Październik 2011 w "Koperniku"
W starych murach młody duch, czyli Dzień Nauczyciela w I LO


 HITY MIESIĄCA!
thumb__a140302_resize.jpgPrzegląd miesiąca rozpoczynamy od niewątpliwego październikowego hitu, jakim był Dzień Nauczyciela. Wiadomo, że w I LO ten dzień "serca rozwesela", ale niewielu  sądziło, że aż tak:) W "Koperniku" dość przewrotnie to nauczyciele (od 7 lat) przygotowują niespodziankę dla uczniów. W tym roku belfrowie wystąpili na żywo w konkursie "Nie Wiem Co Mam". Sądząc po reakcjach i komentarzach, "stara kadra I LO" nie tylko zaskoczyła swoich uczniów, ale naprawdę ich rozbawiła! Dziękujemy za tak liczne przybycie w dzień wolny od zajęć lekcyjnych! Dziękujemy panu Ryszardowi Raby (TVLubin) za montaż materiału filmowego (komentarze jurorów, czołówka).
Zobacz: zdjęcia: próba, akademia, występ
artykuł na portalu miasta. Zobacz zwiastun filmowy 1lo tv (wkrótce całość) WARSZTATY AIESEC
thumb_aisec.jpgW piątek, 21 października 2011r, odbyły się ostatnie zajęcia z trzema wolontariuszkami międzynarodowej organizacji AIESEC. Tym razem gościliśmy Aleksandrę Tsiploą (Ukraina), Anę Milićević (Serbia) i Rinh Duong Thuy (Wietnam). Wolontariuszki wyjechały 23 X, a gościły je w swoich domach, za co serdecznie dziękujemy, nasze uczennice: Julia Kulicka, Natalia Kubiak oraz Patrycja Iwańska Było to kolejne już spotkanie młodzieży "Kopernika" ze studentami z  AISEC, dzięki któremu obie strony poznały nowe obyczaje, kulturę oraz mentalność. Należy podkreślić, że całość odbywa się po angielsku, co jest kolejnym atutem warsztatów. Przeczytaj artykuł na portalu miasta.


Październikowe sukcesy - jesteśmy interdyscyplinarni!

MARATON JĘZYKOZNAWCZY
Z przyjemnością informujemy, że drużyna I LO: Martyna Mielniczuk (2b), Natalia Kosydor (2b), Michał Rygiel (2g) zajęła IV miejsce na 37 drużyn z całego Dolnego Sląska w VIII Maratonie Językoznawczym organizowanym  przez Wrocławski Instytut Filologii Angielskiej, w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Drużyny biorące udział w Maratonie musiały zmierzyć się z naprawdę trudnymi zadaniami, gdzie sprawdzana była znajomość języka angielskiego oraz językoznawstwa stosowanego. Dodatkowo liczył się czas rozwiązywania zadań, i to właśnie z czasem przegrała nasza drużyna, ponieważ zdobyli dokładnie tyle samo punktów co drużyna na trzecim miejscu.

 
POEZJA
thumb_aa.jpgMamy ogromną przyjemność poinformować o nowych sukcesach literackich naszej uczennicy Anny Adamowicz (3d). Ania została nagrodzona w kolejnych dwóch konkursach. W IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Stanisława Czernika nasza utalentowana poetka zajęła III miejsce w kategorii 16-19 lat. Natomiast Jury Konkursu Poetyckiego "Czasami we wrześniu" przyznało Ani II nagrodę w kategorii A (18 lat).DUATHLON
thumb_piotr.jpg8 października 2011r w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski w Duathlonie (bieg-kolarstwo-bieg). Uczeń klasy Ib, zawodnik klubu T.S. Akwedukt Kielce, Piotr Ławicki zajął  III miejsce w kategorii juniora młodszego.
X MIEJSCE W SZTAFETACH
thumb_dscn0441.jpg12 października 2011r w Olszynie odbył się Finał Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców. Nasza drużyna w składzie: Dominik Gabryjelski (2d), Jakub Jaroszewski (1a), Piotr Strzałka (2b), Rafał Swakoń (3b), Szymon Nowak (2b), Michał Żurowski (2a), Andrzej Koronowski (2a), Piotr Ławicki (1b), Radosław Nowiński (1d), Dawid Szkurat (2a) oraz Dawid Brzemiński (2b) zajęła X miejsce! W zawodach wystartowało 20 sztafet, a zawodnicy musieli przebyć 10x1500m w trudnych warunkach atmosferycznych po grząskiej trasie! Tym bardziej dziękujemy za wolę walki i gratulujemy!!! 

 
 SZERMIERKA
thumb_dsc09068.jpg29 października 2011r w Galerii Cuprum Arena odbył się Ogólnopolski Turniej o Mistrzostwo Powiatu Lubińskiego w Szpadzie, w którym wzięli udział najlepsi zawodnicy z Krakowa, Opola, Wrocławia i Lubina. Sensacją turnieju był znakomity występ ucznia I LO -  Roberta Ziemianowicza, który zajął I miejsce. W walce finałowej wynikiem 15 : 11, Robert bezapelacyjnie pokonał reprezentanta kraju, zawodnika klubu "Kolejarz" Wrocław Macieja Golca. Świetny występ odnotował również Piotr Maślejak, zajmując IV miejsce w zawodach. Oprócz wymienionych uczniów nasze szkoły, w turnieju wzięli udział także Jan Brzozowiec i Aleksy Matukiewicz. Trenerem zawodników jest p. Oleg Bugajenko. Zobacz  artykuł na miedziowe.pl.KOLARSTWO GÓRSKIE
thumb_thumbnail.jpg7 października 2011r odbyły się w Chojnowie Mistrzostwa Dolnego Śląska w kolarstwie górskim MTB. Na trudnej technicznie trasie w chojnowskim parku miejskim nasi uczniowie zajęli drużynowo XI miejsce wśród dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach wystartowało 70 uczestników. Indywidualnie nasi reprezentanci zdobyli 56 pkt, zajmując następujące miejsca:

Marcin Rękawiczny (3b) 20 pkt -31m,
Paweł Znamirowski (3b) 18pkt - 33 m,
Piotr Maślak (1b) - 14pkt - 37m,
Piotr Wojciechowski (2a) - 4pkt - 47m.


BEZKONKURENCYJNE
W PIOSENCE FRANCUSKIEJ

thumb_piosenka_francuska_brzeg1.jpgMarta Skowrońska (2c), zajęła I miejsce w kategorii młodzieżowejw IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Brzegu . W tym samym konkursie, ubiegłoroczna absolwenta "Kopernika", Marta Zieńkowska była bezkonkurencyjna w kategorii dorośli. Zobacz również artykuły:
Brzeg, TVP Opole, Nasz Lubin


"LETNIA OPOWIEŚĆ"
imagescav5gbyl.jpg5 października 2011r. w "Le cafe" odbył się wernisaż fotografii konkursu "Letnia Opowieść", na który nadesłano 130 prac. Oceniało je Jury w składzie: Anna Wiśniewska, Elżbieta Kochan, Janusz Mróz
Jury przyznało następujące nagrody:
I miejsce Marcie Szwebs za zdjęcie „ Opowieści”
II miejsce Pameli Siwak za zdjęcie „Metropolia”
III miejsce Monice Hyży za zdjęcie „Restauracja”
Oraz wyróżnienia:
Edycie Marciniak za zdjęcie „Północna Francja”
Karolinie Juszczak  za zdjęcie „3 chwile w Arabii”
Alicji Stawowczyk za zdjęcie „Podróż w oceanie chmur”
Zorianie Domańskiej za zdjęcie „Gibraltar”
Anecie Więcek – Zabłotnej za zdjęcia „Fascynacja”, „Łowy” i „Zaklęty w kolor”
Monice Urban za zdjęcie „Wieczorne przemyślenia”
Mai Szerel za zdjęcie „Gra świateł”
Sandrze Fundalskiej za zdjęcie „Kraków w chmurach”
Działamy!

AKCJA -  NURKOWANIE
thumb_p4110373.jpgPod okiem instruktorów nurkowania PADI - Łukasza Burasa (3b) oraz Ryszarda Miki (absolwent I LO) można było wykonać swoje pierwsze nurkowanie Discover Scuba Diving. Akcja została przeprowadzona 21 października 2011r na basenie przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Lubinie.
 


 
 AKCJA  - TELEFON
thumb_tytulowe_starytelefon.jpgSzkolny Wolontariat ogłosił konkurs, którego celem było zebranie jak największej ilości niepotrzebnych ( nieużywanych już) telefonów komórkowych i znaczków pocztowych i przekazanie ich Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej „Salvatti”. Środki finansowe uzyskane przez Fundację ze sprzedaży telefonów i znaczków przeznaczone są na pomoc ludziom głodującym w Afryce. Zbiórka  trwała od 10.10.2011r. do 25.10.2011r. Najlepsza okazała się klasa 3a, która zgodnie z obietnicą, wygrała dzień bez pytania!PRAWYBORY PARLAMENTARNE
thumb_dsc08343.jpg5 października 2011r odbyły się w naszej szkole prawybory do Parlamentu RP. Frekwencja wyniosła 43.8%. Oto wyniki:
1. Ruch Palikota 45,2%
2. PiS 22,2%
3. PO 19,2 %
4. SLD 7,8 %
5. PJN 3,7%
6. PSL 1,1%
7. PPP  0,8%
Dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w prawyborach! Nie ma głosów dobrych czy złych - każdy głos jest na wagę złota! Nie okazujcie obojętności żadnych wyborach - pamiętaj Twój głos się liczy! 


SPOTKANIE Z JEZUITAMI
275661_1774212878_694743712_n.jpg3 października 2011r gościliśmy w naszej szkole Jezuitów z Krakowa, którzy poprowadzili spotkanie: "Szkoła kontaktu". Imprezie towarzyszyła bardzo miła atmosfera. Prowadzący bez trudu zdobyli sympatię słuchaczy i wzbudzili ciekawość poruszana tematyką. O rzeczach trudnych potrafili mówić prosto i otwarcie. Poruszyli problemy wiary, postaw człowieka i jego relacji z Bogiem. Wszyscy byli pod wrażeniem prezentowanych scenek dramatycznych, humor dopisywał ojcom jezuitom jak i uczniom. Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie z krakowskimi jezuitami.
O tym, że spotkanie podobało się obu stronom może świadczyć mail z pozdrowieniami i podziękowaniami za możliwość poprowadzenia spotkania w I LO oraz  prośba o umieszczenie linku z mini reportażem i filmem ze spotkania:) Zobacz tutaj "1920 - Bitwa Warszawska"- historia inaczej
thumb_1920.jpg17 października osiemnaście klas obejrzało w kinie "Helios" film Jerzego Hoffmana pt:' " Bitwa Warszawska 1920". Choć najnowsza produkcja znanego z ekranizacji powieści historycznych i lektur szkolnych reżysera została nagrana w 3D, nie mieliśmy okazji jej zobaczyć w trójwymiarze, a szkoda. Niewątpliwym atutem filmu były zdjęcia autorstwa nominowanego do Oskara za "Helikopter w ogniu" Sławomira Idziaka. Jedno jest pewne - była to cenna lekcja historii.
2g w TEATRZE
thumb_dsc09037.jpg28 października klasa 2g obejrzała spektakl pt."Okno na Parlament" w Teatrze Polskim we Wrocławiu.
WARSZTATY 3E - polski inaczej
szk.jpgW dniach 10 - 12.10. 2011r klasa 3e przebywała w Szklarskiej Porębie na wycieczce klasowej połączonej z warsztatami z języka polskiego. Pogoda co prawda nie dopisała, ale humory i nastroje tak! 3e zwiedziła Muzeum Ziemi "Juna", w Chacie Walońskiej zapoznali się z kulturą walońskich górników i przeszli walońskie wtajemniczenie:) Jednak cały czas pilnie przygotowywali się do matury z języka polskiego (pod bacznym okiem p. Liliany Wiśniewskiej-Korzeniewicz), nie zapominając również o geografii w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej i podczas wyprawy na Wodospad Kamieńczyk. Hitem wieczornych spotkań było karaoke:)
HALLOWEEN:)
halloween.jpg28 października 2011r SU zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy w Halloween. Każdy, kto przebrał się w strój halloweenowy, otrzymał pieczątkę - szczęśliwy numerek na cały dzień. W "Koperniku" roiło się od ślicznych wiedźm i upiorów:)
Zobacz skąd wzięła się "nowa świecka tradycja" Halloween
Samorząd Uczniowski ogłosił również konkurs na najlepszą halloweenową dynię. Szkoda, że do konkursu zgłosiło się zaledwie 5 klas (3g, 3e, 1d, 1c i 2d), ale za to z jakimi dyniami! Popatrzcie sami:
thumb_2.jpg  thumb_3_1.jpg  thumb_4_1.jpg  thumb_5.jpg  thumb_1.jpg
Konkurs wygrała klasa Id (zdjęcie nr 3), które w nagrodę wybiera sobie dzień bez pytania:)
 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information