"30 listopada odbyło się w naszej szkole  kolejne Międzyszkolne Forum Ekologiczne. Tym razem pod hasłem „ Pszczoły – niezwykłe owady”.
Podczas spotkania mogliśmy dowiedzieć  się  wielu interesujących faktów o pszczołach i ich życiu. Wystąpienia na ten temat przygotowali uczniowie klasy IId.
 Uczniowie kl. Id przygotowali dekoracje i plakaty pokazujące te niezwykłe owady i ich pracę.
Gościem specjalnym był  pan Marian Basz, prezes Terenowego Koła Pszczelarzy w Wińsku. Opowiedział wszystkim zgromadzonym o pracy pszczelarza. Można było też zajrzeć do prawdziwego ula, zobaczyć strój pszczelarza i narzędzia, których używa.
Bardzo ciekawą prezentację przedstawił Maciej Rapa uczeń kl. IId, a z zainteresowania  i pasji również pszczelarz. Maciej zwrócił uwagę na produkty pracy pszczelej rodziny i i ch wykorzystanie.
Dowiedzieliśmy się co to jest APITERAPIA  i jak można ją wykorzystać  w  codziennym  życiu. W przerwie uczestnicy Forum mogli skorzystać z bufetu, w którym serwowano min. herbatę z miodem i cytryną, ciasteczka, babeczki i chipsy, oczywiście z miodem. Stoisko to przygotowali uczniowie kl. IIId.
Tego dnia obchodziliśmy też „ Andrzejki”. Mogliśmy więc  „zajrzeć w przyszłość”, lejąc prawdziwy pszczeli wosk. Wróżby andrzejkowe przygotowali uczniowie klasy II d.
Impreza zakończyła się konkursem z nagrodami.  Najwięcej prawidłowych odpowiedzi podali uczniowie SP nr. 10.
Forum zostało przygotowane pod kierunkiem pani Lucyny Powały i pani Barbry Klajn." Zobacz zdjęcia.