KOPERNIK ruszył pełną parą!

Początek roku szkolnego nie musi oznaczać samej biurokracji! I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika jak zwykle ruszyło pełną parą i to zanim rozległ się pierwszy dzwonek!
 

Pod koniec sierpnia, po raz piąty, wszystkie nowoprzyjęte klasy pierwsze uczestniczyły w wycieczkach integracyjnych, które odbyły się w pięknych okolicach Przesieki. Integracja nowych uczniów z wychowawcami to już tradycja Kopernika. Efekty takiego przedsięwzięcia są nieocenione. Uczniowie klas I już 1 września stanowią zgrany zespół, przez co stres związany  ze zmianą szkoły i środowiska uczniowskiego zostaje praktycznie zniwelowany. Wycieczki organizowane w ciągu roku szkolnego, choć mają dalej charakter integracji, to jednak nie spełniają tak istotnej roli, jaką uzyskujemy spotykając się z naszymi wychowankami, zanim ustali się hierarchia szkolna.
 

    I LO może również pochwalić się 100% zdawalnością matury, co jest ewenementem nie tylko w Lubinie. Od 4 lat maturzyści Kopernika zdają w komplecie egzamin, który otwiera im drogę na studia. Należy podkreślić, że zdecydowana większość naszych uczniów zdaje egzamin maturalnym na poziomie rozszerzonym.
 

Kolejnym sukcesem „Jedynki” jest zdobycie aż dziesięciu (spośród piętnastu) nagród Starosty Powiatu Lubińskiego dla najlepszych maturzystów: Rafał Remiśko, Anna Kardasz, Dagmara Poskart, Marcin Augustyn, Magdalena Tułaza, Adrian Szymański, Stanisław Kukliński, Piotr Andrzejak, Anna Mikosza.
 

To nie jedyne nagrody dla uczniów I LO. Z przyznawanych co roku stypendiów Starosty Powiatu Lubińskiego, uczniowie I LO otrzymali nagrody we wszystkich kategoriach: 
stypendia naukowe (4 z 7)
:
 
Wojciech Kulczycki 
IIa,
Justyna Wozowczyk
 IIIa,
Natalia Stolarska IIIa,
Aleksandra Trochanowska 
IIIe.
sportowe (1 z 2)
Gaweł Szczęsny IIg. 
oraz artystyczne (2 z 3)
Michał Zieliński IIIa,
Natalia Gębka 
IIIa.
 
To ogromny sukces uczniów i nauczycieli tego liceum.

 

Kolejnym sukcesem we wrześniu był udział naszych uczniów w Maratonie Matematycznym - aż 11  zakwalifikowało się do Finału (wraz z panią Bożeną Szalewicz - jako jedyną nayczycielką z Lubina!), a 10 osób wzięło w nim udział: Konrad Bieńko, Klaudia Biernacik, Michał Błauciak, Norbert Burowski, Mateusz Czerw, Sławomir Dobroć, Michał Klepacki, Anna Lewandowska, Sebastian Regulski, Jarosław Szumega, Justyna Wozowczyk. Najdłużej grała Justyna Wozowczyk (IIIa) 
Jesteśmy pewni, że to dopiero początek matematycznych osiągnięć!
 

Choć to dopiero  wrzesień, Kopernik ruszył z wyjazdami. Tradycyjnie w tym miesiącu rozpoczyna się XIX już Wymiana Niemiecka do zaprzyjaźnionego Boblingen, od 20 IX do 26 IX uczniowie klasy matematyczno-biologicznej (2c) biorą udział w warsztatach ekologiczno-językowych do DaniiDuńskie wyjazdy są specjalnością I LO i trwają już od 10 lat. To tylko największe imprezy, które trwają w I LO, choć to dopiero początek.
 

     Nie zapomniałyśmy też o wrześniowym święcie, czyli Dniu Chłopca! W naszej szkole atmosferę tworzą jej uczniowie, nauczyciele i szereg imprez, które umilają Wam pracę. Było bardzo przyjemnie, a dziewczyny składały - coraz liczniej przychodzącym do nas chłopakom - życzenia w rytmie granej przy "wodopoju" muzyki. Pomysłodawczyniami były dziewczyny z klasy 1b! 

Ten rok zapowiada się bardzo pomyślnie. Mamy nadzieję na kolejnych olimpijczyków na szczeblu centralnym (w zeszłym roku było ich troje), a co roku możemy poszczycić się olimpijskimi laurami.

Wkrótce uczniowie będą mieli możliwość wykazać się w etapach szkolnych różnych olimpiad i konkursów przedmiotowych, rozwijać swoje pasje i zainteresowania na 27 kółkach zainteresowań oraz dodatkowych zajęciach wyrównawczych, uczestniczyć w wyjazdach, a przede wszystkim zdobywać wiedzę w coraz piękniejszej i nowocześniejszej szkole, ze świetną profesjonalną i odmłodzoną kadrą!
 

Zapraszamy na zawsze aktualną stronę I LO

Wkrótce kolejne relacje z tego co się dzieje w Koperniku! Zapraszamy! 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information