18 lutego 2016 r, uczniowie gimnazjów powiatu lubińskiego rywalizowali w dwóch konkursach z języka angielskiego w I LO. Rano odbyło się Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego, którego organizatorem jest nasza szkoła i Centrum Językowe LOGOS z Lubina. "Słynny Szekspirowski monolog „Być albo nie być” otworzył XII „Dyktando z Języka Angielskiego”, organizowane przez I Liceum Ogólnokształcące w Lubinie i Centrum Językowe Logos. Z tekstem jednego z arcydzieł literatury światowej zmierzyli się uczniowie gimnazjów z Lubina, Polkowic i Chocianowa". 
Po Dyktandzie, uczniowie 7 gimnazjów walczyli o tytuł English Master w finale ustnym XI ANGLOFAMY przed publicznością, co jest nie lada wyzwaniem! Zadania konkursowe oceniali jurorzy - native speakerzy - Pani Carlene Eager, Pan Paul Eager i Pan Rick Galvin. Sponsorami nagród była Rada Rodziców przy I LO oraz wydawnictwo Macmillan.  Oto najlepsi z najlepszych w XI Anglofamie:
I. Oliwer Bentkowski z Gimnazum nr 4 w Lubinie,
II. Julia Ordonowska z Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie,
III. Weronika Łomako z Gimnazjum w Chocianowie,
IV. Jakub Małgowski z Gimnazjum nr 1 z Polkowic,
V. Jakub Piekarski - Gimnazjum nr 5 z Lubinia
VI. Julia Truszkowska z Gimnazjum nr 3 w Lubinie.
VII. Radosław Burczak z Gimnazjum Integracyjnego w Lubinie.
Gratulujemy wszystkim finalistom i dziękujemy ich opiekunom za przygotowanie uczniów i udział szkoły w konkursie. Zapraszamy za rok!