Tegoroczne projekty realizowane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii powoli zbliżają do ostatniego etapu. Jesteśmy pod wrażeniem pomysłów i rozmachu uczniowskich przedsięwzięć! Niewątpliwie na długo (co najmniej do 2040r.:) zapamiętamy projekt MakeM:

"7.03.2023 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lubinie odbyło się uroczyste zakopanie szkolnej kapsuły czasu. Wydarzenie to zorganizowane zostało dzięki działalności projektu MakeM realizowanego w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Nasz zespół składa się z 7 osób, których głównym założeniem jest uświadomienie młodzieży z Lubina oraz okolic jak ważną rolę w życiu człowieka pełnią wspomnienia oraz przełamywanie barier społecznych. W skład naszej grupy wchodzą: Aleksandra Rogalska, Emilia Oprządek, Julia Banasiak, Krzysztof Rosik, Natalia Tudaj, Pola Broniecka, Weronika Matyas.
Głównym powodem, dla którego zdecydowaliśmy się wyjść z inicjatywą stworzenia kapsuły czasu była chęć upamiętnienia wartościowych, licealnych wspomnień na wiele lat. Pragniemy, aby przyszłe pokolenia uczące się w naszej placówce mogły poznać realia młodzieży z 2023 roku. W tym celu poprosiliśmy uczniów o napisanie pamiątkowych listów oraz wywołanie zdjęć klasowych. Przedstawiciele naszego projektu także sporządzili krótką notatkę obrazującą zamysł naszego projektu. Wiadomość od naszego zespołu zawierała też opis przeprowadzonych spotkań i fotografie ze wszystkich wydarzeń. Otrzymaliśmy także wkład od dyrektora naszej szkoły, który przygotował zestawienie kadry nauczycielskiej w roku szkolnym 2022/2023. Wszystkie materiały zostały umieszczone w kapsule czasu. Jako przedstawiciele projektu przeprowadziliśmy apel, podczas którego oficjalnie zakopaliśmy szkolną kapsułę czasu. Uroczystość obejmowała także krótką część artystyczną, podczas której zaśpiewali dla nas: Dominika Ślązak, Wiktoria Szczepańczyk oraz Michał Repeła. Wydarzenie to ma szczególne znaczenie dla naszego liceum, gdyż po raz pierwszy została tutaj zakopana kapsuła czasu. Dzisiaj przyczyniliśmy się wszyscy do tworzenia historii naszej placówki. Liczymy, iż przygotowane przez społeczność uczniowską materiały przyniosą pożytek dla przyszłych pokoleń. Mamy nadzieję, że w 2040 roku spotkamy się wspólnie na uroczystym odkopaniu szkolnej kapsuły czasu. Wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły zapraszamy do odwiedzenia pamiątkowego miejsca zakopania kapsuły czasu przy bramie wjazdowej."

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information