W drodze po Olimpijskie laury!
 • Uczeń klasy IIIa -  Wojciech Kulczycki - został zakwalifikowany do II stopnia zawodów 60 Olimpiady Fizycznej - KOOF Wrocław. Jest jedynym uczniem z Lubina, który przeszedł do kolejnego etapu Olimpiady. Spośród 38 zakwalifikowanych Okręgu Wrocławskiego znalazł się na 10 miejscu! Opiekun p. S. Lis
 • Uczeń klasy IIIf, Michał Tylewski, zakwalifikował się do etapu okręgowego  XXI Olimpiady  Teologii Katolickiej. Do etapu szkolnego Olimpiady pt." Mieć wyobraźnię miłosierdzia" przystąpiło w listopadzie 30 uczniów klas I - III. Gratulujemy Michałowi i życzymy dalszych sukcesów! Opiekun: p. B. Kwiecień oraz D. Buczny
 • Uczeń klasy Ig, Michał Rygiel, został zakwalifikowany do etapu okręgowego Olimpiady Języka Angielskiego, której organizatorem w tym roku jest Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu.Opiekun: p. K.Skowrońska-Gromek.
 • Krzysztof Żołyński (3f), Martyna Mielniczuk (1b) oraz Mateusz Szpyrka (2b) to uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Opiekun p. K. Sienkiewicz.

 

Mecze Matematyczne - walka trwa!
 • 16 grudnia 2010r odbyło się kolejne spotkanie w ramach eliminacji w Dolnośląskich Meczach Matematycznych. Tym razem nasza drużyna uległa w starciu z drużyną I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Jak głosi przysłowie: "raz na wozie , raz pod wozem". Sytuacja w grupie zrobiła się bardzo ciekawa - każda z drużyn ma na swoim koncie po jednej wygranej i jednej przegranej. O zwycięstwie w grupie i zakwalifikowaniu do dalszych rozgrywek zadecyduje ostatni mecz, który odbędzie się 10 stycznia 2011r.  


S
wiąteczne klimaty!

 • 15 grudnia 2010r SU przeprowadził smakowity konkurs na najlepszy piernik 2010r. Do konkursu przystąpiło 10 klas: Ia, Ib, Ic, Id, Ie, If, Ig,  IIb, IIg oraz IIIf. Jak co roku JURY w składzie: p. Elżbieta Skrzypek, Jolanta Szachnowska, Janina Bronowicka oraz p. Franciszek Pomykała rozstrzygnęli wynik tegorocznego "Wielkiego Pierniczenia". Wszystkie pierniki były wspaniałe, ale najwięcej głosów otrzymały wypieki klas: IIg, Ib oraz IgZobacz:miedziowe.p
  Od 15 grudnia mieliśmy okazję kupić oryginalne prezenty na zorganizowanym corocznym Kiermaszu z wyrobami artystycznymi, których autorami byli nasi uczniowie. Przypominamy, że każdy artysta zatrzymał dochód ze sprzedaży. Nie przegapcie okazji w przyszłym roku!        

   8 grudnia 2010r 
klasa I g wybrała się z "mikołajkową" wizytą do Domu Małych Dzieci w Jaworze. Uczniowie przygotowali dla małych smyków krótkie przedstawienie pt."Kopciuszek." Zabrali także ze sobą Mikołaja z drobnymi podarkami dla maluszków z Jawora. Dzieci wydawały się zachwycone,  jednak zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyła się wróżka Ola ze swoim przebraniem, oraz, co chyba oczywiste, Święty Mikołaj Maciek. Co ważne, ten dzień  okazał się  niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla milusińskich z jaworskiego Domu, ale także dla naszych uczniów. Prawdą jest, że dawanie cieszy dużo bardziej niż branie... Klasa I g zapowiedziała się już z kolejną wizytą w Domu Małych Dzieci w Nowym Roku
 

                                                                              Świąteczne granie w Cuprum Arena
12 grudnia 2010r w Galerii Cuprum Arena odbył się pierwszy w tym roku koncert naszych uczniów. Oczywiście wszystkie prezentowane utwory związane były ze Świętami Bożego Narodzenia. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim wykonawcom. Pracownicy Galerii  odpowiedzialni za organizację koncertów podkreślili, że poziom był bardzo wysoki, a żaden inny koncert nie zgromadził tyle publiczności! Jeszcze raz duże brawa i gratulujemy talentu!

 • Klasa IIb przygotowała  film pod tytułem: "Świątynia Świąt", który powstał na podstawie autorskiego scenariusza w reżyseriiPauliny Pałuckiej oraz Małgorzaty Kaniuk. Montaż,zdjęcia i efekty specjalne zrealizował Piotr Wiszowski. Zobacz zwiastun i cały film (2 części)  już w 1lotv! Prapremiera odbyła się 22 grudnia.Mamy wielkie serca!
 • O tym, że uczniowie naszej szkoły mają wielkie serca wiemy nie od dziś. Szkolny Wolontariat działa bardzo prężnie, wiele osób chętnie przyłącza się do różnych akcji charytatywnych. Nic więc dziwnego, że w przedświąteczny czas ruszyło w szkole kilka takich inicjatyw. SU, jak co roku, zbierał grosik do grosika, aż uzbierała się "Góra Grosza". Wolontariuszki z klasy 2f rozpoczęły akcję zbiórki pieniędzy na paczki świąteczne dla podopiecznych księdza Mirosława Lonczaka z Domu Dziecka w Kiełczowie. Do akcji hojnie włączyli się nauczyciele "Kopernika".
   


Zimowe wojaże...
 • 17 grudnia 2010r. dwie klasy: Id oraz IIId były na wycieczce w Dreźnie . Zobaczyli m.in. Galerię Starych Mistrzów oraz przepięknie prezentujący się w zimowej aurze Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizatorami i opiekunami byli pani Agnieszka Witecka i Grzegorz Witecki. 

                                                                                     • 20 grudnia 2010r. na spotkaniu dla zainteresowanych uczniów klas II i III gościł przedstawiciel agencji edukacyjnej SWIFTzajmującej się reprezentacją uniwersytetów angielskich na terenie Polski. Główny obszar działalności SWIFT'u to rekrutacja studentów z Polski, którzy chcieliby rozpocząć naukę na państwowych uniwersytetach brytyjskich.Wspomniane uczelnie oferują długie listy kierunków zorientowanych na współczesny europejski rynek pracy. W przypadku absolwentów szkół średnich istnieje możliwość podjęcia studiów uniwersyteckich. Wymogami są zdana matura oraz potwierdzona znajomość języka angielskiego. Poza oczywistymi zaletami, takimi jak zdobycie brytyjskiego tytułu naukowego, ważną jest strona finansowa. Istnieje możliwość starania się o rządowe dofinansowanie kosztów nauki na terenie Anglii, które pokrywa koszty czesnego. Zainteresowanych uczniów, którzy nie uczestniczyli w spotkaniu, prosimy o kontakt ze szkolnym pedagogiem panią Alicją Jankowską.

   

Monika zDolna Ślązaczka! • Monika Urban
  , uczennica klasy Ia naszej szkoły, jest jedyną lubinianką uhonorowaną rocznym stypendium naukowym dziesiątej jubileuszowej edycji Konkursu Stypendialnego "zDolny Ślązak". Nagroda przyznana jest za ubiegły rok, czyli osiągnięcia Moniki w Gimnazjum nr 4 w Lubinie, ale jesteśmy przekonani, że to początek osiągnięć naukowych tej wszechstronnie uzdolnionej i bardzo skromnej uczennicy. Życzymy dalszych sukcesów i gratulujemy! Przeczytaj więcej w artykule na Portalu Miasta Lubina:

  Monika Urban
   z I Liceum Ogólnokształcącego jest jedyną lubinianką, która w tym roku znalazła się w gronie zDolnoślązaków. Tym samym kapituła konkursowa przyznała lubiniance roczne stypendium naukowe w wysokości 2,5 tys. zł. W dziesiątej już jubileuszowej edycji Konkursu Stypendialnego „zDolny Śląsk” przyznano 53 roczne stypendia dla uczniów szkół podstawowych (2 tys. zł dla jednego ucznia), gimnazjów (2,5 tys. zł) i szkół średnich (3 tys. zł). Uczniowie nagradzani byli w czterech kategoriach. Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień zatwierdziła 27 stypendiów za osiągnięcia naukowe, 11 za wybitne wyniki w sporcie, 9 za działalność artystyczną i po raz pierwszy - sześć stypendiów za działalność społeczną. Wśród nagrodzonych jest też lubinianka Monika Urban. O sukcesach licealistki pisaliśmy już na naszym portalu wielokrotnie. Monika była m.in. laureatką konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista, zarówno w części humanistycznej jak i matematyczno-przyrodniczej, dzięki czemu została zwolniona z egzaminu gimnazjalnego.I choć dziś jest już uczennicą liceum, stypendium przyznane jest na podstawie wyników w nauce, które Monika osiągnęła ucząc się w Gimnazjum nr 4, czyli za poprzedni rok szkolny. 

   

Lubimy sobie podyskutować!
 • 10 grudnia 2010r w naszej szkole odbyła się  IV Międzyszkolna Debata pod hasłem: "Demokracja - granice wolności czy wolność bez granic". W debacie spotkało się  pięć zespołów ze szkół: ZS nr 1 w Lubinie, ZS nr 2 w Lubinie, Zespół Szkół w Chróstniku Zespół Szkół w Rudnej oraz I LO w Lubinie. Miło nam poinformować, że najlepszymi mówcami okazali się nasi uczniowie, którzy zajęli I miejsce! Zobacz zdjęcia.
 

 

Niemiecki znają "na szóstkę"!
 • 2 grudnia 2010 został przeprowadzony II etap konkursu "Niemiecki na szóstkę". Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas II i III Obowiązywała tematyka: Reisen und Touristik oraz zakres gramatyczny - Deklination und Plural des Substantivs. Najlepiej wypadli:
  Klasa I :

  1. Dorota Godlewska If
  2. Karolina Kureń Ia
  3. Sandra Kobłosz Ib

  Klasa II :

  1. Marcin Rękawiczny IIb
  2. Dorota Krzysiek IIf
  3. Katarzyna Ochmańska IIf

  Klasa III :

  1. Patrycja Semczuk IIIf
  2. Marta Gawron IIIf
  3. Mag
Warsztaty z... poezją
 •  1 grudnia 2010r klasy IIg, IId, IIIf uczestniczyły w warsztatach poetyckich "eMultipoetry" i spotkaniu z poetą Michałem Zabłockim, autorem słów piosenek m.in. Grzegorza Turnaua. "eMultipoetry" to międzynarodowa wirtualna przestrzeń dla poezji, w której można nie tylko publikować, czytać i komentować wiersze, ale także tłumaczyć je z języka na język i uczyć się pisania, zarówno korzystając z gier komputerowych, jak i ze specjalnie skonstruowanego czatu, na którym dokonują się kreatywne sesje poetyckie. Umożliwia także zawieranie znajomości poetyckich tak w kraju, jak i za granicą. Spotkanie odbyło się w CK Muza.

Grudniowe wiadomości sportowe:
 • 2 grudnia 2010r zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce. W marcu nasi uczniowie będą reprezentować nasz powiat na zawodach strefy legnickiej.
  Skład drużyny:             
  Martyna Sysak   Ig
  Jarosław Wieczór-Szczerbowicz  IIIe
  Marcin Rękawiczny IIb
  Michał Błauciak  IIIb
  Szymon Nowak  Ib


 • 21 grudnia 2010r zostały rozegrane eliminacje Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłkę Siatkową Dziewcząt. Nasze dziewczęta zakwalifikowały się do rozgrywek finałowych.
                      

                                                      Skład drużyny:
                                                       1. Dancewicz Anastazja   IIIa
                                                       2. Melska Jagoda             IIIg
                                                       3. Bąk Marta                   IIId
                                                       4. Wojciechowska Marta  IIIc
                                                       5. Migo Justyna                 IIf
                                                       6. Rosik Joanna                Id
                                                       7. Hudak Monika               Id
                                                       8. Walczak Natalia           IIIb


Czekając na...
 • Znamy już wyniki szkolnego etapu IX Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. O tym, czy ktoś dostanie się do kolejnego etapu dowiemy się dopiero 31 stycznia. Zawody okręgowe odbędą się we Wrocławiu 5 marca 2011r. Oto uczniowie, którzy w I etapie osiągnęli co najmniej 30 pkt:

  1. Wojciech Kulczycki (3a) - 48p
  2. Michał Błauciak (3b) - 45p
  3. Agata Stańczyk (1c) - 40 p
  4. Sonia Krażewska (2a) - 37.5p
  5. Monika Urban (1a) - 36p
  6. Natalia Kosydor (1b) - 34p
  7. Wiktor Jędrzejewski (1a) - 33p
  7. Michał Klepacki (2a) - 33p
  8. Jakub Jurenc (1b) - 30p

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information