ŚWIĄTECZNE KLIMATY!

22 grudnia, w ostatni przedświąteczny szkolny dzień, działo się bardzo dużo i bardzo wyjątkowo! Dzień rozpoczął się klimatycznymi jasełkami, a następnie Grupa Kopernika dwukrotnie zagrała Świąteczny Koncert, który stał się już naszą szkolną tradycją. W tym roku do młodych artystów przyłączyła się spora grupa nauczycieli, co było miłą niespodzianką dla wszystkich widzów. Dzień kończyły klasowe wigilie, po szkole grasowali Mikołaje i renifery, a wszystkiemu towarzyszył bardzo radosny nastrój. I takiej atmosfery życzymy wszystkim z okazji nadchodzących Świąt! Zobacz zdjęcia.


16 grudnia 2016r. odbył się przedświąteczni konkurs wypieków znany jako "Wielkie Pierniczenie" w Koperniku. Tradycyjnie wszystkie przygotowane pierniki są oceniane przez Jury, w którego skład wchodzą Panie z dyżurki i Panowie konserwatorzy. Mamy zwycięzców w dwóch kategoriach:
 - w kategorii "najpiękniejszy" zwyciężył piernik klasy 1b:),
- w kategorii "najsmaczniejszy" wypiek wygrały piernikowe babeczki klasy 2d:)
Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za całkiem liczny udział - każdy rocznik miał swojego przedstawiciela:) Wygranymi są tak naprawdę podopieczni domu dziecka w Kenii, bo to na akcję MOYO4CHILDREN przeznaczamy zebrane dziś w sprzedaży pierników pieniądze! Uzbierało się aż 171 zł i już prawie mamy za co wysłać zrobione z Waszych darów paczki. Oto pierniki.


"Dnia 6 grudnia 2016r. w dzień wspomnienia św. Mikołaja uczniowie naszego liceum czyli: "Mikołaj, elf, Rudolf i śnieżynki" wzięli udział w akcji wolontariatu pod okiem p. Beaty Kwiecień i poszli pomóc św. Mikołajowi rozdawać dzieciom prezenty. Odwiedzili bardzo grzeczne dzieci w Przedszkolu nr 5 i oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 14. Dzieci bardzo się ucieszyły z wizyty św. Mikołaja i jego wspaniałych współpracowników". Oprócz akcji charytatywnej grupy ze szkolnego wolontariatu, w samej szkole również zaroiło się od mikołajkowych symboli - nic dziwnego - bo choćby sama czapeczka gwarantowała w ten dzień tzw. "szczęśliwy numerek", czyli uniknięcie pytania, o co zadbał SU:) Zobacz zdjęcia.


Klasa Id włączyła się do akcji "Szlachetna paczka" bardzo aktywnie i oto rezultaty:
"10 grudnia 2016r. dostarczyliśmy 18 paczek do rodziny. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji sprzedaży ciast - zebraliśmy 600 złoty, które przeznaczyliśmy na zakup nowej odzieży dla dzieci, środków czystości oraz żywności".
My również dziękujemy:)

 

Cieszymy się bardzo, że udało nam się przed świętami wysłać pierwszą w tym roku paczkę dla dzieci z domu dziecka w Kenii. Nasza współpraca z MOYO4CHILDREN rozpoczęła się w 2016 roku dzięki naszej absolwentce Barbarze Wielgosik, która spędziła kilka tygodni w Kathonzweni w ramach wolontariatu. Zaraziła nas swoją pasją i zamierzamy pomagać naszym młodszym kolegom, dopóki będą potrzebowali naszego wsparcia. W szkole prężnie działa "oddział" MOYO i są tego kolejne efekty. W zeszłym roku 3 paczki - w tym roku wysłaliśmy już 16 kg niezbędnych rzeczy i prezentów świątecznych - głównie pomocy szkolnych i odzieży. Dzięki współpracy z SU - koszt wysyłki paczki do Kenii udało się pokryć z pieniędzy zebranych podczas Wielkiego Pierniczenia - a było to 171 zł! Dziękujemy wszystkim i zbieramy kolejną paczkę i na kolejną paczkę!


OLIMPIADY, KONKURSY, SPOTKANIA

"13 grudnia odbył się w naszej szkole kolejny z Meczów Matematycznych na etapie grupowym. Drużyna w składzie: Magdalena Wiciak (klasa 1d), Dominika Skórko, Natalia Jałosińska, Jakub Mazurowski, Justyna Tofil (klasa 2a), Kamil Błachuta (klasa 2b), Natalia Zbroniec, Kuba Szwedowicz (klasa 3b), Adam Łata i Arkadiusz Dębski (klasa 3a) zmierzyła się z V Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu. Walka była bardzo wyrównana, ale ostatecznie nasza reprezentacja zwyciężyła przewagą jednego punktu - 28 : 27!" W tym roku gramy z samymi wrocławskimi liceami. Na koncie mamy jedną przegraną i jedną wygraną - wszystko rozstrzygnie się w kolejnym starciu! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Z ogromną przyjemnością informujemy, że mamy swoich przedstawicieli na kolejnym szczeblu olimpiady przedmiotowej! Do etapu okręgowego XXX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zakwalifikowali się Bartosz Angulski (3a) i Dawid Komarnicki (2b). Na 100 pkt możliwych do zdobycia, Bartek uzyskał 52 pkt, co dało mu 44. miejsce w województwie, a Dawid zdobywając 1 pkt mniej znalazł się na 54. miejscu na Dolnym Śląsku. Hasło tegorocznej olimpiady to: "Państwo a gospodarka" Kolejny etap odbędzie się 13 stycznia we Wrocławiu.  Opiekun - p. Mariola Lech

 

"9 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół nr 3 odbyła się konferencja poświęcona 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Reprezentowali nas najlepsi historycy 1 LO Jakub Bajus, Maciej Herbut (etap rejonowy konkursu historycznego Olimpiada im. M Gajewskiego "Losy żołnierza..." oraz Emilian Gotowiec (etap wojewódzki konkursu historycznego Olimpiada Solidarności). Gościem spotkania był m.in. dr hab Robert Klementowski z Instytutu Pamięci Narodowej, który wiele uwagi poświęcił charakterystyce najnowszych publikacji dotyczących Lubina i regionu miedziowego. Dr Marek Zawadka omówił przebieg stanu wojennego w Zagłębiu Miedziowym. Wiele radości uczestnikom sprawiło oglądanie fragmentów kultowych filmów Barei, ukazujących PRL w krzywym zwierciadle".

 

"Z  każdym rokiem rośnie liczba polskich studentów podejmujących studia za granicą. Potwierdza to nasz absolwent Michał Paluszkiewicz – gość spotkania, studiujący obecnie w Anglii prawo. A czy może to być propozycja również dla Ciebie? Dlaczego nie? Temu właśnie celowi służyło kolejne spotkanie w ramach szkolnego poradnictwa zawodowego, w którym wzięli udział zainteresowani uczniowie z klas drugich i trzecich. Może któryś z przytoczonych niżej powodów będzie dla Ciebie na tyle interesujący i inspirujący , że i Ty podobnie jak Michał odważysz się.
1.Studiowanie za granicą stwarza doskonałe warunki do nauki języka obcego.  
2. Mieszkanie w innym kraju skutkuje poznaniem odmiennych kultur.
3. Studiowanie za granicą jest idealne dla fanów zwiedzania.
4. Przebywanie za granicą rozwija umiejętności adaptacyjne.
5. Studiowanie za granicą pozwala na lepsze poznanie siebie.
6. Podróżowanie zmienia perspektywę patrzenia na świat.
7. Doświadczenie zdobyte za granicą zwiększą szansę na rynku pracy.
7. Zagraniczne studia mogą wzmocnić wartość Twojego dyplomu."
Okazję spotkania się z naszymi absolwentami studiującymi w Wielkiej Brytanii mieli również 21 grudnia uczniowie klas III i prawnych. Oprócz Michała, gościliśmy Agatę Gruszecką, studentkę ekonomii na University of Roehampton w Londynie. Ambasadorkę ELABu Mamy nadzieję, że takie spotkania zachęcają naszych uczniów do szukania ciekawych kierunków i studiów, które będą prawdziwą pasją - niezależnie od tego, czy zdecydują się uczyć w Polsce czy za granicą. Bądźcie dociekliwi i myślcie o swojej przyszłości!


SPORT

"13 grudnia odbyły się wojewódzkie zawody w szachach. Po zaciętej walce o każdy punkt nasza drużyna w składzie: Tomasz Jankowiak, Maciej Isztwan, Maciej Herbut oraz Magdalena Zieleniec uplasowała się na czwartym miejscu.
Do podium zabrakło jedynie 3 punktów". I tak jesteśmy dumni i gratulujemy! Jesteśmy w końcu czwarta drużyna na Dolnym Śląsku - a to już coś!"1 grudnia 2016r. w Głogowie został rozegrany finał podstrefy legnickiej w piłkę siatkową chłopców. Powiat lubiński reprezentowali uczniowie I LO: Szymon Drzazga, Miłosz Stolarczyk, Tomasz Kipiel, Maciej Herbut, Mateusz Banaszak,Sebastian Sznajdrowicz, Daniel Gorgoń, Dominik Marcińczyk i Krzysztof Osuch. W turnieju wzięły udział reprezentacje Lubina, Głogowa, Polkowic i Góry. Na tym poziomie rozgrywek siatkarze reprezentują już wysoki poziom umiejętności i nie ma słabego przeciwnika. Uczniowie naszej szkoły odnieśli zwycięstwo w spotkaniach z drużynami z Polkowic (2:0) i Góry (2:0). Po zaciętej walce z reprezentacją Głogowa, w tie breaku, przegraliśmy 1:2 i zajęliśmy II miejsce, które otwiera nam drogę do dalszych rozgrywek. 15 grudnia w Głogowie zostanie rozegrany finał strefy legnickiej i tam pierwszy raz będą siatkarze I LO!" 

Nasza drużyna męska zajęła III miejsce w rozegranym 15 grudnia 2016r. w Głogowie Finale Strefy Legnickiej Licealiady Młodzieży w Siatkówce Chłopców. Nasza drużyna walczyła w składzie:  Szymon Drzazga, Mateusz Banaszak, Maciej Herbut, Miłosz Stolarczyk, Sebastian Sznajdrowicz, Krzysztof Osuch, Dominik Marcińczyk, Daniel Gorgoń i Tomasz Kipiel

 

"10 grudnia we Wrocławiu odbyła się trzecia edycja Pucharu Polski Kadetów w Szpadzie. Uczeń naszej szkoły Piotr Kołpa (1a) po raz trzeci z rzędu zwyciężył w tych zawodach i tym sposobem umocnił swoją pozycję lidera w reprezentacji Polski. W niedalekiej przyszłości, przełom marca i kwietnia, czekają Piotrka bardzo ważne zawody - Mistrzostwa Europy i Świata. Serdecznie gratulujemy i trzymajmy kciuki za naszego ucznia!"

Nasza drużyna męska zajęła III miejsce w rozegranym 15 grudnia 2016r. w Głogowie Finale Strefy Legnickiej Licealiady Młodzieży w Siatkówce Chłopców. Nasza drużyna walczyła w składzie: 
Szymon Drzazga, Mateusz Banaszak, Maciej Herbut, Miłosz Stolarczyk, Sebastian Sznajdrowicz, Krzysztof Osuch, Dominik Marcińczyk, Daniel Gorgoń i Tomasz Kipiel

Dnia 14 grudnia 2016r. odbyły się w Lubinie zawody w Halowym Turnieju Piłki Nożnej. Drużyna dziewcząt  naszej szkoły w składzie:
Sandra Szarkowicz 2f, Angelika Jesionka 2b, Ola Więch 2e, Bianka Koszut 3f, Dorota Milewska 1c, Inez Kasieczka 1c, Marta Andrzejczak 3e, Agnieszka Łagoda 1b, Noelia Demkowicz 3f, Julia Piotrowska 3f, zajęła III miejsce.

 

SZKOLENIE ANTYTERRORYSTYCZNE
Czy to mnie dotyczy?
13 grudnia odbyły się w naszej szkole zajęcia profilaktyczno-prewencyjne ukierunkowane na podnoszenie świadomości i kształtowanie pożądanych postaw w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.
Terroryzm to obecnie jedno z największych wyzwań dla współczesnego świata.  Mimo, że nie ma sygnałów o tego typu zagrożeniach w Polsce, należy kłaść duży nacisk na edukację w zakresie właściwych zachowań na wypadek takiej sytuacji - powiedzieli policjanci, którzy  prowadzili zajęcia. Obecnie świadomość i wiedza młodzieży na temat terroryzmu są niewielkie. Dlatego istotną sprawą jest edukacja uczniów z zakresu bezpieczeństwa w przypadku ,gdyby jednak stali się oni uczestnikami zdarzeń o charakterze terrorystycznym nie tylko w naszym kraju, ale również przebywając za granicą. Zobacz zdjęcia.


KOPERNIK W PODRÓŻY

"7 grudnia 2016 roku klasa 3d z wychowawcą Mariolą Lech i Iwoną Kitą wyruszyła na 3-dniową świąteczną a jednocześnie ostatnią klasową wycieczkę do Pragi. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od bardzo pachnącego miejsca czyli Muzeum Czekolady , w którym degustowaliśmy i uczestniczyliśmy w warsztatach produkcji pralinek. Słuchając ciekawostek, historyjek przewodnika  spacerowaliśmy po największym kompleksie zamkowym na świecie czyli po Hradczanach, po podzamczu Pragi ,po rynku i okolicach starej Pragi, po Placu Wacława, zwiedziliśmy Dzielnicę Żydowską, byliśmy na najpiękniejszym i najstarszym  Moście Karola ale też w bardzo urokliwym miejscu czyli przy ścianie Johna Lenona. To miejsce wielu ważnych zdarzeń artystycznych, bardzo kolorowe graffiti, które cały czas się zmienia, my też pozostawiliśmy tam swój ślad. Odwiedziliśmy też Muzeum Narodowe, Oceanarium i Muzeum Alchemii. Zwiedzając i spacerując, zachwycaliśmy się tym, co w zimie najlepsze czyli świątecznymi jarmarkami. Praskie Jarmarki Bożonarodzeniowe oczarowują wystrojem i otoczeniem. Najważniejsza jest jednak prawdziwa świąteczna atmosfera przesycona zapachem cynamonu i goździków. Nasyceni tą atmosferą  wróciliśmy do Lubina z bagażem pełnym wrażeń i świątecznych podarunków. I trochę nam wszystkim szkoda, że to już ostatnia wycieczka". Zobacz zdjęcia.

 

"7 grudnia 2016 roku klasy Ic, Ie i IIf miło spędziły czas na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Dreźnie. Jednak głównym celem wyjazdu była Galeria Obrazów Starych Mistrzów w Zwingerze, gdzie uczniowie, podzieleni na grupy, rozwiązywali zadania dotyczące wybitnych dzieł malarskich. Po wizycie w muzeum poszliśmy do Skarbca Królewskiego („Zielone Sklepienie”), by podziwiać, między innymi, największy na świecie zielony diament. Pogoda nam sprzyjała, Primark przyciągał jak magnes, Drezno pięknieje z roku na rok, a jarmark świąteczny jak zwykle pachnie piernikami, struclami, orzechami prażonymi, owocami w czekoladzie i zakazanym grzanym Glühweinem". Zobacz zdjęcia.

 

14 grudnia klasa 2a była na przedświątecznej wycieczce we Wrocławiu. Zanim jednak trafili na świąteczny jarmark, uczniowie odwiedzili trzy niezwykłe miejsca. Wyprawa rozpoczęła się w Pawilonie Czterach Kopuł Oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu, gdzie uczestnicząc w lekcji muzealnej poświęconej sztuce współczesnej, uczniowie mieli możliwość przyjrzeć się (jakże kontrowersyjnej i często niezrozumiałej) sztuce współczesnej pod kątem prezentacji maturalnej z języka polskiego. Po sporej dawce rzeczy do przemyślenia, klasa odwiedziła park trampolin - gdzie przez całą godzinę mogli wyskakać wręcz wszystko:) Faktycznie największy w Polsce GoJump jest oryginalnym przystankiem na relaks:) Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Pana Tadeusza, które znajduje się w samym Rynku. W dwóch grupach pod okiem świetnych przewodników uczestniczyli w spacerze edukacyjnym "Drogi do wolności". Jednym z edukatorów był nasz absolwent, historyk sztuki i artysta, kilkakrotnie goszczący na naszych Dniach Kultury - Michał Narewski. Muzeum jest naprawdę wyjątkowe i ma do zaoferowania znacznie więcej niż mogłaby sugerować nazwa. Dzień dopełnił bardzo klimatyczny i zaskakująco duży kiermasz świąteczny, na który wychodzi się bezpośrednio z muzeum:) Była to bardzo udana i pełna wrażeń wycieczka. Na pewno warta polecenia - w każdym punkcie! Zobacz zdjęcia.

 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information