HITY PAŹDZIERNIKA!

Dzień Nauczyciela Serca Rozwesela!

14 października to wyjątkowy dzień dla nauczycieli. W Koperniku ten dzień jest naprawdę dla nich wyjątkowy! Od dziesięciu lat Dzień Nauczyciela obchodzimy dosyć nietypowo, ponieważ to nauczyciele przygotowują z okazji swojego święta przedstawienie dla uczniów. Po bardzo krótkiej części oficjalnej, na której zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla nauczycieli, mogliśmy zobaczyć dwie części artystyczne: uczniowską, przygotowaną przez klasę 3e (świetna Familiada) i występ półfinałowy grupy the Frankenators oraz występ belfrów pt': "Wspomnień czar". Dziękujemy wszystkim za przybycie i za świetną zabawę. Nauczycielom składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i pociechy z uczniów:))
Zobacz jak bawiliśmy się wcześniej: Dzień Nauczyciela Serca Rozwesela - archiwum.
Zobacz dzisiejsze zdjęcia.

 

Warsztaty jazzowe

2 października 2014r mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole niezwykłych artystów. W ramach Dorota Piotrowka Project, uczniowie naszej szkoły i delegacje sześciu gimnazjów uczestniczyli w warsztatch o historii jazzu. Lekcja "WOKu" na żywo była nie lada gratką, zwłaszcza, że na naszej scenie zagrali muzycy jazzowi z najwyższej półki!

Na perkusji zagrała nasza absolwentka Dorota Piotrowska. Studiowała w Amsterdamie i Nowym Yorku. Licencjonowana perkusistka od 2012r,  gra w nalepszych klubach tego miasta. Od 3 tygodni pracuje również w nowojorskiej siedzibie ONZ. Autorka muzycznego projektu zaprosiła do współpracy świetnych muzyków:

 • na trąbce zagrał wielokrotnie nagradzany w USA, pięciokrotny laureat "Rising Star of the trumpet", grający na światowych scenach jazzowych z topowymi muzykami, wielokrotny zwycięzca plebiscytu magazynu Down Beat Jeremy Pelt,
 • na kontrabasie zagrał Michał Barański - laureat dwóch nagród Akademii Fonograficznej "Fryderyk". W 2008 roku został wybrany przez czytelników Jazz Forum najlepszym kontrabasistą roku,
 • na bębnach (kongach) zagrał Ismel Wignall - kubański muzyk, który współpracował z wieloma legendarnymi muzykami jazzowymi. Ukończył Narodową Szkołę Sztuki w Havanie w 1998 r. Na swoim koncie ma trasy koncertowe w Europie, Ameryce Południowej i Północnej oraz kilka nagranych płyt,
 • na fortepianie zagrał Dominik Wania, który studiował na wydziale jazzowym w Bostonie. Prowadzi także działalność dydaktyczną na stanowisku adiunkta w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz jako wykładowca w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W kwietniu 2014r. Dominik Wania został uhonorowany nagrodą TVP Kultura „Gwarancje Kultury 2014” oraz dwiema nagrodami Fryderyk 2014 w kategoriach Jazzowy Album Roku i Debiut Roku.
  A oto jedna z kompozycji Doroty z koncertu Dorota Piotrowska Project w Muzie - zobacz

Czekamy na kolejna wizytę! Zobacz zdjęcia.

 

POTYCZKI JĘZYKOWE

"27 października po raz szósty ruszyła edycja konkursu językowego dla gimnazjalistów "Potyczki Językowe". Do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się 7 gimnazjów. Młodzi uczestnicy zmierzyli się w pierwszym starciu z idiomami angielskimi związanymi tematycznie ze zwierzętami i roślinnością oraz testem gramatycznym. Zadania z jezyka polskiego obejmowały wiedzę z frazeologii i ortografii. Największą trudność sprawiło, ku zdiwieniu jury, właśnie zadanie z ortografii. Może czas wrócic do częstszego korzystania ze słowników ortograficznych!!!
Zwycięzcą pierwszego starcia jest Gimnazjum Salezjańskie, jednak należy podkreślić, że poziom był wyrównany. Młodzież pisała, mówiła, rysowała i oglądała z wielkim zaangażowaniem, a czas umilała muzyka i słodyczowa pokusa. Kolejne spotkanie drużyn już w grudniu, gdzie młodzież zmierzy się z Harrym Potterem (język polski:) i  współczesnymi zagadnieniami ( XXI wiek) polityki, kultury itp. Wielkiej Brytanii.  (j.ang)."
WYNIKI po pierwszym etapie:

 • I miejsce - Gimnazjum Salezjańskie (77 pkt),
 • II miejsce - Gimnazjum nr 2  (73,5 pkt),
 • III miejsce ex aequo - Gimnazjum nr 5 w Lubinie i Gimnazjum nr 1 w Polkowicach (70 pkt),
 • IV miejsce - Gimnazjum nr 4 (66,5 pkt),
 • V miejsce - Gimnazjum w Ścinawie (54,5 pkt)
 • VI miejsce - Gimnazjum Integracyjne (54 pkt).
  Gratulujemy i życzu\ymy powodzenia w kolejnych starciach! Zobacz zdjęcia 


KONKURS Z NIEMIECKIEGO

20 października 2014r. odbył się I etap corocznego konkursu "Niemiecki na szóstkę". Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas Ia, Id, Ib, If oraz 6 osób z IIa, IIb, IId i IIe. Obowiązywała tematyka "Freizeit, Hobby" oraz zakres gramatyczny Tempora (Praesens, Perfekt) - kl. II i Zahlwoerter - kl. I.
Najlepiej zaprezentowali się i otrzymali oceny celujące:
KLASA I
1. Małgorzata Matławska (Id) i Marta Macyszyn (Ia)
2. Olga Stuchlak (If)
3. Oliwia Hudomięt (Ia) i Tomasz Buczyński (Id)
KLASA II
1. Viktoria Schnorr (IId)
2. Anna Swakoń (IIe)
3. Alicja Wysocka (IId)
Gratulujemy i zapraszamy do kolejnego etapu!

WIADOMOŚCI SPORTOWE
FINAŁ DZIEWCZYN

9 października w Olszynie odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych, w którym nasze dziewczyny w sztafecie 10 x 1000m zajęły V miejsce! Powiat lubiński reprezentowała reprezentacja "Kopernika" w składzie:
Magda Borowiec (1c), Angelika Rzeźwicka (3a), Kasia Żabińska (1d), Dominika Kapusta (1d), Angelika Wanat (1d), Weronika Drozda (3a), Maja Kowalska (1a), Ola Siwek (2e), Ola Naróg (1c) oraz Ola Dudziak (1a).
Po raz pierwszy zajęliśmy tak wysoką lokatę! Brawo dziewczyny i gratulujemy!!!


NASI W KADRZE POLSKI

Patryk Łukasiewicz (1c) oraz Oskar Ostański (1d) zostali powołani do kadry narodowej Polski w Taekwon - Do i będą reprezentować Polskę w zawodach Pucharu Europy w dniach 11 – 12X 2014r w Budapeszcie.
"Obecnie są na zgrupowaniu kadry w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Patryk i Oskar wystąpią w konkurencji indywidualnej układów formalnych oraz walk juniorów w kat. do 62 kg. Rywalizować będą z 20 rówieśnikami z całej Europy. W pierwszym pojedynku Patryk zmierzy się z reprezentantem Rosji, natomiast Oskar z zawodnikiem z Wielkiej Brytanii. Obaj wystąpią też w konkurencji drużynowej:w walkach i układach formalnych. Gratulujemy ogromnego sukcesu jakim jest już samo powołanie do kadry Polski i reprezentowanie kraju, miasta, klubu, oraz szkoły na arenie międzynarodowej. Patryk i Oskar są zawodnikami klubu KKSW Lubin i trenują codziennie w I LO. Obaj są aktualnie brązowymi medalistami Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych ( Patryk w kat. wagowej do 52 kg, Oskar do 58 kg). Ponadto zdobywali medale na zawodach rangi Pucharu Polski oraz makroregionu."

SIATKÓWKA

W dniach 29 i 30 października w Zespole Szkół Nr1 zostały rozegrane eliminacje do Mistrzostw Powiatu w piłkę siatkową. Damska i męska reprezentacja naszej szkoły spisały się znakomicie i weszły do rozgrywek finałowych, które rozegrane będą 5 i 7 listopada.
Skład damskiej reprezentacji:
Kamila Dziedziulo (2b), Paulina Bakalarz (3d), Agata Stanisławska (3d), Michalina Kędzierska (3d), Aleksandra Siwek (2e), Roksana Bochenek (2c), Patrycja Kołakowska (3a).
Skład męskiej reprezentacj:
Bartek Bicz (3a), Szymon Drzazga (1a), Miłosz Stolarczyk (1a), Andrzej Gabryjelski (3e), Tomasz Kipiel (1b), Marcin Więch (2b), Piotr Zaraś (2b).
Dziękujemy i gratulujemy!


ROWERY GÓRSKIE

4 października w Chojnowie odbyły się MIstrzostwa Dolnego Śląska w kolarstwie górskim MTB. Na trudnej technicznie trasie reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jan Duljarz (1b) i Marcel Weiss (3b) zajęła V miejsce. Opiekun p. Krzysztof Kalisz.
Gratulujemy!

 


NORDIC WALKING

12 października 2014r odbyły się VI Mistrzostwa Lubina w Nordic Walking w kategorii amatorów i profesjonalistów. Naszą szkołę w kategorii amatorów reprezentowało 12 osób. Najlepsze wyniki osiągnęli:
Laura Galez (3f) - II miejsce (kat. kobiety 16-45 lat),
Kalina Kurowska (2e) - III miejsce (kat. kobiety 16-45 lat),

Tomasz Kipiel (1b) - III miejsce (kat. 1-45 lat mężczyźni),

Jan Duljarz (1b) - IV miejsce (kat. 1-45 lat mężczyźni).
RCS - organizator zawodów zapewnił puchary i nagrody rzeczowe oraz ciepły posiłek i napoje, a wszystkiemu towarzyszyła przepiękna złota polska jesień:)) Zobacz zdjęcia. Opiekun p. Krzysztof Kalisz

BIEGI

"W barbórkowym biegu "O Lampkę Górniczą", który się odbył 19.10.2014 na ulicach Lubina na dystansie 10 km wzięła udział reprezentacja naszego liceum w składzie Beata Romańska, Magda Łagocka, Ada Strózik, Michał Malinowski oraz Szymon Włodarczak. Skład drużyny rekrutuje się z nieprzypadkowo z klasy 3D, która dowodzi, że można jednoczyć walory intelektualne ze sportowymi. Rozważane jest zgłoszenie 3D do startu w Diamentowej Lidze, skoro to takie brylanty . W wianuszku zalet w/w osób dostrzegamy także uprzejmość  i gościnność, gdyż pozwolili wygrać biegaczom z Kenii. Ale na kolejnej olimpiadzie 3D obiecuje twardą walkę." Dodamy tylko, że wszystko odbyło się za sprawą biegającego profesora - pana Piotra Malskiego:) Zobacz kilka zdjęć.

 

25.10.2014 odbył się IV Bieg im św. Katarzyny w Rudnej; na dystansie 1200m na najwyższym stopniu podium w kategorii uczennic szkół ponadgimnazjalnych stanęła Ola Robutka z klasy 3B.
Gratulacje!KARATE

Zawsze z ogromną przyjemnością dowiadujemy się o niezwykłych talentach naszych uczniów i z tym większą przyjemnością dzielimy się na naszych łamach ich sukcesami. Dwie uczennice klasy 1d mogą się ostatniow pochwalić sporymi osiągnięciami:
Wiktoria Kurzawska zajęła I miejsce w Międzynarodowym Pucharze Prezydenta Miasta Sieradza w Karate KYOKUSHIN (kat. 16-17 lat),

Sport i sztuka w jednym!
Ewa Jankowska (1d) ma niezwykłą pasję i jeszcze przynosi jej ona wiele sukcesów! Uuprawia akrobatykę artystyczną i jest obecnie stypendystką Fundacji Wspierania Kultury Ruchu Ocelot w Złotoryi. Razem z fundacją jeździ na liczne gale w całej Polsce i nie tylko. 17-18 października Ewa miała okazję wystąpić w Warszawie na "5 Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP" na Torwarze. Spektakl Ocelota otwierał całą imprezę, którą można było zobaczyć w TVP Sport:).

Gratulujemy i juz nie możemy się doczekać kolejnych sukcesów!

TURYSTYKA

11 października 2014r. grupa naszych uczniów wzięła udział w projekcie "Razem w góry poza mury" organizowanym przez Klub Wysokogórski z Lubina. Młodzież wędrowała po Kruczych Skałąch, opracowywała plan atrakcyjnej wycieczki po górach, wysłuchała prelekcji nt. "Bezpieczna turyustyka w górach". Atrakcją wyjazdu do Karpacza była możliwość wspinania się w Kruczych Skałach z wykorzystaniem sprzętu przygotowanego przez Klub Wysokogórski - wszyscy spróbowali swoich sił w spinaczce!  Zobacz zdjęcia. Opiekun p. Krzysztof KaliszWARSZTATY INFORMATYCZNE

"W dniach 20 – 22 października sześcioro uczniów z klas 2a i 2b uczestniczyło w warsztatach matematyczno-informatycznych organizowanych przez I LO w Legnicy. Intensywność prowadzonych zajęć była tak duża, że uczniowie nie mieli nawet okazji skorzystać z uroków jesieni i przepięknej okolicy ośrodka Lubuszanin, w którym spędzili z nieprzymuszonej woli kilkadziesiąt godzin. Oprócz wykładów, prowadzonych przez studentów informatyki i matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, dwukrotnie odbyły się zajęcia z programowania przy użyciu platformy programistycznej Adruino, pozwalającej na tworzenie interaktywnych obiektów, będących prototypami np. gier i wszelkich urządzeń elektronicznych. Oderwaniem od trudnych ale fascynujących zagadnień było ognisko, zorganizowane przez kierownika ośrodka, na którym nie zabrakło oczywiście pysznych kiełbasek i chwil na integrację uczniów z obu szkół. Warsztaty te były owocem współpracy z Instytutem Informatyki UWr., nawiązanej w ubiegłym roku szkolnym przez p. Lucynę Krawiec, która przyczyniła się również do tego, że uczniowie naszej szkoły, uczestnicząc w zajęciach koła informatycznego, mają możliwość nauczyć się programowania w języku C++ i dzięki temu wkroczyć na drogę, której celem jest zawód informatyka." 
Dodamy tylko, że na pewno niech żałują wszyscy ci, którzy chcąc wiązać swoją przyszłość z informatyką, nie pojechali...

 

NOWY SU

10 października 2014r odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w I LO. Zwyciężyła kandydatka z klasy 2a, Karolina Siekierska, zdobywając 211 głosów! Gratulujemy WSZYSTKIM tegorocznym kandydatom!
Opiekunem SU jest pani Agnieszka Nowacka.
Czekamy na nowe:)

HALLOWEEN

Jak przystało na upiorną szkołę - wreszcie można było oficjalnie postraszyć:) W Halloween bawimy się od wielu lat i zawsze chodzi w tym właśnie o to - dobrą zabawę i humor. Tegoroczne stroje były tego doskonałeym dowodem. Oprócz pięknych straszydeł, w szkole pojawiła się zmora wszytkich maturzystów - czyli arkusz maturalny:) Gratulujemy pomysłu!
Zobacz zdjęcia.

O ABSOLWENTACH

29 października nasz absolwent Stanisław Białoskórski został laureatem Stypendium Artystycznego Prezydenta Wrocławia. Nie dziwi nas to, bo Staszek ma juz na swoim koncie sporo festiwalowych nagród.
Spośród 94 nagrodzonych w różnych kategoriach - tylko jedno było filmowe! Na www.wroclaw.pl czytamy:
"Filmem interesuję się od dłuższego czasu, natomiast Politechnikę wybrałem jako coś stabilnego. Film zawsze był moją pasją, w tym roku kończę studia na Politechnice i być może rozpocznę kolejne na filmówce. Moje produkcje to filmy krótkometrażowe, fabularne; z reguły piszę scenariusz i reżyseruję, gromadzę ekipę i wspólnie realizujemy film. Pieniądze ze stypendium przeznaczę na sprzęt, żeby kolejny film realizować łatwiej i w lepszej jakości".
Gratulujemy i mamy nadzieje na kolejne filmowe spotkanie w szkole!


Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information