Uczniowie naszej szkoły realizują projekt w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii", która pomaga uczniom usystematyzować działania w ich pierwszych projektach społecznych. "Past is the new Future", ma na celu zachęcić młodych ludzi do poznawania kultury minionego wieku, a także poszerzyć wiedzę w różnych aspektach tego zagadnienia. Jak podkreślają, uznali to za ważne, ponieważ zauważyli powtarzalność pewnych motywów przez lata.
Postanowili pokazać, jak wiele pomysłów czerpiemy z przeszłości, lekko je tylko modyfikując. Działali prężnie w tym temacie już od listopada. Codziennie na swojej stronie na Facebooku (prowadzili również Instagram i Snapchat) publikowali informacje o literaturze, sztuce, architekturze, muzyce, teatrze, kinematografii i modzie kolejnych dekad XX wieku. Pod koniec omawiania każdej dekady publikowali swoje zdjęcia, na których prezentowali modę danych lat z ich punktu widzenia. Sesje zdjęciowe były najważniejszym przedsięwzięciem tego projektu.
„Spotkaliśmy się z bardzo życzliwym przyjęciem naszych działań. Liczba osób, które zobaczyły nasze zdjęcia, przewyższyła nasze plany o 200 procent”, podkreśla Edyta Szpak liderka projektu. Grupę projektową "Past is the new Future" tworzą: Edyta Szpak –lider projektu, Ewelina Tomczyk, Magdalena Pytiak, Laura Tyrkała, Patrycja Franczak, Dawid Komarnicki. Oficjalna strona: www.facebook.com/pastnewfuture
Trzymamy kciuki!!!