5 października obchodziliśmy jubileusz 70-lecia istnienia naszej szkoły. Był to niezwykły dzień, który rozpoczął się wspólnym okolicznościowym zdjęciem społeczności Kopernika. Następnie w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej odbyła się msza pod przewodnictwem Bp Marka Mendyka, po której wraz ze sztandarem szkoły w akompaniamecie werbla przeszliśmy do szkolnej auli. Prowadzący uroczystość p. Małgorzta Wójcik i p. Stanisław Lis przywitali gości, ktrórzy zaszczycili nas swoją obecnością, byli to m.in:
Biskup Pomocniczy Marek Mendyk,
Prezydent Lubina Pan Robert Raczyński,
Starosta Powiatu Lubińskiego Pan Adam Myrda, 
Dolnośląski Kurator Oświaty Pan Roman Kowalczyk, 
Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Jadwiga Musiał,
Przewodnicząca Rady Miasta Pani Bogusława Potocka,
Naczelnik Wydziału Edukacji i  Administarcji Pan Andrzej Pudełko,
Dyrektorzy polacówek oświatowych i związków zawodowych.
Na uroczystości oczywiście nie mogło zabraknąć byłej dyrektor I LO Pani Barbary Tokarskiej, emerytowanych nauczycieli, grona nauczycielskiego oraz absolwentów. Uroczysta akademia rozpoczęła się występem naszego ucznia Krzysztofa Polańskiego. W części oficjalnej dyrektor Jóżef Marciniszyn rozpoczął akademię cytując przemówienie inauguracyjne z 1948r pierwszego dyrektora szkoły Pana Jana Początka, które było niezwykłym przeżyciem dla pierwszego absolwenta Kopernika, obecnego na uroczystości pana Jana Kolaczka. Zacytowane fragmenty przemówienie z 1948 (z domowego archiwum Jadwigi Początek)  były tak uniwersalne,że każdy obecny mógł się z nimi identyfikować:
„Rozpoczynając rok szkolny 1948/49 witam najserdeczniej gości …., grono nauczycielskie i Was droga młodzieży. Władzom szkolnym z tego miejsca składam szczególne podziękowanie za rozbudowę naszej szkoły do stopnia pełnej szkoły ogólnokształcącej, która wreszcie umożliwi korzystanie z nauki klasie najbiedniejszej, w przeszłości pomijanej, to jest klasie robotniczej i chłopskiej. (...)
Uczcie się więc, uczcie się dużo, bo w ten sposób tylko będziecie mogli kiedyś po nas stanowić o naszej ojczyźnie, a obecnie przez naukę i pracę dołożycie wiele cegiełek w odbudowę wielkiego dzieła, w odbudowę Polski ."

Dyrektor podziękował również wszystkim, którzy przez lata wspierali i sprzyjali naszemu liceum, wręczając im pamiątkowe tabliczki "Przyjaciela Szkoły", otrzymali je (przedstawiamy w porządku alfabetycznym):
Pan Grzegorz Buras, Prezes Autocentrym VICTORIA w Lubinie,
Pan Andrzej Chyra - absolwent, członek Komitetu Honorowego,
Pan Tomasz Górzyński, firma RAG Lubin,
Pan Krzysztof Komornicki,
Pan Grzegorz Kubacki,
Pan Piotr Midziak, Prezes RCS Lubin,
Pan Adam Opatowicz - absolwent, członek Komitetu Honorowego
Pani Renata Szwebs,
Pan Jarosław Twardowski, Prezes Fundacji KGHM Polska Miedź,
Pan Adrian Włodarczak,
Pan Kazimierz Ziółkowski, Prezes PKS Lubin.
Całość zakończył występ naszej absolwentki, znanej w Europie sopranistki Pani Beaty Dunin- Wąsowicz.
Po akademii wszyscy zostali zaproszeni do udziału w zwiedzaniu szkoły i poczęstunku w klubie LOSZEK. 
Na tym jednak nie zakończyły sie program obchodów 70-lecia. O godz. 19.00  whali RCS w LUbinie spotakało sie 550 absolwentów i sympatyków Kopernika, którzy do białego rana bawili się na Balu Absolwenta. Wrażenia z balu można śledzić na profilach fb uczestników, którzy podkreślają niesamowitą atmosferę i możliwość spotakania wielu pokoleń uczniów Kopernika od 1951 do 2014 r. To był niezwykły, pełen wzruszeń i wrażeń dzień. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowania w przygotowania do jubileuszu.Szczególne podzięowania skłąda dyrektor pracownikom zaangażowanym w to duże przdsięwzięcie. 
Organizator Balu I LO I Rada Rodziców przy I LO,
Hala: Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie,
Dekoracja hali - p. Magdalena  Zając "Wena" Legnica,
DJ, oprawa techniczna/swiatła - Pan Arek Elertowicz (RCS),
Catering: Piekielna Kura Lubin,
Gościnnie wystąpili artyści z Warszawy:
Old Jazz Band w składzie: p.Zbigniew Konopczyński (puzon), p. Paweł Tartanus (banjo i śpiew), p. Florian Ciborowski (kontrabas), p. Adam Kupiec (trąbka).
Saksofonista - p. Kacper Duraj.
Dziękujemy!!!! CDN...
Zobacz zdjęcia.

 

 

 

Już w najbliższy piątek, 5 października, świętujemy JUBILEUSZ 70-lecia I LO!!! 
Bal Absolwenta rozpoczyna się o godz. 19.00, ale od godz. 18.00 wszyscy zapisani będą mogli wejść na imprezę - przy wejściu w hali RCS będą przygotowane stanowiska z listami uczestników. Listy osób zapisanych na bal są ALFABETYCZNE. Każdy uczestnik zostanie poinformowany o numerze swojego stolika. 


Ramowy program obchodów 70-lecia I LO:
5 października 2018 r. (piątek): 

 - Msza św. w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej  godz. 10.30
 - Akademia 70-lecia  - godz. 12.00 – AULA (II piętro)
 - Bal Absolwenta - od godz. 19.00 - HALA RCS (ul. Odrodzenia 28)
Szkoła będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych również w sobotę 6 października w godz. 10.00 – 15.00

 

 

W 2018 roku I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lubinie będzie obchodzić 70-lecie istnienia. Z tej okazji pragniemy zachęcić wszystkich absolwentów Kopernika oraz naszych sympatyków
na organizowany przez szkołę BAL / ZJAZD ABSOLWENTA!
                                   
Dla nas BAL = ZJAZD ABSOLWENTÓW: )
Zatem zapraszamy wszystkich absolwentów i sympatyków I LO na: BAL / ZJAZD ABSOLWENTA 
Będzie to okazja przede wszystkim do spotkania nie tylko swojej klasy czy rocznika, ale wielu pokoleń ludzi, którzy czują się częścią społeczności, którą z dumą zwiemy "Kopernikiem”.
Pragniemy spotkać się W JEDNYM MIEJSCU WSZYSCY RAZEM, żeby porozmawiać, powspominać, pooglądać stare zdjęcia (które na pewno przyniesiecie!). 
Chcemy, żeby każdy znalazł tu coś dla siebie i poczuł się wyjątkowo! 
Aby temu spotkaniu nadać niepowtarzalny charakter i przypomnieć szkolne lata, imprezę rozpoczniemy polonezem.

Co do stroju – pełna dowolność, pobawmy się konwencją, pokażmy co nam 
w duszy gra:)
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, prosimy o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel: 76 746 06 70.

BAL ABSOLWENTA (wraz z osobami towarzyszącymi)
TERMIN: piątek, 5 października 2018 r. w godzinach godz. 19.00 – 4.00
(Bal rozpocznie się POLONEZEM o godz. 19.00 ; w trakcie balu program artystyczny oraz "Scena Absolwenta":)
MIEJSCE: Hala sportowo-widowiskowa RCS w Lubinie ul ODRODZENIA 28 b
CENA:
195 zł/os  - obowiązywało w terminie do 15 lipca 2018 r
Cena obejmuje: pakiet gadżetów 70-lecia/catering/DJ/obsługę/

WPŁATY na bal można dokonać w sekretariacie szkoły lub kierować na konto: 
(w tytule przelewu prosimy podać: BAL/nazwisko i imię/rocznik ukończenia I LO)
RADA RODZICÓW przy I LO

numer rachunku  98 1320 1999 7900 0893 2000 0001Na prośbę osób, które chcą dokonać przelewu z zagranicy, podajemy dodatkowe dane: 
Bank Pocztowy
kod SWIFT - POCZPLP4
kod BIC - POCZPLP4
IBAN - PL + pełny numer rachunku.
RADA RODZICÓW przy I LO
numer rachunku 98 1320 1999 7900 0893 2000 0001

Ramowy program obchodów 70-lecia I LO:
5 października 2018 r. (piątek): 

 - Msza św. w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej  godz. 10.30
 - Akademia 70-lecia  - godz. 12.00 – AULA (II piętro)
 - Bal Absolwenta - od godz. 19.00 - HALA RCS (ul. Odrodzenia 28)
Szkoła będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych również w sobotę 6 października w godz. 10.00 – 15.00


Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information