AULA nr 1

JĘDRZEJ PASIERSKI

Zapraszamy na dwa oddzielne wydarzenia!

20 marca godz. 9.50 – 10.35  (3 lekcja)
"Wywiad z pisarzem" - spotkanie w auli

Jędrzej Pasierski (ur. 1984) – prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w organizacjach zajmujących się prawną ochroną środowiska, międzynarodową pomocą rozwojową oraz współpracą państw Europy Środkowo-Wschodniej. Autor thrillera W Imię Natury oraz cyklu powieści kryminalnych o Ninie Warwiłow: Dom bez klamek, Roztopy, Czerwony świt, Kłamczuch i Gniazdo. Twórca superprodukcji audio Wodnik z Andrzejem Chyrą i Agnieszką Żulewicz w rolach głównych. Za książkę Roztopy został uhonorowany Nagrodą Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną 2019 roku. Za Czerwony świt otrzymał nominację do Nagrody Złotego Pocisku, za Kłamczucha wyróżnienie w konkursie o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa, a za Gniazdonominację do Nagrody Złotego Kościeja 2022. Jest również laureatem drugiego wyróżnienia w konkursie Czarny Kapelusz organizowanym przez Poznański Festiwal Kryminału „Granda" za kreację postaci komisarz Niny Warwiłow.

20 marca godz. 10.55 – 11.40  (4 lekcja) 
Kameralne warsztaty o pisaniu - CZYTELNIA
Nie lada gratka dla uczniów zainteresowanych pisaniem, literaturą i faktycznie próbujących swoich sił w pisaniu! Nasz gość ma dla aspirujących literatów propozycję nie do odrzucenia! W bardzo kameralnym gronie będzie można indywidualnie porozmawiać z Jędrzejem Pasierskim o pisarskim warsztacie.  Każdy, kto próbuje swoich sił w pisaniu może stworzyć krótki opis bohatera albo miejsca – najlepiej na jeden akapit (a na pewno nie więcej niż na stronę;), które zostaną przekazane pisarzowi przed spotkaniem. Z paru zdań wprawne oko pisarza może już sporo wyczytać i z pewnością będzie to doskonała możliwość porozmawiania o swoim stylu, dowiedzieć się co się podobało, co można zmienić - słowem dostać fachowe wskazówki literackie. 
Prosimy, aby osoby zainteresowane warsztatami zgłosiły się do p. Joanny Marciniszyn do 6 marca.AULA

MAŁGORZATA ŻYCZKOWSKA - CZESAK - nr 2

20 marca godz. 8.00 – 8.45  (1 lekcja)
"Leonardo da Vinci - genialny mistrz sztuk wszelakich"
„Opowiem o niezwykłym poszukiwaniu harmonii pomiędzy człowiekiem i światem, które zajmowało Leonarda da Vinci przez całe życie. O jego pasjach naukowych, badawczych i artystycznych, ale "także o projektach wynalazków, do których sięgamy współcześnie.”
Wybierzcie się koniecznie! To będzie świetny wykład!
NASZ GOŚĆ
Absolwentka I LO W Lubinie oraz polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim i podyplomowych studiów menedżerskich w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, od 2012r. dyrektor Centrum Kultury "Muza" w Lubinie.
Menedżer kultury z wyboru i pasji. Inicjatorka i twórczyni m.in. Lubińskiej Jesieni Teatralnej, Festiwalu Sztuk Wszelakich i Rękodzieła oraz letnich koncertów w "Muzycznej Altanie". Od kilku lat wspomaga "Zwolnionych z teorii".
W wolnych chwilach żeglarka, miłośniczka podróży, dobrej książki i ruchu na świeżym powietrzu.LOSZEK

MAGDALENA MICHALSKA - nr 3


20 marca godz. 9.50 – 10.35 i 10.55 – 11.40  (3 i 4 lekcja)
WARSZTATY: „O życiu z telefonem;)"

"Drogie osoby uczniowskie,
chciałabym zaprosić Was do rozmowy o bezpiecznym używaniu smartfonów/komputerów. Zapraszam na spotkanie dotyczące uzależnień behawioralnych. Skupimy się na tym w jaki sposób troszczyć się o świat on-line. Podyskutujemy o ważności norm użytkowania smartfona/komputera i o tym jak potrzebne jest, żeby od czasu do czasu zaprosić rodziców i pokazać im co tam jest dla Was ważnego. Mam nadzieję, że uda się nam także porozmawiać i zaplanować indywidualne listy aktywności, które będą mogły każdego z nas zabezpieczyć i uchronić przed zachowaniami ryzykownymi dotyczącymi uzależnień behawioralnych i nie tylko.
Do zobaczenia!"
NASZ GOŚĆ
"Jestem psycholożką, absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, kierunek Społeczna Psychologia Kliniczna oraz Studium Pedagogiczne. Posiadam certyfikat trenera Grupy Trop, który zapewnił mi doświadczenie w zakresie różnorodności szkoleniowo-warsztatowej. Przez kilka lat, nie tracąc styczności ze wspieraniem młodych osób, prowadziłam warsztaty i szkolenia dla klientów biznesowych, nauczycieli, lekarzy, beneficjentów i pracowników OPS. Od czasu studiów związana jestem z pracą z młodymi ludźmi i ich rodzicami/opiekunami. W celu poszerzenia kompetencji ukończyłam Studium Terapii Dzieci i Młodzieży w DCP oraz szereg dodatkowych kursów i warsztatów dla psychologów i terapeutów, w tym TUS I i II stopnia. Współtworzyłam i prowadziłam liczne programy profilaktyczne z zakresu uzależnień, psychoedukacji, rozwijania umiejętności społecznych i kompetencji rodzicielskich. Niedawno skończyłam studia podyplomowe Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga na Collegium Civitas, PbP jako forma komunikacji jest mi bliska. Jestem w programie ACT Self Practice/Self Reflection.
Na stałe związana jestem z ISLO Bednarska w Warszawie. W swojej pracy cenię różnorodność, możliwość ciągłego rozwoju, a także towarzyszenie młodym osobom i ich rodzicom w budowaniu satysfakcjonujących relacji (przede wszystkim ze sobą). Empatyczny kontakt i uważność na potrzeby swoje i innych znacząco wpływają na jakość życia. Prywatnie jestem miłośniczką oceanów, lasów, ciszy, sportów wodnych, jazdy rowerem i moich bliskich."

AULA

KLAUDIA i PIOTR BURCHARD - nr 4

„Człowiek jako istota energetyczna -   Magiczna kąpiel w dźwiękach gongów” - dwie części:

20 marca godz. 12.45 – 13.30 (6 lekcja)

Zapraszamy Was w niezwykłą podróż pełną dźwięków i niesamowitych wrażeń! Pierwsza część spotkania będzie wykładem. Prowadzący przedstawi budowę energetyczną człowieka, wpływ wibracji na nasze ciało, historię gongów oraz mis tybetańskich a także zaprezentuje zabiegi terapeutyczne. Będzie można położyć się na łóżku do masażu i doświadczyć masażu misami.

20 marca godz. 13.40 – 14.25  (7 lekcja)
W drugiej części odbędzie się 30 minutowy koncert na gongach, po którym nasi goście zapraszają do rozmowy.
Przyjdź na wyjątkową ucztę dla ciała i ducha!

NASI GOŚCIE
Klaudia Burchard
 - od kilku lat zajmuje się wspólnie  z mężem „terapią dźwiękiem”. Z wykształcenia jest pedagogiem specjalnym oraz neurologopedą. Zawodowo prowadzi terapię z dziećmi oraz osobami starszymi, prywatnie prowadzi sesje dźwiękowe z wykorzystaniem gongów oraz innych instrumentów archaicznych. Wykonuje masaże dźwiękiem misami tybetańskimi. Jest również  nauczycielem gry na gongu oraz masażu misami. Posiada I stopień inicjacji „Reiki – leczniczy dotyk dłoni”. Spełnia się zawodowo oraz poszerza swoją wiedzę z zakresu medycyny holistycznej. Pomaganie ludziom  jest bliskie jej sercu. Dlatego stara się przekazywać swoją wiedzę i umiejętności wszystkim potrzebującym.
Piotr Burchard - wraz z żoną prowadzi firmę „Neurorytm”, której mottem jest pomagać ludziom. Na co dzień pracuje zawodowo w jednej z firm KGHM, zaś po pracy zajmuje się tym co pokochał wiele lat temu – „terapią dźwiękiem”. Interesuje  się filozofią, religioznawstwem, medycyną holistyczną oraz wszystkim tym, co nieznane i ciekawe. Wraz z żoną ukończył I stopień inicjacji „Reiki – leczniczy dotyk dłoni”, kurs nauczycielski gry na gongu oraz masażu misami terapeutycznymi. Zgłębia wiedzę na temat człowieka jako istoty energetycznej (czakry, biopole, aromaterapia, techniki wizualizacji) i stara się wykorzystywać ją w trakcie terapii dźwiękowych. Jest otwarty na ludzi i chętnie pomaga tym, którzy tego potrzebują.LOSZEK i sala 103


NATALIA GORZELNIK - nr 5

20 marca godz. 8.55 – 9.40  (2 lekcja)
WEBINAR: "Budowanie marki osobistej w social mediach - a wejście na rynek pracy"

Chociaż to spotkanie odbędzie się w formie online, co oznacza, że nie będziemy mogli spotkać się z naszym gościem osobiście, to niewątpliwą zaletą takiej formy jest fakt, że będzie mogło skorzystać  z tej propozycji bardzo wielu uczniów - a warto, bo prowadząca ma ogromne doświadczenie w tej dziedzinie i z pewnością przekaże Wam wiele cennych wskazówek jak możecie skutecznie stworzyć "personal brand". Będzie więc trochę o autoprezentacji w sieci oraz dowiecie się co może chcieć zobaczyć potencjalny pracodawca.
Ten WEBINAR to po prostu a must!
NASZ GOŚĆ
Natalia jest dziennikarką i prezenterką. Zajmuje się ekonomią i biznesem, obecnie jest gospodarzem programu w telewizji BIZNES24. Wcześniej przez wiele lat związana m.in. z Polskim Radiem i Grupą NaTemat. Z wykształcenia (i zamiłowania) psycholog i polonistka. Dumna absolwentka I LO.

SALA 2

ALDONA KOZIEŁ - nr 7


21 marca godz. 8.55 - 9.40  (2 lekcja gr 1)  (3 lekcja gr. 2) - sala 2
„Pesto po włosku,  pasta po polsku, pychotka międzynarodowo!” 
Jak z 3 składników wyczarować smak który poruszy nasze podniebienia? Kurs gotowania "fast" nawet dla opornych. Od tej pory "fast-food" będzie kojarzyć się Wam tylko z czymś co zdrowe lekkie i smaczne. (grupa max 20 os) Uczestnicy przynoszą wyznaczone produkty
NASZ GOŚĆ
„Romanistka z wykształcenia, amatorka kulinariów z zamiłowania i.... łakomstwa..... Lubię poznawać odkrywać mieszać smaki.... Do tej pory mieszałam dla rodziny i przyjaciół, ale ponieważ podobno dobrze mi to wychodzi, postanowiłam podzielić się tym co mi w kuchni gra z innymi poszukiwaczami kulinarnych wrażeń.”
Polecamy absolutnie!!! Pani Aldona Kozieł poleci zarówno świetną książkę (znacie ją również z naszej biblioteki!),  jak i świetną restaurację, nie wspominając już o przygotowaniu idealnego menu na każdą okazję!

 AULA

EWELINA BIAŁKOWSKA - nr 8

20 marca godz. 8.55 – 9.40  (2 lekcja)
"Afryka: stereotypy vs rzeczywistość"
wiele z nas słyszało różne historie na temat Afryki. Zazwyczaj pierwsze co nam przychodzi do głowy to: dzicz, wygłodzone dzieci, szałasy, safari... Jak jest naprawdę? Podczas spotkania postaram się odnieść i skomentować najpowszechniejsze stereotypy, pokazując przy okazji zdjęcia i filmiki, abyście mogli poczuć afrykański klimat
Zapraszam serdecznie!
NASZ GOŚĆ
Absolwentka 1LO, tancerka, nauczycielka oraz tłumaczka języka angielskiego i rosyjskiego, wolontariuszka i podróżniczka. Ukończyła filologię rosyjską na UJ, lingwistykę na UW, szkołę choreograficzną i aktorską. Swoją przygodę z wolontariatem w Afryce rozpoczęła w 2021r. Przez ponad miesiąc pracowała i mieszkała w Zambii w lokalnych slumsach. Pracowała z dziećmi, kobietami i osobami niepełnosprawnymi. Podczas swojej podróży udało jej się zrealizować wiele projektów - m.in. otwarcie salki komputerowej w jednej ze szkół, zakup podręczników dla całej szkoły do każdego przedmiotu, budowa dachu świetlicy (w której obecnie prowadzone są zajęcia z angielskiego, matematyki i IT dla dzieci ze slumsów), "kuchenne rewolucje" jedynej restauracji w slumsach. Ewelina jest też adopcyjną mamą dwóch zambijskich maluszków - Lontii (4 lata) i Elijah (2 lata)

LOSZEK


EMILIAN GOTOWIEC - nr 9

21 marca godz. 8.55 – 9.40 i 9.50 – 10.35  (2 i 3  lekcja) - LOSZEK
"Wielki Brat, a rzeczywistość - piękno ChRL"

Na tych zajęciach chciałbym opowiedzieć Wam o tym jak wyglądają Chiny w rzeczywistości, poruszając nie tylko aspekt polityczny i odmienność Tajwanu, ale skupiając się przede wszystkim na kulturze tego pięknego kraju i efekcie jaki wywiera ona na współczesne społeczeństwo chińskie. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć czemu wręczanie zegara Chińczykowi jest równoznaczne z życzeniem śmierci oraz czemu smoki nie lubią gdy w pobliżu zbiorników wodnych powstają nowe budynki to z pewnością spodobają Ci się te zajęcia. Zagadnienia jakie się na nich pojawią to m.in. zodiak i przesądy, system przysłów (成语 chengyu), kultura zachowania twarzy (面 mian), sposób zachowań w chińskim Internecie oraz fundamentalny aspekt czyli język i pismo chińskie (tradycyjne 繁体 i uproszczone 简体) wraz z podstawową lekcją z pisania znaków, wymowy tonalnej, oraz zaznaczeniem różnic od innych popularnych języków azjatyckich tak abyś mógł się przekonać czy chiński jest dla Ciebie! Zapraszam serdecznie bez względu na dotychczasowy stopień kontaktu z tym językiem i krajem. Zabierzcie ze sobą długopisy i mam nadzieję do zobaczenia! 欢迎光临!
NASZ GOŚĆ
"Hej! Nazywam się Emilian i jeszcze nie tak dawno temu chodziłem po tych samych korytarzach jako uczeń mat-fizu. Kończąc liceum spontanicznie zdecydowałem się na rozpoczęcie studiów sinologicznych na krakowskim UJ-cie. Od tamtej pory zakochałem się w Chinach oraz we wszystkim co z nimi związane i w tym roku po pięciu latach nauki na sinologii ukończę studia magisterskie. Przyszłościowo wiążę nadzieje z rozpoczęciem stażu w wydziale kultury ambasady RP w Pekinie. Prywatnie namiętnie słucham hardstylu, kocham zwierzaczki i uwielbiam czytać wszystko co nawiązuje do starożytności."


 

AULA


BARTOSZ ANGULSKI I AGATA ŚWISTAK - nr 10


20 marca godz. 10.55 – 11.40  (4 lekcja)
"10 umiejętności potrzebnych do założenia własnego biznesu i …. przeżycia w nadchodzących czasach (i jak je zdobyć)."
Kolejna rewolucja rozpoczyna się na naszych oczach. Dokładnie w tej chwili. Po wynalezieniu maszyny parowej, komputera, robotów, przyszedł czas na sztuczną inteligencję. Jakie zmiany nas czekają, jak się do nich przygotować i jak w tych szalonych czasach zbudować biznes? Zapraszam Was na szaloną podróż po Naszej przyszłości.
NASI GOŚCIE
Bartek Angulski - Absolwent 1 LO w Lubinie oraz SGH w Warszawie. Współzałożyciel i Prezes Zarządu Remagly. Pasjonat startupów i przedsiębiorczości.
"Po ukończeniu 1 LO i rozwaleniu maturki rzuciłem się w wir finansów i biznesu kończąc najpierw globalny biznes, a potem zarządzanie na SGH. Doprowadziło to mnie to miejsca, w którym zawodowo kupuję firmy (dosłownie firmy) dla największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Moje serce jednak jest przedsiębiorcze i dlatego około 2 lat temu postanowiłem zaryzykować i otworzyć własny startup - Remagly. Ten krok wiele mnie nauczył, a kilka lekcji z całej historii przedstawię podczas naszego spotkania. Prawie bym zapomniał. Podobno jestem całkiem niezłym mówcą, więc jeżeli chcesz w przyjemny sposób dowiedzieć się, że Twoja wizja świata właśnie staje się nieaktualna, lub po prostu zerwać się z lekcji - to serdecznie zapraszam;)"
Agata Swistak - Zeszłoroczna absolwentka Kopernika i studentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku International Marketing. Młodszy specjalista ds. marketingu w zespole Remagly.
Od niedawna również lektorka angielskiego w pewnym łódzkim centrum językowym. Pasjonatka szeroko pojętej twórczości i sztuki, kochająca rozwijać się poprzez próbowanie nowych rzeczy.AULA

PATRYK SPALIŃSKI - nr 11

21 marca godz. 8.00 – 8.45  (1 lekcja)
"Miastotwórcy - czym jest urbanistyka?"

Jak sam możesz zmieniać przestrzeń dookoła ciebie? Planowanie przestrzenne w Polsce kojarzy się z nieciekawym i żmudnym kreśleniem palcem po mapie. Słowo „urbanistyka” zostało kompletnie wymazane z przestrzeni publicznej. Tymczasem to w jakiej przestrzeni żyjemy determinuje nasze samopoczucie, ilość wolnego czasu oraz ogólną jakość życia. Podczas interaktywnego wykładu dowiesz się czym jest urbanistyka, co to jest patodeweloperka i dlaczego należy ją zwalczać oraz jak Ty sam możesz wpływać na to, jak będzie wyglądać okolica, w której mieszkasz.
NASZ GOŚĆ
Działacz społeczny, student II roku Gospodarki przestrzennej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz absolwent „Kopernika”. Jeszcze w liceum założył pierwszy w historii Zagłębia Miedziowego ruch miejski o nazwie „Akcja Restart”. Dwukrotnie nominowany w plebiscycie Gazety Wrocławskiej jako „Osobowość Roku w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna”. W swojej działalności społecznej skupia się na mieszkalnictwie, ładzie przestrzennym oraz urbanistyce.AULA


MIŁOSZ KACZMAREK - nr 12

 20 marca godz. 11.50 – 12.35  (5 lekcja) 
„Dajmy drugie życie fabryce! Czyli jak odmienić przemysłowe miasta”

Miasta są przyszłością: są domem dla miliardów ludzi na świecie i stale będą rosnąć. Spełniają wiele funkcji, o których często nawet nie wiemy. Stoją jednak przed nimi pewne wyzwania, którym my, jako mieszkańcy musimy stawić czoła. Jesteśmy świadkami i twórcami tej rewolucji - czego więc oczekujemy od miejsca, w którym mieszkamy? Co możemy zrobić, aby na nowo tchnąć życie w stare kopalnie i fabryki tak, by służyły nam jeszcze wiele kolejnych lat? Dlaczego tak ważna jest zasada zero-waste w przestrzeni naszych miast? Tego i wiele więcej dowiecie się podczas spotkania ze mną. Dzięki tej wiedzy spojrzycie na miasta z nowej, ekologicznej perspektywy!
NASZ GOŚĆ
"Jestem absolwentem I LO w Lubinie, studiuję Gospodarkę Miejską i Nieruchomości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach - mieście, które każdego dnia inspiruje mnie swoją historią i przemianami. Jestem twórcą bloga @tumetropolia na platformie Instagram, gdzie odkrywam najbardziej niespodziewane atrakcje Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Każdą wolną chwilę przeznaczam na podróże - te małe, i te duże. Interesuję się niebanalnymi, tętniącymi życiem i kreatywnymi metropoliami - takimi, które nigdy nie przestają zaskakiwać. Fascynują mnie miasta, przed którymi tworzy się nowa, postindustrialna ścieżka."

 

 

 LOSZEK20 marca godz. 8.00 – 8.45  (1 lekcja) 
Lotnicza Akademia Wojskowa - o tym jak wygląda życie studentów wojskowych oraz jak się takimi stać:)

JAKUB BĘBEN i MICHAŁ GÓRSKI - nr 13
Krótko, jak na wojskowy styl przystało;)
Jesteśmy absolwentami mat-fizu I LO w Lubinie:) , a obecnie wojskowymi studentami Lotniczej Akademii Wojskowej na kierunkach Nawigacja oraz Lotnictwo i Kosmonautyka. Na spotkaniu opowiemy wam, co oferuje wojsko, jak wyglądała nasza rekrutacja, zaprezentujemy Lotniczą Akademię Wojskową i odpowiemy na wszelkie pytania;)
ZAPRASZAMY!


 s. 305 i s. 203 - nr 14


20 marca godz. 11.50 -12.35 (5 lekcja) - 2 GRUPY - s. 305 i s. 203

KOSMETYKI 100% NATURALNE
AGATA SOLIŃSKA, JUSTYNA MARCINIAK, HANNA KRZYSZCZAK, WIKTORIA TYGIELSKA, EMILKA URBANIAK
oraz MARTYNA ZIERNIK i KINGA WOJTOWICZ

Jesteśmy uczennicami I Liceum Ogólnokształcącego, które biorą udział w projekcie ekologicznym.
W ramach tego projektu podejmujemy przeróżne działania, między innymi szyjemy torebki z opakowań po kawie oraz produkujemy kosmetyki naturalne. Chciałybyśmy Was zaprosić na warsztaty, podczas których zaprezentujemy Wam jak sporządzić w 100% naturalne kosmetyki: peeling cukrowo – kawowy o działaniu anti-aging, tonik do twarzy o właściwościach normalizujących i przeciwzapalnych a także antyperspirant, który nie tylko zapobiega przykremu zapachowi ale także pielęgnuje skórę.

Zobaczycie jak w łatwy, szybki i tani sposób można samemu sporządzić kosmetyki dla siebie w 100% naturalne i zdrowe. Warsztaty mają na celu zainspirować Was do własnych poszukiwań oraz do odwagi w samodzielnym i kreatywnym działaniu.
Zapraszamy na nasze warsztaty!
MUZEUM HISTORYCZNE w LUBINIE

21 marca godz. 10.55 - 11.40 i 11.50 - 12.35 (4 - 5 lekcja) - spotkanie odbędzie się w MUZEUM HISTORYCZNE w LUBINIE

ANNA PELAK, NATALIA STOLARSKA -  nr 15
„Bielik i Turul – historia przyjaźni”
Jak wspólni królowie łączyli i dzielili? Dlaczego kobieta zasiadła na tronie jako król? Jak Węgrzy ideologicznie zagrali Hitlerowi na nosie i jak wyglądała wspólna walka z komunizmem?  Oto opowieść o wspólnych losach, wzajemnej pomocy i wzrastaniu wielkiej przyjaźni przez stulecia przeplatającej się historii Polski i Węgier!

Serdecznie zapraszamy!

Projekt „Bielik i Turul” to przedsięwzięcie stworzone przez grupkę młodzieży pasjonującą się historią, kulturą i lingwistyką, która pomimo barier językowych i dystansu postanowiła pokazać minione piękno wspólnej historii odległych teraz politycznie krajów. Dzięki internetowi zjednoczyli swoje siły i utworzyli połączenie między Węgrami, a Polską, aby wspólnie odkrywać i dzielić się pamięcią o więzach narodowych oraz ciekawością wobec przeszłości. Uczniowie I LO w Lubinie oraz Technikum Bethlen Gabora w Budapeszcie zapraszają na pasjonujący powrót do przeszłości.sala 1 i sala 11

LUBIŃSKI KLUB FANTASTYKI
czyli: Radek, Rafał, Waldek, Mateusz i Kamil:) - nr 16

Lubiński Klub Fantastyki "Ostatnie Przymierze" (www.lkfop.pl) zaprasza na drobny pokaz tego, co można robić w czasie naszych cotygodniowych piątkowych spotkań w Centrum Kultury Muza.
Prelekcja o grach RPG - czym są gry fabularne, jak się w nie gra, gdzie je można zobaczyć i czy w czymś mogą nam pomóc?
1."Akademia strategii" (blok gier bitewnych) - wprowadzenie do tematu gier bitewnych poprzez prezentację, naukę gry i rozgrywkę w systemie Warhammer 40k.
2. "Główkuj nad planszą" (logiczne gry planszowe) - nauka gry i rozgrywki w gry logiczne z serii GIPF.
3. Quiz wiedzy o fantastyce - zmierz się w eliminacjach, by rywalizować o nagrody w finale (9 najlepszych osób z eliminacji zostanie podzielonych na 3 drużyny po 3 osoby). Pytania m.in. z Gwiezdnych Wojen, Harry'ego Pottera, Gry o Tron, Wiedźmina, filmowego uniwersum Marvela i z wielu innych kategorii.
4. Sesja RPG  Zew Cthulhu - "Podróżujecie pociągiem z Zachodu do Nowego Jorku. Może szukacie pracy, może jedziecie na uczelnię, może uciekacie przed dawnych życiem. Konduktor sprawdza czy wszystko w porządku, gdy nagle..."

Sesja nie wymaga żadnego wcześniejszego doświadczenia z grami RPG czy znajomości świata Mitów Cthulhu.
Wielkość grup:
"Akademia strategii" (blok gier bitewnych)  - każda grupa do 16 osób.
Prelekcja o grach RPG - do wielkości sali
"Główkuj nad planszą" (logiczne gry planszowe) - do 30 osób
Quiz wiedzy o fantastyce, eliminacje - do wielkości sali
Quiz wiedzy o fantastyce, finał - 9 osób + widownia
Sesja RPG - do 6 osób (to jest jedna grupa na cały dzień)

 

20 marca godz. 8.00 – 10.35 (lekcja 1-3) – GRUPA 1
"Akademia strategii" (blok gier bitewnych) 

20 marca godz. 10.55 – 13.30  ( lekcje 4 - 6) – GRUPA 2
"Akademia strategii" (blok gier bitewnych)  

20 marca godz. 8.55 – 9.40  (2 lekcja)
Prelekcja o grach RPG

20 marca godz. 9.50 – 11.40 (lekcje 3-4) 
"Główkuj nad planszą" (logiczne gry planszowe)

20 marca godz. 11.50 – 12.35  (5 - 6 lekcja)
Quiz wiedzy o fantastyce ELIMINACJE (5 l.)
Quiz wiedzy o fantastyce FINAŁ (6 l.)

21 marca  godz. 8.00 - 12.35 (1 - 5 lekcja) - ZMIANA!!! - nie ma grup 3 i 4 gier bitewnych - zamiast nich kolejna sesja RPG
Sesja RPG  Eclipse Phase 
"Jakie zagrożenia mogą czekać Cię w przyszłości, w której świadomość można przenieść do innego ciała, a śmierć jest tylko przejściowym problemem?  Wyrusz na rubieże Układu Słonecznego, dołącz do załogi stacji badawczej Kelvin i przekonaj się." Sesja nie wymaga żadnego wcześniejszego doświadczenia z grami RPG czy znajomości świata Eclipse Phase.

21 marca godz. 8.00 – 12.35  (lekcje 1-5)
Zew Cthulhu, sesja RPG

 

ZAPISY NA WSZYSTKIE WYDARZENIA - 10 MARCA PO 3 i 4 LEKCJI
NA PARTERZE 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information