POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS...

25 kwietnia był ostatnim szkolnym dniem dla uczniów klas III. Od dzisiaj nie są oni  już uczniami I LO lecz abiturientami. Po zdaniu matury staną się absolwentami Kopernika:) Uroczyste zakończenie roku było pełne wzruszeń i podsumowań. W tym roku liceum ukończyło 6 klas, a było to aż 191 uczniów. Wyniki, jakie uzyskali tegoroczni maturzyści były naprawdę imponujące. Wszystkie klasy III osiągnęły średnią wyników w nauce powyżej 4.0! Tegoroczna średnia klas trzecich to 4.24! Klasa 3a, ze średnią 4.40 wygrała tegoroczny wyścig po tytuł najlepszych. Aż 49 uczniów uzyskało średnią 4.75 i wyżej - wszyscy otrzymają stypendium naukowe. Zobacz zdjęcia. Wszystkich wyróżnionych oraz opisy klas w pigułce znajdziecie TUTAJ.
A oto 10 najlepszych trzecioklasistów 2014:

  • Olga Hreniak (3c) - 5.50
  • Filip Ożga (3a) -5.44
  • Anna Owerko (3d) - 5.38
  • Aleksandra Świątek (3d) - 5.33
  • Marta Taler (3f) - 5.27
  • Małgorzata Synowiec (3a) - 5.25
  • Jakub Jaroszewski (3a) - 5.20
  • Agata Grześkowiak (3a) - 5.07
  • Natalia Wajcowicz (3b) - 5.07
  • Joanna Pokarmisz (3e) - 5.06
GRAMY W FANAŁACH MECZÓW MATEMATYCZNYCH!!!
15 kwietnia 2014r rozegraliśmy ostatni półfinałowy mecz matematyczny. JESTEŚMY W FINALE - po raz drugi w historii szkoły! Oto krótka relacja:
"Walczyliśmy z I Liceum Ogólnokształcącym w Jeleniej Górze. Mimo tego, że spotkanie odbyło się u nich, gospodarze rozpoczynali, zadania były jak na razie najtrudniejsze - daliśmy radę! Wygraliśmy 34:25, dzięki czemu awansujemy do finału! Czyli następny i ostatni mecz rozegramy we Wrocławiu 31 maja."
WOW!!!! Trzymamy kciuki i gratulujemy sukcesu!
Skład drużyny: Kuba Jaroszewski, Adrian Gross, Filip Ożga, Kamil Hapkiewicz, Angelika Rzeźwicka, Ola Murdzek, Marcin Biel, Piotr Grzesiński, Paweł Tomys, January Żelawski.
Kibice: Klaudia Kotwica, Kasia Krawiec, Kacper Laszczyński, Damian Duszeńko, Kuba Zborowski:)
Trener: p. Lucyna Krawiec


KONKURSY I OLIMPIADY
JĘDRZEJ W SENACIE
W dniach 07-08 kwietnia 2014r. w Warszawie odbyła się  uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu  "25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce". Nasz uczeń Jędrzej Furmann (2e) również znalazł się w gronie zwycięzców. Podczas dwudniowego pobytu w stolicy młodzi ludzie zwiedzili miejsca pracy parlamentarzystów oraz  uczestniczyli w obradach Senatu młodzieżowego. Zobacz artykuł i zdjęcia na stronie Senatu.

KACPER i Losy żołnierza!
Do etapu centralnego Olimpiady Tematycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1914-1950 Od strzelców i legionistów do żołnierzy wyklętych" zakwalifikował się uczeń klasy 1b Kacper Laszczyński. Kacper przeszedł do rundy finałowej na pierwszym miejscu uzyskanym w zawodach rejonowych. Mamy więc kolejnego Finalistę w tym roku! Życzymy zdobycia tytułu Laureata w czerwcu!

ALICJA już finalistką I edycji!

Z ogromną przyjemnoscią informujemy o sukcesie naszej uczennicy w pierwszej edycji Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej, który odbył się 31 marca na Uniwersytecie Łódzkim. Alicja Matijczak (2e) zakwalifikowa się do  etapu centralnego Olimpiady, który odbędzie się 26 maja w Łodzi. Opiekunki: p. Wioletta Maćkała i Aldona Kozieł. Gratulujemy i trzymamy kciuki za Alicję, życząc zdobycia tytułu Laureata, bo zaszczytny tytuł Finalisty już ma!


WYELIMINOWALI wrocławską "czternastkę"!

10 kwietnia odbył się finał Wojewódzki IX edycji konkursu „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości”. Drużyna I LO w składzie: Natalia Gumowska 1e, Marek Kowalik 1a, Dominik Burda 1a zajeła II miejsce, wyprzedzając licea z Wrocławia , Legnicy, Jeleniej Góry, Świdnicy i Opola!  Opiekun p. Mariola Lech
Organizatorem konkursu było Studenckie Forum Business Centre Club. Instytucje patronujące temu przedsięwzięciu i sprawujące nad nim mecenat to: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Gospodarki, Politechnika Łódzka, Business Centre Club, Urząd Marszałkowski, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego


FIZYKA jest ich pasją

9.04.2014r.  w X LO we Wrocławiu odbyła się Gala Jubileuszowa Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego. Do grona 10 finalistów tegorocznej edycji konkursu zakwalifikowało się dwóch uczniów I LO: Jakub Jaroszewski (3a) i Filip Ożga (3a). W trakcie zawodów finałowych uczestnicy prezentowali samodzielnie przygotowane wystąpienie dotyczące wybranych zagadnień fizycznych. Jakub przygotował referat zatytułowany: „Luminescencja – zimne świecenie”, a Filip  wytłumaczył zebranym „Dlaczego bumerang wraca?”.
Jury wysoko oceniło wystąpienia wszystkich finalistów. Jakub Jaroszewski znalazł sie w gronie 3 laureatów jubileuszowego konkursu. Polskie Towarzystwo Fizyczne ufundowało dla zwycięzcy i laureatów dodatkową nagrodę jaką jest udział w Szkolnych Warsztatach Astronomicznych we wrześniu 2014r. w Izerskim Parku Ciemnego Nieba.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za obu naszych maturzystów!


WIRTUALNA PODRÓZ DO AUSTRII - sezon 2:)

8 kwietnia  ogłoszono urbi et orbi wyniki II edycji krajoznawczo-językowego konkursu "Wirtualna podróż do Austrii", który odbył się 07 marca w naszej szkole. Zgodnie z przyjętą już w ubiegłym roku formułą w zmaganiach wzięły udział 2-3 osobowe reprezentacje klas. Ich zadaniem było tym razem opracowanie w języku niemieckim projektu wycieczki po najpiękniejszych zakątkach Austrii. Wirtualny charakter tej ekspedycji wynikał ze sposobu pracy: w celach naukowo-sportowych uczestnicy penetrowali zasoby Internetu. A oto ci, którym jury przyznało wawrzyn zwycięstwa:
I miejsce ex aequo zdobyły reprezentacje klas:
3c w składzie Martyna Podgórska, Dagmara Pabich, Dawid Foltyniewicz
oraz 1b - Kasia Świętek, Maria Osińska, Lilla Łomnicka;
III miejsce - klasa 1a - Dagmara Dygas, Radosław Nowakowski.
Przyznano także 2 wyróżnienia:
za IV miejsce  klasie 1e - Arianna Ciupak, Justyna Janik, Anna Mic
oraz za V miejsce drugiej reprezentacji klasy 1b - Dziedziulo Kamila, Więch Marcin.
Jak widać pierwszaki nie miały najmniejszego respektu przed starszymi i zdominowały konkurs:)
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejną odsłonę w przyszłym roku! Autor PM

NIEMIECKI NA SZÓSTKĘ 2014 rozstrzygnięty!

14. 04. 2014 został przeprowadzony trzeci etap konkursu "Niemiecki na szóstkę", w którym wzięli udział uczniowie z klas Ia, Ie, IIa i IIc.Obowiazywała tematyka: Deutschsprachige Laender - Deutschland, Oesterreich, Schweiz oraz zakres gramatyczny: Modalverben (kl. I), Wortfolge im Satz (kl. II). Zadania wykonali najlepiej:
Klasa I :
1. Dorota Rudowicz (Ia) i Radek Nowakowski (Ia)
2. Dagmara Dygas (Ia)
3. Anna Swakoń (Ie) i Paweł Ptak (Ia)
Klasa II :
1. Róża Kazimierczak (IIc)
2. Karolina Hutt (IIc)
Gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym!


NASI SZACHIŚCI  - IV MIEJSCE na Dolnym Śląsku!

15 kwietnia w Centrum Konferencyjnym przy Hali Stulecia we Wrocławiu został rozegrany Finał Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w Szachach. W szachowych mistrzostwach  wzięły udział reprezentacje ośmiu najlepszych szkół Dolnego Śląska. Nasza drużyna w składzie :
Więcław Paweł (1b),  Jankowiak Piotr (1e),  Rogacki Kamil (2b),   Rogacka Natalia (1e), po ciężkich walkach, uplasowała się ostatecznie na IV miejscu.
Jest to najlepszy wynik w ostatnich czasach. Serdecznie gratulujemy!

I MIEJSCE W TURNIEJU KRAJOZNAWCZYM!

15 kwietnia odbyło się podsumowanie XLII Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych reprezentacja I LO w składzie: Kamila Majewska (3e), Magda Predko (3e) oraz Patrycja Kuklińska (3e) zajęła I miejsce. Zawodniczki wykazały się najlepszą wiedzą krajoznawczo-turystyczną i znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami praktycznymi w zakresie wiedzy medycznej, rozbijania namiotów na czas, sprawnościa na rowerowym torze przeszkód. Dziewczyny będą reprezentować powiat lubiński na zawodach wojewódzkich we Lwówku Śląskim (26-27 kwietnia). Gratulujemy i trzymamy kciuki z kolejny etap!

I i III MIEJSCE W PRZEŁAJACH!

29 kwietnia 2014 r odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe w ramach współzawodnictwa szkół w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce, nasi chłopcy uplasowali się na III miejscu!
Indywidualnie najlepsze wyniki uzyskali:
I miejsce - Agata Kaliciak (1d),
III miejsce - Weronika Drozda (2a),
V miejsce - Magda Łagocka (2d),
III miejsce - Jakub Byczek (2b),
IV miejsce - Szymon Włodarczak (2d).
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim startującym za udział w zawodach!


RECYTUJEMY!!!
16 kwietnia 2014r. w Głogowie odbył się VIII Rejonowy Konkurs Recytatorski: "Powrócę między ludzi", w którym prezentowano twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Nasze szkolne reprezentantki: Oliwia Polak, Gosia Synowiec, Kasia Krawiec przygotowywały się do niego pod czujnym okiem p. Grzegorza Witeckiego.  Efekt? Profesor był dumny ze wszystkich recytacji, a oprócz tego:) Gosia Synowiec (3a) zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych! Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, pozwolił bliżej poznać wiersze wybitnego poety w różnych wykonaniach. Należy nadmienić, że p. G. Witecki został również wyróżniony za przygotowanie swoich podopiecznych:)
Gratulujemy serdecznie i trzymamy kciuki za Gosiną maturę :)
...i śpiewamy recytując!
W sobotę 26 kwietnia na scenie legnickiego teatru odbyły się eliminacje rejonowe 59 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięli w nich udział uczniowie naszej szkoły. W kategorii „recytacja”: Paulina Kondraciuk (IIId) i Natalia Dyck (If), w kategorii  „poezja śpiewana”: Oliwia Polak (If) i Klaudia Lewandowska (If). Ważną rolę odegrali akompaniatorzy: Katarzyna Krawiec (Ia) oraz Mateusz Gil (If). Wyróżnienie otrzymała Oliwia Polak, która wykonała dwa utwory: „Krzyk duszy” i „Przekleństwo Millhaven”. Warto podkreślić, że muzykę do pierwszego z utworów skomponował Adam Kowalski, uczeń klasy If! Opiekun: p. Grzegorz Witecki

VII POWIATOWY KONKURS FIZYCZNY DLA GIMNAZJALISTÓW

14 kwietnia 2014 w naszym liceum odbył się VIII Powiatowy Konkurs Fizyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych. W tym roku do rozwiązywania zadań konkursowych przystąpiło 58 uczniów z 10 gimnazjów. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 19 pytań testowych i 3 zadań otwartych opracowany przez nauczyciela fizyki w I LO w Lubinie. p. Stanisława Lisa. Jury konkursu stanowili nauczyciele fizyki z gimnazjów (opiekunowie) uczniów. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali ten sam arkusz egzaminacyjny, ale klasyfikację ustanowiono oddzielnie dla poszczególnych ciągów klas. Oto wyniki:

Klasy III (przyznano dwa równorzędne miejsca pierwsze i dwa drugie). Zobacz zdjęcia

miejsce IArkadiusz Dębski – Salezjańskie Gimnazjum  w Lubinie (p. Jadwiga Skrzypicka-Boboń)

miejsce I - Maksymilian Frankiewicz - Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie (p. Joanna Kot)

miejsce II - Kornelia Kozłowska - Gimnazjum Publiczne im. M. Kopernika w Ścinawie (p. Grzegorz Pruban)

miejsce II - Dominika Sudoł - Gimnaznjum nr 1 w Lubinie, mgr Urszula Kamecka

Klasy II
miejsce I - Dominika Skórko - Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Lubinie (p.Piotr Krasny)
miejsce II - Bartosz Dulski - Gimnazjum nr 4 im. Jana Pawła II w Lubinie (p.Piotr Krasny)

Klasy I

miejsce I - Michał Krosny - Zespół Szkół Sportowych (p. Joanna Kot)

miejsce II - Michał Stępkowski - Gimnaznjum nr 1 w Lubinie (p.Janusz Andruchów)

      miejsce III - Filip Zaraziński - Gimnazjum Publiczne im. M. Kopernika w Ścinawie (p.Grzegorz Pruban)PRZED KANINIZACJĄ
16 kwietnia odbyła się okolicznościowa akademia poświęcona życiu Jana Pawła II, która miała przypomnieć postać wielkiego Polaka przed zbliżającą sie kanonizacją. Była nie tylko hołdem składanym jego pamięci, ale również okazją do przybliżenia twórczości literackiej Papieża Polaka. (Zobacz zdjęcia.) W uroczystościach kanonizacyjnych w Rzymie wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły z Panią Beatą Kwiecień i ks. Marcinem Pydą.


INSPIRACJE NASZYCH ABSOLWENTÓW
MICHAŁ KOSSAKOWSKI
2 kwietnia zainteresowani uczniowie mieli okazję poznać ofdertę edukacyjną i możliwości, jakie oferuje  Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku w Warszawie. O tym co trzeba zrobić, żeby dostać się na tę wyjatkową uczelnię, czy warto płacić za edukację, jakie możliwości zatrudnienia mają jej absolwenci, opowiadał nasz absolwent, a obecnie student Akademii - Michał Kossakowski. W spotkaniu uczestniczyło blisko 30 uczniów z klas I i II. Okazuje się, że wiele osób jest zainteresowanych kształceniem się na kierunkach oferowanych przez warszawską uczelnię, a niewielu uczniów o niej wiedziało.
Akademia jest też świetną alternatywą dla innych uczelni. Jak zapewnia Michał, 90% edukacji to zajęcia - praktyki , zaledwie10% to czysta teoria. Wystarczy "mieć maturę",  żeby zostać przyjętym:)
Możecie kontaktować się z Michałem na facebooku lub mailowo:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


DOROTA PIOTROWSKA

Lubimy Wasze inspiracje... Oto wywiad z naszą absolwentką - Dorotą Piotrowską - perkusistką jazzową obecnie mieszkającą i grającą w Nowym Yorku. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu, który pojawił się wczoraj na antenie Polskiego Radia Pampa. Wywiad o tym, że warto mieć marzenia i wytrwale je realizować! Zresztą Dorota pojawi się u nas w szkole w październiku. Z muzykami z Nowego Yorku wystąpi na koncercie w Muzie. Już teraz zapraszamy! Koniecznie posłuchajcie całości! WYWIAD

ANITA BARTOSZEWICZ

15 kwietnia na korytarzach pojawiła się druga seria niezwykłych krzeseł, które powstały na warsztatach z Anitą Bartoszewicz z DECOROZJI. Kto nie widział w "realu" - oto sesja fotograficzna - same unikaty!
Dziękujemy:) Zobacz wszystkie.


SUPERKLASA 2014 ZA NAMI

Tegoroczna edycja konkursu organizowanego tradycyjnie przez SU była bardzo udana. Wyłączenie z regulaminu "wątku gastronomicznego" zdecydowanie wpłynęło na kreatywność autorów prezentacji. Regulamin Superklasy obowiązuje wszystkich bez wyjątku i jego złamanie grozi dyskwalifikacją. Niestety klasa 1c złamała jeden z punktów regulaminu i zostaje wyeliminowana z głosowania. Głosowanie odbyło się 15 kwietnia, a zwycięzcę poznamy na zakończenie roku.
Przypominamy tegoroczne prezentacje:
klasa 1a - WESELE,
klasa 1b - PREHISTORYCZNA JASKINIA,

klasa 1c - DZIKI ZACHÓD - dyskwalifikacja

klasa 1d - LUNAPARK
klasa 1e - BEACH PARTY
klasa 1f - OLIMPSerwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information