POTYCZKI JĘZYKOWE 2018 ZA NAMI

"We wtorek  27.02.2018 r. przedstawiciele klas gimnazjalnych rozegrali ostatni etap „Potyczek Językowych”. Tematem przewodnim  z języka angielskiego było słownictwo związane z pracą , a z języka polskiego powiedzenia i przysłowia polskie.  Gimnazjaliści musieli wykazać się znajomością nazw zawodów, przedmiotów potrzebnych do ich wykonywania, a także wyrażeniami związanymi w podjęciem  pracy, wynagrodzeniem, itp. Nie zabrakło też miejsca na pisanie bajki czy wyklejanie polskich przysłów. Jednak najwięcej emocji, jak zwykle, wywołały scenki w języku angielskim, gdzie uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością, dobrą znajomością języka angielskiego i grą aktorską.

Już od początku tegorocznych „Potyczek” poziom kilku drużyn był wyrównany i przed ostatnim etapem wynik ostateczny nie był rozstrzygnięty. Ostatecznie Puchar Kopernika zdobyli gimnazjaliści reprezentujący III Liceum Ogólnokształcące z wynikiem 267,5 pkt ( na 300 możliwych), a miejsce II gimnazjaliści z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej uzyskując 261,5 pkt. Szkoła Podstawowa nr 1 zajęła III miejsce z wynikiem 231,5 pkt, a Szkoła Podstawowa nr 5 z 216 pkt miejsce IV. Szkoła Podstawowa w Rudnej, której uczestnicy w ostatnim momencie wycofali się z konkursu z powodu chorób, zajęła ostatecznie miejsce V.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok na X Potyczki Językowe w Koperniku!
Organizatorzy dziękują uczennicom kl.1c Jagodzie Wołowiec i Julii Kowal za wykonanie specjalnych kolorowych  babeczek dla swoich młodszych kolegów". ZdjęciaANGLOFAMA 2018
ILO

9 lutego 2018r. odbył się po raz trzynasty finał konkursu z języka angielskiego pod nazwą ANGLOFAMA. Anglofama to cykl konkursów językowych i wiedzy o krajach anglojęzycznym. W tym roku uczniowie Kopernika mogli sprawdzić się w konkursie wiedzy o USA, w konkursie znajomości zwrotów przyimkowych i idiomów - tegoroczna edycja nosiła nazwę "LOVE LISTA":) oraz teście pisemnym z gramatyki i leksyki: English Master. Ten ostatni wyłonił 10 finalistów, którzy walczyli o tytuł ENGLISH MASTER 2018 na scenie w szkolnej auli. Podobnie jak gimazjaliści, nasi uczniowie musieli pokonać tremę i wykazać się nie tylko doskonałą znajomością języka, ale również kreatywnoscią, refleksem i przede wszystkim świetnie się zaprezentować. Tegoroczna edycja stanowiła nie lada wyzwanie dla jurorówPani Carlene Eager, Pana Paula Eagera i Pana Ricka Galvina, którzy mieli bardzo trudne zadanie oceniając finalistów. Podkreślali jednogłośnie, że poziom tegorocznego finału był bardzo wysoki i niezwykle wyrównany. 
My również jesteśmy pod wrażeniem dzisiejszych prezentacji, swobody językowej i otwartości naszych uczniów. Jesteśmy z Was dumni i gratulujemy!!! Zobacz zdjęcia.
Finał to również podsumowanie wszystkich pozostałych konkurów. Oto wyniki:
Wyniki FINAŁU USTNEGO o tytuł English Master 2018:
I miejsce – Julia Adamowicz (3a),
II miejsce – Aleksandra Mika (3d),
III miejsce – Bartosz Kochański (1b),
IV miejsce – Wiktoria Dolat (3b), 
V miejsce – Alicja Kaczmarek (3c), 
VI miejsce – Barbara Kaczkowska (3b),  
VII – Roksana Wandzio (3a),
VIII miejsce – Martyna Kowalczyk (3d),
IX miejsce – Filip Walęga (3b),
X miejsce  - Amelia Chojnacka (3c).
WYNIKI KONKURSU WIEDZY O USA
1. Szymon Romanek, Michał Konieczny (1a) - 53 pkt
2. Michał Bartkowiak, Adrian Sudenis (1a) -  47,5 pkt
3. Agata Szewczykowska, Alicja Karaban (2c) - 47 pkt
KONKURS „LOVE LISTA”
1.  Mika Aleksandra (3d)
2.  Amelia Chojnacka (3c)
3.  Natalia Kulicka (3b)
Powiatowe DYKTANDO z Języka Angielskiego:
II miejsce - Aleksandra Browarska (3d),
III miejsce - Adrian Sudenis (1a).
Wyniki i teksty DYKTANDA współorganizowanego z Centrum Językowym "Logos" w Lubinie.

ANGLOFAMA - GIMNAZJUM
8 lutego 2018 r odbyła się trzynasta edycja konkursu z języka angielskiego pt.: ANGLOFAMA w kategorii GIMNAZJUM
Największą trudnością w naszym konkursie jest to,że uczestnicy występują na scenie w auli przed dużą publicznością. Trzeba wykazać się nie tylko świetną znajomością języka ale rónież mieć stalowe nerwy i umieć się zaprezentować. O trudności może świadczyć fakt, że na dzień przed konkursem presji nie wytrzymało dwóch zawodników i ostatecznie o tytuł English Master stanęło 6 gimnazjalistów. Publiczność i jury byli pod ogromnym wrażeniem poziomu wszystkich finalistów i podkreślali, że uczestnicy prezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom.  
Gimnazjalistów oceniali native speakerzy, którzy zasiadali w jury konkursu: Pani Carlene Eager, Pan Paul Eageroraz Pan Rick Galvin.
WYNIKI:
I miejsce – Katarzyna Światowska – Salezjańska Szkoła Podstawowa w Lubinie
II miejsce – Amadeusz Dydniański – Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie
III miejsce – Fransesco Osuna-Chudzio – III Liceum Ogólnokształcące w Lubinie
IV miejsce – Magdalena Skrzypczak – Szkoła Podstawowa nr 4 w Polkowicach
V miejsce – Maciej Marciniak – Gimnazjum Gminne w Lubinie
VI miejsce – Kacper Witczak – Zespół Szkół Sportowych w Lubinie
GRATULUJEMY!!! Wszyscy byli naprawdę fenomenalni!!! 
Przed Finałem Anglofamy odbyło się XIV Dyktando z Języka Angielskiego dla gimnazjalistów, które I LO współorganizuje z Centrum Językowym LOGOS w Lubinie. Wyniki i teksty znajdziesz TUTAJ.SUKCESY MATEMATYCZNE!!!
"W czasie ferii zimowych rozstrzygnięte zostały eliminacje trzech konkursów matematycznych, w których brali udział uczniowie naszej szkoły
1. LXIX Olimpiada Matematyczna
Do etapu okręgowego zakwalifikował się Marek Hajduk (I b), który już rozpoczął przygotowania do tej części konkursu, uczestnicząc w dniach 31 I – 2 II w warsztatach olimpijskich, organizowanych przez Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Zawody okręgowe olimpiady odbędą się w dniach 9 – 10 lutego 2018 r. Wszyscy trzymamy mocno kciuki!
2. XVI Olimpiada Lingwistyki Matematycznej
Etap okręgowy odbędzie się 24 lutego 2018 r., a zakwalifikowała się do niego Aleksandra Skibicka (II d). Bardzo blisko sukcesu byli też Laura Tyrkała (III b) i Jakub Dobrzański (I a), którym zabrakło odpowiednio 0,5 i 1,5 punktu.
3. XVII Dolnośląskie Mecze Matematyczne
Drużyna naszej szkoły po dwóch zwycięskich meczach i jednej porażce w rundzie eliminacyjnej zakwalifikowała się do etapu półfinałowego konkursu. Pierwszy mecz tej rundy odbędzie się 15 II, a zagramy w nim z I Liceum Ogólnokształcącym z Głogowa". (na zdj. drużyna matematyczna)

"Pierwszy mecz rundy półfinałowej tegorocznej edycji Meczów Matematycznych za nami. Drużyna Kopernika pokonała w tej rozgrywce I Liceum Ogólnokształcące z Głogowa, zdobywając maksymalne liczby punktów za każde prezentowane zadanie i tym samym osiągając wynik 40:23. Smak zwycięstwa jest tym słodszy, że w ubiegłym roku w pojedynku z drużyną z tej samej szkoły przegraliśmy stratą ½ punktu. Tym razem nasi zawodnicy spisali się znakomicie i tym sposobem przybliżyli się o jeden krok do finału. Przed nami jeszcze mecze z I LO z Bolesławca i I LO z Dzierżoniowa".
Drużyna Kopernika grała w składzie: 
Kamil Błachuta (3b), Dominika Skórko (3a), Jakub Mazurowski (3a), Paweł Prucnal (3b), Kamil Włodarski, Paweł Prusisz (2a), Maciej Isztwan (2a), Marek Hajduk (1b), Jakub Dobrzański (1a), Michał Zwatrzko (1a).
Trzymamy kciuki za naszych matematyków! Opiekun p. Lucyna Krawiec i p. Renata Nowakowska.
Gratulujemy wszystkim dotychczasowych osiągnięć !!!


PRZEDSIĘBIORCZY!
Do etapu okręgowego XIII Olimpiady Przedsiębiorczości zakwalifikowało się troje uczniów: 
Szymon Romanek 1a, Natalia Czerep 2a i Anna Kafel 2a.
Gratulujemy!
1b w GOOGLE
Dzięki kontaktom z naszymi absolwentami w ramach cyklu spotkań "Ścieżki kariery" zainicjowanych przez p.Mariolę Lech, uczniowie Kopernika mieli okazję poznać kilka niezwykłych osób. Jednym z gości cyklu była p.Małgorzta Kacprzak, która zajmuje wysokie stanowisko w frimie Google w USA. Spotkanie w szkolepozwoliło nam nawiązać cenne kontakty, których wynikiem była dzisiejsza wizyta klasy 1b we wrocławskim biurze Google. Jak się okazało także tutaj jednym z szefów w firmie jest absolwent Kopernkia p.Tomasz Kuc. Wycieczka miała charakter wizyty studyjnej, której celem było zaprezentowanie zakresu działalności firmy, pokazanie niezwykłęgo środowiska pracy oraz obowiązujących zasad rekrutacji. 
 Nasi uczniowie mieli również okazję poznać kilkoro pracowników wrocławskiego oddziału Google, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach, wrażeniach i możliwościach, jakie stwarza Google. Ważną częścią wizyty było podkreślenie różnorodności, która jest nieodzowną częścią pracy w międzynarodowych firmach. Wszystko odbyło się w języku angielskim, co było dodatkową atrakcją. Zarówno siedziba firmy, atmosfera tam panująca, jak i wszyscy spotkani pracownicy Google zrobili na uczniach ogromne wrażenie i mamy nadzieję, że dzisiejsza wizyta to dopiero początek naszej przygody z Google!
Dziękujemy!!!


WYKŁAD O BARSZCZU
"W dniu 16 lutego w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z przedstawicielem Dolnośląskiego Klubu Ekologicznego p. dr Michałem Śliwińskim. Uczniowie klas biologiczno-chemicznych: Id, IId i IIId uczestniczyli w  bardzo interesującej prelekcji o roślinach inwazyjnych w naszym kraju. Dowiedzieliśmy się jak wygląda, gdzie występuje i jak wpływa na organizm człowieka roślina Barszcz Sosnowskiego. Poznaliśmy cechy, dzięki którym rozpoznamy  ten gatunek w terenie. 
Szkolenie obejmowało:
- historię, biologię i odziaływanie na środowisko parzących barszczy,
- sposoby przeciwdziałania inwazji,
- rozpoznawanie barszczu w różnych stadiach rozwojowych,
- praktyczne i bezpieczne sposoby usuwania roślin,
- postępowanie w przypadku poparzenia.
Dolnośląski Klub Ekologiczny przeprowadził szkolenie specjalnie dla uczniów naszej szkoły i osób zainteresowanych z terenu powiatu lubińskiego".
Dziękujemy Pani Lucynie Powale za zorganozowanie spotkania.SPOTKANIE ZE ŚWIADKAMI HISTORII
"W pamięci Polaków, którzy przeszli piekło zesłania i łagrów, luty jest szczególnym miesiącem. Co roku 10 lutego obchodzona jest kolejna rocznica pierwszych transportów, które zimą 1940r. ruszyły w bydlęcych wagonach w głąb ZSRR. 
Z tej okazji uczniowie klas 2b, 2c i 2e gościli na specjalnej lekcji historii 
Panią Antoninę Buchtę prezesa Związku Sybiraków w Lubinie. Młodzież w skupieniu wysłuchała relacji o przeżyciach kilkuletniej dziewczynki, która z mamą i kilkumiesięczną siostrą trafiła na zesłanie do Krasnojarskiego Kraju. Dzięki relacji Pani Antoniny uczniowie poznali historię jednej z tysięcy polskich rodzin, która doświadczyła pobytu na "nieludzkiej ziemi". Historię poznajemy nie tylko z książek. Historię tworzą ludzie i ich losy".
Dziękujemy Pani Annie Wróbel za zaorganizowanie spotkania.


SUKCESY SPORTOWE
"W dniach 10-11 lutego w Sabac (Serbia), został rozegrany Puchar Świata Juniorów w Szpadzie. W tej wielkiej, międzynarodowej imprezie sportowej Polskę reprezentował uczeń naszej szkoły Tomasz Kałuziński (1a). Tomek wraz z kolegami z drużyny pokonali reprezentację Francji 45 : 44 i ostatecznie zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w mistrzostwach świata i Europy, które odbędą się w marcu i kwietniu". (zdj.Tomek - górny rząd po lewej). Zobacz artykuł."Nasza męsko - damska drużyna w narciarstwie alpejskim jako jedyna z naszego regionu wystartowała w zawodach wojewódzkich w ramach Zimowych Igrzysk Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawody odbyły się w Lądku - Zdroju w piątek, 9 lutego. W kategorii dziewcząt najlepiej poszło Ninie Wilk uczennicy I d, która ukończyła zawody indywidualne w czołowej piętnastce . Zawody drużynowe dziewczyny ukończyły w pierwszej dziesiątce. Trochę gorzej wypadli chłopcy, którzy nie ukończyli pierwszego przejazdu. Skład reprezentacji: 
Nina Wilk, Nowak Gabriela, Olszewska Agnieszka, Sołtysiak Jan, Włodarczak Piotr, Kaliciak Bartosz
"W dniu 03.02.2018 r. w Trutnov (Republika Czeska) odbył się Międzynarodowy Turniej Karate WKF „Velká cena města Trutnova”W zawodach brało udział około 440 zawodników z 42 klubów. Po dwumiesięcznej przerwie w pierwszych wyjazdowych zawodach reprezentanci Karate Goju Ryu Shuseikan Poland spisali się bardzo dobrze zdobywając 18 medali. W klasyfikacji najlepszych klubów znaleźliśmy się na drugim miejscu. 
Łukasz Kuziak (1a) zdobył srebrny medal w kumite indywidualnym juniorów U18 w kategorii wagowej do 76 kg".
Gratulujemy!!!"W minioną sobotę i niedzielę dwóch naszych uczniów Jakub Adamczak (1a) oraz Wiktor Woźny (1c), uczestniczyło w Międzynarodowych zawodach pływackich w Berlinie. Jakub wystartował 8 razy z czego 6 razy stał na najwyższym podium, a dwukrotnie zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Równie dobrze spisał się Wiktor, który na pięć startów zajął dwa razy pierwsze miejsce i raz trzecie". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

"21 lutego nasz zespół koszykarzy wystartował w trzeciej edycji rozgrywek Strefy Legnickiej. Tym razem stawką rywalizacji czterech najlepszych drużyn z naszego regionu był awans do finałowego turnieju we Wrocławiu. Reprezentanci naszej szkoły dzielnie walczyli w pierwszym spotkaniu, pewnie pokonując ZSZiO ze Złotoryi wynikiem 52:9. Niestety drugi mecz po dramatycznej walce przegraliśmy 2 punktami z ZSTiO z Legnicy, co dało nam II miejsceSkład drużyny Kopernika: Michał Drużkowski, Oskar Kukułka, Mateusz Kuzian, Piotr Włodarczak, Krzysztof Osuch, Jakub Osuch, Jakub Bednarczyk, Wojciech Stępień, Sebastian Sznajdrowicz i Aleksander Korzun.
Gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni, bo nasza koszykarska dryżyna jeszcze nigdy nie zdobyła tak wysokiego miejsca w strefie!

 

SUKCESY ARTYSTÓW KOPERNIKA
W Finale 21. Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej "Nie-PODLEGŁOSĆ" w kategorii recytacja trzy nasze uczennice znalazły się na podium!
I miejsce - Małgorzta Pelak (1a),
II miejsce Patryca Franczak (3c) i Martyna Majcher (1e).
Gratulujemy!!!


Obrazy Julii Kochańskiej (1e), dla której inspiracją jest twórczość Witkacego i Salvadora Dali, zostały wyróżnione na Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Spójrz okiem artysty". 
Dumni gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
BLUZY KOPERNIKA!
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodzicó przy I LO, z projektem graficznym Mirki Markowskiej (1e), mogliśmy dziś zaprezentować na sobie bluzy Kopernika! Mamy nawet oryginalną metkę! Jeśli ktoś byłby zainteteresowany - właśnie ruszamy z drugą turą zamówień - koszt 100 zł (przy min. 60 szt)
Trzecia tura zamówień na Balu Absolwenta! Bluzy są świetne gatunkowo: ciemny granat, czarne lub bordowe - rozmiary od S do XXL. 
Dla uczniów - zapisy w szkole (przewodniczący dostaną listy). 
Dla absolwentów i sympatyków Kopernika szczegóły poniżej:
zgłoszenia prosimy kierować na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
nr konta 55 1090 2082 0000 0001 3337 2620 (tytuł przelewu - bluza rozmiar/kolor, nazwisko i imię).

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information