"We wrześniu tego roku szkolnego odbyła się kolejna edycja konkursu fizycznego „Lwiątko”. Jest to konkurs wzorowany na konkursie matematycznym Kangur i powstał w 2001 roku we Lwowie, a od 2003 roku jest organizowany w Polsce. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 10 uczniów naszego liceum i aż 5 z nich zostało wyróżnionych. Tytuł „taon” uzyskali: Aleksandra Tylman (2B), Wojciech Pajka (2B) i Łukasz Jugo (3B). Pierwszy raz w historii startów uczniów naszego liceum w tym konkursie (a bierzemy w nim udział niemal od początku) mamy laureatów z punktacją powyżej 100 pkt. Radosław Górzyński (2A) uzyskał tytuł „kaon” (114,00 pkt.), a Przemysław Mazurowski (2A) uzyskał aż 137 pkt (tytuł „hiperon) i uplasował się na 6 miejscu w Polsce!!!"
(pełna lista laureatów TUTAJ) Opiekun p. Stanisław Lis.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information