RAZEM SAMOTNI
Codziennie otrzymujemy dziesiątki, jeśli nie setki maili i SMS-ów. Telefon wciąż dzwoni. Życie upływa nam między jednym a kolejnym czatem. W zgiełku pospiesznych wiadomości nie ma czasu na to, co naprawdę istotne. Mało tego, już nawet nie wiemy, co w życiu jest ważne.
Urządzenia zapewniające stały dostęp do sieci skłaniają nas do przeformowania definicji czasu – sugerują, że możemy niejako bez końca nawarstwiać równoległe czynności. Ponieważ da się wysyłać wiadomości tekstowe w trakcie innych czynności, SMS – y nie zabierają nam czasu, lecz go „dodają”. Są więc nie tyle pożądane, ile magiczne – udało nam się w tę samą chwilę „upchnąć” dodatkową formę aktywności. Tymczasem osoby, które żyją najszybciej, zalecają lekturę książek o tytułach w rodzaju„Pochwała powolności”. Odkryliśmy też nowe sposoby na spędzanie  z rodziną i znajomymi coraz większej ilości czasu, w którym poświęcamy im naprawdę niewiele uwagi.

W świecie na stałe podłączonym do sieci mamy zbyt wiele możliwości, a jednak wielu z nas ulega pokusie i mierzy sukces miarą tego, co moglibyśmy osiągnąć wówczas, gdybyśmy byli zawsze dostępni.
„Ja” ukształtowane w świecie szybkiej reakcji mierzy sukces liczbą wykonanych telefonów, wysłanych odpowiedzi na mejle, przekazanych wiadomości tekstowych, zdobytych kontaktów. Twierdzimy, że nasz świat jest coraz bardziej złożony, a przecież to my stworzyliśmy kulturę, w której nie mamy czasu, by usiąść i choć przez chwilę pomyśleć. Komunikując się w sposób, który wymusza niemal natychmiastowe odpowiedzi, nie zostawiamy przestrzeni na rozważenie zawiłych problemów.

SABBATH MANIFESTO to projekt, który ma nam pomóc zwolnić i cieszyć się chwilą.
Autorzy projektu proponują 10 zasad, dzięki którym możemy przenieść się w inny wymiar czasu. Oto one:
1.    Unikaj technologii. Zaplanuj w tygodniu jeden dzień bez logowania się i odbierania mejli.
2.    Łącz się z tymi, których kochasz. Znajdź czas, by spotkać się offline z bliskimi.
3.    Pielęgnuj zdrowie – dbaj o swoje ciało i duszę, chroń środowisko.
4.    Wydostań się – z rutyny, ograniczeń, z klatki, w której tkwisz.
5.    Unikaj kupowania i bezmyślnej konsumpcji.
6.    Zapal świece – symbol czystości i pamięci, w ich blasku widać wyraźniej to, co w życiu ważne.
7.    Pij wino.
8.    Jedz chleb. Dziel się chlebem i dobrym słowem z innymi ludźmi.
9.    Znajdź ciszę – chwile spokoju, gdy będziesz sam na sam ze sobą, swymi myślami i uczuciami. Wyłącz się z sieci, odetnij od zakłóceń.
10.    Daj coś z siebie, z twojego czasu, wiedzy, energii. Sam tyle dostałeś – oddaj dobro innym.

Zagubieni w sieci, tracimy kontakt z naszymi najbliższymi i z samym sobą. Byśmy mogli odzyskać swoje życie – wymyślono DZIEŃ WYŁĄCZENIA SIĘ ( Day of Unplugging ). Wyłączamy się spod bombardowania nieprzydatnymi informacjami. Planujemy, co w tym odzyskanym czasie będziemy robić, jak go spędzimy. Możemy się wyłączyć… choćby dziś.