Matura Próbna z Operonem za nami!
Od 20 do 22 listopada w całej Polsce maturzyści sprawdzali się na maturze próbnej, którą od kilku lat przygotowuje wydawnictwo Operon.  W naszej szkole maturzyści mieli (jak co roku) możliwość sprawdzić się również z przedmiotów dodatkowych, wybieranych przez uczniów w deklaracjach maturalnych. Przedmioty dodatkowe mogą być zdawane na poziomie podstawowym lub rozszerzonym (do wyboru). Nasi uczniowie mogli sprawdzić się z następujących przedmiotów dodatkowych (głównie na poziomie rozszerzonym):  język angielski , matematyka,  fizyka, biologia, geografia,  język polski , WOS,  chemia oraz historia.


Najlepsi w szkole!
28 listopada 2012r we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów przyznawanych co roku uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki nauczania w danej szkole. W tym roku stypedium z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty pani Beaty Pawłowicz odebrało dwoje uczniów I LO:
 
Martyna Mielniczuk (3b) oraz Krzysztof Kandut 
(2a). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesówW drodze po olimpijskie laury!
Mamy przyjemność poinformować o pierwszym uczniu naszej szkoły oficjalnie zakwalifikowanym do etapu okręgowego olimpiady przedmiotowej. Przemysław Demczyszyn (1b) dostał się do II etapu XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Hasłem przewodnim bieżącej edycji jest: „Nierównowagi w gospodarce. Przyczyny i skutki”. Gratulujemy Przemkowi i trzymamy kciuki za etap okręgowy, który odbędzie się we Wrocławiu 11 stycznia 2013r.
Czekamy również na wieści z innych komitetów olimpijskich o kolejnych zakwalifikowanych do etapów okregowych!
Ruszył czwarty sezon Potyczek Językowych dla Gimnazjalistów!

20 listopada odbyło się pierwsze z trzech zaplanowanych na ten rok spotkań drużyn gimnazjalnych w ramach Potyczek Językowych. Do IV edycji konkursu zgłosiło się 5 gimnazjów. W I etapie tematem przewodnim z języka polskiego była twórczość Jana Kochanowskiego, a z języka  angielskiego, poza tradycyjnym testem gramatyczno-leksykalnym,  idiomy związane z częściami ciała. Konkurs składał się z  6 zadań rozwiązywanych naprzemiennie z języka polskiego i angielskiego. Oto uzyskane wyniki (max 100 pkt):
1. Gimnazjum Integracyjne – 97 pkt,
2. Gimnazjum nr 4 – 80 pkt,
3. Gimnazjum Salezjańskie – 79,5 pkt,
4. Gimnazjum nr 5 – 76,5 pkt,
5. Gimnazjum nr 2 – 60 pkt.

 Następny etap Potyczek  odbędzie się  w poniedziałek, 14 stycznia 2013 roku.  Zobacz POTYCZKI sezon 4

 

 

Ruszyła XII runda Meczów Matematycznych
29 listopada odbył się w naszej szkole Mecz Matematyczny, w którym nasza drużyna walczyła z drużyną I LO z Głogowa. Po zaciekłym boju goście wyjechali z 1 punktem przewagi! Starcie zakończyło się wynikiem 31 do 30. To jeszcze nie oznacza, że nie mamy szans. Kolejny mecz zostanie rozegrany 17 grudnia z Zespołem szkół w Polkowicach. Drużyna "Kopernika" walczyła w składzie: Jakub Jaroszewski (2a), Dawid Brzemiński (3b), Wiktor Jędrzejewski (3a), Aleksandra Murdzek (1a), Ksenia Kuchta (1b), Filip Ożga (2a), Adrian Gross (2a), Paweł Tomys (2a), Agata Stańczyk (3c), Monika Urban (3a) oraz Andżelika Rzeźwicka (1a). W XII Dolnośląskich Meczach Matematycznych nasza szkoła znalazła się w grupie z: I LO w Głogowie, II LO w Lubinie oraz ZS w Polkowicach. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnym starciu!
Zobacz zdjęcia

 


Mistrz w sztukach walki!

Piotr Żarczyński (2d) odnosi ogromne sukcesy w Karate Kyokushin, dyscyplinie którą trenuje od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Jak sam podkreśla jest to ciągle jego pasja! To widać po osiągnięciach! Oczywiście oprócz pasji i talentu nie obejdzie się bez ciężkiej pracy - Piotrek trenuje dwa razy w tygodniu i sporo ćwiczy w domu. Największym osiągnięciem Piotra jest brązowy medal w zawodach Grand Prix Europy, które odbyły się w Katowicach w czerwcu 2012r. Poza tym zdobył aż 15 medali (w tym 4 złote) na różnych turniejach i zawodach. Odbywały się one  w naszym i ościennych regionach. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy kolejnych złotych medali! Zobacz artykuł na stronie miasta.


Mistrz w strzelaniu!
10 listopada 2012r w Złotoryi odbyły się Międzynarodowe Zawody Strzeleckie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W zawodach brał udział 
Piotr Wojciechowski (3a), który pomimo kontuzji ręki odniósł kolejny w tym sezonie sukces. Drużyna LOK Lubin I, w której startował, zajęła II miejsce. Po starcie w konkurencji "Pistolet sportowy 15 + 15",  nasz uczeń zdobył 246/300 punktów i zajął V miejsce. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej "Pistolet sportowy 20" Piotrek wystrzelał II miejsce z wynikiem 176/200 punktów. Wszystkie konkurencje były bez podziału wiekowego (co widać na zdjęciu:), więc tym bardziej gratulujemy sukcesu w walce z zawodnikami o takim strzeleckim doświadczeniu!"Nokałt" wyróżniony!
10 listopada w V LO w Legnicy odbył się konkurs na piosenkę The Beatles. Wśród 19 solistów i 6 zespołów zgłoszonych do rywalizacji znalazł się zespół "Nokałt" w składzie: 
Agata Gruszecka (2d) - wokal, Jakub Jurenc (3b) - gitara solowa, Stanisław Kierpiec (1a) - gitara basowa, Przemysław Kocjan(1a) - gitara rytmiczna, Sebastian Szabelski (1e) - perkusja. Nasz zespół znalazł się w gronie wyróżnionych. 
Poziom, który reprezentowali wyróżnieni, skłania mnie do pomysłu, by najlepszych zaprosić do specjalnego koncertu, który zorganizujemy na scenie naszego teatru – zadeklarował Jacek Głomb (dyrektor Teatru Dramatycznego w Legnicy) dziękując głównej organizatorce pięknego konkursu Annie Piwowarczyk."


Prewencja na scenie
20 listopada 2012 w Centrum Kultury Muza odbył się konkurs „Prewencja teatralna” zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Lubinie oraz Fundację KGHM Polska Miedź S.A., w którym wystąpiły trzy grupy teatralne. Jedną z nich był „Teatr Pękniętego Zwierciadła”, w którym zobaczyliśmy m.in. uczniów I LO: 
Konrada Niedźwieckiego (1a),Bartłomieja Kaźmierczaka (2a) i Gosię Synowiec (2a).
Wszystkie grupy przedstawiły różne problemy z jakimi styka się młody człowiek, a których osoby dorosłe często nie zauważają lub nie potrafią zrozumieć. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były uzależ
nienia.


Kreatywni i Kulturalni!
25 listopada 2012 r w Galerii Cuprum Arena odbył się finałowy pokaz II edycji „Kultury Kreatywności”. Grupa fotograficzna  i sekcja plastyczna z MDK’u stworzyła własną kolekcję ubrań ekologicznych. W tym roku motywem przewodnim była gazeta i wszystko związane ze słowem. Castingi do projektu odbyły się 12 października, a przez  dwie kolejne soboty uczestnicy tworzyli własne stroje.  Zdjęcia z imprezy można zobaczyć na wystawie w Galerii oraz w specjalnym kalendarzu tematycznym.
W projekcie udział biorą uczniowie naszej szkoły: jako fotografowie:
Rafał Macyszyn (3a) , Monika Urban (3a), Aleksandra Muszyńska (2a) Konrad Niedźwiecki (1a), jako  modelki: Honorata Marcinkowska (2a), Aleksandra Małecka (2a), Magdalena Wendzonka (2a), Dominika Zarówna (3a) Weronika Drozda (1a), Marta Lisowska (1a), Aleksandra Gutek (3e). Zobacz artykuł na stronie miasta i zdjęcia.


Wyróżnione w konkursie wokalnym!
29 listopada w CK Muza odbył się Konkurs Wokalny Scena Prezentacji Młodych. Ada Nasiadka (3g) oraz Agata Gruszecka (2d) wyśpiewały wyróżnienia. Obie wokalistki mieliśmy okazję usłyszeć wielokrotnie. Przypomnijmy, że Ada w tym roku brała udział w telewizyjnej "Bitwie Na Glosy", a Agata wystąpiła m.in. z nowopowstałym szkolnym zespołem "Nokałt", który zdobył wyróżnienie w konkursie "The Beatles". Zobacz artykuł na stronie miasta.Wydarzenia sportowe
5 listopada 2012r w Zespole Szkół Nr 1 odbył się Powiatowy Turniej w piłkę koszową chłopców . W zawodach wystartowało pięć szkól ponadgimnazjalnych z naszego regionu. Nasza szkoła, którą reprezentowali uczniowie :
Sekuła Maciej (3a), Dudek Maciej (3g) , Bicz Bartosz (1a), Włodarczak Szymon (1d) , Stanisławczyk Kacper (3e) , Kazimierczak Piotr (3b), Łoboś Karol (1e), Nieckarz Jakub (3e), Dubiński Krzysztof (1e), Gabryjelski Andrzej (1e) zajęła II miejsce w turnieju.


23 listopada 2012 w I LO było gospodarzem i organizatorem Powiatowych Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło  udział osiem szkół. I miejsce wśród dziewcząt wywalczyła reprezentacja ZS nr 2 w Lubinie, a wśród chłopców reprezentacja ZS nr 1. Ekipa "Kopernika" dziewcząt w składzie: Patrycja Kołakowska (1a) i Marta Mazurczak (1e) zajęła V miejsce, natomiast drużyna chłopców w składzie: Artur Kukuć (3a) i Jakub Padukiewicz (3a) wywalczyła VI miejsce. Dziękujemy zawodnikom i sędziom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu mistrzostw:)


Przedsiębiorczość na scenie - i to jakiej!
30 listopada uczniowie "Kopernika" zaprosili nas na koncert  upamiętniający zmarłych artystów pt"Young for eternity ". Pomysł był realizacją jednego z projektów w ramach lekcji przedsiębiorczości. Na scenie wystąpili: Sebastian Szabelski (1e), Natalia Zielińska(1f), Joanna Skrzypek (1f), Kamila Kruczek (1f). Wokaliści: Sandra SanYdra Chudak (3g),Adrianna Michalik (2a), Agata Gruszecka (2d) oraz muzycy: Jakub Jurenc (3b), Stachu Kierpiec (1a) i Przemek Kocjan (1a). Gratulujemy przedsiębiorczości i wykonania!  Mieliśmy również okazję zobaczyć artystów w świetle reflektorów - i to dosłownie! Nowe wyposażenie sceny naprawdę robi wrażenie! Zobacz zdjęcia


Dlaczego Ja:)
Wszyscy wielbiciele paradokumentalnego serialu pt. "Dlaczego Ja" niecierpliwie czekali na 360 odcinek polsatowskiej serii, w którym w jednej z głównych ról wystąpił Bartosz Flisiewicz! Uczeń klasy 3a wystąpił w zeszłym roku w szkolnym musicalu, ale epizod to zdecydowanie za mało dla takiego talentu:) Życzymy Bartkowi sukcesów w showbiznesie - a tak całkiem serio - koniec żartów, czas na maturę:)

 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information