Wytrwale walczą w wyścigu po Olimpijskie laury!

 

 • Wojciech Kulczycki (3a) zakwalifikował się do części doświadczalnej II etapu 60 Olimpiady Fizycznej. Jest jednym z 9 i jedynym spoza Wrocławia uczniem zakwalifikowanym do tego etapu z okręgu województw dolnośląskiego i opolskiego i to z 4 wynikiem! To ogromny sukces - kolejny awans oznacza etap centralny. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! 
 • http://1lo.nazwa.pl/templates/ilo/images/rkbusiness_bullet.png); background-position: 0px 3px; background-repeat: no-repeat no-repeat; ">Mamy ogromną przyjemność poinformować, że do etapu okręgowego Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej zakwalifikowało się aż 4 uczniów! Są to:
  Wojciech Kulczycki
   (3a), Agata Stańczyk (1c), Michał Błauciak (3b) oraz Sonia Krażewska (2a). 
  Gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów na zawodach 5 marca!

   

Gramy dalej w Dolnośląskich Meczach Matematycznych!

 • Znamy wyniki rundy eliminacyjnej Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Nasza szkoła - jako jedna z ośmiu! w całym województwie - została zakwalifikowana do półfinału. Przed nami więc kolejne mecze - rozegramy je tym razem w I LO w Głogowie, w Brzegu Dolnym oraz w Wołowie. Drugą grupę stanowią: Jelenia Góra, Strzelce Opolskie, Opole i Wrocław.
  Trzymajcie kciuki! Następne starcie już 3 marca!
  Rośnie nam felietonistka!


 • Anna Adamowicz (2d)
   zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Cogito" pt. "Ja w szkolnym realu". Ania jest autorką felietonu:  "Krwią pachnie w tej sali... O szkolnej analizie i interpretacji poezji" Jak czytamy w opisie:
  "felieton Anny to głos w konkretnej sprawie - wycinku szkolnej rzeczywistości, jaką jest omawianie poezji na lekcjach.Czy faktycznie dochodzi wówczas do rozlewu krwi? - zdaniem felietonistki tak właśnie się dzieje."
  Brzmi naprawdę intrygująco! Ania została wyróżniona nagrodą rzeczową.

   

  Jedni piszą inni liczą!
 • 10 lutego 2011r. w X Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu odbył się VII Otwarty Międzyszkolny Konkurs Fizyczny. W konkursie wzięło udział 60 uczniów z 30 szkół z Dolnego Śląska. Każdą szkołę reprezentowało dwóch uczniów. Reprezentację naszej szkoły tworzyli: 
  Wojciech Kulczycki z kl. IIIa i Jarosław Szumega z kl. IIIb.  
  Obaj uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do rundy finałowej! Zadaniem każdego uczestnika było rozwiązanie arkusza konkursowego złożonego z 18 zadań, których autorem był dr Zygmunt Mazur (IFD UWr we Wrocławiu).  
  Każdy uczeń z finałowej "dziesiątki" ma zapewniony indeks Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego; kierunki: astronomia, fizyka i fizyka techniczna.

  ...A jeszcze inni liczą, piszą i logicznie myślą!


 • Mamy ogromną przyjemność podzielić się informacjami o kolejnym sukcesie! Do półfinałów Konkursu Gier Logicznych i Matematycznych zostali zakwalifikowani:
  pani Bożena Szalewicz (nauczycielka matematyki), Bartosz Flisiewicz (1a), Wojciech Kulczycki (3a), Agata Borkowska (2b) oraz Dawid Brzemiński. 
  Półfinał rozegrany zostanie 19 marca 2011r. Gratulujemy sukcesu i czekamy na finał!
Wiadomości sportowe
 • 1 lutego 2011r. w naszej szkole odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło udział dziewięć szkół naszego powiatu. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie Jagoda Melska (3g), Martyna Sysak (1g) oraz Kamila Maćkała (2 e) wywalczyły II miejsce. Natomiast chłopcy w składzie Michał Matijczak (3b), Dominik Kosobucki (2g) oraz Artur Kukuć  (1a) zajęli VI miejsce. Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły, a dziewczętom życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach.

   

 • 5 lutego2011r. we Wrocławiu, w Galerii Dominikańskiej, odbył się Ogólnopolski Turniej "Moda na Szermierkę". W zawodach wzięły udział najlepsze kluby szermiercze Polski. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy zajęli czołowe lokaty:
  Ziemianowicz Robert  kl IIf -  5 miejsce
  Widuch Przemysław 
  kl IIIe - 6 miejsce
  Dłużewska Aleksandra 
  If  -  7 miejsce
  Szczepaniak Jędrzej
   kl Ia  -  8 miejsce
  Matukiewicz Aleksy 
  kl Ic- 12 miejsce

 

 • Marcin Rękawiczny 
  (2b) zajął III miejsce w drugiej edycji Grand Prix w Nordic Walking Lubina. W zawodach startowało 44 zawodników w różnych kategoriach. Uczestnicy zawodów mieli do pokonania trasę o długości 4.5 km.  Organizatorzy zapraszają do kolejnego startu już 27 lutego 2011r. Zobacz artykuł na stronie miasta. 
  Natomiast 7 lutego odbyło się spotkanie najlepszych sportowców NW z Prezydentem Lubina panem Robertem Raczyńskim. Marcin  zdobył w tym roku III miejsce w Mistrzostwach Polski w Złotoryi i znalazł się w gronie najlepszych. Nic dziwnego, w końcu jest on stypendystą Starosty w dziedzinie sportu! 
  Przeczytaj więcej na stronie miasta.
 • W dniu 10 lutego w Zieleńcu odbyły się wojewódzkie zawody w narciarstwie alpejskim w ramach rozgrywanej  Dolnośląskiej Licealiady. Wystartowało 89 narciarzy z 29 szkół województwa dolnośląskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Marcin Rękawiczny kl IIb, Łukasz Osuch kl IId i Maciej Dudek kl Ig.W rywalizacji drużynowej nasi chłopcy zajęli 19 miejsce. Byliśmy jedyną lubińskąszkołą startującą w zawodach. Nasi uczniowie są bardzo wszechstronni! Opiekun: p.O.Bugajenko.
   
  11 lutego w Zieleńcu odbyły się mistrzostwa w snowboardingu w ramach Dolnośląskiej Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodach startowało 62 uczestników i 19 drużyn. Nasza drużyna w składzie: Łukasz Buras (2b), Wojciech Rutkowski (1a) orazMagnus Brzezicki (3g) uplasowała się na 7 miejscu! Indywidualnie Łukasz zajął 14Wojtek 17, a Magnus 45 miejsce. Warunki narciarskie były bardzo trudne - tym bardziej gratulujemy sukcesu!
 •                                                                                 

   

  Walentynki i nie tylko...


 • Chociaż to ostatni dzień nauki przed zasłużonymi feriami, klasy Ic Ig zaplanowały wspólny wyjazd do Teatru Polskiego we Wrocławiu na wieczorny spektakl "Mayday". Jedna z najzabawniejszych komedii z "love story" w tle to idealny wybór na wprowadzenie się w walentynkowy nastrój! Piątek, 11 lutego, był również okazją do przekazania walentynkowej poczty, którą SU zbierał przez cały tydzień. Tradycyjnie na korytarzach rozbrzmiewała nastrojowa muzyka, a szkołę zdobiły serduszka.
  Akademia Ekonomiczna bliżej nas
 • 7 lutego 2011r gościliśmy w naszej szkole dr hab Jerzego Niemczykaprofesora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Nasz gość pracuje na Wydziale Zarządzania Informatyki i Finansów Katedry Strategii i Metod Zarządzania, ale prezentował możliwości jakie mają studenci na różnych kierunkach i uczelniach. Uczniowie mogli dowiedzieć się również o zmianach i zasadach studiowania na wyższych uczelniach. Zainteresowanych zachęcamy do udziału w Dniach Otwartych uczelni 11 marca. Gospodarzem spotkania była p. Jolanta Świetlik.

   

  Ferie...i po feriach!
 • Luty był też długo wyczekiwanym miesiącem, w którym wszyscy mogliśmy odpocząć na zasłużonych feriach zimowych! Mamy nadzieję, że wszyscy spędzili je atrakcyjnie i bezpiecznie. Cóż drugi semestr będzie za to krótki, ale bardzo intensywny - zwłaszcza dla maturzystów i uczniów III klas gimnazjów! Już teraz zapraszamy na Drzwi Otwarte 19 marca o godz. 10.00. Jak zwykle będzie sporo atrakcji! 
  Wkrótce w gimnazjach pojawi się trzeci numer Biuletynu "Kopernika", w którym od ubiegłego roku co dwa miesiące informujemy Was - w pigułce! - o tym co się u nas działo! A że dzieje się dużo, na obrazki nie starcza już miejsca:)

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information