I cały czas się dzieje!!! Tym razem: z pamiętnika laureata.... a nawet absolwenta!
14 czerwca w gmachu Teatru Wielkiego w Poznaniu odbyło się wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu „Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury”. Przypomnimy, że w kategorii Cyfrowe sztuki wizualne" zwyciężyli Przemysław Mazurowski i Mateusz Adamowicz z 4a.
"Uroczystość rozpoczął występ o Paderewskim przygotowany przez uczniów jednej ze szkół podstawowych w Poznaniu. Rozdaniu nagród towarzyszyły występy finalistów, którzy wykonali utwory Paderewskiego m.in. odegrane na fortepianie i skrzypcach. Nagrody wręczali Wielkopolski Kurator Oświaty dr Igor Bykowski, wicedyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej i Senator RP z Wielkopolski. Pojawił się też zastępca wojewody wielkopolskiego i dwoje znawców muzyki niezbędnych do wyłonienia laureatów w kategorii muzyk. W konkursie można było wygrać np. tablety, gry planszowe czy płyty z muzyką Paderewskiego. Krótko mówiąc, przygoda z historią udana. A gdyby ktoś pytał, czy koziołki na ratuszu już się trykają to musi przyjechać do stolicy Wielkopolski osobiście....warto!", o czym donosi opiekun zwycięskiego duetu p. Mirosław Przygoda.
Jeszcze raz gratulujemy nie tylko wygranej w konkursie, ale idealnego połączenia zamiłowania do IT i historii - BRAWO!!!