktorstwo).

  Warsztaty dla wszytkich, którzy kochają taniec i chcą podszkolić swoje umiejętności pod okiem fachowców!

   


 
,,Absolwent I LO w wielkim świecie prawa. Jak połączyć pasję z ciężką pracą?"


Spotkanie z  Mateuszem Dróżdżem
22 marca (piątek)
godz. 8.15- 9.00
aula (wyznaczone klasy)
|
Mateusz Dróżdż jest absolwentem Uczelni Łazarskiego.
Aktualnie asystent w Katedrze Prawa Gospodarczego na tejże Uczelni. Doktorant, prawnik międzynarodowych kancelarii. Były członek podkomisji sejmowej ds. bezpieczeństwa imprez masowych. Aktualnie należy do Stałej Grupy Eksperckiej, Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych powołanej przez Premiera. Ukończył kursy na Saint Joseph's University w Filadelfii, Salzburg Universitat oraz Center for International Legal Skills w Salzburgu, a także Cambridge School of English. Laureat licznych konkursów prawniczych w tym stypendium naukowego przyznawanego przez Ministra do spraw Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Były pracownik amerykańskiej kancelarii McDonald Hopkins w Cleveland. Odbywał liczne praktyki w polskich, międzynarodowych kancelariach prawnych. Obecnie aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Prelegent licznych konferencji z zakresu organizacji imprez sportowych.

 

"A-Z living and working in London"

Mamy ogromną przyjemność rozszerzyć ofertę warsztatów i wykładów XI DK o jeszcze jedno spotkanie z absolwentką I LO. W związku z faktem, że nasz gość od kilku lat mieszka i pracuje w Londynie, czekaliśmy do ostatniej chwili na potwierdzenie udziału w naszym przedsięwzięciu. I tak, 27 marca odbędzię się spotkanie z p. Aleksandrą Likus, architektem londyńskiego Biura Architektonicznego John Tompson & Partners. Nasza absolwentka wystąpi z prezentacją w języku angielskim pt.: "A-Z living and working in London", a opowieść o życiu i pracy w stolicy Wielkiej Brytanii zostanie zobrazowana 94 slajdami!

Aleksandra Likus
jest absolwentką klasy o profilu matematyczno – fizycznym, z rozszerzoną informatyką i językiem angielskim  I LO im M.Kopernika w Lubinie.
 W  roku 2002  ukończyła Wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Wrocławskiej.
Jest laureatką kilku konkursów architektonicznych, między innymi:

 

 • “Projektu   łazienki dla firmy ceramicznej “Koło”,
 • “Domu dostepnego  “Muratora”,
 • zwycieskiego “Projektu Cichej Doliny” w Kątach Wrocławskich”.

 

          Od 7. lat mieszka w Londynie I pracuje w swoim zawodzie, w Biurze Architektonicznym John Thompson & Partners. Zajmuje sie głównie projektowaniem architektury mieszkaniowej, w skali budynków indywidualnych, ale także w skali większych założeń osiedlowych -  do ponad 300. budynków.
W czasie spotkania opowie o swoim życiu i pracy w Londynie, a także  chętnie udzieli odpowiedzi  na pytania  związane z jej studiami i  pracą za granicą.
 Być może zainspiruje do wyboru podobnej drogi życiowej…..