INTEGRACJA 2015 za nami!

26 sierpnia skończyła się pierwsza z dwóch tegorocznych wycieczek integracyjnych. Klasy 1a, 1b i 1d naprawdę świetnie się poznały w malowniczych okolicach Dusznik Zdrój. Oba mat-fiz i biol-chem zrobiły na wychowawcach i opiekunach piorunujące wrażenie:) Teraz w Szczytnej są trzy pozostałe klasy - 1c, 1f i 1e. Humany i mat-geo na pewno również wrócą w piątek w pełni zintegrowani i zrelaksowani, a temu sprzyjać będzie piękna pogoda, która towarzyszyć ma nam do końca wakacji:)) Zobacz zdjęcia - 1a,1b,1d

 

KOPERNIK RUSZA PEŁNĄ PARĄ!

No i stało się! Wakacje za nami a rok szkolny 2015/16 stał się faktem! Życzymy wszystkim sukcesów w nauce, udanych projektów naukowych i artystycznych oraz jak zwykle mnóstwa wrażeń!Oczywiście Maturzystom życzymy super wyników, klasom drugim powodzenia w wyborach (jako pierwsi i jedyni wybrali w zeszłym roku swoje rozszerzenia niezależnie od profilu klasy:), a pierwszakom szybkiego zaaklimatyzowania i oswojenia się z nową szkołą:) Będzie to z pewnością kolejny rok pełen niezwykłych wydarzeń, świetnych pomysłów, pasma sukcesów i atmosfery, którą znajdziecie tylko w Koperniku! Zobacz kilka zdjęćartykuł na stronie miasta.

 

MARATON JĘZYKOZNAWCZY
Mamy już wyniki Maratonu Językoznawczego, który odbył się 22 września 2015 na Wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.
Drużyna z klasy 3a w składzie:  Dagmara Dygas, Aleksandra Matla i Artur Borowiec zajęła IV miejsce, przegrywając podium tylko o pół punktu!!! ( na 98 możliwych). W konkursie brało udział 67 drużyn całego Dolnego Śląska i Opola. W tym roku uczestnicy musieli zmagać się m.in. z językiem staroangielskim , aspektami czasowników czy zapisem fonetycznym różnych odmian języka angielskiego . W konkursie nie wystarczy tylko znać doskonale język angielski, ale wykazać się szybkością rozwiązywania problemów lingwistycznych (najszybsze drużyny dostają dodatkowe punkty) inteligencją, sprytem i kreatywnością. Opiekun p. Małgorzata Wiszowska


NARODOWE (SZKOLNE) CZYTANIE!

Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Szkolne czytanie zainicjowały panie z Biblioteki Szkolnej, a całość odbyła się 4 września na 3 lekcji. Część klas miała możliwość posłuchać fragmentów czytanej w tegorocznej edycji "Lalki" w auli, a pozostali posłuchali o "Lalce" i jej autorze w klasach. Tak jak pisaliśmy w zapowiedzi oprócz fragmentów książki nasi uczniowie mogli posłuchać mini-wykładu o dziele wielkiego pozytywisty, zwieńczonego wysłuchaniem piosenki Jacka Kaczmarskiego „LALKA, czyli polski pozytywizm”. Występ w AULI został urozmaicony dokumentami audiowizualnymi, m.in. fragmentem genialnego serialu Ryszarda Bera "Lalka" oraz urywkami z przedstawienia Teatru Muzycznego Wybrzeże w Gdyni.
Zobacz zdjęcia.

JUŻ RUSZYŁA GRUPA KOPERNIKA!

Kilka lat temu w naszej szkole zrodziła się idea, aby w zorganizowany sposób wspierać i inspirować "artystyczne dusze", które znalazły się w I LO. Nie od dziś wiadomo, że sporo u nas talentów, a wśród naszych absolwentów jest kilka prawdziwych sław. Jednak nawet jeśli nie wszyscy chcą wiązać swoją przyszłość ze światem show-businessu, to wielu naszych uczniów ma artystyczne pasje i chętnie się nimi dzieli. Jest więc to miejsce wspólnych inspiracji, koncertów, tworzących się i zmieniających składów wokalnych, instrumentalnych, grup tanecznych, aktorów, performerów i artystów plastyków. Dla nich wszystkich powstała tzw. "Grupa Kopernika". Grupa, która tętni życiem, pomysłami, jest w ciągłym ruchu i nieustannie się zmienia. Rok 2015/16 to kolejna okazja zasilenia jej szeregów nowymi artystami. Po spotkaniu 11 września, do GRUPY dołączyło w tym roku 96 osób klas I - III! Opiekun Grupy p. Joanna Marciniszyn

DZIEŃ BLUESA 2015 - GRUPA KOPERNIKA

Polskie Stowarzyszenie Bluesowe od 2005r obchodzi Dzień Bluesa dnia 16 września. Postanowiliśmy jednak przenieść Szkolny Dzień Bluesa na koniec tygodnia. 18 września dwukrotnie można było posłuchać muzyków i wokalistów z Grupy Kopernika - po drugiej lekcji koło wodopoju, a na długiej przerwie na naszej scenie w auli. Efekt był naprawdę świetny! Biorąc pod uwagę fakt, jak mało było czasu na przygotowanie i jak szybko zebrał się  i zgrał zespół muzyków i wokalistów z różnych przecież klas: od pierwszaków po maturzystów, to efekt potwierdza tylko jak utalentowanych mamy uczniów! Dziękujemy całemu zespołowi! Wiemy również, że nieźle się bawiliście - a my przy okazji! W skład bluesowego banda weszli:
Perkusja - Karolina Barszczyńska (3f),
Gitara solowa - Tomek Snopek (2c) i Piotrek Zaraś (3b),
Gitara rytmiczna - Paulina Czeryba (1f),
Gitara basowa - Bartek Doszczeczko (2b),
Saksofon - Emil Gotowiec (1a),
Wokal - Kalina Kurowska i Magda Kokocińska (3e), Bartek Angulski (2a), Kacper Laszczyński (3b)
Klawisze i nie tylko - Katarzyna Krawiec (3b)
Jak zawsze dziękujemy tym, bez których nie byłoby tak efektownie:
"sprzętowcy": Kosma Piekarski (3d), Bartek Kaźmierczak (3a), Kuba Kowalik (2a) oraz niezawodne managerki sceny: Ola Dudziak i Basia Sasim (2a). Na zdjęciu niemal cała ekipa:))
Zobacz pozostałe zdjęcia.

DZIEŃ CHŁOPCA - GRUPA KOPERNIKA
30 września to oczywiście Dzień Chłopca. Jest to święto, które w naszej szkole od kilku lat obchodzimy dosyć hucznie, a wszystko to za sprawą utalentowanych dziewczyn z Grupy Kopernika. Nie inaczej było w tym roku. Blisko 30 osobowa grupa wokalistek i tancerek przygotowała artystyczną niespodziankę dla wszystkich "chłopaków I LO":)) W dzisiejszym przedstawieniu udział wzięły:
Karolina Radtke (1a), Weronika Łokaj (1a),Ola Kędzierska (1a), Magda Bendik (1a), Justyna Pater (1b), Patrycja Franczak (1b), Maja Fedorcio (1e), Ola Olejarczyk (1c), Ada Pielech (1d), Marta Mydłowska (1f), Magda Hołówko (2b), Marta Bicz (3c), Wiktoria Nalepa (3b), Ola Chowaniec (2b), Maja Kowalska (2a), Paulina Czeryba (1f), Jowita Kordek (1f), Ola Charchal (2c), Ola Szczepańska (3c), Ula Mroczko (1f), Gabrysia Walczak (2b), Ula Świrk (2d), Agata Tokarska (1c), Bianka Koszut (2f), Gosia Matławska (2d),  Jola Szwedowicz (1b), Julia Pater (1c), Justyna Tofil (1a), Justyna Żołyńska (2d), Kasia Rudzka (2d), Laura Chmielowiec (1d), Natalia Kulicka (1b), Anita Straszewska (1c), Natalia Świeżowska (1c),  ORAZ:)) Magdalena Kokocińska (3e), Kalina Kurowska (3e), Kasia Krawiec​ (3b).
Oczywiście nie była to jedyna niespodzianka - chyba w każdej klasie dziewczyny przygotowały jakąś sympatyczna niespodziankę dla swoich kolegów.  Jeszcze raz życzymy naszym Panom wszystkiego najlepszego i czekamy na odpowiedź w Dzień Kobiet:)) Zobacz zdjęcia.

SPORT:
OLA DUDZIAK

Mamy wieści o kolejnym sportowym sukcesie! Rok szkolny zaczyna się naprawdę dobrze, co w sumie nie powinno nas dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że od kilku lat
I LO wygrywa rywalizację szkół w LICEALIADZIE! Ola Dudziak (2a) rozpoczęła sezon od złota! Dzisiaj (5.09.2015) w Zgorzelcu odbył się Mityng 55-lecia "OSY" Zgorzelec, który był jednoczenie Memoriałem Michała Kordy i Jana Krzyżaka. Aleksandra Dudziak zdobyła złoty medal na 100 m przez płotki oraz tytuł "Najlepszej zawodniczki" mityngu na tym dystansie!
Gratulujemy i czekamy na kolejne medale!

Aleksandra Dudziak (2a) ma na swoim koncie wiele sukcesów sportowych, świetnie się uczy, znajduje czas na zarządzanie sceną podczas imprez szkolnych i do tego wszystkiego jest po prostu sympatyczna:) Zawsze z ogromną przyjemnością piszemy o jej kolejnych dokonaniach. Nie musieliśmy długo czekać! Ola znowu ma się czym pochwalić. 9 września w Zielonej Górze na 53. Międzynarodowym Mityngu LA Winobranie 2015 Ola ustanowiła dwa rekordy życiowe na 100 i 200 m. W pierwszej konkurencji zabrakło jej 0,1 sek do pierwszego miejsca, za to na 200 wygrała z przewagą 0,01, za co dostała pięknego misia:)
Gratujemy i czekamy na więcej!


KAMILA w RUNMAGEDDONIE!

Co prawda rzecz zdarzyła się na wakacjach, ale nie mogliśmy o tym nie napisać! Kamila Dziedziulo (3b) startowała w Warszawie w biegu z przeszkodami "Runmageddon".
Na trasie 6 km biegu pokonywała między innymi przeszkody takie jak: błoto, woda, bagno, przeszkody linowe, skośne i pionowe ściany, zasieki czy okopy. Na trasie takiego biegu konieczna była współpraca z innymi uczestnikami, gdyż mało kto jest w stanie samemu pokonać 3 metrową ścianę! Było to świetne sprawdzenie własnych umiejętności, ale także genialna zabawa.Sama uczennica serdecznie poleca taką formę aktywności każdemu, ponieważ jej zdaniem jest to zdecydowanie ciekawsze niż zwykłe biegi uliczne. Wiemy też, że wkrótce pobiegnie ponownie i to na dłuższej trasie.

ANGELIKA JESIONKA

Otrzymaliśmy informację o sukcesach sportowych Angeliki Jesionki z klasy 1b.
"Angela jest tegoroczną brązową medalistką Mistrzostw Świata w kategorii drużynowych walk juniorek w Taekwon-do. Na koncie posiada wiele innych osiągnięć (m.in. III miejsce na Pucharze Europy w walkach 65+ kg, liczne miejsca na zawodach ogólnopolskich). Aktualnie została powołana do kadry Narodowej na najbliższe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Glasgow w dniach 10-12 października.Na tych zawodach weźmie udział w kategorii walk juniorek do 65kg."
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


AREK DUDA

Arek Duda (2c) ma na swoim koncie kolejny kolarski sukces! Jak sam pisze:
"Wystartowałem w Karkonoskim Klasyku (znanym przede wszystkim jako Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski) Zająłem 4 msc. w swojej kategorii wiekowej, 17. w klasyfikacji generalnej (na ponad 100 startujących). Start honorowy był w Cieplicach, koło Jeleniej Góry, meta w Przesiece. Do przejechania była dojazdówka i 2,5 rundy Trasa była dość trudna, niestety zbyt krótka (35km), jako że trenowałem raczej pod dłuższe dystanse, ale i tak nie brakowało przewyższeń (2,5x podjazd pod Przesiekę). Duża część wyścigu rozegrała się na zjazdach, gdzie jechaliśmy ok.70km/h. Tam trochę straciłem względem rywali. Trochę szkoda, bo do podium brakowało naprawdę niewiele, a na podjazdach czułem się bardzo dobrze"


NORDIC WALKING!

5 września 2015r.odbyły się w Lubinie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w NW. W tej dyscyplinie nie tylko nasi uczniowie mogą pochwalić się sporymi osiągnięciami! I tak w kat. 14-17 lat Arek Duda (2c) zajął III miejsce, a na IV pozycji uplasował się Tomasz Kipiel (2b). Wśród dziewcząt II miejsce w tej kategorii zdobyła Aleksandra Matkowska (1d), a III miejsce zajęła Magda Borowiec (2c). W kat. 18-29 lat na III miejscu znalazła się Kalina Kurowska (3e). W kat. 60-69 lat na drugim miejscu podium znalazł się nasz nauczyciel w-f Pan Krzysztof Kalisz! Barwy I LO reprezentowali również Jan Duliarz (2b) i Kamil Tuszkiewicz (2a)


20 września odbyły się V Przełajowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Oleśnicy. Wśród startujących znalazła się grupa uczniów i nauczyciel I LO: Tomasz Kipiel, Magda Borowiec, Iga Lobos, Kinga Dąbrowska, Ula Grabczyńska, Michał Anacki. Wszyscy startowali w kategorii 14-17 lat na dystansie 5.6 km. Na najwyższym stopniu podium stanęli Kipiel Tomasz i Borowiec Magdalena, natomiast p. Krzysztof Kalisz ukończył rywalizację w kategorii 60+ na II miejscu.
Gratulujemy!!!

Przedstawiamy zdobywcę Pucharu Europy w Nordic Walking - pan Krzysztof Kalisz!
Elbląg, 19 września 2015.
Gratulujemy!

 

BIEG Z HISTORIĄ W TLE

"Jak przystało na datę (17.09.) siedemnaścioro uczniów I LO - fanek i fanów biegania - wzięło kolejny raz udział w biegu upamiętniającym napaść ZSRR na Polskę w 1939r oraz ofiary totalitaryzmów. Ok. 10-cio kilometrowa trasa biegu, którego inicjatorem jest prof. Mirosław Przygoda, wiodła przez ulice i parki Lubina. Ważnymi punktami na szlaku były obeliski: na cmentarzu przy ul.Curie-Skłodowskiej, poświęcony ofiarom napaści oraz żołnierzom, ofiarom totalitarnych systemów, oraz przy ul.Parkowej, gdzie oddano hołd lotnikowi amerykańskiemu, poległemu w Lubinie w roku 1944. W tych miejscach grupa biegaczy zapaliła znicze, a prof. Przygoda wygłosił kilka okolicznościowych słów. Meta znajdowała się obok Wzgórza Zamkowego, gdzie odbyła się krótka uroczystość przygotowana przez Gimnazjum nr.4, a w której wzięli udział kombatanci, przedstawiciele
starostwa i lokalne media. Szczególnie cenny jest udział w biegu uczniów klas pierwszych (1a i 1b); w afrykańskich warunkach meteo radzili sobie jedni po kenijsku,  inni po etiopsku. W horoskopach mają zapisane liczne przyszłe sukcesy w zawodach sportowych. Na wyróżnienie zasługuje klasa 2c, która zasiliła reprezentację naszej szkoły nader wysportowanymi humanistami. Skład uzupełniły uczennice i uczeń klasy 3b, a więc każdy poziom wystawił swoich przedstawicieli. Przemilczeć nie można nieocenionej roli pana dyrektora Józefa Marciniszyna: towarzyszył on grupie biegaczy swoim autem, z którego wyczarowywał na przystankach buteleczki z wodą przywracającą w cudowny sposób chęć do dalszego biegu przy wartościach temperatury, na jaką Celsjusz nie wyrażał zgody we wrześniu. Czar wody działa nadal, bo myślimy, dlaczego i dokąd znów pobiegniemy.
A oto lista biegających i myślących:
Piotr Stachecki, Piotr Horbowy, Oskar Ossowski, Marcin Midziak (1a), Banaszak Mateusz, Jesionka Angelika, Kamil Błachuta (1b), Łukasiewicz Patryk, Duda Arkadiusz, Borowiec Magdalena, Jarząbek Bartosz, Żmuda Tomasz, Naróg Aleksandra (2c), Dziedziulo Kamila, Kaczmarek Marlena, Ciupak Bartosz (3b). I oczywiście prof. Mirosław Przygoda, jedyna pociecha w ten czas gorący! Portal lubin.pl podaje, że biegł także niejaki Marski, ale takiego nikt w szkole nie zna, więc pomijamy ;-)."
A o wszystkim donosi świetnie znany w szkole prof. Piotr Malski:) Zobacz zdjęcia.

KOLEJNY SUKCES LABCHEMEXPO!

Zespół LabChemExpo wakacje skończył już w zeszłym tygodniu! Świetny uczniowski projekt zebrał kolejne laury i gratulacje od samej Pani Minister!!! Na ich facebook'owym profilu czytamy:
"Po kilku miesiącach od zakończenia realizacji projektu okazało się, że to nie jest koniec naszej przygody!! Na początek wakacji projekt „LabChemExpo – Poczuj „chemię” do Chemii” został wybrany spośród ponad 330 projektów z całej Polski i jako ambasadorzy zostaliśmy zaproszeni do zaprezentowania się i reprezentowania olimpiady "Zwolnieni z Teorii" na III Kongresie Polskiej Edukacji w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach!! W dniach 28-30.08.2015 opowiedzieliśmy czego się nauczyliśmy i zaprezentowaliśmy projekt przed ponad 1200 widzami. To było dla nas wielkie wyróżnienie i olbrzymie doświadczenie, którego na pewno nigdy nie zapomnimy. Spotkaliśmy się z żywym odzewem ze strony odbiorców. Wielu ludzi składało nam gratulacje za prezentację, pomysł i sposób jego realizacji. Mieliśmy również szanse opowiedzieć o tym przy naszym stoisku.Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować całemu zespołowi ze „Zwolnionych z teorii” i fundacji "Social Wolves", dzięki którym mieliśmy możliwość zaprezentowania się. Pozdrawiamy i gratulujemy również wspaniałego wystąpienia ekipie z "Nie Studiuj Bezrobocia" i "Śmieci na wysokości". Trzymajcie za nas kciuki bo wiemy, że w przyszłości to nie będzie koniec naszej wspólnej przygody!!"
GRATULUJEMY! Zobaczcie zdjęcia.

FINAL LEAGUE OF LEGENDS

"12/13 września, podczas ITPlanet E-Sports Masters odbył się w CK Muza finał turnieju w grze League of Legends (eliminacje trwały cały ostatni miesiąc). Drużyna Tequilla is my lady wywalczyła II miejsce! W składzie drużyny znaleźli się głównie uczniowie i absolwenci Kopernika:
Top - Przemysław "malekei" Stankiewicz - absolwent
Jungle - Paweł "DarkSpiryt" Tomys - absolwent
Mid - Paweł "Solpaw" Kuriata - uczeń II LO
ADC - Tomasz "Gase" Ilnicki - absolwent
Support - Mateusz "CALL ME KOuREA" Kukuć (2a)
Coach - Adam "chirurg33398" Łata (2a)
Rezerwa - Kamil "BestialHuntress" Tuszkiewicz (2a)
Analityk - Arkadiusz "Slider" Dębski (2a)
Chłopcy ustąpili jedynie Reason Gaming - profesjonalnej drużynie e-sportowej. Był to debiut "naszej"drużyny. Zawodnicy są zadowoleni ze swojego udziału, ponieważ poznali jednych z najlepszych graczy w Polsce, co więcej - wydarli im jedną mapę (mecz skończył się wynikiem 2:1), tak więc porażka zdecydowanie nie była dla nich wstydem."
GRATULUJEMY!

 

KOPERNIK W PODRÓŻY
2e w LONDYNIE I PARYŻU

Wrzesień w Koperniku to oprócz regularnych lekcji czas szkolnych wycieczek i warsztatów - jednym słowem nauki i integracji w plenerze. Jako pierwsza w podróż wybrała się klasa 2e:
"13 września o godzinie 13 na podbój wielkiego świata wyruszyła klasa 2e. Po 22-godzinnej podróży doznała zaszczytu zobaczenia jednego z najpiękniejszych miast Europy - Londynu. Pierwsze poddało się London - Eye, które pokazało piękną panoramę stolicy Wielkiej Brytanii. Typowo londyńska pogoda nie odstraszyła walecznej klasy, więc Pałac Buckingham, Tower, muzeum Madamme Tussaud i wiele innych istotnych miejsc mogło cieszyć się obecnością klasy mat. - geo. Mieszkając u angielskich rodzin, podróżnicy nie tylko doskonalili swoje umiejętności lingwistyczne, ale też poznawali ludzi i styl ich codziennego życia. Kulinarne zwyczaje Anglików niektórym pomogły docenić polską kuchnią, a innym zaspokoić głód wykwintnymi daniami z mikrofalówki. Następnie 2e odwiedziła Paryż - miasto miłości i niesamowitej historii. Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Luwr, Katedra Notre - Dame, bazylika Sacre Coeur i wiele innych miejsc pozostaną w pamięci jako prawdziwie odwiedzone, a nie znane jedynie z ekranu telewizora, czy internetu. Aż czterech jubilatów mogło cieszyć się polskim "Sto lat" odśpiewanym na ich cześć między innymi pod Łukiem Triumfalnym, czy w innych równie niepowtarzalnych miejscach. Wyjazd bezapelacyjnie zasługuje na 6+" . Zobacz zdjęcia.

2d w DANII

Oto kolejna relacja z wrześniowych wojaży naszych uczniów. W końcu nic tak nie poszerza horyzontów jak podróże! Klasa biologiczno-chemiczna realizowała autorski program warsztatów językowo-naukowych opracowany przez mieszkającą od wielu lat w Danii, naszą absolwentkę, p. Renatę Szwebs oraz wychowawcę klasy p. Mariolę Lech.
"W nocy z 12 na 13 września 2015 klasa 2d wyruszyła w podróż do Danii. Początkowy gwar w autokarze szybko zamienił się w ogarniający wszystkich sen. Obudziliśmy się w malowniczym Aarhus, gdzie mieliśmy przyjemność zwiedzić muzeum sztuki nowoczesnej ArOS oraz skansen. Wieczorem dotarliśmy do domu, w którym dane nam było mieszkać aż do 18 września. Wspólne gotowanie i sprzątanie było dla nas cennym doświadczeniem pracy w grupie i odpowiedzialności. Podczas wizyty braliśmy udział w wykładach z biotechnologii, inżynierii biomedycznej oraz ochrony środowiska. Wdrapaliśmy się również na wiatrak, sturlaliśmy się z ruchomej wydmy i spróbowaliśmy ręcznie wyrabianych cukierków. Nawiązaliśmy również międzynarodowe przyjaźnie z uczniami tamtejszego liceum, z którymi spędziliśmy cały dzień. Uczestniczyliśmy w lekcji chemii i matematyki, odwiedziliśmy Duńczyków w ich domach zjedliśmy wspólny obiad. Wieczorne ogniska, gry planszowe czy zumba miały silny, pozytywny wpływ na integrację klasy, również z opiekunami! Bardzo miło wspominamy całą wyprawę, żałujemy, że tak szybko minął nam ten czas." Zobacz zdjęcia.

SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

14 września po 7 lekcji w sali 212 odbyło kółko fizyczne, na którym nasz absolwent Dawid Brzemiński (obecnie na Studiach Matematyczno-Przyrodniczych Uniwersytetu Jagielońskiego - kierunek wiodący fizyka) poprowadził zajęcia pt.: "Jak matematyka wspomaga fizykę - rzecz o równaniach Maxwella".
W imieniu profesora Stanisława Lisa dziękujemy!
Na zdjęciu - Dawid z archiwum Kopernika:) A oto kilka zdjęć z zajęć.

O ABSOLWETACH cd...

Bardzo chętnie dzielimy się informacjami o sukcesach i osiągnięciach nie tylko naszych uczniów ale i absolwentów. Tym razem mamy wieści kolejnych o sukcesach sportowych. Dotarły do nas dwa meldunki z mety maratonu!


Aleksander Witecki, absolwent I LO (2004-2007) i Politechniki Wrocławskiej, brał udział w trzech maratonach wrocławskich w latach: 2012, 2013, 2015. W tegorocznym 33. PKO Maratonie osiągnął czas 3:45, który, jak do tej pory, jest jego najlepszym wynikiem.
Natomiast Jarosław Wieczór-Szczerbowicz, absolwent Kopernika (2008-2011) przebiegł ten sam maraton z jeszcze lepszym czasem, osiągając na mecie czas 3:41:48. Był to jego drugi start w tej imprezie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 

 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information