"W czwartek 16.11 gościliśmy w naszej szkole drużynę młodych matematyków z I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie, z którymi rozegraliśmy pierwszy mecz rundy eliminacyjnej XXI edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Rozgrywka meczowa przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze, dzięki czemu zawodnicy mogli z satysfakcją wykazywać się swoją wiedzą i umiejętnościami w rozwiązywaniu zadań konkursowych, a kibice i członkowie obu drużyn mieli okazję poznawać ich sposoby myślenia matematycznego. Pierwsze punkty w meczu zdobyli licealiści z Głogowa i wynik przedstawiał się dla nich pomyślnie. W połowie rozgrywki sytuacja była bardzo wyrównana, ale wtedy nastąpił zwrot akcji i drużyna naszej szkoły wysunęła się na prowadzenie, które utrzymała do końca meczu, który zakończył się wynikiem 28:13. Zwycięstwo to nastraja optymistycznie naszych zawodników, których jednak czeka teraz trudny mecz z Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Wrocławskiej, zaplanowany na 13 grudnia. Trzymamy bardzo mocno kciuki za nich i życzymy owocnych przygotowań na cotygodniowych zajęciach koła matematycznego prowadzonego przez p. Renatę Nowakowską oraz p. Lucynę Krawiec, które są też opiekunkami drużyny meczowej.
Skład drużyny: Radosław Górzyński (kapitan), Bartosz Drążek, Kacper Fuczek, Franciszek Gabrowski, Albert Janik, Paweł Litwin, Piotr Musielak, Krzysztof Pajdowski, Aleksandra Tylman, Tomasz Witkowski."
GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za kolejne rozgrywki!


Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information