KOLEJNE OLIMPIJSKIE SZCZEBLE

OLIMPIADA EKONOMICZNA

"W imieniu organizatorów mamy zaszczyt poinformować, że uczniowie z Państwa Szkoły zakwalifikowali się do II etapu XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, a są to:
Marcin
Więch (2b), Marek Kowalik (2a), Oliwia Kołodziej (3a) oraz Natalia Gumowska (2b). Zawody II stopnia (okręgowe) odbędą się 9 stycznia 2015 r."
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Opiekun p. Mariola Lech

OLIMPIADA FIZYCZNA

Z ogromną przyjemnością  informujemy, że Marcin Biel (3B) zakwalifikował sie do części teoretycznej etapu okręgowego Olimpiady Fizycznej. Zawody odbęda się w 11 stycznia w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego.
Gratulujemy!


OLIMPIADA TEOLOGICZNA

Dwie uczennice: Paulina Kozłowska (3e) oraz Karolina Siekierska zakwalifikowały się do diecezjalnego ( okręgowego ) etapu Olimpiady Teologii Katolickiej. W zawodach szkolnych wzięło udział 25 osób, ale tylko dwie osoby z najwyższymi wynikami (odpowiednio 41 i 40 pkt na 63 możliwe) przeszły dalej. Opiekun p. Beata Kwiecień
Gratulujemy i trzymamy kciuki!


OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

I znowu mamy przyjemność poinformować o sukcesie w olimpiadzie przedmiotowej. Do etapu okręgowego Olimpiady Języka Angielskiego zostało zakwalifikowanych dwoje uczniów: Agnieszka Zagórska (2c) oraz Michał Słowiński (3a). Zawody okręgowe odbędą się 19 stycznia we Wrocławiu.STYPENDYSTKA PREZESA RADY MINISTRÓW

11 grudnia 2014r. w Szczawnie Zdroju odbyła się uroczysta Gala wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2014/2015. Wyróżnienie to otrzymuje co roku najlepszy uczeń z każdej szkoły. Naszą stypendystką, po raz drugi (!), została Ewelina Białkowska z klasy 3c. Ewelina łączy wszystko: jest nie tylko piękna, mądra, przesympatyczna i pokorna, ale do tego jeszcze świetnie tańczy!
Gratulujemy!


NAJLEPSI W SŁOWIE!

12 grudnia we Wrocławiu odbył się Finał 18. Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej.

W kategorii „wywiedzione ze słowa” I miejsce zajął Michał Poręba (2f), w kategorii „poezja śpiewana” I miejsce zajęła Klaudia Lewandowska (2f), III miejsce Oliwia Polak i Adam Kowalski (2f), natomiast w kategorii „recytacja” I miejsce zajęła Maja Kowalska (1a).
Opiekun p. Grzegorz Witecki.
Gratulujemy!


BY NIE ZAĆMIŁ CZAS...

"13 grudnia w 33 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w CK Muza odbyła się uroczystość wręczenia nagród. w konkursie "Stan wojenny - by czas nie zaćmił". Drużyna I LO w składzie: Róża Korzeniewicz (2c), Michał Korzeniewicz (3b) i Mateusz Perzyński (2e) zajęła I miejsce, a wyróżnienia za prace literacko-historyczne otrzymały: Małgorzata Skowron (2f), Kamila Kostyszak (2f), Katarzyna Krawiec (2b) i Barbara Łamińska (2f). Za najlepszy komiks uznano pracę Anny Marciniszyn (2b).
Konkurs zorganizowało Starostwo Powiatowe". Opiekun p. Mirosław Przygoda.
Gratulujemy!


SZERMIERZ NA MEDAL!

Szymon Perdjon (1b) jest czołowym zawodnikiem Lubińskiego Klubu Szermierczego. Dzięki bardzo udanym startom w w zawodach Ogólnopolskich wystartuje w Pucharze Europy kadetów w Krakowie
Szymon zajmuje obecnie 22 miejsce w kraju! Zdobył kwalifikacje startując w czterech Pucharach Polski kadetów w sezonie 2014 . Zawsze plasował się w czołowej piętnastce! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów pod okiem trenera p. Olega Bugajenki.


POTYCZKI JĘZYKOWE - PO DRUGIM STARCIU!

18 grudnia 2014 roku po raz drugi drużyny z 7 gimnazjów zmierzyły się w tegorocznych "Potyczkach Językowych". Tym razem motywem przewodnim  konkursu z części języka polskiego był cykl powieści i filmów o Harrym Poterze. W roli ekspertów wystąpili uczniowie klasy 2c, ubrani w stroje rodem z Hogwartu, a w trakcie rozwiązywania zadań konkursowych rozbrzmiewała muzyka z filmów o młodym czarodzieju.
W części z języka angielskiego, oprócz tradycyjnego testu na znajomość gramatyki i leksyki, gimnazjaliści musieli wykazać się wiedzą ze współczesnych zagadnień Wielkiej Brytanii.

Suma punktów po dwóch etapach:

  • Gimnazjum Salezjańskie    163
  • Gimnazjum nr 2 w Lubinie 155,5
  • Gimnazjum nr 5 w Lubinie 153
  • Gimnazjum nr 1  w Polkowicach 144
  • Gimnazjum nr 4  w Lubinie 140
  • Gimnazjum Integracyjne 128
  • Gimnazjum w  Ścinawie 111


BLISKIE SPOTKANIA...

9 grudnia 2014r. klasa 1a miała możliwość spotkać się z autorką książek obyczajowych z wątkiem kryminalnym i Dolnym Śląskiem w tle - panią Agnieszką Lingas - Łoniewską. Pisarka opowiedziała o swojej pasji, o tym jak powstają jej powieści i odpowiedziała na całkiem sporo, jak sama przyznała, interesujacych pytań:)  Spotkanie odbyło się w Bibliotece Miejskiej w Lubinie.
Już od kilku lat nasze liceum współpracuje z Biblioteką Publiczną przy ulicy Odrodzenia w Lubinie. Dzięki życzliwości pani Małgorzaty Gojdź uczniowie klas I-III mogą uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi ludźmi reprezentującymi  różne dziedziny kultury. Są to pisarze, kulturoznawcy, aktorzy, muzycy. W tym roku szkolnym do najciekawszych należały spotkania z Olegiem Dowgalem – wykładowcą Wyższej Szkoły Muzycznej we Lwowie, Jarosławem Górskim – kulturoznawcą, polonistą i znawcą kina oraz wspomnianą już  Agnieszką Lignas-Łoniewską.


DYKTANDO Z NIEMIECKIEGIO - I ETAP

17. 12. 2014 odbył się I etap dyktanda z j. niemieckiego. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas I, II i III, łącznie 33 osoby. Najlepsi - po trzy osoby z każdego poziomu wezmą udział w II etapie - luty 2015 - dyktando poprowadzi gość z Niemiec p. Michael Heib, ponadto wezmą w nim udział także najlepsi z Gimnazjum nr 4 w Lubinie. Czekamy zatem na naszego gościa i rozstrzygnięcie tegorocznej edycji dyktanda z niemieckiego!ŚWIĄTECZNY KOPERNIK
WIELKIE PIERNICZENIE 2014

Wielkie Pierniczenie 2014 rozstrzygnięte! Niezależne Jury w składzie: Janina Bronowicka, Jolanta Krzysztof oraz Elżbieta Skrzypek miało dylemat, któremu piernikowi przyznać tytuł "naj", więc postanowiło przyznać dwie nagrody. I tak w kategorii NAJPIĘKNIEJSZY wygrał piernik klasy 3c:) W kategorii NAJSMACZNIEJSZY zwyciężył piernik klasy 2f:) Zwycięzcy w nagrodę mogą wybrać sobie dzień bez pytania:)
GRATULUJEMY!
(Dla nas - może i nieobiektywnie- ale absolutnym hitem był "firmowy piernik ILO" klasy 1e:) Zobacz zdjęcia


MIKOŁAJKI

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do dzisiejszej mikołajowej zabawy! SU za przepiękne dekoracje, a artystom Kopernika za mini koncert:) Na scenie wystąpili:
sekcja taneczna:
Ewelina Białkowska kl. 3(c), Marta Bicz (1c), Bartosz Chilkiewicz (3a), Magdalena Hołówko ( 1b), Grzegorz Kondrat (3c), Katarzyna Krawiec (2b), Aleksandra Majchrzak (3c), Krzysztof Mastalerek ( 3c), Małgorzata Matławska (1d), Wiktoria Nalepa (2b), Michał Poręba (2f), Katarzyna Rudzka (1d), Patryk Skawiński (3b), Konrad Wołczek ( 3c), Justyna Żołyńska (1d).
Sekcja wokalna:
Natalia Zielińska (3f), Julia Błądzińska (3a), Jakub Byczek (3b), Natalia Meus (3c), Joanna Skrzypek (3f), Oliwia Polak (2f), Kalina Kurowska (2e), Magda Kokocińska (2e), Katarzyna Krawiec (2b), Ola Matla (2a), Ola Naróg (1c), Ula Świrk (1d), Ola Charchal (1c), Maja Kowalska (1a). Zobacz zdjęcia.


KONCERT ŚWIĄTECZNY I KOLĘDOWANIE

Jak co roku ostatni dzień przed świętami jest w Kopernku wyjątkowy - to czas życzeń, spotkań wigilijnych, prezentów i nasz corocznmy Koncert Świąteczny . W tym roku w Koperniku pojawili się też kolędnicy i to naprawdę niezwykli:) Jednym słowem - było po prostu cudownie!
Zobacz zdjęcia i film.

 


KIERMASZ W DREŹNIE I NIE TYLKO!

3 i 4 grudnia kilka klas I (1a, 1b, 1d, 1e i 1f) wybrało się na wycieczkę do Drezna, w którym odwiedzili słynny jarmark świąteczny, ale również kilka muzeów. Oto jedna z relacji:
"3 grudnia klasy 1b, 1d i 1e, pomimo przeciwności losu, takich jak wczesna pobudka i mroźna pogoda, wspólnymi siłami zdobyły Drezno. Z okien autobusu uczniowie zobaczyli najważniejsze miejsca w mieście. Przewodnicy przekazali wiele ciekawostek z życia Augusta II Mocnego, który był ważną postacią zarówno w historii Drezna, jak i naszej ojczyzny. Atakom licealistów uległy muzea i słynny drezdeński jarmark, który w tym roku obchodzi 580 urodziny. Każda klasa znalazła coś dla siebie. Biol-chem spenetrował muzeum higieny, mat-fiz podbił wystawę matematyczno-fizyczną, a mat-geo pozostawiło po sobie ślad w każdym ze zwiedzanych miejsc. Jednak serca wszystkich zdobył bożonarodzeniowy jarmark. Świąteczny nastrój towarzyszył uczniom na każdym kroku." Zobacz zdjęcia.


Z KAŻDEJ SYTUACJI JEST WYJŚCIE!

 15 grudnia odbyło się w naszej auli spotkanie pt. "Z każdej sytuacji jest WYJŚCIE" , które poprowadzili młodzi salezjanie z Krakowa.
Spotkaniu towarzyszyło hasło: „Z każdej sytuacji jest WYJŚCIE”. Podejmowane były kwestie wyjścia z życiowych trudności, jak: smutek, samotność, niewiara, uzależnienia, problemy w domu, etc.

Dziękujemy ks. Sławomirowi Drapiewskiemu za zorganizowanie spotkania. Zobacz zdjęcia.

POLITECHNIKA W KOPERNIKU

12 grudnia 2014r. uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie mogli zapoznać się z nową ofertą edukacyjną uczelni, otrzymać informatory, porozmawiać z pracownikiem Politechniki oraz poznać zasady rekrutacji w roku akademickim 2015/2016. Prowadzący spotkanie w ciekawy sposób przedstawiał wydziały i kierunki, opowiadał o ciekawych projektach i odpowiadał na pytania maturzystów. Jak wypowiada się wielu studentów, do studiowania kierunków ścisłych czy technicznych wystarczą średnie zdolności. Jeśli więc macie choć trochę zapału i potraficie pracować systematycznie to studia politechniczne są jak najbardziej dla Was!


ABSOLWENCI KOPERNIKA W KOPERNIKU:)
FIzyka z Kacprzakami!

"18 grudnia I LO odwiedzili nasi Absolwenci. Krzysztof i Tomasz Kacprzak, obaj zajmujący się obecnie fizyką przedstawili nam, co badają (a każdy z nich zajmuje się czymś innym), gdzie badają i jak tam trafili.
Krzysiek opowiedział o fizyce cząstek, Uniwersytecie Jagiellońskim, oraz o włoskim projekcie, w którym bierze udział. Tomek zajmuje się rzeczami odrobinę większymi – ciemną materią i ciemną energią, klastrami galaktyk i podobnymi sprawami – co przedstawił przy pomocy ciekawej prezentacji. Przybliżył nam on także projekt Dark Energy Survey, nad którym obecnie pracuje.
Obaj absolwenci opowiedzieli nam także o swojej drodze kształcenia i możliwościach z tym związanych – zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wykłady przebiegały w miłej atmosferze; brak było napięcia, za to nie brakowało śmiechu.
Dziękujemy Tomkowi i Krzyśkowi, że znaleźli czas i chęci, żeby się z nami zobaczyć i opowiedzieć o swoich projektach. Wielkie podziękowania należą się także Profesorowi Lisowi za zorganizowanie tego spotkania." Zobacz zdjęcia.


O absolwentach cd...

W grudniu mieliśmy sporo wolnego - a to pozwliło nam poszperać tu i ówdzie. Oto czego dowiedzieliśmy się o kilku naszych absolwentach i absolwentkach:

 

Ada Augustyniak otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na drugą połowę 2015 na stworzenie filozoficznej książki obrazkowej, która będzie mogła być używana na warsztatach filozoficznych dla dzieci. Ada jest lektorką języka chińskiego (mandaryńskiego) w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ oraz w Instytucie Konfucjusza, robi też projekty graficzne i ilustracje. W 2014 skończyła autorską książkę obrazkową i teraz jest w trakcie rozmów z wydawcą:)

 

13 grudnia w Rydze odbyła się Gala European Film Awards, o której wszyscy słyszeliśmy za sprawą fenomenalnej "Idy". Na uroczystości był też nasz absolwent Andrzej Chyra - patronujący klasie teatralnej - który przedstawiał nominowane filmy w kategorii "Comedy". Na zdjęciu z norweską aktorką, gwiazdą filmów Bergmana Liv Ullmann.

Monika Lidke, wokalistka mieszkająca w Londynie, nagrała jak wiecie płytę, gościła też u Marka Niedźwieckiego w radiowej Trójce. Właśnie dowiedzieliśmy się, że w marcu wystąpi w Londynie - zapowiada się niezwykły koncert - Monika zaśpiewa u boku Edyty Bartosiewicz i Renaty Przemyk.

 


Patrycja Iwańska "nasza Young American" pojawiła się w teledysku do utworu "Wyspa Św. Marcina". Jak sama mówi o projekcie, było to "niezwykłe doświadczenie, cudowni ludzie i niepowtarzalna atmosfera". Patrycja realizuje się z resztą obecnie w swojej pasji - czyli tańcu i muzyce. Posłuchajcie i zobaczcie sami: teledysk

Na koniec przedstawaimy klip reklamowy Kornela Szatkowskiego, który obecnie robi karierę jako...iluzjonista! "Nasz Magik" pojawił się w filmowej produkcji "naszego" Face Palm Fiction - czyli produkcji autorstwa Mateusza Stanisławczyka i Kamila Kuźmiaka. Zobacz PROMO

 

Gratulujemy wszystkim i życzymy sukcesów nie tylko w 2015r! Oczywiście mamy nadzieję na odwiedziny w naszej szkole i pojawienie się na Dniach Kultury (18-20.03.2015r.) W końcu Kopernik to - jak widać - bardzo artystyczna szkoła!


Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information