Uroczystość wręczenia wyróżnień w Rankingu Szkół Perspektyw!

6 lutego na Politechnice Wrocławskiej odbyła się uroczystość wręczenia DYPLOMÓW potwierdzających wysoki wynik uzyskany w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020. Przypominamy, że Kopernik znalazł się w tym roku w gronie 10 najlepszych szkół na Dolnym Śląsku i ponownie uzyskał tytuł Złotej Szkoły. To ogromne wyróżnienie dla całej szkolnej społeczności, dlatego na uroczystści we Wrocławiu dyrektorowi I LO towarzyszyli uczniowie z Samorządu Uczniowskiego. Byliśmy jedyną szkołą z naszego regionu, która była wyróżniona na wczorajszym rozdaniu Dyplomów Perspektyw. Jesteśmy dumni i cieszymy się, że szkoła z Lubina jest wśród najlepszych!
Przypomnimy, że wyniki XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020 został opublikowany 9 stycznia. I LO uplasowałao się na 10 miejscu na Dolnym Śląsku i 141 miejscu w kraju. Ranking główny obejmuje wyniki egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym (30%) oraz rozszerzonym (45%) i sukcesy w olipiadach przedmiotowych (25%). W podrankingu maturalnym znaleźliśmy się na 130 miejsu w Polsce na 300 sklasyfikowanych w tej kategorii liceów. Ten wynik jest dla nas najlepszym wskaźnikiem sukcesu poszczegolnych uczniów, ktorzy dostają "dobrą przepustkę" na wymarzone uczelnie. Jest to również wskażnik sukcesu zespołu nauczycieli i dyrekcji szkoły, ponieważ naszym głównym celem jest aby uczniowie I LO jak najwyżej zdawali maturę - i to daje nam wszystkim ogromną satysfakcję!

 

 

 

Studniówka w Książu po raz piętnasty!

31 stycznia 2020r. odbyła się STUDNIÓWKA - impreza, która wpisana jest w życie każdego liceum i jego maturzystów. Jednak studniówka w Koperniku jest naprawdę wyjątkowa i bardzo wyczekiwana! Powodów jest kilka. Po pierwsze miejsce - przepiękny Zamek Książ, który zachwyca nas niezmiennie i to już od 15 lat!  W 2005 r. dyrektor Józef Marciniszyn wcielił w życie swój pomysł przeniesienia studniówki I LO do zamku i dziś chyba już nikt nie wyobraża sobie, żeby nasz bal mógł odbywać się w innym miejscu! Poza tym fakt, że wszyscy maturzyści bawią się razem, we wspaniałej atmosferze, przepięknych zamkowych komnatach, stwarza niesamowity klimat i zapewnia wspomnienia na lata! Kolejną rzeczą wyróżniającą nasze studniówki są sami uczestnicy i przygotowywane przez nich części artystyczne - to też już tradycja! W tym roku nie było inaczej! Zaprezentowane przez uczniów układy choreograficzne i występy wokalne zachwyciły wszystkich. Uczestnicy bawili się do białego rana, kończąc bal serią tańców integracyjnych - co zachwyciło prowadzącego zabawę DJ'a:) Wszyscy wyglądali jak zwykle wspaniale i bawili się naprawdę fantastycznie! Jesteśmy pewni, że studniówka Kopernika jest STUDNIÓWKĄ, którą pamięta się całe życie!
W imieniu wszystkich uczestników, zarówno uczniów, nauczycieli i dyrekcji, chcielibyśmy serdecznie podziękować Rodzicom, którzy byli organizatorami imprezy za ich zaangażowanie w przygotowanie tego ogromnego przedsięwzięcia. Dziękujemy również p. Małgorzacie Wiszowskiej, która była nauczycielem koordynującym tegoroczne przygotowania w szkole. Zapraszamy do amatorskiej galerii zdjęć, żeby choć w części oddać wspaniałą atmosferę Książa.

 

Jakub Kozłowski w etapie centralnym!

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Jakub Kozłowski z klasy 2a został zakwalifikowany do etapu centralnego XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.
Finał odbędzie się w dniach 4 - 5 kwietnia w Warszawie. Opiekun p. Mariola Lech.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

 

 

 

 

Z I LO prosto na Oxford!

"Z ogromną radością informujemy, że Zuzanna Biaduń uczennica klasy humanistyczno-językowej I Cg została laureatką Programu MyOxperience. Organizatorami Programu jest Fundacja TDJ na Rzecz Edukacji i Rozwoju z siedzibą w Katowicach. Do zadań Zuzi należało zakwalifikowanie się do II etapu i przejście do rozwiązania zadania rekrutacyjnego w języku angielskim. Spośród 859 kandydatów z całej Polski wybrano najlepszą 30! Nagrodą są 5-dniowe warsztaty na Uniwersytecie Oksfordzkim, oraz roczna opieka mentora edukacyjnego.
Gratulujemy serdecznie, czekamy na relację z Oxfordu, a wszystkich zainteresowanych studiowaniem za granicą zachęcamy do odwiedzenia strony" https://www.myoxperience.pl/."

 

 

Zowu wygrana w Meczach Matematycznych!

Sukces goni sukces! Co to był za tydzień!
"Ruszyły półfinałowe rozgrywki Dolnośląskich Meczów Matematycznych. W I rundzie nasza drużyna zmierzyła się z I Liceum Ogólnokształcącym z Jeleniej Góry. Przygotowana przez organizatorów lista 10 zadań była niemałym wyzwaniem dla wszystkich zawodników (a także członków jury :) Nasi "meczowcy" (ci doświadczeni i ci najmłodsi) sprostali temu wyzwaniu i z zasłużoną satysfakcją zwyciężyli w tym pojedynku 46:26!!!  Przed nimi, na drodze do finału, jeszcze dwa mecze: z I LO z Dzierżoniowa i z III LO z Wroclawia (z którym przyjdzie im się zmierzyć po raz drugi w tegorocznych zawodach). Trzymajmy kciuki za naszych matematyków!"
Opiekunki: p. Lucyna Krawiec i p. R. Nowakowska. Gratulujemy!!!

 

Jakub Opyrchał laureatem konkursu "I Know America"!

"Uczeń klasy 2F, Jakub Opyrchał został laureatem konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki - I KNOW AMERICA. Konkurs odbywa się co roku od 18 lat, a jego tematyka obejmuje  historię, kulturę, politykę i gospodarkę USA. Składa się z trzech etapów: dwóch pisemnych oraz ustnego finału, który odbywa się w Warszawie. Organizowany  jest przez Ambasadę USA, Amerykańską Izbę Handlową i Fundację Wspomagania Wsi. Nagrodami są między innymi miesięczny wyjazd naukowy do USA czy staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie. W tegorocznej edycji wzięło udział 1389 osób, z czego 15 zakwalifikowało się do finału".
Gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

Komornik w Koperniku!

"Komornik sądowy wywoływał i nadal wywołuje w każdej społeczności negatywne skojarzenia. Mało kto jednak wie, że jest to niezwykle ważny zawód dla efektywnego funkcjonowania systemu prawnego danego państwa. 5 lutego 2020r. komornik sądowy Pan Krzysztof Watral spotkał się z uczniami klas humanistycznych 2c, 2e, 3c i 3e. Nasz gość zapoznał młodzież ze specyfiką zawodu, ścieżką kształcenia oraz wymaganiami stawianymi kandydatom na komornika. Przedstawił przepisy określające zakres jego uprawnień oraz zasady regulujące powoływanie i odwoływanie komornika."
Bardzo dziękujemy i liczymy na kolejne spotkanie w Koperniku!

 

 

Tym razem prokurator!

"Po raz kolejny uczniowie klas humanistycznych 1c, 2c, 2e, 3c i 3e uczestniczyli w spotkaniu z prawnikiem. Naszym gościem był Pan Marek Bartosiewicz zastępca prokuratora rejonowego w Lubinie. Spotkanie było okazją do poznania drogi kształcenia i awansu zawodowego przyszłych prokuratorów. Omawianą kwestią, o którą pytała młodzież, były także zarobki oraz plusy i minusy wykonywanej profesji.
Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie do Kopernika.

 

 

 

SPORT

Ruszyły zapisy na V Bieg Kopernika!!!

Zaczęły się ferie zimowe, na które w tym roku wszyscy bardzo już czekali, ale nie oznacza, że nie działamy! Co prawda mamy jeszcze mnóstwo czasu do V Biegu Kopernika, który w tym roku odbędzie się 25 kwietnia, ale już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania udziału w naszym biegu ulicznym! Jak zwykle będzie można wystartować w różnych kategoriach, więc z pewnością każdy biegacz znajdzie coś dla siebie:) Zapisy już ruszyły - zobacz TUTAJ.
ZAPRASZAMY!!!

 

 

 

 

Gloria Klughardt brązową medalistką ME kadetów!

22 lutego w chorwackim Porec Gloria Klughardt (2a) wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Kadetów.  Nasza uczennica trenuje w lubińskim klubie UKS MDK OLIMP, a jej trenerem jest  nauczyciel wychowania fizycznego w I LO p. Oleg Bugajenko. Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne ponieważ już 26 lutego Gloria będzie reprezentować Polskę w drużynowych mistrzostwach!  Jak czytamy na stronie Polskiego Związku Szermierczego:
Marsz po medal lubinianka rozpoczęła od zwycięstwa nad Bułgarką Veseliną Chimovą (15:5),następnie Polka wyeliminowała Emmę Sont z Rumunii (15:10) i Damlanur Sonmus z Turcji (15:3). W spotkaniu, którego stawką był awans do ćwierćfinału, Gloria stanęła naprzeciwko innej naszej reprezentantki - Alicji Klasik (RMKS Rybnik), walka skończyła się wynikiem 15:11. Kolejną przeciwniczką naszej medalistki była Węgierka Gyongyver Kalman (15:9). Polkę zatrzymała w półfinale późniejsza triumfatorka Rosjanka Ekaterina Kolbeneva (15:14). Druga była jej rodaczka Iana Bekmurzova a obok Glorii na najniższym stopniu podium stanęła Gaia Caforio z Włoch.

 

 

II miejsce w koszykówce chłopców!

"25.02.2020r. w hali sportowej Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbył się FINAŁ STREFY LEGNICKIEJ W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW - LICEALIADA. Miło nam poinformować, że reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Lubinie zajęła II miejsce awansując do dalszego etapu rozgrywek- półfinału rozgrywek wojewódzkich.
Skład reprezentacji: Bęben Jakub (2A), Bloch Sebastian (2D), Eliszewski Mateusz (3A) Kobyłecki Filip (3B), Korzun Aleksander (3E), Górski Michał(2A), Moskaluk Dawid (2A) Nowakowski Szymon (3E), Pajdowski Krzysztof (1A), Przysada Kacper (3E), Romański Piotr (2B). Opiekun drużyny: Mariusz Suszek."
Serdecznie gratulujemy!!!!

 

 

I i III miejsce w tenisie stołowym!

6 lutego w naszej szkole zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt w składzie: Nina Ossowska (2b), Martyna Tomczak (3b) i Aleksandra Wiesiołek (1d) zajęła I miejsce, a chłopcy uplasowali się na III miejscu. Męska reprezentacja I LO wystąpiła w składzie:Maciej Edelman, Mikołaj Jaszczyszyn i Gracjan Cyran (3b).
Gratulujemy!!!

 

 

 

Zwolnieni z Teorii 2020 w akcji!

PawsUp 

Po raz kolejny uczniowie Kopernika zaangażowali się w projekty społeczne realizowane w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Jest to dla nas bardzo ważna olimpiada, ponieważ dzięki niej uczniowie tylko tworzą własne projekty i muszą zmierzyć się z trudnościami i wyzwaniami, które towarzyszą ich realizacji na wszystkich wymaganych etapach. Umiejętności i doświadczenia zdobyte w trakcie pracy nad projektami dają oprócz satysfakcji bardzo cenne umiejętności. To właśnie ZWzT od kilku lat pozwala nam stawać podium ogólnopolskiego rankingu Szkół Kompetancji Przyszłosci. W tym roku zespoły projektowe są już w fazie realizacji i śledzimy ich poczynania, trzymając kciuki za dotarcie do Wielkiego Finału i zdobycie cennych Wilków! Oto jeden z projektów:
"4 lutego w naszej szkole grupa projektowa PawsUp zorganizowała wykład dotyczący bezdomności zwierząt. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Panie Agatę Mamińską i Edytę Zawadzką z Folwarku i Stajni Osiek, które na co dzień pracują ze zwierzętami. Przedstawiony problem bezdomności zwierząt został poparty własnymi doświadczeniami.  Młodzież dowiedziała się między innymi o świadomej i odpowiedzialnej adopcji, metodach zapobiegania bezdomności zwierząt, pomocy porzuconym zwierzętom domowy."

 

HAU! TO PET - zwzt 2020 w akcji!

"W środę, dnia 5.02.2020 roku w lubińskiej Galerii Cuprum Arena odbył się finał projektu społecznego HAU! TO PET, realizowanego w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Inicjatywa realizowana była przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy. Na scenie odbyło się 7 wywiadów oraz konkursy z nagrodami. Gośćmi byli: pan Łukasz Matyszczak - AlfaVet, lek. wet. Natalia Sygnatowicz, pan Konrad Niedźwiecki (LEOPARDUS), pani Ewa Rostkowska (Hodowla Hannoveria FCI), pani Monika Wiciak (TooZoo), pani Maria Milczarek (ACANA) oraz pani Jagoda Kosmala (Dom Tymczasowy Jagodzianki). Finałem wydarzenia był pokaz Centrum Szkolenia Psów Cywil. Poprowadziła go pani Ewa Koselska, a ze zwierzakami wystąpili pani Estera Kaleta, pani Joanna Wieczorek oraz pan Konrad Koselski. Podczas finału akcji rozdano także nagrody w konkursie plastycznym "Moje wymarzone zwierzę". W atrium Galerii możliwa była rozmowa ze specjalistami zajmującymi się zwierzętami - stanowiska przygotowały m.in. Sklep Leopardus oraz Związek Kynologiczny. Wydarzenie zgromadziło licznych miłośników zwierząt wraz z pupilami. Możliwe było poznanie zwierzęcego świata od zupełnie nowej strony. W imieniu całego zespołu pragniemy podziękować wszystkim partnerom za wsparcie projektu, a osobom biorącym udział - za przybycie."

 

PASSions - zwzt 2020 w akcji!

Z ogromną przyjemnością przyglądamy się tegorocznym projektom zwzt. Olimpiada Zwolnieni z Teorii zdecydowanie wpłynęła na jakość i przede wszystkim sam pomysł tworzenia autorskich projektów społecznych. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tegorocznych propozycji, ich rozmachu i profesjonalnemu przygotowaniu. Przedstawiamy kolejny z nich - PASSions - w skład zespołu z klasy 1Bg wchodzą: Angela Jężak, Joanna Tobjasz, Ewa Ziętek, Wiktoria Urbańska, Jakub Sokołowski, Kacper Klimas.
"Z radością informujemy, że za nami drugie wydarzenie! Odbyło się ono w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lubinie 25.02.2020r.
Naszym celem było przybliżenie rówieśnikom, że wokół nich jest mnóstwo ludzi z pasjami, którzy oddają im całe serce. Emocji nie brakowało! Podczas rozdzielonych na dwie lekcje wykładach uczniowie mieli możliwość zapoznać się z zainteresowaniami wspaniałych osób. W tymże dniu swoją obecnością zaszczyciła nas czwórka uzdolnionych licealistów. Na pierwszy ogień poszedł Dawid Krężel, który opowiedział wspaniałą historię o swoich dwóch pasjach jakimi są gra na fortepianie i śpiew. Zszokował wszystkich swoją ciężką drogą do osiągnięcia tak zacnych sukcesów. W trakcie swojej prezentacji pokazał widzom dwa utwory na fortepianie, z czego jeden napisał sam, oraz zaśpiewał piosenkę, która roztopiła serce nie jednej dziewczyny. Następnie zaprezentowała się Aleksadra Karamon. Opowiedziała o swojej największej pasji, jaką jest bieganie. Udowodniła, że nawet zła pogoda nie jest straszna kiedy robi się to, co się kocha ze wspaniałymi ludźmi. Zachęciła również do dołączenia do szkolnej grupy ,,GruBiKo”, która sprawiła, że powróciła do rozwijania swojego zainteresowania. Kolejna osoba, która podzieliła się swoim hobby to Blanka Bobińska. Uchyliła rąbka tajemnicy odnośnie dylematów każdego pisarza. Podzieliła się swoją historią, oraz z dumą podzieliła się postępami jakie zrobiła przez wszystkie lata rozwijania swojej pasji. Na ostatni ogień mogliśmy poznać Ignacego Urbańczyka. Jego pasja to nie tylko trening dla ciała, ale również dla duszy. Dowiedzieliśmy się, że hobby może przyjść w najmniej oczekiwanym momencie. Podzielił się z widzami swoimi osiągnięciami i z dumą przedstawiał osoby, których jest trenerem. Na sam koniec ponownie Dawid Krężel, który oczarował wszystkich swoją krótką historią oraz wykonaniem utworu własnego autorstwa. Wszystko zakończyło się podziękowaniami dla występujących i głośnymi owacjami.
Chcielibyśmy z całego serca podziękować osobom występującym, które włożyły całe serce w przygotowanie prezentacji. ☺️
Dziękujemy również wspaniałym panom od sprzętu, którzy sprawili, że mogliśmy wejść w świat historii bohaterów całym sercem dzięki dobrze dopasowanym dźwiękiem oraz oświetleniem. 
Pamiętajcie! Szukajcie, odkrywajcie i dzielcie się swoimi pasjami! Obserwujcie naszą stronę i czekajcie na nowe wydarzenia!"


Międzynarodowy sukces Jagody Jurek!

Wracamy do szkoły z kolejnymi sukcesami naszych uczniów!
"Dla większości z nas ferie to czas odpoczynku i spotkań towarzyskich. Jednakże, niektórzy wykorzystali je baaaardzo pracowicie. Do takich osób należy uczennica klasy I Cg Jagoda Jurek, która przez ostatnie kilka tygodni, kilkanaście godzin dziennie spędzała czas na castingach i sesjach zdjęciowych w Grecji. Ciężka praca przyniosła efekty, ponieważ Jagoda pojawiła się na OKŁADCE greckiego wydania popularnego magazynu Mirror. Warto wspomnieć, że licealistka od kilku lat realizuje swoje pasje, osiągając sukcesy w branży modowej.
Jagoda, serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych spektakularnych osiągnięć!
p.s. Pamiętajcie, że marzenia się spełniają:) Tylko trzeba im trochę pomóc:)"

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information