OLIMPIJSKI LAUR OLI DUDZIAK!

18 czerwca 2015r w Szczawnie Zdroju odbyła się uroczystość "OLIMPIJCZYCY 2015", podsumowująca wybitne osiągnięcia uczniów Dolnego Śląska w ogólnopolskich olimpiadach, turniejach i zawodach sportowych w roku szkolnym 2014/2015. Uroczystość z udziałem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Pani Beaty Pawłowicz, odbyła się w pięknym wnętrzu Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego, a laureaci i dyrektorzy szkół odebrali z jej rąk gratulacje i pamiątkowe dyplomy. W tym roku tytuł Olimpijczyka uzyskała Aleksandra Dudziak z klasy 1a za wybitne osiągnięcia w sporcie. Ola odniosła w tym roku wiele sukcesów, ale tym, który przyniósł jej Olimpijski Laur był medal zdobyty na Mistrzostwach Polski. Ola jest drugą w historii Kopernika uczennicą, która uzyskała ten tytuł właśnie zawybitne osiągnięcia w sporcie! Warto również nadmienić, że tradycją naszej szkoły jest również nagroda finansowa Dyrektora I LO przyznawana naszym Olimpijczykom:)
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów tej niezwykle utalentowanej sportsmence, która jest również świetną uczennicą i pomimo godzin spędzanych na treningach znajduje również czas na zaangażowanie w  życie szkoły!

KONIEC ROKU 204/15

26 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2014/15. Był to bardzo dobry rok! Wyniki uzyskane przez naszych uczniów są naprawdę imponujące! Oto szczegóły: średnia wyników całej szkoły -  4,41, średnia frekwencja szkoły - 89,72%, a najwyższą frekwencję miała klasa I d - 92,11%. Frekwencję 100% w roku szkolnym 2014/15 mieli: Michał  Król ( 2b), Oliwia Polak ( 2f), Natalia Zbroniec  (1b)

Najlepsze klasy:
I d -  4,94, II d - 4,69, I a -  4,61, II b -  4,59

Najwyższe średnie uczniów:

 • Gabriela Drabik  (2b) - 5,56
 • Radosław Nowakowski (2a) 5,56
 • Karolina Szwata (1e) -  5,53
 • Dominika Kapusta (1d) - 5,50
 • Małgorzata Matławska (1d) - 5,50
 • Magdalena Łukasik (1d) - 5,50
 • Marta Mikołajczak (1d) - 5,44
 • Kinga Randak (1d) - 5,44
 • Anna Swakoń (2e) - 5,44
 • Karolina Szarszoń  (1c) - 5,44

Aleksandra Dudziak (1a) - uzyskała tytuł „Olimpijczyka 2015” za wybitne osiągnięcia sportowe.
82 osoby uzyskały średnią ocen 5,00 i więcej, 72 osoby uzyskały średnią ocen 4,75 - 4.99 Wszyscy oprócz nagród książkowych otrzyymali stypendia finansowe za wyniki w  nauce.  
Tytuł SUPER KLASY 2015 zdobyła klasa 1a!
Zobacz pełną listę "Najlepszych z Najlepszych", zdjęcia oraz artykuł na stronie miasta.
Gratulujemy i wszystkim życzymy zasłużonych WAKACJI! Bawcie się dobrze i bezpiecznie - do zobaczenia 1 września!


SIÓDME WARSZTATY Z THE YOUNG AMERICANS ZA NAMI!

Siódme warsztaty z The Young Americans w I LO przeszły do historii... Dziękujemy wszystkim za udział i świetną atmosferę - było AWESOME:)) Publiczność na SHOW dopisała i jesteśmy pewni, że był to wspaniały wieczór dla wszystkich! Po trzech bardzo intensywnych dniach (drugi jest baaardzo długi), nasi przyjaciele z YA 4 czerwca o 7 rano wyruszyli w trasę -  kierunek Wilno. Dla nas był to początek długiego weekendu i odpoczynek, a The Young Americans już 5 czerwca rano zaczęli kolejne warsztaty i tak do 15 lipca... Podziw i szacunek!!!!  Zobacz zdjęcia: DAY 2, DAY3 i wyjazd:)


THANK YOU HOST FAMILIES! Bez Was nic by nie wyszło! Dziękujemy wszystkim rodzinom goszczącym (aż 36!), a w tym roku YAs gościli: Igor Rakowiecki, Dominika Kapusta, Ola Kasprzyszak, Agata Drozdek, Ewelina Białkowska, Halina i Piotr Machacz, Weronika Grabarczyk, Mateusz Jankowski, Ula Świrk, Kamil Kluza, Twardowska Adrianna, Adam Wójcik, Ewa Antkowiak, Kasia Krawiec, Monika Marcinkowska, Bartek Angulski, Marcin Napiórkowski, Andrzej Herda, Roksana Hajdacka, Maria Dubińska, Morawski Tristan, Różycka Ola, Szymon i Natalia Buras, Sara Czyż, Banaś Anna, Ola Poniedziałek, Gosia Matławska, Kasia Birut, Magdalena Mokrzycka, Ola Matla, Tomek Snopek, Emil Owczarek, Weronika Wiesiołek, Rudzka Katarzyna, Nina Wilk,Ola Szczepańska, Agnieszka Nowacka, Ewa Rachwalska, Joanna Marciniszyn.
SPONSORAMI siódmych warsztatów YA byli:

 • Urząd Miasta Lubin,
 • Pan Rafał Górzyński - Prezes Zarządu firmy RAG Pretzel Sticks,
 • Pan Mirosław Chabowski i Pani Janina Kropa - Zarząd Społem PSS,
 • Państwo Ewa i Grzegorz Buras
  DZIĘKUJEMY!!!
  Zapraszamy wszystkich na nasz "amerykański profil na facebooku": The Young Americans w Koperniku - I LO Lubin

 

 WYPRAWA DO NIEMIEC!

"W dniach 7-13.06.2015 klasy IIc i IIf  wraz z opiekunami: Agnieszką Witecką, Grzegorzem Witeckim i Sławomirem Drapiewskim uczestniczyły w wyjeździe edukacyjnym do Niemiec. Celem wyprawy był Schwarzwald – atrakcyjny region w południowo-zachodnich Niemczech. W trakcie pobytu realizowaliśmy program obejmujący m.in.: zwiedzanie uzdrowiska Bad Liebenzell i zamku Burg Liebenzell, warsztaty w Fabryce Czekolady Rittersport, zwiedzanie miasteczka Calw, w którym urodził się i tworzył noblista Hermann Hesse, wyprawę do wąwozu Monbachschlucht i wyjazd kolejką na górę Sommerberg, gdzie uczniowie spacerowali „po koronach drzew”, poznanie uniwersyteckiego miasteczka Tubingen i spływ po rzece Neckar, wizytę w  Mercedes-Benz-Museum i ogrodzie botaniczno-zoologicznym „Wilhelma” w Stuttgarcie, zajęcia z „Kultury języka”, języka niemieckiego i sportu. Młodzież miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych (niemieckiego i angielskiego), poznawała kulturę, obyczaje i kuchnię regionu szwarcwaldzkiego. Pogoda i zdrowe powietrze sprzyjały nam przez cały tydzień. Młodzież zachowywała się nienagannie, zaraziła się niemiecką punktualnością i wielu obiecało sobie, że kiedyś tu jeszcze wróci". Zobacz zdjęcia.

KONKURS O AUSTRII

"Jury krajoznawczo-językowego konkursu o Austrii (nauczyciele języka niemieckiego I LO im. M. Kopernika w Lubinie)  dokonało niezależnego wyboru najlepszych prac, będących rezultatem  internetowych poszukiwań informacji o wybranych miejscowościach na obszarze Republik Österreich. W zmaganiach wzięło udział 10 reprezentacji o zróżnicowanych liczebnie składach – od jednej osoby do trzech.  Poziom wszystkich prac przekonuje, że znajomość dwóch języków obcych jest możliwa; trzeba tylko chcieć, bo „wollen heißt können”, czyli chcieć to móc. Pokonawszy dręczące dylematy jurorzy wypunktowali następujących zwycięzców, którzy oprócz dyplomów zabrali na własność drobne upominki:

1.m-ce Radosław Nowakowski z klasy IIA, który otrzymuje tytuł Oberkenner  Österreichs im I LO.

2.m-ce Kinga Randak, Magdalena Łukasik, Katarzyna Zielińska  z klasy ID
3.m-ce Paweł Ptak, Zbigniew Zabłocki z klasy IIA
4.m-ce Justyna Janik, Anna Swakoń z klasy IIE
5.m-ce Marta Macyszyn, Bartek Angulski z klasy IA
Gratulacje dla najlepszych, uznanie dla wszystkich uczestniczek i uczestników i  zaproszenie do kolejnej edycji!" Zobacz zdjęcia.

 

FORUM EKOLOGICZNE

"9 czerwca 2015 r. po raz kolejny odbyło się w naszym liceum Międzyszkolne Forum Ekologiczne. Wzięli w nim udział uczniowie lubińskich gimnazjów i uczniowie naszej szkoły. Tematem przewodnim forum były ginące gatunki zwierząt.  W obszernych uczniowskich prezentacjach pokazano ginące gatunki wszystkich kontynentów: Azji, Ameryki, Australii, Afryki i Europy. Szczególną uwagę poświęcono polskim gatunkom. Prezentacje przygotowali uczniowie klasy IId pod kierunkiem p. Lucyny Powały.  W  przerwie uczestnicy spotkania mogli skosztować różnych przekąsek ze sklepiku ze zdrową żywnością, który przygotowali uczniowie klasy I d pod kierunkiem p. Barbary Klajn. Na zakończenie odbył się mini konkurs. Trzy pierwsze miejsca zdobyły drużyny z Zespołu Szkół Nr 3 i Zespołu Szkół Nr 2, oraz drużyna ILO w Lubinie z klasy Ie. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Kolejne Forum Ekologiczne już za rok. Zapraszamy." Zobacz zdjęcia.

 

I LO w 3M!

Dnia 8 i 9 czerwca 2015r. dwa mat-fizy: 2a i 2b odwiedziły zaprzyjaźnioną z I LO firmę 3M we Wrocławiu. "3M to nie tylko innowacje, ale również reputacja i prestiż". Korporacja 3M została też Najbardziej Etyczną Firmą Świata - w 2015r tytuł ten zdobyli po raz drugi. Na pytanie: "Co robi 3M?" nasz absolwent Krzysztof Rudnicki, dzięki któremu nasi uczniowie mają możliwość poznać firmę "od podszewki", odpowiada: "wszystko oprócz żywności". Faktycznie, 3M jest wokół nas, chociaż mało kto ma tego świadomość. Krzysztof, który dosyć szybko z technika stał się inżynierem produktu w tej niezwykle innowacyjnej firmie, opowiedział również o swojej drodze z I LO przez UWr i PWr do 3M. Podczas wizyty 9 czerwca, 2b miała zaszczyt spotkać się i porozmawiać z dr Mieczysławem Mazurkiem - 3M Corporate Scientist. Jest to najwyższy szczebel naukowy (tzw. T7) w 3M - dla porównania podamy, że osoba z doktoratem jest przeważnie przyjmowana na stanowisko T3... Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli możliwość spotkać się z panem Mieczysławem Mazurkiem w I LO już w przyszłym roku! Do tej pory wrocławską filię amerykańskiej firmy 3M odwiedziły już 4 klasy. Bardzo dziękujemy Krzyśkowi za umożliwienie dotychczasowych wizyt i poświęcony czas i czekamy na kolejny termin wizyty w "Customer Technical Center". Krzysiek przygotował również świetną prezentację w języku angielskim (języku urzędowym w firmie 3M:) opowiadając o własnych doświadczeniach w poszukiwaniu pracy. Bardzo to cenna lekcja doradztwa zawodowego w parktyce! Zdjęcia (2b)


NAGRODZENI ZA BATERIE!

Dzisiaj dotarły do szkoły gratulacje w związku z wygraną w konkursie zbiórki zużytych baterii:)) Byliśmy najlepsi w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i w nagrodę możemy zakupić pomoce naukowe w kwocie 1146,11 zł brutto w wyznaczonych sklepach internetowych. Zakupu do swojej pracowni dokona pani Barbara Klajn, która jest opiekunem całej akcji. W tym roku zebrano 36 kg baterii.
Gratulujemy i zachęcamy do przynoszenia zużytych baterii cały czas!

 


OLIMPIADA PIERWSZEJ POMOCY

W dniu 08.06.2015 odbyła się w naszej szkole Olimpiada Pierwszej Pomocy zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Lubinie. Olimpiada była podsumowaniem programu edukacyjnego - "Uczymy się ratować życie- pierwsza pomoc przedmedyczna" (realizatorem programu było MCKK w Lubinie).

Nasi uczniowie: Marcelina Makuch (1e), Adrianna Twardowska (1a), Jan Duljarz (1b) wywalczyli II miejsce:)
Serdecznie gratulujemy:)

 

WAKACJE!!!

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information