MATURA 2014
Maj upłynął głównie pod hasłem MATURA. W tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpiło 190 maturzystów. W części obowiązkowej wszyscy zdawali egzamin pisemny z języka polskiego, matematyki i języka obcego na poziomie podstawowym oraz przystapili do egzaminów ustnych z języka polskiego i obcego. W części nieobowiązkowej, każdy zdający mógł zdecydowac o przedmiocie i poziomie na jakim będzie pisał przedmiot dodatkowy. To była ostatnia matura w takiej formie, poniewaz od 2015 r każdy będzie musiał w części obowiązkowej wybrać jeden przedmiot na poziomie rozszerzonym (bez progu zdawalności), wszystkie pozostałe przedmioty dodatkowe będą zdawane wyłącznie na poziomie rozszerzonym, a całkowitej zmianie ulegnie egzamin ustny z języka polskiegho. W 2014r po raz ostatni na maturze pojawiły się prezentacje. Idzie nowe:) Zobaczcie wszystkie tegoroczne arkusze i przykładowe odpowiedzi TUTAJ
Czekamy na wyniki, które otrzymamy dopiero 27 czerwca!


DRZWI OTWARTE 2014

23 maja Gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć naszą szkołę"od środka". Drzwi Otwarte są już tradycją Kopernika i wiadomo, że zawsze warto do nas zajrzeć. W tym roku nie było inaczej - po krótkiej, bardzo skondensowanej" pigułce Kopernika w auli, nasi goście mieli okazje porozmawiać z przyszłymi wychowawcami i kolegami, a nawet posiedzieć w fotelu dyrektora:).  Jak zwykle wielu uczniów bardzo chętnie przyjęło rolę przewodnika po Koperniku i każdy mógł opowiedzieć o naszej szkole ze swojej perspektywy, więc na pewno było ciekawie:) Dziękujemy za tak liczne przybycie! Teraz pozostajwe wszystkim czekać na wyniki testów i postarać się o jak najlepsze świadectwo;) :Powodzenia wszystkim i do zobaczenia wkrótce, bo podania składa sie w tym roku od 30 maja. Zobacz zdjęcia
Dziękujemy wszystkim uczniom, ktrórzy zaangażowali się w Drzwi Otwarte - wszystkim występującym na scenie, twórcom filmów, zdjęć i dekoracji, fotografom oraz całej rzeszy przewodników po Koperniku:) Bez Was to nie byłby Kopernik:)
Zobacz zdjęcia i link REKRUTACJA


II MIEJSCE W DOLNOŚLĄSKICH MECZACH MATEMATYCZNYCH!

31 maja 2014r. w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, zmierzyliśmy się w Finale Dolnośląskich Meczów Matematycznych z drużyną III LO z Opola. Przedstawiająca go pani już na wstępie powiedziała: ,,Jak Opole przyjeżdża do Wrocławia, to zawsze wygrywa.” I tak też było. Rozwiązaliśmy wszystkie zadania, walczyliśmy dzielnie, ale nasze odpowiedzi nie podobały się jury i były oceniane zgodnie z hasłem ,,Czyż może być co dobrego z Lubina?!” Wygrało Opole. Nam w udziale przypadło srebro – umówmy się: białe złoto. A oto i my:
Jakub Jaroszewski (3a:) – kapitan, Angelika Rzeźwicka (2a), Filip Ożga (3a:), Paweł Tomys (3a:), Ola Murdzek (2a), Marcin Biel (2b), Tomek Żelawski (1b) , Adrian Gross (3a:), Kamil Hapkiewicz (2b), Piotrek Grzesiński (3b:), Paweł Więcław (1b), Kasia Krawiec (1b) i nasza opiekunka - niestrudzony trener - pani profesor Lucyna Krawiec!
SUKCESY SPORTOWE

12 maja 2014r w Bolesławcu reprezentacja I LO brała udział w Pólfinale Licealiady Województwa Dolnośląskiego w Biegu na Orientację. Najlepsze miejsca w kategorii K-19 zajęła Natalia Rogacka (1e), a w kategorii M-19, Piotr Zaraś (1b). Chociaż  nikomu z 12-osobowej reprezentacj naszej szkoły nie udało się zakwalifikować do finałów we Wrocławiu, to i tak jesteśmy dumni i dziękujemy!


Jakub Byczek (2b) zdobył brązowy medal w biegu na 800 m (2:03,00) w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów i Młodszych Juniorów w Bogatyni.
GRATULUJEMY!
Oto artykuł o wszystkich medalistach na stronie miastaW Mistrzostwach Powiatu Lubińskiego w Siatkówce Plażowej Dziewcząt nasza drużyna zajęła  I miejsce, wyprzedzając reprezentację II LO i ZS2 . Oto skład zwycięskiej drużyny:

  • Nadia Barchan (2c),

 Kamila Dziedziulo (1b),

Paulina Bekalarz (2d)20 maja 2014r. na boiskach OSiR w Lubinie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej Chłopców. Reprezentacja naszej szkoły zajęła ostatecznie IV miejsce. Oto skkłąd naszej męskiej drużyny:
Skawiński Patryk,
Bicz Bartłomiej,
Gabryjelski Andrzej,
Więch Marcin
.


SUKCESY ARTYSTYCZNE

17 maja 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie odbył się Powiatowy Przegląd Form Teatralnych "Melpomena". W przeglądzie wzięło udział 14 zespołów z Lubina, Legnicy i Ścinawy. Wśród nich znalazł się Teatr „Kontrabanda” z I LO  (uczniowie klasy 1F), w skład którego wchodzą: Michał Poręba, Adam Kowalski, Natalia Dyck, Oliwia Polak, Ola Kasprzyszak, Kamila Kostyszak, Dorota Godyń i Ola Wszoła. Nasi uczniowie z klasy „teatralnej” zostali nagrodzeni i zdobyli statuetkę  „Melpomena 2014”. Do przeglądu trupę przygotował pan Piotr Poręba. Wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przyznano, do niedawna uczennicy naszej szkoły, absolwentce klasy IIIa – Małgosi Synowiec.


PODRÓŻE KSZTAŁCĄ

22 maja 2014r. klasa 1b wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Wójcik i nauczycielką historii p. Kaliną Sienkiewicz odwiedziła Opactwo cystersów w Lubiążu. "Zespół klasztorny w Lubiążu to jeden z największych zabytków tej klasy w Europie, będący jednocześnie największym opactwem cysterskim na świecie. Opactwo to nazywane jest arcydziełem śląskiego baroku". To tradycyjnie już organizowana plenerowa lekcja historii dla uczniów klas I przez p. K. Sienkiewicz.
Zobacz zdjęcia

WARSZTATY TEŻ!
"W dniach 11 – 15 maja 2014 roku klasa I d uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych w Borach Tucholskich. Podczas kilkudniowego pobytu młodzi biolodzy odbywali zajęcia terenowe,  badali czystość wody, szukali płazów i nietoperzy, pływali na kajakach i zbierali rośliny do zielników. Poznaliśmy też kulturę kaszubską i zwiedziliśmy historyczne miasto Gdańsk. Program warsztatów był bardzo bogaty i  interesujący. Zajęcia w terenie wymagały dużego wysiłku i koncentracji. Uczniowie mieli okazję uczyć się biologii i ekologii  w prawdziwej, dzikiej przyrodzie. Mimo zmęczenia i dużego tempa wydarzeń wszyscy mieli dobre humory , a atmosfera sprzyjała dobremu poznaniu się uczniów. Zrobiliśmy bardzo dużo ciekawych zdjęć . Wrażenia z pobytu są niezapomniane. Chętnie zostalibyśmy tam jeszcze parę dni".
Zobacz  zdjęcia

PROMUJEMY SZKOŁĘ I ZDROWY STYL ŻYCIA!

31 maja 2014r. odbył się pierwszy happening pod szuldem Kopernika:) Oto relacja pomysłodawcy "Biegającego Kopernika" niestrudzonego biegacza p. Piotra Malskiego:
"W wigilię jednego z najważniejszych świąt, jakie zna kalendarz, czyli Dnia Dziecka, grupa ... hm, dzieci z I LO w Lubinie wzięła udział w happeningu biegowym o nieprzypadkowej nazwie "Biegający Kopernik". Jak można się przekonać, przeglądając dokumentację fotograficzną, kierownikiem imprezy był sam Mikołaj Kopernik (na zdjęciu to owa postać w sutannie, udzielająca instrukcji, jak dzięki właściwej interpretacji układu planet nie zgubić się w parku na Przylesiu). Trudno powiedzieć, czy to dobrze, ale zachodzą przesłanki, by sądzić, iż "Seksmisja" w wielu punktach głosiła prawdę: "Kopernik była kobietą!" I jest... W tej sytuacji polemikę, czy Skłodowska-Curie także, należy chyba uznać za zbyt ryzykowną. Po zakończonej prelekcji odbyła się przebieżka. Ponieważ czas biegnie jeszcze szybciej niż większość biegaczy i biegaczek, niektóre uczestniczki nie czekając na promocję do klasy trzeciej, zaimprowizowały próbę poloneza; statecznym i dystyngowanym krokiem przeszły się na odcinku tzw. "leśnego stadionu", pozwalając się podziwiać wiewiórkom, ptactwu oraz spacerowiczom. Większość jednak odkryła w sobie kenijskie talenty i wolno żywić nadzieję, że najbliższa olimpiada dokona przetasowań w rankingu długodystansowców. DO mety dotarli wszyscy, co świadczy, że nauka Kopernika nie poszłą w las w ślad za biegacz(k)ami. Poza tym dysponowaliśmy sekstansem oraz nowoczesnym sprzętem do obserwacji planet, jakim jest lornetka. No i w końcu grupę współtworzył kwiat klasy matematyczno-geograficznej 1E, która zgodnie z profilem zna się na mapie jak mało kto. A namaszczenia na przyszłych maratończyków doznały/-li uczennice i uczniowie klas 1A,B,D,E F, 2A,B,D, którym dziękujemy za ich okupiony potem i zadyszką wkład w rozwój zdrowotności narodu i sławienie I LO na obszarach leśnych! To cenne, że w okresie rekrutacji do liceum wiedzą o nas sarny, dziki i jelenie."

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information