XII DNI KULTURY
Dzień 1
19 marca zainaugurował XII Dni Kultury w Koperniku. Dzień 1 był niezwykle intesywny i różnorodny. Od rana ruszyliśmy z warsztatami - a było ich aż 12!
"Krav Maga -  samoobrona", teatralne "Otwórz się", "Styl i trendy" cz.1, "Fotografia okreacyjna", "Lekcja włoskiego 1", "Upcycling meblowy 1", "Sztuka tworzenia sztuki", "Woody Allen, jakiego nie znacie", "Bieganie i wegetarianie", "Beat Box", "Gra na bębnach", "Nie blefuję" - .
Na scenie królowało Forum Teatralne - jak zwykle ze świetnymi kreacjami aktorskimi, gościliśmy też Teatr Poezji z Gimnazjum nr 4. W repertuarze teatralnym zobaczyliśmy: "Wariacje z walizką" - Grupa teatralna z 1f, "Najpiękniejszy sen" - Szkolny Teatr Poezji z Gimnazjum nr 4, "Iwonę - księżniczkę Burgunda" - Zespół teatralny I LO "Atrapa", "Mochnackiego" - Zespół teatralny z Gimnazjum nr 4 oraz "Żywoty świętych osiedlowych" - monodram w wykonaniu Katarzyny Krawiec (1b).
Zobacz zdjęcia, zobacz "Przepisy Scotta Jurka"

Dzień 2:

20 marca aula zamieniła się w prawdziwą Scenę Dla Każdego - ilość i różnorodność wykonawców i wykonań była naprawdę imponująca! Jury miało nie lada wyzwanie! Równolegle odbywały sie warsztaty: "Upcyclingu meblowego" cz.2, "Zawodów robotyki", "Portret ekspresyjny", "Lekcja włoskiego", "Zdrowy styl życia", "Styl i Trendy 2". Na scenie odbył się finał szkolnego "Project Runway" - byliśmy pod wrażeniem kreatywności, wykonania i jakośći projektantów z klas I!
Dzień 3:

21 marca zakończylismy Galą XII Dni Kultury. Tradycyjnie punktem kulminacyjnym Gali było wręczenie nagród iwyróżnień we wszytkich konkursach. Laureaci odebrali nagrody z rąk naszych sponsorów, spośród których na Gali byli: Małgorztata Życzkowska - Czesak, Dyrektor CK Muza, Pan Grzegorz Buras, Prezes PHU AUTOCENTRUM Victoria, Pan Maciej Panek, właściciel Ogólnopolskiej sieci wypożyczalni samochodów PANEK SA.
Zwycięzcy Forum Teatralnego, Konkursu "Piękno" Sceny Dla Każdego oraz Projektu "Runway" otrzymali cenne nagrody rzeczowe i finansowe! Po części oficjalnej na scenie wystąpili wyróżnieni aktorzy, wokaliści, instrumentaliści i tancerze.
Oto
LAUREACI XII DK
21 marca odbyły się również ostatnie z tegorocznych warsztatów: "Show me your way" - z podróżach, "Pozytywna psychologia", "Służby specjalne", "Budowanie pewności siebie", "O synergii fotografa i modelki" oraz ostatnia z "Lekcji włoskiego". Dziękujemy wszystkim za poświęcony nam czas i inspiracje!

WIOSNA!
21 marca to świętowany przez uczniów "pierwszy dzień wiosny". W Koperniku nie warto chodzić na wagary, bo za dużo się dzieje! Dzień zakończył piknikiem, grami i wspólnym grilowaniem z SU:) Zobacz zdjęcia oraz artykuł na portalu miasta.


DZIĘKUJEMY SPONSOROM XII DNI KULTURY, którymi byli:

MECZE MATEMATYCZNE

Tegoroczne Mecze daja naszej drużynie sporo satysfakcji:) W marcu odbyły się dwa starcia. Półfinały zaczęliśmy bardzo pozytywnie, grając z Liceum z Góry. Nasza drużyna znowu zwyciężyła! to 45:18. sukcesu!

26 marca nasi matematycy rozegrali jeden z najtrudniejszych meczy - z II Liceum Ogólnokształcącym z Jeleniej Góry. Była to wymagająca rozgrywka, a poziom drużyn bardzo wyrównany, jednak spotkanie zakończyło się dla nas pozytywnie - wygraliśmy 33:30. To kolejne zwycięstwo i coraz większe szanse na finał! Czeka nas jeszcze mecz z I Liceum Ogólnokształcącym z Jeleniej Góry, który odbędzie się 15 kwietnia. Wystarczy nam remis, aby przejść do ostatniego etapu, więc trzymamy kciuki!

Skład drużyny: Kuba Jaroszewski, Adrian Gross, Filip Ożga, Kamil Hapkiewicz, Angelika Rzeźwicka, Ola Murdzek, Michał Piliński, Piotr Grzesiński, Paweł Tomys, Kasia Krawiec.
Opiekun: p. Lucyna Krawiec


KONKURSY

 

Gumowska (1e) została zakwalifikowana do II etapu IV Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Natalia znalazła się w gronie 36 uczniów - autorów najlepszych konkursowych prac. Kolejny etap odbędzie się już 13 marca we Wrocławiu. Gratulujemy tak obszernej wiedzy o podatkach i trzymamy kciuki za etap!!!

Znamy już wyniki konkursu organizowanego przez II LO w Lubinie pt.: "Komunikatywny Europejczyk". Z ogromną przyjemnością informujemy, że po raz kolejny zwycięzcą tego konkursu został uczeń I LO! Bezkonkurencyjny w tym roku był Tomasz Klapczarek. Na IV miejscu znalazła się Martyna Podgórska,na V miejscu uplasował się Paweł Ptak, Dagmara
Dygas zajęła X, a Przemek Kocjan XI
miejsce.


Znamy już wyniki Olimpiady Lingwistyki Matematycznej i mamy finalistę! Jest nim Jędrzej Furmann (2e), który zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału uzyskując 60,5 pkt!
Pozostali reprezentanci Kopernika byli tuż-tuż. Kasia Krawiec (1b) - 53 pkt, Dominik Tyszkowski (2b) - 51,5 pkt, Marcin Biel (2b) - 50.5 pkt.
29 marca
odbył się Finał, w którym uczestnicy walczyli o udział w Finale Międzynarodowym tych zawodów. Chociaż Jędrzej nie przeszedł do Olimpiady Międzynarodowej w Pekinie, uplasował się w połowie stawki, co jest niebywałym sukcesem. Miłym akcentem było to, że choć jak zwykle wrocławskie licea zdominowały tę olimpiadę, to pierwsze miejsce zajął reprezentant I LO w Złotowie, co pokazuje, że nie tylko geniusze z czternastki mają szanse na zwycięstwo.
Gratulujemy tytułu Finalisty, a oprócz zasłużonej satysfakcji i naszej dumy, Jędrek otrzyma również nagrodę finansową (jak wszyscy nasi Laureaci i Finalisci:) Zapraszamy za rok!
Zobacz zadania


Daria Nowacka (1b) otrzymała wyróżnienie w DOLNOŚLĄSKIM PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „List do …”, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie.
W konkursie wzięło udział stu dziewięćdziesięciu sześciu uczestników ze szkół województwa dolnośląskiego!

Agnieszka Zagórska (1b) została Laureatką w finale wrocławskim w XIV edycji konkursu "Pokaż nam język" z języka angielskiego. Tematem tegorocznego kokursu była: "Rodzina - tradycja czy nowe wartości". Agnieszka dostała sie do ścisłego pięcioosobowego finału po teście pisemnym obejmującym zagadnienia gramatyczno- leksykalne i "kulturówkę". W finale ustnym nasza utalentowana pierwszoklasistka zajęła III miejsce!


 14 marca 2014r. drużyna Kopernika wzięła udział w konkursie historycznym, w którym dotarli do najlepszej piątki!. Oto relacja wychowawcy i opiekuna p. Piotra Malskiego:

 "Reprezentanci I LO: Mateusz Czarniecki, Oskar Sadza oraz Mateusz Perzyński (czyli ciemne siły z klasy 1E - Czarny, Sadza i Peżot vel Peugeot) przedstawili się przed majestatem Karkonoszy na zorganizowanym w Karpaczu pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego województwa dolnośląskiego konkursie "Polska-Saksonia - dzieje sąsiedztwa". W niełatwych pisemnych szrankach stanęło 60 zespołów, z których do drugiej rundy dopuszczono jedynie 12; wśród nich  naszych zuchów. Także przez drugą, ustną fazę konkursu trio z Kopernika przeszło bez strat. Dopiero w trzeciej rundzie, tuż przed ścisłym finałem, gdy na placu boju zostało już tylko 5 ekip, chłopcy byli uprzejmi odpaść. W nagrodę obejrzeli szwedzki stół, przygotowany przez organizatorów (jakoś niezgodnie z konsumpcyjną atmosferą czasów saskich nie jedli i mało pili, nie mówiąc o popuszczaniu pasa...) Gratulujemy i życzymy, żeby za rok... coś zjedli..."

 

 

29 marca 2014r odbyły się kolejne zajęcia z programowania prowadzone przez wykładowców z Instytutu informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Dodatkowe zajęcia dla zainterosowanych tą dziedziną uczniów odbywają się w naszym liceum, tym razem wyjątkowo przeprowadzone zostały "na wyjeździe" - w Instytucie Informatycznym we Wrocławiu. Wśród uczestników koła został przeprowadzony mały konkurs z umiejętności programowania, a wygrał go Daniel Pawełko z klasy II b. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów - w coraz większych konkursach:)


Do okręgowego (diecezjalnego) etapu Konkursu Biblijnego zostali zakwalifikowani:
    Piotr Grzesiński kl. III B  - 56 p.    
    Anna Swakoń kl. I E  - 52 p.
    Kamil Hapkiewicz kl. II B - 48 p.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!
Przy tej okazji wspomnimy, że 21 marca blisko 100 maturzystów Kopernika uczestniczy w corocznej pielgrzymce  na Jasną Górę. Maturzystom towarzyszy m.in. p.Beata Kwiecień, p. Małgorzata Wiszowska, p.Wioletta Maćkała, p. Marta Szober oraz była Dyrektor I LO p. Barbara Tokarska. Zdjęcia

FINAŁ V POTYCZEK JĘZYKOWYCH

13 marca odbyło się ostatnie starcie Gimnazjalistów w Finale V Potyczek Językowych o Puchar Dyrektora I LO. „Potyczki Językowe” to konkurs adresowany do uczniów gimnazjów Lubina i okolic, w którym należy wykazać się zarówno wysokimi umiejętnościami języka angielskiego, jak i szeroką wiedzą z języka polskiego i znajomością różnorakich elementów kultury krajów anglojęzycznych. Z roku na rok konkurs staje się coraz bardziej popularny wśród gimnazjalistów, m.in. dlatego, że uczniowie rozwiązują zadania konkursowe w kilkuosobowych grupach, co ułatwia przygotowania i eliminuje stres.  
Ponieważ po dwóch wcześniejszych etapach trzy gimnazja miały niemalże ten sam wynik, finałowa tura zapowiadała się pasjonująco i rzeczywiście tak było. Jeszcze w połowie konkursu żadne z siedmiu gimnazjów nie było pewne, które miejsce osiągnie. Ostatecznie ostatnie zadanie z języka angielskiego  zadecydowało o końcowych wynikach, które przedstawiamy poniżej:
I miejsce  -
Gimnazjum nr 4
II miejsce
Gimnazjum Integracyjne
III miejsce – Gimnazjum Salezjańskie
IV miejsce  - Gimnazjum  w Ścinawie
V miejsce -  Gimnazjum nr 5
VI miejsce – Gimnazjum nr 1
VII miejsce – Gimnazjum nr 2 w Polkowicach
Gratulujemy i zapraszamy za rok!
Zobacz
zdjęcia


FORUM EKOLOGICZNE

25 marca 2014r. odbyła się międzyszkolna impreza ekologiczna propagująca wiedzę na temat globalnych problemów ochrony środowiska. Hasłem przewodnim tegorocznego Forum były zmiany klimatyczne na świecie. Uczestnikami spotkania byli uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie lubińskich gimnazjów zainteresowani ochroną środowiska. Forum składało się z trzech części.
I część to prezentacje multimedialne wykonane i przedstawione przez uczniów klasy I d. Wystąpili kolejno:
- Sylwia Kuta – „ Zmiany klimatyczne na świecie”
- Bochnia –„ Zmiany pokrywy lodowej na Antarktydzie”.
- Anna Romanowicz – Zmiany fauny i flory na Antarktydzie”.
- Nikole Kudełka – Zmiany klimatyczne na Grenlandii”
- Monika Czaja –„Dlaczego zamarzły wielkie jeziora w USA”.

 II część – to wykład pt. „Prawdy i mity w biologii” zaprezentowany przez studentów Uniwersytetu Wrocławskiego z Koła Naukowego SOWA.

III część – to warsztaty prowadzone przez studentów.
Uczestnicy Forum zostali podzieleni na grupy 15 – osobowe, które uczestniczyły w zajęciach warsztatowych.


SPORT

6 marca w Klubie Nauczyciela w Legnicy rozegrał się kolejny etap Licealiady Młodzieży w Szachach. Nasza drużyna po zaciętych bojach zajęłą I miejsce i będzie reprezentować strefę legnicką na mistrzostwach Dolnego Śląska, które odbędą się w kwietniu w Książu.
Skład reprezentacji:

Więcław Paweł (1b),
Rogacki Kamil (2b),
Jankowiak Piotr (1e),
Drabik Gabriela (1b).

1b szkolnym Mistrzem!

27 marca zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłkę Siatkową drużyn mieszanych. Po ciężkich, emocjonujących walkach do finału zakwalifikowały się reprezentacje klas: 3e, 2b i 1b. W punktacji ogólnej I miejsce zajęła klasa 1b , II miejsce klasa 2b, III miejsce klasa 3e. W celu zregenerowania utraconych sił, uczniowie otrzymali "słodkie nagrody". Gratulujemy i zapraszamy za rok:-)

Nasza piłkarka!

Z lokalnej prasy dowiedzieliśmy się o niezwykłej pasji Violki Brzezińskiej (1e) i drużynie, którą stworzyła:
"Zespół Nasniedogoniet w lidze Playarena Lubin.pl występuje od bieżącego sezonu. Założycielką oraz kapitanem drużyny jest Violetta Brzezińska która wraz ze swoimi koleżankami tworzy cały zespół. Drużyna została wzmocniona przez dwóch chłopaków. Obecnie Nasniedogoniet to damsko-męska ekipa piłkarska. Jest to pierwszy i jedyny taki przypadek w lubińskiej lidze.
Zobacz artykuł i wywiad na portalu miasta

 

 

 

SPOTKANIA

11 marca 2014r odbyło się szkolenie dla uczniów z klas II i III wyrażających chęć udziału w akcji ,,Podziel się z potrzebującymi tym, co masz najlepszego - błękitną krwią-szlachecką krwią”, darem życia, szlachetnie oddawanym dla ratowania drugiego człowieka. Spotkanie poprowadziła pani z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Lubinie.

 

Podczas spotkania każdy z uczestników dowiedział się, jak bardzo ważną i istotną kwestią jest świadomość posiadanej przez siebie grupy krwi. W szczegółowy sposób omówione zostały wszelkie procedury związane z bezpieczną donacją. Istniała również możliwość zadawania nurtujących pytań przez potencjalnych dawców. Odpowiedzi z pewnością rozwiały wątpliwości związane z oddawaniem krwi.7 marca 2014r z inicjatywy pani Pedagog Alicji Jankowskiej, uczniowie zainteresowani studiami w Wielkiej Brytanii, mieli okazję spotkać sie z przedstawicielem SWIFT - instytucji edukacyjnej, która jest oficjalnym przedstawicielem University of Bedfordshire - wiodącego uniwersytetu państwowego w Wielkiej Brytanii. Uczniowie poznali zasady rekrutacji, warunki jakie trzeba spełnić, aby studiować za granicą oraz mogli uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania związane z życiem i uczeniem sie w UK. Studia w Bedforshire to zaledwie jedna z możliwości, jakie otwierają sie przed maturzystami. Co trzeba zrobić, aby studiować gdzieś na świecie? Zdać maturę (NIE MUSI być międzynarodowa!) - wystarczy "zwykła" matura - czyli Matura obowiązująca od 2005r!  Część uczelni wymaga potwierdzenia znajomości języka (np. certyfikat językowy IELTS czy CAE) Często jednak wystarcza sama matura z języka na poziomie rozszerzonym (zdana na określonym poziomie!) Każda uczelnia prowadzi rekrutację według własnych zasad - dlatego, niezależnie gdzie zamierza sie podjąć studia,  warto dokładnie zapoznać się z ofertą edukacyjną i sposobem rekrutacji na daną uczelnię! Dołącz do grona wielu absolwentów Kopernika, którzy studiowali lub studiują na uczelniach Europy i poza nią!

CHRONIĘ ŻYCIE PRZED RAKIEM
Dnia 4 marca w naszym liceum odbyły się prelekcje dla uczennic na temat szczepień na raka szyjki macicy. Dziewczyny wszystkich klas uczestniczyły w wykładzie na temat badań, profilaktyki i pielęgnacji swojego zdrowia. Akcję zorganizowały uczennice klasy I b - Wiktoria Nalepa - ambasadorka polkowickiej akcji „Chronię życie przed rakiem” oraz Aleksandra Michalska. Uczestniczki prelekcji otrzymały ulotki wraz z „Listem do Polki”, różowe wstążki, które tego dnia miały być symbolem badań profilaktycznych oraz cukierki. Prowadzące oprócz przedstawienia prezentacji, odpowiadały na pytania dziewczyn. Efektem wykładu było ogromne zainteresowanie uczennic Liceum oraz zachęcenie ich do przeprowadzenia regularnych badań cytologicznych. o tej prelekcji


NASZE UTALENTOWANE ANSOLWENTKI
Bardzo inspirujące są losy naszych absolwentów!
Zamieszczamy wywiad Doroty Piotrowskiej, która oprócz grania na perkusji w klubach Nowego Yorku (gdzie studiuje muzykę), jest tam również na studiach magisterskich - specjalizacja stosunki międzynarodowe. W ramach stażu tworzyła bazę danych z informacjami o absolwentach swojej uczelni. Wielu z nich pracuje w ONZ i między innymi z jednym z nich (szefem biura REUTERS w ONZ) przeprowadziła wywiad. Dorota prawdopodobnie od kwietnia zacznie staż w siedzibie ONZ w Nowym Yorku. Gratulujemy i czekamy na warsztaty u nas (nie w tym roku niestety) - ale będzie i o perkusji i o ONZ w takim razie! Wywiad dostępny na fb.
Kolejną inspiracją dla wielu osób z pewnością może być inna absolwentka Kopernika - Kamila Stec. Kamila właśnie wypływa na szersze wody ze swoją firmą MILA STEC. Nie udało się nam umówić na tegoroczne warsztaty DK ( zamówienia zaczęły zasypywać młodą projektantkę:), ale już jesteśmy umówieni na przyszły rok! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! Oto kolejna historia o tym, jak pasja staje się pomysłem na życie! Zapamiętajmy logo ze zdjęcia - być może na naszych oczach rodzi się znana marka!
Życzymy powodzenia w Nowym Yorku i Warszawie!


Na okładce płyty zespołu Sonic Winter z Glasgow pojawiła się nasza absolwentka - absolutny fotogeniczny fenomen:) - Roksana Ratajczak. Roksana, która studiuje "niestacjonarnie projektowanie graficzne na ASP we Wrocławiu", ma na swoim konce kilka sukcesów jako fotomodelka. Oprócz płyty, pojawiła się również ostatnio na okładce książki wydawnictwa Actes Sud. Poza tym, w lutym można było ją znaleźć w magazynie psychologicznym "Charaktery"! Na zdjęciu Roksana z niedostępnym już numerem Charakterów, na okładce płyty i książki:)

Monika Lidke, wokalista i muzyk mieszkająca na stałe w Londynie, nagrała nowy album, który właśnie promuje! Piosenka, którą Monika śpiewa z samą Basią Trzetrzelewską, "Tum tum Song" znalazła się w propozycjach do Listy Przebojów TrójkiNasza absolwenta gościła u samego Marka Niedźwieckiego! A u nas zagości najprawdopodobniej w czerwcu! Tymczasem jej nowy album "If I was to describe you" ma ukazać się w Polsce w kwietniu 2014r.
Gratulujemy i życzymy sukcesów!


Kolejna nasza absolwentka skutecznie połączyła pasję, którą zawsze była fotografia, z pracą. Dominika Kucner, absolwentka klasy dziennikarskiej, stworzyła w fotograficznym duecie sesję do najnowszej kolekcji Joanny Klimas - o czym m.in w ELLE.PL
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!


PODZIĘKOWANIA
Po feriach dotarły do nas podziękowania za zaangażowanie naszej szkoły i udział uczniów I LO w dwóch przedsięwzięciach:
 -
Telewizja Polska Oddział Wrocław i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu podziękowali nam za udział w zbiórce darów dla Rodaków na Kresach,
 - o. Robert Stachowiak w imieniu organizatorów podziękował szkole za
udział uczniów I LO w VIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymiliana Marii Kolbe.


DZIEŃ KOBIET

7 marca 2014r grupa chłopców zaprosiła żeńską część społeczności Kopernika na krótką prezentację - "niespodziankę" z okazji Dnia Kobiet. Było krótko i z przymrużeniem oka:) Dziewczyny były naprawdę zaskoczone, że chłopcy potrafili się zorganizować, ucharakteryzować i nawet spróbowali dorównać dziewczynom w "kultowym" już u nas Candymanie:) Oczywiście oprócz prezentacji na auli, w każdej klasie chłopcy spisali się na medal - były pikniki, kwiaty, słodycze, okolicznościowe kalendarze i mnóstwo życzeń! Zobacz zdjęcia
Dziękujemy:)


SUPERKLASA

27 marca odbyła się kolejna prezentacja w ramach tegorocznego konkursu na SUPERKLASĘ. Tym razem w LOSZKU swoje oblicze odsłoniła klasa 1f. Jak na humanistów z zamiłowaniem do teatru przystało, zaproszeni goście znaleźli sie w iście teatralnej scenografii starożytnego Olimpu;) Były wróżby, walki, wspólne pląsy - słowem dobra zabawa. Ciekawe, który pomysł spodoba Wam sie w tym roku najbardzej.
Zobacz zdjęcia.

 

PREMIERA FILMIKÓW PROMOCYJNYCH
21 marca odbyła się oficjalna premiera dwóch tegorocznych filmików promocyjnych Rekrutacja 2014/15.
W tym roku Kopernik otwiera dla Was Drzwi 23 maja o godzinie 13.30.
Dlaczego w takim terminie?
Ponieważ w tegorocznej rekrutacji składanie podań rozpoczyna się dopiero 30 maja i trwa do 26 czerwca
 i chcemy, żebyście byli na bieżąco:)
Zanim traficie do nas -  zobaczcie dwa filmiki
promocyjne stworzone przez naszych uczniów specjalnie dla Was!
ESENCJA KOPERNIKA
(twórcy: Jakub Szewczyk (2a), Paulina Marszałek (2a), Karolina Fajfer (2e), Jędrzej Furman(2e))
WYBRALIŚMY ILO
(pomysł i wykonanie Honorata Marcinkowska z klasy 3a)

ZAPRASZAMY!!!

Natalia Gumowska (1e) została zakwalifikowana do II etapu IV Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Natalia znalazła się w gronie 36 uczniów - autorów najlepszych konkursowych prac. Kolejny etap odbędzie się już 13 marca we Wrocławiu. Gratulujemy tak obszernej wiedzy o podatkach i trzymamy kciuki za kolejny etap!!!

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information