CZERWIEC TO PRZEDE WSZYSTKIM WAKACJE!!!

28 czerwca  - zokończenie roku 2012/2013! Jaki był miniony rok szkolny? Pełen sukcesów i bardzo pracowity - co widać po wynikach!

 A oto podsumowanie roku:
Średnia wyników całej szkoły 4,22
Średnia frekwencja szkoły- 89,3%

Wszystkie klasy I uzyskały średnią ocen powyżej 4.0! Tylko 3 klasy ze wszystkich (I-II) były tuż pod:) Najwyższe średnie uzyskały następujące klasy:

 

 • klasa 1d - 4,92 (najwyższa średnia w historii szkoły!)
 • klasa 1b - 4,59
 • klasa 1a - 4,53
 • klasa 1c - 4,42

 

Najwyższe średnie indywidulane:
1.    Ewelina Białkowska (1c)5,44
2.    Szymon Włodarczak (1d) - 5,44
3.    Kacper Żebrowski (1d) - 5,44
4.    Paulina Bekalarz (1d) - 5,38
5.    Kamila Grech (1d) - 5,38
6.    Olga Hreniak (2c) - 5,38
7.    Emilia Hruszowiec (1c) - 5,38
8.    Katarzyna Kanigowska (1d) - 5,38

 

50 osób uzyskało średnią ocen 5,00 i więcej, 98 osób uzyskało średnią ocen 4,75 i powyżej!

 

Tytuł Super Klasy 2013 zdobyła klasa 1a za Las Vegas!


Gratulujemy wszystkim i życzymy udanych i zasłużonych wakacji!
Zobacz najlepszych 2012/2013.  Zobacz: ZDJĘCIA  zdjęcia cz.2
                                                          


WYNIKI MATUR
28 czerwca oprócz zakończenia roku szkolnego klas I i II, Maturzyści poznali wyniki egzaminu maturalnego 2013. Jesteśmy dumni z naszych trzecioklasistów, poniewąż wszyscy zdali zewnętrzne egzaminy pisemne! Oficjalne statystyki ze strony OKE podamy na przełomie sierpnia i września, gdy pojawią się na stronie komisji.
THE YOUNG AMERICANS!

Od 13 do 15 czerwca 2013r. gościliśmy po raz piąty w naszej szkole grupę młodych ludzi z kalifornijskiego The Young Americans College of the Performing Arts, którzy znami są u nas jako The Young Americans. Ogólnorozwojowe warsztaty artystyczno-językowe mają już w Lubinie sporą grupę fanów! Cieszy nas, że w tym roku do wspólnej wśród 131 uczestników znalazło się 37 uczniów spoza I LO! Dziękujemy i już zapraszamy na warszaty 16-18 czerwca 2014!  Zanim jednak YAs przyjadą do Lubina, pojawią się w Krakowie, gdzie razem z pracownikami naukowymi, studentami i osobami niepełnosprawnymi poprawdzą warsztaty na Uniwersytecie Pedagogicznym! Gościliśmy w tym roku dr Małgorzta Trojańska, pracownik naukowy krakowskiej uczelni, która doskonale rozumie potencjał warsztatów  i już umówiła się z the Young Americans na 7-9 czerwca 2014r na swojej uczelni!
Zobacz zdjęcia: Day 1, Day 2 (show link:), Day 3, wiadomości TVL (od 2.25 min).


Warsztaty The Young Americans nie przebiegałyby tak gładko gdyby nie pomoc i wsparcie wielu osób i instytucji!  W tym roku pragniemy gorąco podziękować sponsorom i darczyńcom YA 2013, a byli to:

Prezydent Miasta Lubina - Pan Robert Raczyński,

 • Prezes Zarządu PKS o. Lubin - Pan Kazimierz Ziółkowski,
 • Rada Rodziców przy I LO,
 • Zarząd PSS Społem w Lubinie,
 • Zakład Produkcji Spożywczej RAG Górzyński sp.j.
 • Państwo Bożena i Tadeusz Wajcowicz,
 • Państwo Jolanta i Konrad Mrozek,
 • Pani Magdalena Szydłowska,
 • Pani Bożena Pomykała,
 • Pan Zbigniew Jankowski.

W imieniu Dyrekcji I LO, organizatorów,  uczestników - uczniów lubińskich szkół oraz The Young Americans serdecznie dziękujemy! A oto specjalne podziękowanie - piosenka:)

 LAUREATKA OLIMPIADY - JESSICA BISZCZAK!

25 czerwca we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i wyróżnień Laureatom Olimpiad Przedmiotowych w roku szkolnym 2012/2013. Na zaproszenie Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Pani Beaty Pawłowicz, w Gali udział wzięli olimpijczycy i ich opiekunowie oraz dyrektorzy dolnośląskich szkół. Wśród wyróżnionych znalazła się laureatka Olimpiady Języka Niemieckiego, uczennica klasy 2f Jessica Biszczak, której towarzyszyła p.Agnieszka Witecka.

 

 

 

SUKCESY SPOTOWE
Piotr Ławicki
23 czerwca 2013r odbyły się w Suszu Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie sprint (750m pływanie - 20km rower- 5km bieg) Uczeń klasy 2b, Piotr Ławicki, zajął w zawodach 5 miejsce w kategorii junior (18-19lat). Jest to największy życiowy sukces Piotrka, a w tym roku kolejny z sukcesów w tej niezwykle wymagającej dyscyplinie!

Piotr Ławicki (2b) startował  w ogólnopolskich zawodach w triathlonie, które odbyły się 9 czerwca w Moryniu (koło Szczecina).  Piotrek zajął IV miejsce w kategorii generalnej i II miejsce w kategorii Juniora. W obu zawodach konkurencja była pogromna - a uprawiana przez Piotrka dyscyplina jest niezwykle wymagająca! GRATULUJEMY!!!

 

NASI STRZELCY!

Na strzelnicy sportowej w Lubinie odbyło się uroczyste zakończenie X edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej dla szkół powiatu lubińskiego. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych "Kopernik" uplasował się na II miejscu z 1pkt straty do zwycięzcy. Indywidualnie I miejsce zajął Piotr Wojciechowski, a na II miejscu podium w kat. pistolet pneumatyczny stanął Filip Ożga! Oto wyniki indywidualne wszystkich naszych strzelcó, którzy samodzielnie przygotowywali się do zawodów! Gratulujemy! Pasja czyni mistrza!

Kobiety pistolet:
IV miejsce - Tomaszewska Magdalena
V miejsce - Natalia Tryzna
VI miejsce - Roicka Paulina

Mężczyźni pistolet:
I miejsce - Piotr Wojciechowski
II miejsce - Filip Ożga

Karabinek kobiet:
IV miejsce - Zorianna Domańska
VI miejsce - Świątek Aleksandra

Karabinek mężczyzn:
V miejsce - Michał Chudy
VI miejsce - Piliński MichałZDETERRMINOWANE - czytelniczka i zbieraczka 2013!
Tytuł Czytelnika Zdeterminowanego 2013 zdobyła uczennica klasy 2b Kamila Kożuszko. Zresztą mat-fiz (2b) został liderem czytelnictwa w roku szkolnym 2012/2013:)
Natomiast uczennica klasy 1c - Karolina Osińska - została Najlepszym Zbieraczem Batrerii - z wynikiem 419 uzbieranych baterii! WOW!ŚWIĘTOSZEK - NASZ TEGOROCZNY TEATRALNY HIT!

11 czerwca 2013r w Centrum Kultury Muza mgliśmy obejrzeć hit tegorocznego Forum Teatralnego -  "Świętoszka" na podstawie komedii Moliera w wykonaniu grupy teatralnej z I LO. Na dużej scenie  wystąpili:
Jakub Byczek – Kleant, Cristian Demkowicz – Tartuffe, Agata Dobosz – Marianna, Tomasz Klapczarek – Orgon, Kornelia Kwasek – Doryna, Tomasz Łabowski – Walery, Martyna Szarkowicz – pani Pernelle, Tomasz Wojakiewicz – Damis, Anna Wysocka - Elwira.
Przypominamy, że "Świętoszek" w reżyserii p. Joanny Kędzi zdobył III nagrodę w tegorocznym Przeglądzie Kultury Młodych "Przekręt" we Wrocławiu, a Główne Nagrody Aktorskie otrzymali tam Kornelia Kwasek i Tomasz Klapczarek!
Zobacz na youtube, galeria w CK MuzaZAWSZE POPRAWNI!

7 czerwca 2013 odbył się II Konkurs Poprawności Językowej, w którym wzięło udział 24 uczniów (po 2  reprezentantów z każdej klasy). Konkursowe zadania dotyczyły składni, szyku wyrazów, fleksji, stopniowania przymiotników i przysłówków, tworzenia właściwych form imion i nazwisk, pisowni liczebników, a także znajomości przysłów. Należało wykonać 60 zadań imożna było  zdobyć 60 pkt. Lauraetami tegorocznej edycji konkursu zostali:
I miejsce - Michał Słowiński (1a) 56pkt
II miejsce - Adriana Kozicka (2a) - 54 pkt
III miejsce - Kamila Majewska (2e) - 52,5 pkt.


BIBLIOTERAPIA NA WAKACJE

W czerwcu pojawił się ostatni artykuł prowadzonej przez  Bibliotekę Szkolną Biblioterapii. Tym razem pomysłodawczyni cyklu, pani Aldona Kozieł, wybrała ciekawy artykuł o śmiechu... Zobaczcie sami, czego możemy dowiedzieć się o sobie i innych w oparciu o to, z czego i jak się śmiejemy. Życzymy miłej lektury i sporo uśmiechów wokół:) Zobacz artykuł.

 

 

KOPERNIK PO GODZINACH:)
2f w terenie

19 czerwca klasa 2f wyruszyła na zajęcia terenowe w okolice Chróstnika. Na ten jeden dzień humaniści przekształcili się w prawdziwych biologów! Jak prawdziwi specjaliści zbadali czystość wody metodą biowskaźników. Dzięki praktycznym zajęciom poznali wiele ciekawych gatunków organizmów żyjących w naszych jeziorach. Nawet upał nie był tak uciążliwy by przeszkodzić w pracach badawczych. Zobacz zdjecia

 

 

1a - projekt:ognisko-lotnisko

20 czerwca klasa 1a spędziła popołudnie na terenach rekreacyjnych lubińskiego lotniska, gdzie uczniowie zorganizowali m.in. ognisko klasowe. Spotkanie było realizacją projektu z przedsiębiorczości. Pomimo upału (na szczęście przy zachmurzonym niebie!) klasa świetnie się bawiła! Organizatorami zabaw i inicjatorari projektu byli: Paulina Marszałek, Sebastian Cirko, Aleksandra Murdzek i Julia Błądzińska. Do wspólnej zabawy zaproszone zostały wychowawczyni (J.Marciniszyn) oraz matematyczka i nauczyciel przedsiębiorczości (M. Szober). Było to naprawdę udane popołudnie! Zobacz zdjęcia


 

LOSY I SUKCESY NASZYCH ABSOLWENTÓW!
Staszek Białoskórski

Z ogromną dumą donosimy o kolejnym sukcesie filmu naszych absolwentów! "Cudowny dzień" Staszka Białoskórskiego i Krzyśka Maślejaka na zakończonym 59. OKFA otrzymał Grand Prix w kategorii film amatorski. Staszek Białoskórski odebrał nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego (5000zł brutto:)
GRATULUJEMY i cieszymy się, że to u nas na Gali DK odbył się pokaz prapremierowy filmu!


Mateusz Dróżdż

Nasz absolwent Mateusz Dróżdż robi naprawdę oszałamiającą karierę prawniczą. Jest "żywą reklamą" Uczelni Łazarskiego w Warszawie, a obecnie jest również w kadrze akademickiej Staffordshire University!
Gratulujemy i gorąco polecamy Uczelnię Łazarskiego przyszłym prawnikom!


Mateusz Jakubowski

Zawsze z ogromną przyjemnością dzielimy się sukcesami, o których piszą nasi absolwenci. Jesteśmy dumni, że mamy swój wkład we wszystkie te niezwykłe kariery! Tym razem przedstawiamy sylwetkę Mateusza Jakubowskiego (absolwent mat-fiz 2005-2008), obecnie już absolwent AGH w Krakowie (3 specjalności). Właściwie trudno zdecydować, o którym z osiągnięć pisać i co wybrać, bo jest tego naprawdę bardzo dużo! Poniżej przedstawiamy NAJWAŻNIEJSZE osiągnięcia Mateusza!
Zatem Mateusz Jakubowski w pigułce!!! Czytaj całośćWszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

WAKACYJNY KONKURS KOPERNIKA!

Ogłaszamy wakacyjny konkurs fotograficzny: "Koszulka Kopernika w Podróży!" Każdy kto już posiada naszą firmową koszulkę "I LOve Kopernik" może wziąć udział w naszej zabawie. Chcemy zobaczyć dokąd zawędruje nasz (jakże popularny) szkolny gadżet! Koszulkę Kopernika ma już sporo osób - do tej pory można ją było zdobyć "za zasługi", jako suwenir bądź nagrodę, ale wiemy, że sporo osób chaciałoby ją mieć! Dla tych wszystkich, którzy nie mieli okazji, aby ją dostać, - stwarzamy możliwość kupienia koszulki w szkole - koszt: 20zł!
Zwycięzców konkursu poznamy na akademi z okazji 65-lecia I LO, która odbędzie się 14 października 2014r
Zdjęcia możecie nadsyłać od dzisiaj do 10 września 2014 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Na zwycięzców czekają nagrody, a najlepsze zdjęcia zobaczymy na pokonkursowej wystawie fotograficznej.
Zobacz REGULAMIN
Pamiętaj - jeśli gdzieś wyjeżdżasz  - nie ruszaj się bez Koszulki Kopernika! Na dobry początek zdjęcie grona "Kopernika" w koszulkach:)Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information