Wyniki Matury 2013
Jak co roku w pierwszym miesięcznym podsumowaniu wydarzeń z życia szkoły, nie sposób nie rozpocząć od wyników egzaminu maturalnego, które ostatecznie podawane są przez OKE dopiero we wrześniu. Zdawalność w Koperniku wyniosła ponownie 100% (!!!), a wyniki osiągnięte w przedmiotach obowiązkowych są zdecydownie wyższe od innych szkół. Jesteśmy również w czołówce szkół Dolnego Śląska. Tradycyjnie przedstawiamy średnie wyniki uzyskane z przedmiotów obowiązkowych (poziom podstawowy) - źródło OKE:
Język polski: (średnia w woj. 56,3%)
I LO - pisemny: 69% ustny: 82,1%
II LO - pisemny: 56,3%, ustny: 76,1%
SLO -  pisemny: 55,3%, ustny: 71,1%
ZSnr1 - pisemny: 44,8%, 62,8%

Matematyka -  (średnia w woj. 52,8%)
I LO - 81,2%
II LO - 70%
SLO - 50,2%
ZSnr1 - 45,2%

Język angielski: (średnia w woj. 69,9%)
I LO - pisemny: 90,7%, ustny: 92%
II LO - pisemny: 79,8%, ustny: 81,3%
SLO - pisemny: 63%, ustny: 70%
ZSnr1 - pisemny: 55,5%, ustny: 51,5%

Język niemiecki: (średnia w woj. 60,1%)
I LO - pisemny: 78,6%, ustny 88,1%
II LO - pisemny: 70,7%, ustny: 68,2%
SLO - pisemny: 53%, ustny: 46%
ZSnr1 - pisemny: 43,7%, ustny: 50%

 • W tym roku było też sporo "setek" - aż 71! j. angielski: 47 (PP) i 1 (PR)
  j. niemiecki: 1 (PP)
  matematyka: 18 (PP) 2 (PR)
  Życzymy podobnych (i jeszcze lepszych!) wyników w tym roku szkolnym, a ubiegłorocznym maturzystom gratulujemy i życzymy powodzenia na studiach!


  Integracja 2013
  1 września z Przesieki wróciły dwie klasy: 1d i 1e, ktore jako ostatnie poznały się i swoich wychowawców na wycieczkach integracyjnych 2013. Od kilku lat zwyczajem Kopernika nasze pierwszaki integrują się w Zielonej Gospodzie. 2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w gronie dobrych znajomych!
  Oto wszystkie zintegrowane klasy:)
  klasy 1a, 1b (mat-fiz),
  klasy 1c, 1 f (humany),
  klasy 1d, 1e (biol-chem, mat-geo)Rozpoczęcie roku 2013/2014!

No i ruszyliśmy:) Rok szkolny 2013/14 stał się faktem! "Kopernik" rozpoczął 66 rok swojej działalności. A jaki to będzie rok? Jak wszystkie u nas - wyjątkowy! Pamiętajcie, że ferie w tym roku bardzo późno (od 17 lutego!), ale przed nimi studniówka (25 stycznia:).  Życzymy wszystkim udanego roku i szczególnie ciepło witamy w naszych szeregach pierwszoklasistów!
Zapraszamy do galerii zdjęć:)


Maraton Matematyczny 2013
21 września 2013r  w Finale Dolnośląskiego Maratonu Matematycznego Kuba Jaroszewski (3a) zajął ex aequo 4 miejsce! Dotarł do 11 rundy grając od godz. 10 do 22! Do 7 rundy dotarł Filip Ożga (3a), a do 8 zakwalifikował się Michał Piliński (3a). Do finału dostali się również Paweł Tomys i Adrian Gross.Kopernik w podróży!

W dniach 9 - 11 września klasa matematyczno-geograficzna była na wycieczce w Pradze. Uczniowie spędzili trzy bardzo atrakcyjne dni w przepięknej stolicy Czech z wychowawcą p. Martą Bugajenko oraz p. Lucyną Krawiec. Wszyscy świetnie się bawili przy sprzyjającej aurze, która okazała się  "ostatkami lata".
Zobacz zdjęcia


Dania forever!
21 września 2013r zakończyła się duńska przygoda klasy 2a. Blisko tygodniowy pobyt obfitował w atrakcje różnego rodzaju: od wizyty na wydziale mediologii Uniwersytetu w Alborgu, lekcji prawdopodobieństwa w duńskim liceum i lekcji matematyki w domu na wrzosowisku i m.in. poznania szkoły kreatywności. Nie sposób opisać na czym polega magia baśniowej Danii - to musi przeżyć każdy na własnej klasie i wychowawcy:) Program wyprawy przygotowała nasza absolwentka mieszkająca w Danii od 23 lat, pani Renata Szwebs.
Zobacz zdjęcia

Tuż po powrocie klasy 2a, duńską przygodę rozpoczęła klasa 2d. Podobnie jak mat-fiz, uczniowie odwiedzili Uniwersytet w Allborgu - tym razem na wydziale medycznym, byli w liceum, aalborskim zoo i tak jak wszyscy, którzy odwiedzają ten przyjazny kraj - świetnie się bawili! Zobacz zdjęciaW dniach 23-27.09.2013 klasa 3f przebywała w Niemczech: "Dolina Monbachtal okazała się pięknym uzdrowiskowym miejscem idealnym dla grupy młodzieży. Młodzież zwiedzała Bad Liebenzell ( wejście na wieżę zamkową), Calw (spacer śladami noblisty H. Hessego, przejazd kolejką szynową) Boblingen (Albert-Einstein-Gimnasium), Tubingen (wycieczka czółnami po rzece Neckar), Stuttgart (Mercedes-Benz Museum), a także brała udział w zajęciach w Fabryce Czekolady Rittersport, wędrówce do malowniczego wąwozu Monbachschlucht, odwiedziła miasteczko Weil der Stadt, gdzie urodził się słynny astronom Johannes Kepler i obejrzała ruiny klasztoru Hirsau. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Zobacz  zdjęcia:)

18 września klasa 2b wyruszyła na podbój Torunia. Podczas krótkiej, bo zaledwie trzydniowej wycieczki, klasa poznała praktycznie całe, rodzinne miasto naszego patrona. W tym czasie odwiedziła między innymi: Toruński Ratusz, ruiny zamku Krzyżackiego, Rynek Nowomiejski, Dom Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Centrum Astronomiczne, Wystawę "Peace, love i PRL" w muzeum Etnograficznym. Cała klasa znacznie poszerzyła swoją wiedzę na temat miasta, jego historii i wspaniałej kultury a sam Toruń dostarczył klasie niesamowitych wrażeń i wspomnień. Zobacz zdjęcia

Wakacyjne przygody:)
Oto niezwykła wakacyjna wyprawa naszej uczennicy Oli Robutki:
"Jak donosi saksoński dziennik Döbelner Anzeiger z 22.sierpnia br uczennica klasy 2b Ola Robutka
wzięła udział w programie wymiany młodzieży między Zrzeszeniem Sachsenkreuz i Regionem Kraina Łęgów Odrzańskich; projekt miał miejsce w Leisnig w Niemczech. Zamieszczony w prasie reportaż oraz zdjęcie Oli informują nas, że Ola nabyła niezwykłych umiejętności: nauczyła się m.in. upiec jabłecznik bez użycia prądu i gazu! Ponadto nasza koleżanka stała się ekspertką w zakresie projektów ekologicznych, uprzedzeń i stereotypów, jakie pokutują wśród obydwu nacji oraz zagadnień krajoznawczych, gdyż niemieccy gospodarze zapewnili polskim gościom także turystyczne atrakcje. Ponieważ planowana jest kontynuacja tego udanego przedsięwzięcia, zapewne jeszcze usłyszymy o kolejnych sukcesach Oli Robutki przy starodawnym piecu. A nam ślinka cieknie…"


KOPERNIK po godzinach:)
Dzień Chłopca

30 września jest dniem szczególnym -  to Dzień Chłopca:) i już po raz drugi dziewczyny z Grupy Kopernika specjalnie na tę okazję przygotowały krótką artystyczną niespodziankę! Zobacz zdjęcia.
W tegorocznym  występie udział wzięły:
Martyna Romankiewicz 1a, Kasia Krawiec 1b, Oliwia Kotowska 1c, Klaudia Lewandowska 1f , Gosia Skowron 1f , Faustyna Jałosińska 1f , Kamila Kostyszak 1f, Eliza Buldańczyk 2b , Maria Krażewska 2e, Karolina Fajfer 2e, Gosia Sitarska 2e, Alicja Matijczak 2e, Dominika Stefańska 2e, Ewelina Białkowska 2f, Joanna Skrzypek 2f, Natalia Zielińska 2f, Dominika Wlaźlak 2f, Magdalena Wendzonka 3a, Aleksandra Małecka 3a, Adrianna Michalik 3a.

Polityka i teatr:)

6 września klasy 1f i 2f udały się wraz z wychowawcami p. Grzegorzem Witeckim i p. Agnieszką Nowacką na wycieczkę do Teatru Lalek we Wrocławiu. Uczniowie klas humanistycznych obejrzeli 60 minutowy interaktywny spektakl pt. "PARLAMENT EUROPEJSKI kontra KRYZYS". Przedstawienie zostało przygotowane wraz z Biurem Informacyjnym Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. Młodziez wcieliła sie w role posłów, którzy za pomocą kolorowych kartek decydowali o przyjęciu, odrzuceniu bądź wstrzymaniu się od głosowania. Teatr stał sie zatem sceną polityczną, a młodzi widzowie wrócili bogatsi o nowe doświadczenia w zawiłym świecie współczesnej polityki. W ten sposób sezon teatralny 2013/14 w Koperniku został oficjalnie otwarty!Bluesowy Piątek:)


27 września pod szkolnym wodopojem spotkali sie na pierwszym tegorocznym "drzemowaniu" muzycy Kopernika. Juz teraz zapraszamy do udziału w kolejnych wspólnych muzykowaniach - o brzmieniu, klimacie i rodzaju muzyki decydują sami muzycy:) Zobacz zdjęcia.
Dziękujemy za dzisiejsze granie, a zagrali: Kuba Byczek i Marcel Weiss (inicjatorzy), Grzesiek Czyrski, Staszek Kierpiec, Sebastian Szabelski, Przemek Kocjan, Marcin Biel, Michał Zręba, Kuba Szewczyk, Natalia Ród, Martyna Podgórska.Śledzimy losy naszych absolwentów!

7 września odbył się finał konkursu Miss Polka 2013, w którym brała udział Joanna Herejczak. W organizowanym w Sosnowcu konkursie piękności nasza piękna absolwentka zdobyła tytuł I vice Miss! Na zdjęciu Joanna Herejczak w czwórce najpiękniejszych dziewcząt Miss Polka 2013.


7 września w Villi Cuprum odbył się wernisaż  Michała Narewskiego. Michał jest niezwykle utalentowanym artystą - samoukiem. Mieliśmy zaszczyt i przyjemność wystawić kilka z jego prac podczczas Dni Kultury w I LO. Charakterystyczne portrety i obrazy, które zwykle są czarno białe - tym razem wypełnił kolor. Z wykształcenia Michał jest historykiem sztuki, ale jego pasją jest tworzenie sztuki - o czym my już doskonale wiemy! Przeczytaj artykuł na stronie miasta.Piszemy ostatnio o pięknych i utalentowanych absolwentkach Kopernika i oto kolejna z nich - Magdalena Więcław. Obecnie mieszkająca w Londynie absolwentka tamtejszej psychologii od wielu lat pasjonuje się modą. Ma swój blog i wiemy, że obecnie pracuje w Londynie jako stylistka mody! Na pewno spotkamy się z nią na warsztatach, ale póki co znaleźliśmy artykuł o ciekawych blogerkach. Magdę i jej blog zauważyło też ELLE. Również podczas londyńskich Fashion Week jest chętnie wyłapywana przez fotografów mody:) Polecamy artykuł.O naszej tegorocznej absolwentce Agnieszcze Michułce i jej udziale w niezwykłym projekcie "White Power" pisaliśmy już w maju. Agnieszka wzięła wtedy udział w niezwykłej wystawie fotograficznej (jako bohaterka jednego z portretów) przedstawiajacej Albinosów. Od tego czasu Agnieszka (obecnie studentka I roku Filologii Angielskiej) pojawiła się w różnych mediach: np. jej historię opisano w "Polityce" , a niedawno była też gościem programu "Dzień Dobry TVN" . Wystawa "White Power" autorstwa Anny Bedyńskiej, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród robi karierę nie tylko w Polsce ale równiez w Europie. Zobacz artykuł na stronie miasta

Andrzej Chyra - absolwent klasy mat-fiz Kopernika, który sprawuje honorowy patronat nad klasą teatralną (1f) i już nie raz wspierał działania szkolnych folmowców, 14 września zdobył nagrodę dla najlepszego aktora tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni.  To już trzecia nagroda za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w karierze aktora.


Mateusz Dróżdż - absolwent klasy turystycznej, obecnie wykładowca na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, którego gościliśmy m.in na zeszłorocznych Dniach Kultury, ma na swoim koncie już niejeden sukces. Tym razem został wyróżniony w rankingu Gazety Prawnej jako jeden z 30 najlepszych prawników w wieku do lat 35 w Polsce. Mateusz jest najmłodszym prawnikiem wśród wszystkich wyróżnionych. Z pewnością usłyszymy o nim jeszcze nie raz!

Przygotowania do jubileuszu 65-lecia I LO
Wrzesień był również miesiącem przygotowań do jubileuszu 65-lecia szkoły, które świętujemy dosyć skromnie (bo to jednak nieokrągła rocznica:) 14 października na okolicznościowej akademii. Nie oznacza to jednak, że nie przygotowujemy czegoś wyjątkowego - próbką może być zdjęcie upamiątniające jubileusz Kopernika:

10 września na długiej przerwie odbyła się krótka sesja zdjęciowa z okazji obchodów 65-lecia naszej szkoły.  Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym projekcie :

 

 • białym koszulkom - czyli klasom I,
 • niebieskim koszulkom - czyli klasom II
 •  oraz czerwonym koszulkom - czyli tegorocznym maturzystom (i abslowentom:).
  Efekty wspólnej pracy (i jak się okazało niezłej zabawy) zobaczym
  y juz wkrótce. A Oto dynamiczna próbka:
                                                                                                  

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information