"17 listopada odbyło się w naszej szkole trzecie z kolei Święto Języka Polskiego, które jest organizowane przez polonistów: Teresę Menzler, Agnieszkę Dziambę, Lilianę Wiśniewską – Korzeniewicz oraz Grzegorza Witeckiego. Tegoroczna uroczystość przebiegała pod hasłami:
• setnej rocznicy urodzin pokolenia Kolumbów, czyli młodzieży polskiej urodzonej około roku 1920, dla której tragicznym doświadczeniem pokoleniowym była II wojna światowa;
• setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema – jednego z najbardziej poczytnych polskich pisarzy literatury fantastyczno – naukowej, twórcę obdarzonego wyjątkowo błyskotliwą inteligencją i wyrafinowanym poczuciem humoru.
Przy okazji przypomnieliśmy nieco archaizmów, zasady poprawności języka, a także sylwetki wszystkich noblistów z dziedziny literatury.
Na scenie zaprezentowali się uczniowie: wokaliści, recytatorzy, młodzi poeci, aktorzy zafascynowani twórczością Kaczmarskiego, Agnieszki Osieckiej, Grzegorza Turnała i Ildefonsa Gałczyńskiego. Uczniowie wzięli również udział w quizie literackim. Najlepsi okazali się trzecioklasiści. Wszystkim uczestnikom, występującym artystom, a także czuwającym nad obsługą techniczną serdecznie dziękujemy. Nagrody oraz słodkości ufundowała Rada Rodziców.
Na szczególną uwagę zasługują również plakaty rozmieszczone w różnych miejscach naszej szkoły. Stanowią one ucztę nie tylko dla oczu, ale i dla umysłu, przedstawiają wiele informacji podanych w ciekawej, zabawnej i przystępnej formie. Gratulujemy autorom pomysłu i wykonania."
Zdjęcia.Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information