dania_2023Wrzesień to czas wycieczek, a jak wiadomo Kopernik uwielbia być w podróży, bo nic tak nie kształci jak owe!
Odwiedzamy rodzime i zagraniczne atrakcje: Warszawa, Wrocław, Poznań, Toruń, Gdańsk, Praga - to nasze ulubione miasta. Są też wyprawy do Niemiec, Na Węgry, Holandii, UK czy Danii.
Klasa 3a właśnie wróciła ze swojej duńskiej przygody, która znacznie wychodzi poza definicję typowej wycieczki szkolnej:) Tradycyjnie tygodniowy program przygotowała p. Renata Szwebs - nasza absolwentka od ponad 30 lat mieszkająca w Danii. Dziękujemy po raz kolejny za zaangażowanie i poświęcony czas! Wszystko dopięła wychowawczyni p. Joanna Marciniszyn i towarzysząca klasie p. Mariola Lech.
Klasa 3a poznała duński system edukacji - od liceum przez duński fenomen hojskole - po uniwersytet. Byli w Støvring Gymnasium , Nordjyllands Idrætshøjskole/NIH , Aarhus BSS - Aarhus Universitet. Oprócz wizyt w szkołach, program obejmował poznanie kultury i atrakcji turystycznych regionu, czyli Jutlandii Północnej, a były to: skansen Den Gamle By, ARoS Aarhus Art Museum , "koniec świata", czyli przylądek Grenen, gdzie Bałtyk spotyka się z Morzem Północnym, "wędrująca latarnia" Rubjerg Knude, malownicze Skagen i Skagens Museum, tura po Aalborgu z przewodnikiem pozwoliła później samodzielnie eksplorować to piękne miasto, a wizyta w Aalborg Bibliotekerne pokazała, że duńskie biblioteki to dużo więcej niż książki! Świeczki to coś czego nie może zabraknąć w duńskim domu, więc na pamiątkę każdy mógł zrobić sobie je na pamiątkę w niezwykle gościnnej manufakturze Ulve-lys
Wyprawę kończył spacer po "niekończącym się moście" The Infinite Bridge , marchewkowy lunch w parku jeleni Marselisborg i posiadające 3 michelinowskie gwiazdki Moesgaard Museum.
Całość dopełniała integracja klasy w domu na wrzosowisku nieopodal plaży, w którym odbywało się wspólne gotowanie i niekończące się nocne rozmowy:)
A swoją podróż właśnie zaczęła klasa 3b- czekamy na relację:)
Zdjęcia