W pełni zintegrowani!

1 września zakończył się ostatni z trzech tegorocznych wyjazdów integracyjnych dla uczniów klas pierwszych. Od kilku już lat nowoprzyjęci uczniowie "Kopernika" mają okazję poznać swoich kolegów, wychowawców i nauczycieli w-fu w pięknych okolicach Przesieki. Przez trzy dni jest czas na piesze wycieczki, zajęcia z wychowawcami, ale przede wszystkim wspólne chwile z nowymi koleżankami i kolegami. W ten sposób, nowy rok szkolny zaczyna się w gronie znajomych, a pierwszy dzień w nowej szkole jest naprawdę przyjemny!
Zobacz zdjęcia:
klasy - 1a/b (mat-fizy)
klasy - 1c/f  (humany)
klasy - 1d/e (biol-chem i mat-geo)


Rok szkolny 2012/2013 - rozpoczęty!
3 września na szkolnym dziedzińcu spotkały się klasy I - III, aby uroczyście zacząć nowy rok szkolny. Miło było również zobaczyć absolwentów, którzy (pomimo wakacji!) pojawili się pod szyldami np: "Klasa 4b" czy "IV D". Tymczasem, rok 2012/2013 zapowiada się wyjątkowo - zwłaszcza dla klas I, które będą realizowały nowe siatki godzin i przedmioty w oparciu o Nową Podstawę Programową. Cóż, zawsze musi być ten pierwszy! Ale nie ma się czego bać, nasza szkoła jest przygotowana na wszystko! Uczniom klas II i III życzymy udanego nowego roku szkolnego "po staremu"! Zobacz zdjęcia


Zaczynamy od sukcesów - nasi sportowcy są niezawodni!
Zawsze z ogromną przyjemnością donosimy o sukcesach naszych uczniów, staramy się je śledzić na bieżąco! Dopiero wrzesień, a już mamy czym się chwalić!
Strzelec wyborowy
Piotr Wojciechowski (3a) już dwukrotnie dał o sobie znać:)
Zajął I miejsce w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich Ligi Obrony Kraju z broni kulowej, które odbyły się w Jaworze 8 września 2012r. Piotrek zdobył 267 na 300 pkt. Wiemy też, że startuje odtąd w seniorach. Gratulujemy!
Natomiast 21 września w Krakowie podczas Mistrzostw Polski w strzelaniu, Piotrek po raz kolejny pokazał swoją mistrzowską klasę i wygrał! Wywalczył tytuł Mistrza Polski w konkurencji Pistolet Standard 3 x 20 z wynikiem 514/600 możliwych punktów. Nie ma jak dobrze dobrane i wymierzone cele - plotka głosi, że jednym z nich są zawody w Rio de Janeiro, ale celem nadrzędnym na ten rok jest oczywiście matura:)


I miejsce dziewcząt i III chłopców w przełajach!
6 września 2012r. odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w ramach rozgrywanej co roku Licealiady, w której I LO zajmuje od kilku lat I miejsce w generalnej klasyfikacji. W przełajach startowały drużyny chłopców i dziewcząt. Tym razem dziewczyny były bezkonkurencyjne. Drużyna w składzie: Jagoda Mrózek, Agata Serwa, Magda Łagocka, Patrycja Ciupa, Angelika Rzeźwicka, Kamila Gut, Adriana Strózik, Agata Grzeskowiak, Renata Przydatek i Gabriela Dubiec wywalczyły I miejsce!!! Teraz trzymamy kciuki za sukces dziewczyn w zawodach wojewódzkich w Olszynie, do których automatycznie kwalifikują się drużyny z pierwszych miejsc.
Drużyna chłopców uplasowała się na III miejscu, a o podium zawalczyli: Dawid Brzemiński, Jakub Byczek, Piotr Ławicki, Jakub Jaroszewski, Dawid Szkurat, Michał Żurowski, Andrzej Koronowski, Damian Wesołowski, Michał Malinowski, Michał Blicharski. Zobacz zdjęcia

Rokująca młoda łuczniczka!
W dniach 22-23 września 2012r. Laura Galez (1f) zajęła VI miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Łuczniczym o Puchar Harendy w konkurencji indywidualnej (łuk klasyczny). Do 2013 r Laura występuje w kategorii Juniorów Młodszych, ale mając świadomość, że jej przygoda z łucznictwem zaczęła się dopiero w styczniu(!), młoda zawodniczka OSŁ Strzelec Legnica rokuje bardzo dobrze! Przypominamy przy okazji, że sukcesy w łucznictwie (łuk bloczkowy) osiąga od kilku lat inny uczeń naszej szkoły - Sebastian Borowski (3c)


Młodzi Matematycy są wśród nas!
W dniach 20-23 września 2012r. odbył się w Gdańsku IV Kongres Młodych Matematyków Polskich. Dolny Śląsk reprezentowało na nim 14 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Był wśród nich - jako najmłodszy uczestnik - uczeń klasy 2a naszego liceum Jakub Jaroszewski. Kongres zgromadził 300 pasjonatów matematyki z całej Polski. 30 z nich wygłosiło tam swoje referaty. Jakub przygotował prezentację: "Matematyka dla odważnych". Cieszymy się, że za sprawą naszego ucznia o I LO w Lubinie usłyszano aż w Gdańsku!Maraton Matematyczny
W piątek 21 września 35 uczniów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach do Maratonu Matematycznego organizowanego przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Wśród finalistów znalazło się 10 uczniów naszej szkoły: Dawid Brzemiński, Bartosz Flisiewicz , Adrian Gross, Kamil Hapkiewicz, Monika Korta, Ksenia Kuchta, Filip Ożga, Dominika Świerniak, Dominik  Tyszkowski, Monika Urban. (Zobacz listę wszystkich zakwalifikowanych ze wszystkich szkół). Wycieczka do Wrocławia organizowana przez nauczycieli matematyki wzbogacona została udziałem w warsztatach gier logicznych i strategicznych, które stanowiły jedną z wielu imprez przygotowanych przez Instytut Matematyki w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W Finale do III rundy doszło 5 naszych uczniów!


Festiwal Nauki

28 września 2012r. klasa 3c wzięła udział w wykładach z biologii w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Wykłady odbywały się w Zespole Szkół Samochodowych w Legnicy. Wykłady prowadzili pracownicy Laboratorium Wirusologii Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN z Wrocławia. Największe wrażenie wywarła na uczestnikach prelekcja - "Wkrótce w twoim domu. Choroby zakaźne w czasie globalnego ocieplenia." Mamy nadzieję, że te wiadomości przydadzą się na maturze z biologii - a na pewno w życiu!!!Wybory do SU  za nami!

27 września poznaliśmy wyniki głosowania na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego I LO w roku szkolnym 2012/2013.


Przewodniczącą SU została Honorata Marcinkowska z klasy 2a, która uzyskała 178 głosów. Zobacz jej filmowy spot wyborczy:)Na drugim miejscu (121głosów) znalazła się uczennica klasy 1f  - Ewa Zagrodnik, która tym samym obejmie funkcję zastępcy Przewodniczącego.


Na trzecim miejscu, z równie imponującym wynikiem 112 głosów,  uplasowała się Magda Wendzonka (2a).

Gratulujemy wszystkim kandydatkom, które jak widać cieszą się dużą popularnością wśród społeczności I LO! Teraz czekamy na działania i spełnienie obietnic wyborczych!


Wrześniowe podróże "Kopernika"
W dniach 24-25 września 2012r. klasa 3g uczestniczyła w warsztatach, które śmiało można określić jako: "językowo-geograficzno-gastronomiczne". Zaledwie dwudniowa wycieczka wystarczyła klasie 3g , żeby połączyć kilka atrakcyjnych i jakże praktycznych rzeczy! I tak, oprócz zajęć z angielskiego, nauczyli się fachowo przyrządzać pizzę, dowiedzieli się jak działa elektrownia szczytowo-pompowa w Dychowie na rzece Bóbr i świetnie się bawili - a wszystko to w urokliwej Kołatce k. Zielonej Góry - jak wieść niesie, hitem wyprawy był gajowy! Zobacz zdjęcia


Przyjaźń Polsko-Niemiecka
W dniach 16 - 22 września 2012r. klasa 3f przebywała w Niemczech, gdzie odwiedziła zaprzyjaźnione z naszym liceum Gimnazjum im. Alberta Einsteina w Boblingen, spotkała się z młodzieżą oraz podziwiała piękne miejsca i krajobrazy Badenii-Wurtenbergii. Wyjazd zorganizowała wychowaczyni p. Agnieszka Witecka i polonista p. Grzegorz Witecki.
Zobacz zdjęcia.


Great Britain is Fun!
Klasa 2c wraz z wychowawczynią Małgorzatą Wiszowską i p. Małgorzatą Wójcik spędzili niezwykły tydzień w Anglii i Szkocji. Program wyprawy był niezwykle bogaty. Zanim dotarli do wybrzeży UK, uczniowie 2c zwiedzili Amsterdam. Po całonocnej przeprawie promem przez Morze Północne dotarli do Newcastle-upon-Tyne. Tam zobaczyli m.in. zamek  Alnwick (zamek Harrego Pottera), wraz z ogrodami kryjącymi takie atrakcje, jak labirynt z bambusa czy największy  w Europie domek na drzewie:) Noclegi w szkockich schroniskach, szukanie potwora w jeziorze Loch Ness, złowrogie piękno Highlands, czyli wspaniałe góry, doliny i jeziora Szkocji oraz niesamowite miasta Szkocji: Edynburg, Perth, Inverness, dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń. Jeśli dodać do tego Londyn, z takimi atrakcjami jak: Muzeum Figur Woskowych, Tower, piękne katedry, Galeria Narodowa czy London Eye oraz  rozmowy w angielskich domach - można śmiało powiedzieć, że była to wyprawa życia! Zobacz zdjęcia


Zawsze ekologiczni!
Pragniemy odnotować fakt, że społeczność I LO dba o środowisko. Część uczniów, np. klasa 1d, uczestniczyła w  w corocznej akcji "Sprzątania świata". Inni przyłączyli się do organizowanego również co roku w naszym mieście "Dnia bez samochodu"! (22.09) W rowerowej "wielkiej - super przejażdżce" ulicami Lubina wzięli udział uczniowie I LO, absolwenci, a na czele rowerzystów "Kopernika" znalazł się oczywiście prof. Krzysztof Kalisz. Należy nadmienić, że Honorata Marcinkowska wygrała podczas rajdu światełko do roweru:) Popieramy ekologię!


"Kopernik" po godzinach...
Nasi w showbusinessie!
Troje naszych uczniów miało okazję poznać świat showbusinessu, uczestnicząc w castingach i programach rozrywkowych TV.
I tak polsatowski "Got To Dance" poznał od kulis Dawid Szkurat ( 3a), który wystąpił wraz z zespołem tańca "Kyczera". Sam fakt pojawienia się w programie sprawił, że dowiedzieliśmy się więcej o kulturze łemkowskiej i zainteresowaniach naszego ucznia!

Z kolei Bartek Flisiewicz (3a), wygrał lubiński casting do roli w "Dlaczegoi Ja" - program będzie wyemitowany na antenie Polsatu dopiero 21 listopada, ale już wzbudza spore zainteresowanie szkolnej społeczności - zapowiada się hit!

Trzecią uczestniczką telewizyjnego show jest Ada Nasiadka - utalentowana wokalistka z klasy 3g, która walczy z drużyną P. Rubika w "Bitwie Na Głosy".  Nie ważne jak daleko zajdzie drużyna - jedno jest pewne -  Ada zdobywa cenne doświadczenie i ma możliwość rozwoju!
Wspieramy naszych uczniów w realizowaniu swoich marzeń! Nie ważne czego słuchasz na co dzień i jakie programy oglądasz - liczy się wsparcie i lojalność! Zawsze jesteśmy z Wami!!!


Roksana we włoskim Vogue!
Roksana Ratajczak (3c) pasjonuje sie fotografią. Nie byłoby w tym nic niezwykłego w naszej "fotografującej" szkole, ale jej fotograficzna przygoda nabiera światowego rozmachu! Przepiękne zdjęcia Roksany możecie na bieżąco oglądać na fb, ale może nie wszyscy wiedzą, że jej talent dostrzeżono m.in w Vogue'u(!!!) Oto co sama autorka mówi o swojej pasji:
"Zwykła chęć odkrywania tajemnic fotografii, przerodziła się w tworzenie jej po drugiej stronie obiektywu. Spotkania z ludźmi, którzy "noszą się" z aparatem fotograficznym od dawien dawna, otwierają przede mną wachlarz możliwości. Wszystko funkcjonuje na zasadzie przysługa za przysługę. Razem tworzymy ujęcia, dzięki którym fotograficy mogą "promować się", chociażby na stronach włoskiego Vogue'a, a ja dowiaduje się w jaki sposób powstają te "dzieła" i dzięki temu sama mogę realizować się robiąc zdjęcia."
Jak sama skromnie mówi: "Kilka fotografii zyskało zainteresowanie" :

  • Stark Magazine, opublikował zdjęcie "danger" w swoim pierwszym wydaniu. Zobacz (str.72-73),
  • pojawił się hiszpański artykuł na temat zdjęcia "meadow"  - jak powstało, jak wyglądały przygotowania. Zobacz
  • artysta z Rosji podjął się narysowania portretu "meadow"- Zobacz efekt końcowy.
  • Cała reszta trafiła na stronę włoskiego Vogue'a:) - zobacz

Gratulujemy i na pewno będziemy śledzić dalsze artystyczne losy Roksany - bo jestesmy pewni, że będzie to historia sukcesu! Zobacz artykuł na portalu miasta.Grupa "Kopernika"
Osób, które "czują blues'a" jest w "Koperniku" naprawdę sporo! Na pierwszym spotkaniu organizacyjnym (13.09) dla osób "artystycznie zainteresowanych i uzdolnionych", które chciałyby współtworzyć klimat naszej szkoły pojawiło (i to po lekcjach) kilkadziesiąt osób! Cieszy fakt, ze zdecydowaną większość stanowili uczniowie klas I! Artyści z Grupy "Kopernika" od razu wzięli się do pracy - ogłosili castingi: taneczne, wokalne, aktorskie i muzyczne - frekwencja i zaangażowanie przeszło nasze oczekiwania! Jedno jest pewne - I LO jest szkołą bardzo otwartą na rozwój talentów i to widać! O bieżących działaniach grupy możecie dowadywać się na specjalnej stronie na Facebooku:) Oczywiście polub ją (!) i odwiedzaj, ale przede wszystkim tam właśnie możecie  wymieniać się informacjami, wrażeniami, pomysłymi - słowem wszystkim o czym członkowie "Grupy Kopernika" wiedzieć powinni! Opiekun grupy p. Joanna Marciniszyn, współpraca z SU.


"Śniadaniówka z jam session"
24 września część Grupy "Kopernika" zorganizowała prawdziwą muzyczną ucztę - Dzień Blues'a.  Na wszystkich przerwach rozbrzewiał (i to dosyć głośno) blues w ramach "śniadaniówki z jam session". Pomysł naprawdę wyśmienity, a wykonanie wyborne! Zresztą z komentarzy na FB widać, że sporo osób "załapało artystycznego bakcyla", którym łatwo się u nas zarazić! Było naprawdę niesamowicie! Gratulujemy pomysłu i cieszymy się z szybko rosnącego "bandu" I LO:) Zobacz kilka zdjęć.


Dzień Chłopca
Z okazji Dnia Chłopca grupa dziewcząt z Grupy "Kopernika" przygotowała niespodziankę dla wszystkich Panów w naszej szkole! Trzeba przyznać, że efekt był piorunujący, a niespodzianka naprawdę świetna! Panowie byli pod ogromnym wrażeniem występu przygotowanego specjalnie dla nich! Tym, którym nie udało się dotrzeć na aulę pozostaje obejrzeć zdjęcia ...
Oto skład "Grupy" zaangażowanej w przygotowanie występu: 
Błądzińska Julia (1a), Zagórska Maja (1a), Białkowska Ewelina (1c), Gołaś Karolina (1c), Majchrzak Aleksandra (1c), Dribczak Marika (1d), Buldańczyk Eliza (1e), Fajfer Karolina (1e), Hawrylak Monika (1e), Krażewska Maria (1e), Matijczak Alicja (1e), Sitarska Małgorzata (1e), Stefańska Dominika (1e), Skrzypek Joanna (1f), Socha Magdalena (1f), Wlaźlak Dominika (1f), Zielińska Natalia (1f), Małecka Aleksandra (2a), Michalik Adrianna (2a), Wendzonka Magdalena (2a), Chudziecka Joanna (2e), Żórawska Malwina (2e), Obsługa techniczna:) Kossakowski Michał (3a), Aleksandra Muszyńska (2a), Honorata Marcinkowska (2a).


Zawsze chętnie pomagamy!
Szkolna grupa wolontariatu zorganizowała we wrześniu zbiórkę zeszytów i przyborów  szkolnych dla ubogich dzieci z Ośrodka wychowawczego w Składowicach i Świetlicy środowiskowej przy parafii M.B. Częstochowskiej w Lubinie. Akcję zorganizował Wolontariat pod opieką p. D. Buczny B. Kwiecień. Zbiórka trwała do końca września. W imieniu dzieci i własnym  z góry dziękujemy wszystkim za pomoc

Poza tym...

  • Biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz podręczników dla uczniów klas II i III,
  • Jesteśmy po pierwszym zebraniu z rodzicami:),
  • Uczniowie i rodzice mogą na bieżąco śledzić postępy swoich dzieci w dzienniku elektronicznym,
  • rusza odnowiona szatnia z wielkim lustrem:) i niezastąpioną Panią Jolą,
  • wkrótce aula zostanie doposażona w profesjonalne oświetlenie i sprzęt nagłosnieniowy  - tworzymy raj dla naszych artystów!

 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information