Dzień Nauczyciela Serca Rozwesela:)

I tak już od 2005 roku! Akademia poświęcona 65-leciu i Dniu Nauczyciela pokazała w pigułce to czym jest "Kopernik". To fantastyczna szkoła! Było troszkę historii, spotkanie z emerytowanymi nauczycielami (którym kwiaty wręczyli aktualni nauczyciele-absolwenci I LO - a jest ich aż 16!) Przez 65 lat "Kopernik" miał zaledwie 5 dyrektorów! Dziś zabrakło jedynie nieżyjącego pierwszego dyrektora p. Jana Początka. Na akademii byli: dyr. Zofia Pieńkowska, dyr. Zenon Sołtysiak, dyr. Barbara Tokarska, a wszystkich gościł dyr. Józef Marciniszyn.
5 osób zostało wyróżnionych odznaczeniami za długoletnią służbę nadawanymi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego:
p. Bożena Szalewicz, p. Józef Marciniszyn (złoty medal),
p. Iwona Kita (srebrny medal)

p. Lucyna Krawiec i p. Ewa Rachwalska (brązowy medal),
Nagrody Prezydenta Miasta Lubina otrzymali: dyrektor Józef Marciniszyn oraz trzy nauczycielki:
p. Elżbieta Herda,
p. Joanna Marciniszyn,
p. Ewa Urbaniak.
Wszyscy nauczyciele otrzymali nagrody Dyrektora I LO.
Nagrody finansowe Stowarzyszenia na Rzecz I LO otrzymali dzisiaj również uczniowie:
Jessica Biszczak
(3f) za uzyskanie tytułu Laureata Olimpiady Języka Niemieckiego oraz Jakub Szewczyk (2a) za najlepsze zdjęcie w konkursie "Koszulka Kopernika w Podróży". (zdjęcia)
Po części oficjalnej, zaprezentowali się artyści Grupy Kopernika, pokazaliśmy film absolwentów "Cudowny Dzień", a całość zakończył krótki występ nauczycieli:) Było tak uroczo, że aż latały motylki:)
Zapraszamy za rok - i czekamy na dziesiąte przedstawienie naszych belfrów! Jeszcze raz wszystkiego najlepszego im i szkole!
Zobacz zdjęcia, artykuł na stronie miasta, filmik (historia szkoły w rysunkach:)KOPERNIK MA WIELKIE SERCE!

Ale się działo! 16 października klasa 2e z Grupą Kopernika zorganizowała koncert charytywny. Wszystko dla naszego kolegi Bartka Grzyba, którego wspieramy w trudnych chwilach całym sercem! WSZYSTKIE klasy wzięły udział w koncercie (były aż 3 tury!) - cel został osiągnięty i wszystko pięknie sie udało! Oprócz koncertów, również nauczyciele, obsługa i administracja I LO, przyłączyli się do zbiórki.  Akcja zamiast "kwiatka na Dzień Nauczyciela" była równie świetnym pomysłem!  Zobacz zdjęcia.
DZIĘKUJEMY wszystkim w imieniu Bartka i jego rodziców, Państwa Liliany i Leszka Grzybów.
Zobacz artykuł na stronie miasta.
Wspieramy Bartka cały czas! Społeczność Kopernika spisała się na medal! Pomoc finansowa jest jednak potrzebna cały czas! Każdy kto chce wesprzeć naszego kolegę, może dokonywać wpłat na konto Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży ul. Kamienna 69/7 59-300 Lubin - koniecznie z dopiskiem "DLA BARTKA".
nr konta Fundacji:
BNP PARIBAS
70 1600 1462 0008 0486 6239 0001


SZKOLNY WOLONTARIAT WZYWA!

Szkolny Wolontariat organizuje zbiórkę środków higienicznych dla lubińskiego hospicjum. Potrzebne są:

  • papier toaletowy (delikatny),
  • ręczniki papierowe jednorazowe,
  • chusteczki mokre do pielęgnacji niemowląt.
    Wszystko to można przynosić już od 24 października i składać do kartonu przy wodopoju. Akcja trwa do 7 listopada 2013r.
    LICZYMY NA WASZĄ POMOC!


Warsztaty AIESEC 2013 za nami

31 października zakończyły się warsztaty AIESEC. Od kilku lat studenci tej międzynarodowej organizacji przyjeżdżają do naszej szkoły, aby przybliżyć uczniom swoje kraje. Prowadzone zajęcia są częścią projektu Enter Lower Silesia.   Jego celem jest pomoc młodym ludziom w odkryciu i rozwinięciu swojego potencjału, aby w przyszłości mogli mieć pozytywny wpływ na społeczeństwo. Spotkania z młodymi ludźmi z różnych stron świata dają możliwości rozwoju wiedzy na temat przedsiębiorczości, globalnej edukacji, a także historii, geografii, czy kultury innych państw. "Chcemy, aby uczestnicy nie tylko wynieśli jak najwięcej z zajęć, ale aby również były one podstawą do dalszej edukacji."

W tym roku swoimi doświadczeniami i wiedzą o świecie dzieliły się trzy studentki: Dang Ahn z Wietnamu, Lika Tsitelauri z Gruzji i Livia Heringer z Brazylii. Trzy uczennice klas I przyjeły naszych gości w swoich domach. A były to: Wiktoria Czajka, Ola Pasek i Marlena Kaczmarek. Nad całością opiekę sprawowała p. Małgorzta Wójcik. Dziękujemy wszystkim i czekamy na kolejne warszaty. Zobacz zdjęciaWIADOMOŚCI SPORTOWE
 1 października 2013r odbyły się w Lubinie Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe.
Obie nasze drużyny - dziewcząt i chłopców -   zajęły  III miejsce!
Gratulujemy!


KOSZYKARSKA PAKA!
W dniu 30.10.2013r. w Zespole Szkół Nr 1 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego w koszykówce dziewcząt . W turnieju uczestniczyło sześć  zespołów: I LO; II LO; ZS Nr 1; ZS Nr 2; ZSSS; ZSS.
Nasza drużyna pokonała wszystkie zespoły i zajęła  pierwsze miejsce  w  turnieju!
Dzień późnie, rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców. W zawodach wzięły udział następujące szkoły: I LO, II LO, SLO, ZS nr1, ZSnr 2 i Liceum Sportowe. Męska reprezentacja "Kopernika" zajęła III miejsce. Gratulujemy!

POBIEGLI PO LAMPKĘ!
20 października 2013r.  odbył się 28. Bieg o Lampkę Górniczą na 10km. Spośród tysiąca stu osób, międzynarodowego towarzystwa, Piotr Ławicki (3b) zajął 18. miejsce z nowym rekordem życiowym 35:02. W kategorii Lubinian, Piotrek zajął pierwsze miejsce wygrywając 3-dniową wycieczkę do Brukseli ze zwiedzaniem europarlamentu! WOW!
Poza Piotrkiem w biegu brali m.in. udział: Magda Łagocka, Ada Strózik i Szymon Włodarczak (z 2d), Kuba Byczek (2b), Dawid Fołtyniewicz (3c) oraz p. Piotr Malski!
          

3C W TERENIE
"IIIC HUMANISTÓW BIEG PRZEZ PŁOTKI, CZYLI WYCIECZKA 3C
"19 października o poranku wyruszyłam z klasą IIIC w góry, do znanej wszystkim uczniom naszej szkoły Przesieki. Nic dodać, nic ująć. Perspektywa spędzenia czterech dni w tej malowniczej miejscowości napawała całą klasę optymizmem i zapałem."
Czytaj całosć w relacji p. Wioletty Maćkały.
Zobacz zdjęcia      


SU 2013 ZOSTAŁ WYBRANY!
Znamy już wyniki wyborów na Przewodniczącego SU i Rzecznika Praw Ucznia w I LO!
Natalia Tylczyńska otrzymała najwięcej (213 głosów) i tym samym zostaje Przewodniczącą SU 2013/14. Na drugim miejscu znalazła się Magdalena Drozdowska (187), a na trzecim Natalia Ród (83). Oddano aż 54 nieważne głosy. Na Rzecznika wybraliście Patryka Kwapisa, który otrzymał 290 głosów.ZROBILI SUPER FILM O ...GMINIE!

Czworo uczniów naszej szkoły: Nikola Kikowska (2f), Weronika Frącz (2c), Tomek Swakoń (2a) oraz Kamil Rogacki wzięło udział w konkursie filmowym na "Najlepszy film o gminie" organizowanym przez Goodfilm Warsztaty Filmowe. Nasza czwórka nagrała film pt: "Operacja gmina". Uczniowie stworzyli naprawdę ciekawy projekt, pokazując jak różne działania podejmowania są w gminie Lubin. O wygranej w konkursie decydowało głosowanie - "lajkowanie" filmu na profilu Goodfilm Warsztaty Filmowe na Facebooku. Zabrakło niewieli=e - byli na drugim miejscu - ale i tak jesteśmy z nich dumni! Zapraszamy na film: "Operacja gmina".

       

SPOTKANIA Z ABSOLWENTAMI:
Z ANDRZEJEM CHYRĄ
- PATRONEM KLASY TEATRALNEJ

21 października 2013r. uczniowie klasy teatralnej (1f) z wych. p. Grzegorzem Witeckim oraz klasa teatralna z Gimnazjum nr 4 pod kierunkiem p. Wandy Szumańskiej mieli okazję spotkać się i porozmawiać ze sławnym absolwentem Kopernika - aktorem Andrzejem Chyrą. Choć to spotkanie planowane było już od dawna, dosyć trudno było znaleźć dogodny termin, ponieważ pan Andrzej jest bardzo zajęty. Dowiedzieliśmy się, że oprócz filmów gra w Nowym Teatrze Krzysztofa Warlikowskiego, sporo podróżuje w związku z najnowszym filmem Małgorzaty Szumowskiej "W imię...", za który otrzymał (już 3 w swojej karierze) nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Filmowym w Gdyni.  p. Chyra brał udział w Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu i skrzętnie skorzystaliśmy z okazji spotkania się choć na chwilę z patronem dwóch klas teatralnych! Przy tej okazji mieliśmy również przyjemność gościć  p. Annę Słowikowską - Dyrektora Gimnazjum nr 4 w Lubinie.
Było ciekawie - zarówno w pytaniach jak i i odpowiedziach. Uczestnicy spotkania sporo dowiedzieli się o pracy naszego absolwenta. Zainteresowanych zachęcamy do bliższego przyjrzenia się tej niezwykłej karierze. Pan Andrzej nie tylko gra w filmie i teatrze, ale nagrywa też audiobooki czy występuje w słuchowiskach radiowych (m.in Pr 2). W styczniu 2013r. odbyła się premiera reżyserowanej przez niego... opery pt."Gracze", za którą zebrał świetne recenzje. Można rzec - człowiek orkiestra! Nic dziwnego - w końcu to absolwent Kopernika!  Z pewnością nie było to ostatnie spotkanię z Chyrą w Koperniku.  Czekamy na przerwę w pracy i warsztaty, które już raz znany aktor poprowadził z uczniami, tworząc wspólnie pierwszy pełnometrażowy film w I LO pt. "Apokalipto".
Dziękujemy za wizytę i życzymy kolejnych sukcesów! Zobacz artykuł na stronie miasta i zdjęcia

Po wizycie: tekst Pani Wanda Szumańska

SPOTKANIE z PAWŁEM JĘDRUSIAKIEM
8 października kilka klas w ramach języka angielskiego spotkało się z naszym absolwentem Pawłem Jędrusiakiem, który od wielu lat mieszka i pracuje w Londynie. Ta "praktyczna lekcja angielskiego" stworzyła przede wszystkim możliwość skorzystania z rad, wskazówek i jakże cennych doświadczeń, którymi podzielił się z uczniami nasz absolwent. Takie spotkania jeszcze bardziej motywują uczniów do nauki angielskiego i pokazują jak można rozwijać swoje zainteresowania i planować przyszłość. Bardzo dziękujemy za czas i przybliżenie nam wielkiego świata, który (jak po raz kolejny się okazuje:) naprawdę jest w zasięgu ręki!
Dzisiejsze spotkanie było już kolejnym z cyklu spotkań i warsztatów z absolwentami naszej szkoły. Od lat nie tylko śledzimy (i to bacznie!) ich losy, ale skrzętnie korzystamy z doświadczeń i dorobku naszych absolwentów!
Dziękujemy i czekamy na następny raz!


ŚLEDZIMY LOSY I SUKCESY NASZYCH ABSOLWENTÓW

Zawsze chwalimy się sukcesami naszych utalentowanych absolwentów! To bardzo inspirujące i za każdym razem pękamy z dumy!
Z ogromną przyjemnościa informujemy, że Ilona Celina Rorzkowska otrzymała Stypendium Kultury i Sztuki Marszałka Województwa Dolnośląskiego, które odebrała w pięknej, nowo otwartej sali koncertowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Nasza absolwenta (kolejna artystyczna dusza po mat-fizie) znalazła się w elitarnym gronie 10  Stypendystów w województwie! Wystawa jej prac - 15 listopada w Ścinawie.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Nasza absolwentka, studiująca w Nowym Yorku perkusistka, Dorota Piotrowska znalazła się na plakacie międzynarodowego programu wspierającego młode "jazmanki" - SOFIA (Support Of Female Improvising Artists). Dorota wystąpiła też na tegorocznym Jazzie nad Odrą w towarzystwie światowej sławy muzyków w Dorota Piotrowska Project. To kolejna absolwentka, która obiecała wizytę w szkole (i może warsztaty perkusji: - bo bębniarzy u nas co niemiara:)
Trzymamy kciuki za rozwój tej muzycznej kariery!


Dobra szkoła to i sukces goni sukces! Ledwo nadążamy za newsami, ale oto przedstawiamy kolejne osiągnięcia naszych absolwentów:)
Wśród "30 Rising Stars" - czyli Wschodzących Gwiazd Prawa w 2013r znalazł się znany nam dobrze Mateusz Dróżdż. W wieku 26 lat, ten młody (ale jak utytułowany już!) prawnik ma na swoim koncie kolejny ogromny sukces! Właśnie odebrał na uroczytsej Gali statuetką Wschodzącej Gwiazdy!
P. Mateusz jest kolejnym doskonałym przykładem tezy, że chcieć to móc i że marzenia się spełniają (trzeba jednak trochę popracować:)
Gratulujemy i nieustannie czerpiemy inspiracje!


PODAJ DALEJ!
Bookcrossing - uwolnij książkę!
To hasło, które z pewnością nie jest Wam obce. To od jakiegoś czasu dosyć modny trend, choć u nas zaistniał juz 2 lata temu pod hasłem "prasowy recykling"! Cóż, jednak idea  nieodświeżana wygasła, a wypłowiały nagłówek w okolicy kanapy  (bez odpowiedniej reklamy) przestał być zauważany...
A jednak to jest właśnie TO miejsce w  naszej szkole, które wydaje się idealnym do pozostawiania książek i gazet, które już przeczytaliście, ale zainteresowały Was na tyle, że chcielibyście podzielić się nimi z innymi uczniami. Okolice żółtej kanapy:) sprzyjają tej akcji.

KONIEC PAŹDZIERNIKA =HALLOWEEN

31 października spora część świata obchodzi Halloween. Tradycja nie nasza i niektórzy sie jej trochę boją:), a niepotrzebnie, ponieważ zabawa związana z Haloween nie oznacza, że przestajemy pamiętać o rodzimym Święcie Zmarłych. Nic podobnego!
Dzisiaj "Kopernik" bawił się "strasznie" dobrze:) Na korytarzach pobrzmiewała dziwnia muzyka, wiało horrorem i wszędzie snuły sie dziwne postacie! Spisaliście się na medal! SU przeprowadził konkurs na najlepszą halloweenową kreację, sprzedano sporo okolicznościowych babeczek, a wszystkiemu towarzyszył świetny humor (no, chyba, że ktoś nie załapał się na dzisiejszy szczęśliwy numerek:) Zobacz zdjęcia


Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information