Matura

6 maja rozpoczął się tegoroczny egzamin maturalny. Jesteśmy już po obowiązkowych egzaminach pisemnych na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. W ramach przedmiotu dodatkowego, wybieranego indywidualnie przez uczniów, odbył się też egzamin na poziomie rozszerzonym z języka polskiego, a o godz. 14.00 z języka angielskiego. 

Przed nami jeszcze:

9 maja: MATEMATYKA (PR) - godz. 9.00 (180 min) oraz rozpocznie się obowiązkowy USTNY egzamin z języka polskiego.
10 maja: BIOLOGIA - godz. 9.00 (180 min); WOS - godz. 14.00 (180 min)
11 maja (sobota) - USTNY egzamin z języka angielskiego i niemieckiego - godz. 8.00 - 18.00
13 maja: CHEMIA - godz. 9.00 (180 min)
14 maja: NIEMIECKI - godz. 9.00 (PP 120 min); godz. 14.00 (PR - 150 min)
15 maja: GEOGRAFIA - godz. 9.00 (180 min)
20 maja: FIZYKA - godz. 9.00 (180 min); HISTORIA - godz. 14.00 (180 min)

 

Matematyczne sukcesy naszych uczniów 2018/2019

Przedstawiamy najważniejsze tegoroczne osiągnięcia naszych uczniów z matematyki:
W XXVII konkursie KANGUR MATEMATYCZNY możemy pochwalić się dwoma
 imponującymi "bardzo dobre" wynikami, które uzyskali:
JAKUB KOZŁOWSKI (1a) - w kategorii Junior,
JAKUB DOBRZAŃSKI (2a) - w kategorii Student
W konkursie wyróżnieni zostali:
Michał Gryniuk 1f , Jakub Podemski 1a, Mateusz Kuziak 1b Piotr Mroczko 1f, Andrzej Tyc 1a, Jakub Morawski 1a, Michalina Majewicz 1a, Filip Droździak 1f, Krzysztof Świstak 1f, Miłosz Jarzębowski 1f, Marek Hajduk 2b, Agata Wróblewska 2a, Michał Kamiński 2b, Jakub Duszeńko 3a.
Brawa dla naszych mistrzów! Zadania w konkursie wymagają dużej wiedzy matematycznej oraz tego rodzaju sprytu , na który mogą się zdobyć jedynie bystre i otwarte umysły.
 
W innych konkursach matematycznych największe brawa i wyrazy uznania należą się JAKUBOWI DOBRZAŃSKIEMU (2a), którego lista osiągnięć jest imponująca:
- VII miejsce w konkursie KOMA w grudniu 2018r,
- Zimowa Szkoła Matematyki w lutym 2019: Liga Zadaniowa - III miejsce, konkurs podsumowujący - II miejsce,
- konkurs SUDOKU (Mistrzostwa Dolnego Śląska) - VI miejsce
- Mistrzostwa Polski- III miejsce,
- Olimpiada Matematyczna - etap okręgowy,
- Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych- VI miejsce w finale,
- Olimpiada Lingwistyki Matematycznej- etap okręgowy.
Jakub jest również kapitanem drużyny naszej szkoły w Meczach Matematycznych.
 
Do grona szczególnie uzdolnionych matematycznie należy także MAREK HAJDUK, który również był w etapie okręgowym Olimpiady Matematycznej.
Do etapu okręgowego Olimpiady Lingwistyki Matematycznej zakwalifikował się w tym roku również ANDRZEJ TYC.
Nasza szkoła posiada silną drużynę startującą w Meczach Matematycznych. W tym roku rozgrywki meczowe zakończyły się dla naszej drużyny po I rundzie , wynikało to jednak z niefortunnego podziału drużyn na grupy. W skład naszej drużyny wchodzili:
Jakub Dobrzński – kapitan oraz: Andrzej Tyc 1a, Jakub Kozłowski 1a, Amelia Hebda 1a, Francisco Osuna 1b, Michał Gryniuk 1f, Kamil Włodarski 2a, Michał Zwatrzko 2a, Aleksandra Birut 2a, Agata Wróblewska 2a, Marcin Krac 2a, Marek Hajduk 2b, Paweł Prusisz 3a, Maciej Isztwan 3a." GRATULUJEMY!
 

 

Zdjęcie Macieja Edelmana w VOGUE!

Takie newsy uwielbiamy!
Zdjęcie naszego ucznia, Macieja Edelmana (2b) zostało wyselekcjonowane i zaakceptowane przez redaktorów strony PhotoVogue działu Vogue Italia, zajmującego się fotografią. Tysiące zdjęć z całego świata napływa codziennie do redakcji magazynu z nadzieją, że zostaną zauważone przez profesjonalnych fotografów tego prestiżowego pisma. 14 maja na stronie PhotoVogue zostało opublikowane  zdjęcie naszego niezwykle utalentowanego ucznia, który swoją fotograficzną pasję rozwija z powodzeniem od kilku lat. Portal ma na celu wyłapywanie młodych talentów i publikowanie ich zdjęć w jednym z najbardziej prestiżowych magazynów świata. Sam fakt, że zdjęcie przeszło proces weryfikacji i zostało zaakceptowane jest ogromnym wyróżnieniem i będzie mocnym punktem w każdym portfolio. 
Dodamy, że zdjęcia Maćka nigdy nie pozostają niezauważone i zawsze wyróżniają się wśród fotografii w szkolej galerii, a on sam jest co roku laureatem w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Piękno". W tym roku został dodatkowo laureatem nagrody specjalnej.
Gratulujemy serdecznie i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! 
Zapamiętajmy to nazwisko, bo to z pewnością dopiero początek bardzo obiecującej kariery!

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information