JESSICA W FINALE OLIMPIADY Z NIEMIECKIEGO!

Mamy ogromną przyjemność poinformować o sukcesie naszej uczennicy w kolejnym etapie olimpiady przedmiotowej. Jessica Biszczak (2e) zakwalifikowała się do finału 36 Olimpiady Języka Niemieckiego, który odbędzie się w dniach 5 -7 kwietnia 2013 w Wyższej Szkole Języków Obcych im. S. B. Lindego w Poznaniu.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!


PÓLFINALIŚCI OLIMPIADY LINGWISTYKI MATEMATYCZNEJ!
Znamy już listy zakwalifikowanych do półfinału Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. W tym roku do kolejnego etapu dostało się troje uczniów naszej szkoły: Wiktor Jędrzejewski (3a) - Laureat ubiegłorocznej Olimpiady:), Filip Ożga (2a) oraz Monika Urban (3a). Zaledwie 1 punktu zabrakło Jędrzejowi Furmanowi (1e), aby walczyć dalej - nic straconego - jest na kogo liczyć w przyszłym roku! Nasi walczą o kolejny etap 2 marca. Trzymamy kciuki!!!


PÓŁFINAL GIER LOGICZNYCH!

Jak co roku, tak też i w tym, mamy swoich reprezentantów w Krajowym Półfinale Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych. Są nimi:
Dawid Brzemiński (3b), Jakub Jaroszewski (2a),Bartosz Flisiewicz (3a), Piotr Grzesiński (2b) oraz p.prof. Bożena Szalewicz.

Rozgrywka półfinałowa wyznaczona jest na 23 marca. A my już teraz trzymamy kciuki i wszystkim serdecznie gratulujemy!


FINAŁ KONKURSU Z FIZYKI!

20 lutego 2-13r. odbyły się w X LO we Wrocławiu eliminacje IX Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego. Każda szkoła zgłoszona do konkursu mogła wystawić 2 reprezentantów. Naszą szkołę reprezentowali  Dawid Brzemiński (3b) i Jakub Jaroszewski (2a). Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na 19 zadań problemowych, których autorem był dr Zbigniew Mazur (Instytut Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego). Dawid zajął w tych eliminacjach 1 miejsce, a Kuba uplasował się na 7 pozycji. Cała finałowa dziesiątka będzie „walczyć” 27 marca o indeks Politechniki Wrocławskiej - €“ nagrodę za pierwsze miejsce w finale. (Zakwalifikowanie się do finału już dało im wstęp wolny na wydział fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego).
Gratulujemy i życzymy indeksu!


MATEMATYCZNA POTĘGA!!!

26 lutego 2013r. odbył się Finał Limesowego Konkursu Matematycznego dla szkół ponadgimnazjalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Nasi uczniowie byli najlepsi w obu kategoriach! Na poziomie podstawowym zajęliśmy całe podium!
Viktoria Darewska (1d) - I miejsce,
Marta Mroczko (3f) - II miejsce,
Maciej Cichosz (3d) - III miejsce
Na poziomie rozszerzonym nasi uczniowie oddali jedynie II miejsce:
Jakub Jaroszewski (2a) - I miejsce
Monika Urban (3a), Jakub Jurenc (3b) - III miejsce ex aequo.
Gratulujemy!!!

 FINAŁ LKM DLA GIMNAZJALISTÓW

20 lutego 2013 r. odbył się w naszej szkole Finał Limesowego Konkursu Matematycznego w kategorii Gimnazjum, którego organizatorem było Towarzystwo Matematyczne Limes w Lubinie. Do konkursu przystąpiło po 25 gimnazjalistów w kategorii klas I oraz w kategorii klas II i III.
Oto laureaci obu kategorii:

Klasy I:
Weronika Wiesiołek (29pkt) Zespół Szkół Społecznych w Lubinie,
Bartosz Dulski oraz Jakub Mazurowski (po 26 pkt) Gimnazjum nr 4 w Lubinie,
Kamil Błachuta (20 pkt) Gimnazjum nr 4 w Lubinie oraz Monika Marcinkowska (20pkt) Zespół Szkół Społecznych
Maciej Herbut (18 pkt) Gimnazjum nr 4 w Lubinie,
Nina Piestrak (16 pkt) Salezjańskie Gimnazjum W Lubinie.

Klasy II i III
Gabriela Drabik (25 pkt) Gimnazjum Integracyjne w Lubinie,
Adam Łata (17 pkt) Gimnazjum nr 4 w Lubinie,
Zbigniew Zabłocki (16 pkt) Gimnazjum Publiczne w Ścinawie, Karol Kobiałka oraz Jakub Ptak (16 pkt) Zespół Szkół Społecznych w Lubinie,
Natalia Zbroniec Gimnazjum nr 4 w Lubinie oraz Aleksandra Pacyna Gimnazjum Integraczjne w Lubinie (15 pkt). Gratulujemy!!! Zobacz zdjęcia


VII POWIATOWE DYKTANDO - WYNIKI

Znamy już wyniki VIII Powiatowego Dyktanda z Języka Angielskiego, które odbyło się 22 lutego 2013 roku w Lubinie w auli ILO. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzców zapraszamy na rozdanie nagród 23 lutego o godz. 11.00, do  Centrum Językowego Logos przy ulicy Szpakowej 17 w Lubinie. Zobacz artykuł na stronie miasta.

Wyniki drużyn szkół:

Szkoły gimnazjalne:

I miejsce – Gimnazjum Integracyjne w Lubinie, II miejsce – Gimnazjum nr 4 w Lubinie, III miejsce – Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – ILO w Lubine, II miejsce – IILO  w Lubinie, III miejsce- Zespół Szkół nr 1 w Lubinie

Konkurs indywidualny

Szkoły gimnazjalne

I miejsce- Dominik Dąbrowski z Gimnazjum nr 4 w Lubinie
II miejsce Karol Kędzierski z Gimnazjum Integracyjnego w Lubinie
III miejsce - Agnieszka Zagórska z Gimnazjum Integracyjnego w Lubinie

wyróżnienia:
Natalia Glumińska z Gimnazjum Integracyjnego w Lubinie
Ewa Żebracka z Gimnazjum nr 4 w Lubinie
Bartek Budziak z Gimnazjum nr 5 w Lubinie

Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce- Michał Rygiel z ILO w Lubinie,
II miejscePaweł Utracik z ILO w Lubinie
III miejsceLaura Maliszewska z II LO w Lubinie

wyróżnienia:
Marcin Raksa z IILO w Lubinie,
Michał Slowiński z I LO w Lubinie,
Daniel Kazusek z Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie.ANGLOFAMA 2013 ZA NAMI!

Anglofama 2013 już za nami! Laureaci odebrali nagrody we wszystkich tegorocznych konkursach: wiedzy o USA, plastycznym "Royal Family", Piosenki Angielskiej, Sort It Out, Phrasal Verbs oraz Finale English Master. Było bardzo intensywnie i bardzo atrakcyjnie. Finaliści występujący dziś na scenie przed liczną publicznością musieli wykazać się znajomością angielskiego (oczywiście!), ale również pokonać stres, tremę, być kreatywni oraz mieć spore poczucie humoru, ponieważ tegoroczne zadania konkursowe były dosyć przewrotne:) Taka kombinacja stanowiła niewatpliwą atrakcję dla widowni, a dla uczestników była nie lada wyzwaniem! Nic więc dziwnego, że JURY nie miało łatwego zadania. Poziom był niezwykle wyrównany i bardzo wysoki! Pamiętajmy, że cała dwunastka to już nasi English Master, a w dzisiejszym ustnym Finale Jury w składzie:
p. Hanna Galas, p. Carlene Eager, p. Paul Eager przyznało następujące nagrody:
I miejsce - Katarzyna Zawadzka (3g),
II miejsce - Michał Rygiel (3g),
III miejsce - Michał Słowiński (1a),
IV miejsce - Mateusz Górka (3b),
V miejsce - Wiktor Jędrzejewski (3a),
VI miejsce - Paweł Utracik (3d),
VII miejsce - Julia Błądzińska (1a),
VIII miejsce - Paulina Dziedzic (3g),
IX miejsce - Justyna Sito (3g),
X miejsce  - Dawid Brzemiński (3b),
XI miejsce - Marcin Kroczak (2e),
XII miejsce - Marcin Gołda (2e)
Gratulujemy i dziękujemy za udział!
Wszyscy finaliści otrzymali cenne nagrody książkowe, których fundatorami byli nasi sponsorzy:
Wydawnictwo MACMILLAN Polska (główny sponsor), EGIS Sp.z.o.o, Rada Rodziców przy I LO oraz Księgarnia IH w Lubinie.

Laureaci konkursu wiedzy o USA:

I miejsce - Justyna Sito; Aleksandra Szymanowicz (3g), II miejsce - Marta Czudak; Michał Rygiel (3g),

III miejsce- Ada Kozicka; Filip Ożga (2a).

Laureaci konkursu Phrasal Verbs:
I miejsce - Justyna Sito (3g), II miejsce - Michał Rygiel (3g), III miejsce - Paulina Dziedzic (3g)

Konkurs Piosenki Angielskiej:
I miejsce - Natalia Zielińska (1f), II miejsce - Joanna Skrzypek (1f), III miejsce - Dominika Wlaźlak (1f).

Konkurs plasyczny "Royal Family"
I miejsce - Karol Szmigielski (2e), II  miejsce - Michalina Chwastyk (3g)
Zobacz zdjęciaANGLOFAMA 2103 - GIMNAZJALIŚCI
22 lutego rozstrzygnęły się wyniki wszystkich konkursów Anglofamy 2013 - w kategorii I LO (wyniki poniżej) oraz Gimnazjum. W Finale spotkało się dzisiaj dziewięcioro Gimnazjalistów - Mistrzów Angielskiego w swojej szkole. O tytuł English Master Anglofamy 2013 walczyli rywalizując w ustnym Finale przed publicznością, co jest bardzo trudnym i tremującym zadaniem! Tym bardziej dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom, którzy przygotowali swoich uczniów do konkursu. Jury w składzie: p. Andrzej Skwiercz (przedstawiciel sponsora głównego - wydawnictwa MACMILLAN), p. Carlene Eager oraz p. Paul Eager przyznało następujące nagrody:
I miejsce - Dominik Dąbrowski -
Gimnazjum nr 4 w Lubinie,
II miejsce - Mateusz Misa -
Gimnazjum w Chocianowie,
III miejsce - Martyna Romankiewicz -
Gimnazjum nr 3 w Lubinie,
IV miejsce - Paweł Klupś -
Gimnazjum nr 2 w Lubinie,
V miejsce - Damian Pupczyk -
Gimnazjum nr 5 w Lubinie,
VI miejsce - Piotr Kuźma -
Gimnazjum nr 1 w Polkowicach,
VII miejsce - Patryk Kwapis -
Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie,
VIII miejsce - Kamil Sieński -
Gimnazjum nr 2 w Polkowicach,
IX miejsce - Katarzyna Rudy -
Gimnazjum w Ścinawie.
Wszyscy finaliści otrzymali cenne nagrody książkowe, a opiekunowie okolicznościowe upominki:)
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom!!! Zobacz zdjęcia


WIADOMOŚCI SPORTOWE

21 lutego 2013r. w Zieleńcu na stoku Nartorama (Dziesiątka), drużyna chłopców I LO wzięła udział w Mistrzostwach Szkół Dolnego Śląska w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. W zawodach (narciarstwo alpejskie) wystartowało  80  zawodnikow z 24 szkół  naszego regionu . Po raz pierwszy w historii występów  naszej  reprezentacji zajęliśmy 8 miejsce w rywalizacji drużynowej! W rywalizacji indywidualnej zawodnicy naszej szkoły wywalczyli następujące miejsca:

 Szymon Włodarczak (1d) -  11 miejsce!

 Piotr Maślak (2b) -  22 miejsce,

 Maciej Dudek (3c) -  23 miejsce,

 Jakub Jaroszewski  (2a) - 41 miejsce.

 W składzie drużyny jako zawodnik rezerwowy wystąpił Wojciech Lesisz (2b).


16 lutego został rozegrany finał międzyklasowego turnieju unihokeja chłopców. W finale grały klasy 3e, 3c i 1b systemem każdy z każdym. Zwyciężyła klasa 3e, która w decydującym meczu pokonała klasę 1b wynikiem 4 : 2. Zwycięzcy grali w składzie: Łukasz Kulicki, Kamil Piechota, Maciej Pietruszka,Marek Pomykała, Maciej Niewadzi i mAciej Dobrowolski. Sponsorem słodkich nagród była Apteka osiedlowa przy ul. A. Krajowej.
Gratulujemy 3e i dziękujemy sonsorowi:)


NASZE UTALENTOWANE DZIEWCZYNY!
24 lutego 2013r Ada Nasiadka (3g) wystąpiła na scenie w Klubie pod Muzami w koncercie, w którym akompaniowała jej na gitarze Weronika Nowak. Ada wykonała utwory z repertuaru m.in Michaela Jacksona czy Amy Whinehouse - wszystkie w zupełnie nowych aranżacjach. To bardzo dobry rok dla tej młodej wokalistki - przypominamy, że brała udział w programie Bitwa na Głosy, co na pewno wzbogaciło warsztat artystki. Zobacz artykuł na stronie miasta.

Dominika Zarówna (3a) zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Wszystkie Barwy Unii Europejskiej”. Dzięki Waszym głosom (a zebrała ich aż 2455!) zwyciężyła w kategorii „Lato”, a jej praca została wydana w formie kartki pocztowej! Za naszym pośrednictwem Dominika serdecznie dziękuje wszystkim, którzy oddali głosy na jej pracę. Konkurs zorganizowało Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. Głosy głosami, ale przede wszystkim trzeba mieć talent!
Gratulujemy i już wiemy jaką kartkę będziemy wysyłać znajomym z wakacji w Europie!
                                                            

 

 

Magda Pizoń (2a) ma szanse zrealizować swoje marzenia:) Za namową Mateusza Masiczaka (3a) wysłała swoją kandydaturę do ogłoszonego przez ITAKĘ naboru na animatorów. Wypadło nieźle, bo zaproszono Magdę na rozmowę kwalifikacyjną do Opola, na którą musiała przygotować program animacyjny dla 10-15 osób. Ten etap nasza uczennica również przeszła pomyślnie i teraz czeka ją kolejny - tygodniowy kurs w Tabie, na którym musi pokazać, że jest stworzona do animacji innych!!! Trzymajmy kciuki, bo kolejne "tak" oznaczać będzie świetną wakacyjną pracę i bezcenne doświadczenie! A Magda nadaje się do tego idealnie!


RUSZYŁA SUPER KLASA 2013
"WIOSKA INDIAN" 1C
21 lutego rozpoczęła się tegoroczna edycja konkursu na Super Klasę I 2012/2013. Zgodnie z ustalonym w losowaniu harmonogramem jako pierwsza zaprezentowałą się klasa 1c. W programie  "Wioski Indian" były same atrakcje! Był Wódz, malowane twarze, piękne Indianki, pamiątkowe zdjęcia i   poszukiwanie ukrytych totemów. Było naprawdę SUPER!
Zobacz zdjęcia

"PIRACKA TAWERNA" 1D

28 lutego odbyła się druga prezentacja w ramach tegorocznej edycji konkursu Super Klasa. LOszek zamienił się w "Piracką Tawernę", a jej gościom klasa 1d zaserwowała przednią zabawę. Atrakcji było bez liku: karaoke, wróżby, gry i dwa konkursy: szukanie monet oraz poszukiwanie poszukiwanej.
Biol-chem dziękuje wszystkim za udział i liczy na Wasze głosy!
Zobacz zdjęcia.WALENTYNKI

14 lutego to zdecydowanie jeden z milszych dni w roku:) Walentynki zagościły na dobre w naszej rzeczywistości, czy ktoś się na to zgadza czy nie - i nawet jeśli nie utonęliśmy dzisiaj w tonach serduszek, atmosfera była bardzo walentynkowa! Na przerwach rozbrzmiewały największe miłosne hity, posłańcy walentynkowej poczty mieli pełne ręce roboty, a wszystko można było dosłodzić ciasteczkiem:) Kochajmy się cały rok!!!
Zobacz zdjęcia.

14 lutego to oczywiście Walentynki - dzień w którym wręcz "afiszujemy" się z uczuciami. Nic w tym złego i chociaż dobrze byłoby okazywać sympatię i miłość codziennie, to z pewnością ten wyjątkowo romantyczny dzień ma swój urok. W tym roku oprócz tradycyjnego obchodzenia Dnia Zakochanych odbyła się globalna kampania przeciwko przemocy wobec kobiet "One Billion Rising". W 2013r. przypada 15 rocznica V-Day, a jubileusz uświetnił wspólny taniec miliarda kobiet i mężczyzn na całym świecie, którzy solidaryzują się w walce z przemocą wobec kobiet. Globalny event odbył się również w Lubinie. Lokalne organizacje pozarządowe włączyły się do kampanii. Zobaczcie jak było.


GÓRA GROSZA 2012
Co prawda Góra Grosza uzbierała się już dosyć dawno, ale dopiero teraz mamy oficjalne dane - kto ile zebrał w 2012 roku:) Akcją w szkole zajmował się SU pod opieką p. Agnieszki Nowackiej,a zbiórkę koordynowały i liczyły "grosze"  Anna Skoczylas i Klaudia Dworczak. Zgodnie z protokołem zbiórki 2012 uzbieraliśmy 23093 monety na łączną kwotę 545 zł 16 gr. Oto szczegółowe wyniki:
I miejsce - 1a (119,38 zł),
II miejsce - 1e (88,03 zł),
III miejsce - 2b (46,37 zł),
IV miejsce - 1d (41,54 zł), V miejsce - 3g (35,64 zł), VI miejsce - 2c (30,84 zł), VII miejsce - 2d (26,88 zł),
VIII miejsce - 1c (26, 41 zł), IX miejsce - 2a (20,97 zł), X miejsce - 3f (19, 35 zł), XI miejsce - 1f (15,21 zł), XII miejsce - 2e (9, 52 zł)

540 UR0DZINY KOPERNIKA
19 lutego 2013r. przypadła 540 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Jego teoria heliocentrycznej budowy Układu Słonecznego była rewolucją nie tylko w astronomii, ale dla całego postrzegania miejsca człowieka we Wszechświecie, ze skutkami filozoficznymi, religijnymi, a nawet politycznymi.
Przypominamy, że "Kopernikalia" w naszej szkole odbędą się w tym roku w kwietniu, przy okazji konkursu fizycznego dla Gimnazjalistów.

22 lutego rozstrzygnęły się wyniki wszystkich konkursów Anglofamy 2013 - w kategorii I LO (wyniki poniżej) oraz Gimnazjum. W Finale spotkało się dzisiaj dziewięcioro Gimnazjalistów - Mistrzów Angielskiego w swojej szkole. O tytuł English Master Anglofamy 2013 walczyli rywalizując w ustnym Finale przed publicznością, co jest bardzo trudnym i tremującym zadaniem! Tym bardziej dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom, którzy przygotowali swoich uczniów do konkursu. Jury w składzie: p. Andrzej Skwiercz (przedstawiciel sponsora głównego - wydawnictwa MACMILLAN), p. Carlene Eager oraz p. Paul Eager przyznało następujące nagrody:
I miejsce - Dominik Dąbrowski - Gimnazjum nr 4 w Lubinie,
II miejsce - Mateusz Misa - Gimnazjum w Chocianowie,
III miejsce - Martyna Romankiewicz - Gimnazjum nr 3 w Lubinie,
IV miejsce - Paweł Klupś - Gimnazjum nr 2 w Lubinie,
V miejsce - Damian Pupczyk - Gimnazjum nr 5 w Lubinie,
VI miejsce - Piotr Kuźma - Gimnazjum nr 1 w Polkowicach,
VII miejsce - Patryk Kwapis - Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie,
VIII miejsce - Kamil Sieński - Gimnazjum nr 2 w Polkowicach,
IX miejsce - Katarzyna Rudy - Gimnazjum w Ścinawie.
Wszyscy finaliści otrzymali cenne nagrody książkowe, a opiekunowie okolicznościowe upominki:)
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom!!! Zobacz zdjęcia

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information