WAKACJE!!!

23 czerwca 2017r zakończyliśmy rok szkolny 2016/17, a zakończyliśmy go z przytupem! Średnia ocen całej szkoły wyniosła 4,58! 170 uczniów klas I i II otrzymało dziś świadectwa z "paskiem". Wszystkie klasy pierwsze miały średnią powyżej 4,6! Na podium znalazły się:
klasa I a - 4,93
klasa I d - 4,87
klasa I b i Ic - 4,77
99 uczniów uzyskało średnią 5, 0 i wyżej, a najwyższe indywidualne średnie mają:
Emilia Mroczko (2d) - 5,7
Jakub Kędzierski (2b) - 5,67
Magdalena Wiciak (1d) i Emilian Gotowiec (2a) - 5,56
Aleksandra Obszańska (1d) - 5,5
Aleksandra Skibicka (1d) - 5,47
Natalia Czerep (1a), Aleksandra Dawidowicz (1b), Joanna Foltyniewicz (1d) i Aleksandra Łowicka (2b) - 5,44
Tytuł SUPER KLASY 2017 oraz dwa dni bez pytania w przyszłym roku szkolnym zdobyła klasa IC.
Najlepsi z najlepszych klasy I -II - zobacz.  Zestawienie klas I -III: zobacz. Zobacz zdjęcia.
Gratulujemy wszystkim i życzymy wspaniałych, zasłużonych wakacji!

 

Kopernik najlepszy w rywalizacji sportowej w 2016/17r!

Zakończony rok szkolny był pełen sukcesów, do których należy dodać jeszcze jeden - I LO zostało po raz kolejny najlepszą szkołą w rywalizacji sportowej w powiecie! W końcowej klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych w Mistrzostwach Powiatu Lubińskiego nasza szkoła była bezkonkurencyjna zdobywając 201 pkt, pokonując o ponad 30 pkt II LO i 55 pkt ZSnr 2 w Lubinie.
Klasyfikacja uwzględniała wiele dyscyplin: sztafetowe biegi przełajowe, pływanie, piłkę siatkową, halową piłkę nożną, piłkę koszową, tenis stołowy, plażówkę, indywidualne biegi przełajowe, starty indywidualne w LA, szachy czy np rowery górskie. Cieszy nas to ogromnie, bo chociaż nie mamy basenu, a nasza sala jest raczej mała - to sportowców mamy wielkich!
Gratulujemy wszystkim sportowcom I LO i dziękujemy za miniony rok szkolny!
Klasyfikacja 2016/17:
I miejsce - I LO (201 pkt),
II miejsce - II LO (170 pkt),
III miejsce - ZS nr2 (146 pkt),
IV miejsce - ZS nr 1 (129 pkt),
V miejsce - V LO (62 pkt),
VI miejsce - ZSP (59 pkt),
VII miejsce - SLO (43 pkt).20 czerwca 2017 w Soho Factory w Warszawie odbył się Wielki Finał 3 edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Nie dało się nas nie zauważyć:) Duma nas rozpiera, że nasi uczniowie są tak kreatywni i już posiadają kompetencje przyszłości! I LO zostało wymienione przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina, jako najlepsza szkoła w rankingu kompetencji przyszłości! Mamy nadzieję powtórzyć wynik, ponieważ uczniowie Kopernika zrealizowali w tym roku aż 40 projektów. Gratulujemy tegorocznym laureatom - przypadły nam aż 3 Srebrne Wilki za projekty realizowane przez uczniów klas pierwszych: Bez Granic, Zapunktuj w Środowisku, Z marzeniami oraz Vote4Health Gratulujemy i życzymy Złotych Wilków w drugiej klasie - byliście bardzo blisko - nominacje już były!!! Dziękujemy wszystkim za udział w ZWZT, bo to dzięki Wam jest o nas głośno! Życzymy powodzenia w kolejnej edycji! Gratulujemy Pani Marioli Lech, która jest propagatorką i opiekunem Olimpiady w szkole. Zobacz zdjęcia

"I LO w Lubinie  – NAJLEPSZĄ W POLSCE SZKOŁĄ KOMPETENCJI PRZYSZŁOŚCI"
300 zdobytych certyfikatów, 200 społecznych wilków, 40 projektów, 3 brązowe wilki, 3 srebrne wilki, 3 nominacje do złotych - oto Wielki Finał Zwolnionych z Teorii w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im . Mikołaja Kopernika w Lubinie.
I co warto podkreślić, nie zrobili tego sami. Udało im się przekonać do swoich pomysłów 150 partnerów i 80 sponsorów - oprócz I LO , były to najważniejsze instytucje,  firmy oraz szkoły w mieście oraz powiecie. Pamiętajcie, że fragmenty wystąpień znajdziecie na naszym snapchacie (zwolnieni) i instastories (zwolnieni_z_teorii)! 
Każdy miał szansę uczestniczyć w rozwiązywaniu ważnego społecznie problemu. Dla niektórych były to prawdziwe spotkania z biznesem: poszukiwanie sponsorów, partnerów, planowanie i wcielanie w życie narzędzi marketingowych i reklamowych.
Przez pół roku lubinianie przyglądali się plakatom i działaniom Zwolnionych z Teorii. Wielu zdecydowało się na wsparcie akcji, a niektórzy zostali nawet  sponsorami tych wspaniałych projektów. Jaka była i jest rola inicjatorki zaangażowania młodzieży w projekty „Zwolnionych z Teorii” Marioli Lech, nauczycielki przedsiębiorczości w
I LO w Lubinie? „Inspiruję, doradzam i ogromnie  cieszę się każdym projektem
 i każdym zdobytym certyfikatem. Certyfikat to uniwersalne i międzynarodowe potwierdzenie  menedżerskiego doświadczenia i zdobytych w praktyce umiejętności. Takie kwalifikacje mają teraz moi uczniowie. Warto podkreślić, że najbardziej jestem zadowolona z tego, że udało mi się tę młodzież zachęcić do wspólnego, projektowego działania i niejednokrotnie do rozwiązania ważnych społecznie problemów. Te kompetencje zaprocentują w przyszłości, jestem tego pewna. ”

Certyfikat, o którym mówi Mariola Lech to poświadczenie zrealizowania prawdziwego projektu społecznego i wykorzystania w nim profesjonalnych narzędzi biznesowych. To jedyny w swoim rodzaju Real-Life Certificate™, który potwierdza zastosowanie umiejętności w rzeczywistej sytuacji, a nie tylko teoretyczną wiedzę z danego zakresu.
Takim certyfikatem można pochwalić się na przykład w CV, aplikując o pracę lub praktyki, starając się o stypendium, albo w liście motywacyjnym w rekrutacji na wymarzoną uczelnię. Certyfikaty zdobywane są w różnych kategoriach i dotyczą zarządzania projektem. Kursy w ramach „Zwolnionych z teorii” organizowane są przez światowe marki, specjalistów w swojej dziedzinie. Międzynarodowe certyfikaty ze „Zwolnionych z Teorii” pomagają  uczestnikom zdobyć wymarzoną pracę i dostać się na najlepsze uczelnie świata, m.in. na Harvard, Stanford czy Cambridge.
W tej edycji można było zdobyć certyfikaty na różnych poziomach z następujących dziedzin:

  1. Project Management - tworzone z Project Management Institute R.E.P.
  2. Marketing Management - tworzone z Coca-Cola
  3. Digital Skills - tworzone z Google
  4. How To Start a Startup - tworzone z Y Combinator

Mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach młodzież z  I LO w Lubinie nadal aktywnie zaprezentuje się w „Zwolnionych z Teorii” i że ich  pomysły poprawią w pewnym zakresie naszą codzienność, a w przyszłości być może to oni będą kierować światowymi markami."

 

Dni Patrona 2017 za nami!

W dniach 2 i 3 czerwca w ramach Dni Patrona odbył się w naszej szkole szereg imprez:
W piątek rozpoczęliśmy wykładami naukowymi, które gościnnie prowadzili: dr Tomasz Mrozek, pracownik Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego i Zakładu Fizyki Słońca Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz  p.Maria Przybylska, Profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, pracownik Wydziału Fizyki i Astronomii.
Tego samego dnia o godz. 13.00 zaprezentowaliśmy ofertę edukacyjną i cały wachlarz możliwości I LO podczas Drzwi Otwartych dla gimnazjalistów:)
Zobacz zdjęcia Drzwi Otwarte oraz filmik promocyjny Magdy Zieleniec (2f).

W sobotę, 3 czerwca, o godz. 9.00 Dyrektor I LO rozpoczął II Bieg Kopernika, w którym wzięło udział ponad 300 uczestników! Wśród tegorocznych zawodników znalazła się m.in. pani Barbara Tokarska, była Dyrektor I LO oraz dwie 5-osobowe rodziny. Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali Puchar Dyrektora I LO oraz dyplomy, a wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale. Imprezie towarzyszył piknik z grillem i występami uczniów oraz towarzyski mecz siatkówki na szkolnym boisku. Wszystko odbyło się przy fantastycznej pogodzie i w takiej samej atmosferze. 

Zobacz WYNIKI , artykuł na stronie miasta oraz zdjęcia: II Bieg Kopernika.
Dziękujemy wszystkim za udział w naszych imprezach i już zapraszamy za rok!
Szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów, którymi byli:
- Urząd Miejski w Lubinie,
- Autocentrum Victoria w Lubinie,
- RCS w Lubinie,
- MPWiK w Lubinie,
- PKS Lubin,
- Rada Rodziców przy I LO.


I miejsce w zbiórce baterii!!!

float:leftBRAWO!!!
Dotarły do szkoły gratulacje o wygranej w konkursie zbiórki zużytych baterii:
"w kategorii SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE zwycięzcą jest I Liceum Ogólnokształcące w roku szkolnym 2016/2017." Nagrodą w konkursie jest zakupienie pomocy naukowych dla uczniów w kwocie 883,00 zł NETTO (1198,51 zł brutto). Organizatorem konkursu jest Spółdzielnia Pracy Argo-Film. Opiekę nad zbiórką baterii w szkole sprawuje Pani Barbara Klajn. GRATULUJEMY świadomości ekologicznej i efektu! 


I Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów

13 czerwca 2017r. odbyło się wręczenie nagród w I Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego dla Uczniów Gimnazjów. Z naszego zaproszenia skorzystało siedem szkół, które wystawiły dwuosobowe reprezentacje do udziału w konkursie. Rywalizacja była dwuczęściowa. Najpierw drużyny gimnazjalistów miały za zadanie napisać tekst na podstawie obrazka, w drugiej części uczniowie rozwiązywali test z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Oto wyniki w konkursie na najlepszy tekst „Geschichte zum Bild”:
I miejsce: Alicja Więcław i Magdalena Lasak (Gimnazjum nr 1 Polkowice)
II miejsce: Mikołaj Sędzik i Miłosz Kaczmarek (Gimnazjum Społeczne Lubin)
III miejsce: Paulina Olejnik i Mateusz Rogal (Gimnazjum nr 4 Lubin)
Wyróżnienie: Kornelia Jakubowska i Patryk Kujawski (Gimnazjum Salezjańskie Lubin)
Wyniki w konkursie indywidualnym (Test z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych):
I miejsce: Alicja Więcław (Gimnazjum nr 1 Polkowice)
II miejsce: Magdalena Lasak (Gimnazjum nr 1 Polkowice)
III miejsce: Miłosz Kaczmarek (Gimnazjum Społeczne Lubin) oraz Kornelia Jakubowska (Gimnazjum Salezjańskie Lubin)
Wyróżnienie: Mikołaj Sędzik (Gimnazjum Społeczne Lubin)
Dziękujemy za udział wszystkim drużynom, gratulujemy wiedzy i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym!

 

 

MASZ PRAWO DO OBRONY

"6 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w II część projektu ,,Bezpieczna rodzina”. Edukacja w tym zakresie stanowi ważny element życia młodzieży, ponieważ w różnych sytuacjach spotyka się ona z przemocą i zagrożeniem swojego bezpieczeństwa. Na warsztatach  uczniowie  szczególnie rozmawiali o przemocy w rodzinie z problemem uzależnień, ale też o przemocy na  ulicy, imprezie, w codziennych i nieoczekiwanych sytuacjach. Ważnym i ciekawym  elementem była  część zajęć  z instruktorem Krav  Maga, podczas której uczniowie wykonując praktyczne ćwiczenia  uczyli się  jak sobie radzić w przypadku zaistnienia przemocy."

2a na Uniwersytecie Gdańskim i w Trójmieście

W dniach 5 - 8 czerwca 2017r klasa 2a wraz z wychowawcą p. Joanną Marciniszyn i nauczycielem fizyki p. Stanisławem Lisem wyruszyli na podbój UG.  Uczniowie uczestniczyli w zajęciach ze swoich kierunkowych przedmiotów oraz w warsztatach programowania na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UG. W godzinach od 10 do 16 przez dwa dni, mat-fizu mógł przekonać się w praktyce jak będą wyglądać studia na kierunkach ścisłych. Wizyta an Uniwersytecie Gdańskim rozpoczęła się od spotkania z Prodziekanem ds Kształcenia i Promocji dr hab. Aleksandrem Kubickim, prof. UG, który przedstawił ofertę uczelni i nowe interdyscyplinarne kierunki na swoim wydziale. Po spotkaniu, klasa uczestniczyła w wykładzie z matematyki o liczbach zespolonych i ćwiczeniach z fizyki. W drugim dniu zajęć "przyszli studenci" zaprogramowali i zbudowali własne roboty, które stanęły do walki w ringu:) Wszystko odbywało się w przepięknym otoczeniu trójmiejskich atrakcji, a klasa po raz kolejny integrowała się nieopodal plaży w domkach, gdzie sami przygotowywali posiłki - wszystko przyda się jak znalazł już wkrótce! Serdecznie dziękujemy naszemu absolwentowi Danielowi Sienkiewiczowi, za zorganizowanie naszej wizyty na uczelni (którą sam ukończył) oraz za przeprowadzenie warsztatów z programowania. Jest to kolejna już uczelnia, z którą Kopernik ściśle i w praktyce współpracuje! Zobacz zdjęcia.

 

1c w Warszawie

"W dniach 31.05.-2.06. 2017 klasa Ic wraz z opiekunami p. A. Witecką i p. G. Witeckim wyruszyli na podbój naszej stolicy.
Uczniowie zwiedzili Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Żydów Polskich Polin oraz Muzeum – Więzienie na Pawiaku, odwiedzili Centrum Nauki Kopernik i Stadion Narodowy, gdzie trwały przygotowania do meczu w sobotę Polska-Rumuna w ramach eliminacji do MŚ. Spacerowaliśmy po Parku Łazienkowskim, Krakowskim Przedmieściu i Cmentarzu Powązkowskim, gdzie obejrzeliśmy groby wybitnych Polaków, m.in. Tuwima, Nałkowskiej, Religi , Deyny oraz Rudego i Alka, bohaterów „Kamieni na szaniec”. Młodzież został także oprowadzona po budynku Sejmu RP. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza byliśmy świadkami zmiany warty o godz. 21.00. Wizyta w „Złotych Tarasach” była jedną z głównych atrakcji tej wycieczki. Już od momentu wyruszenia i przez całe trzy dni wycieczki młodzieży towarzyszył ogromny GŁÓD….. wiedzy." Zobacz zdjęcia

2f w Zakrzewie

"Od 5 do 8 czerwca wyjechaliśmy (kl. II F) nad piękne, polskie morze. Wraz z naszą wychowawczynią - p. Mariolą Sell i p. Barbarą Mikoszą zamieszkaliśmy w małych domkach w wiosce Zakrzewo kilka kilometrów od brzegu Bałtyku. Podczas wspólnych zabaw i wycieczek doskonaliliśmy, każdy według wybranego rozszerzenia, wiedzę z zakresu historii, geografii czy biologii. Zwiedziliśmy okazały Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie, zaznajomiliśmy się z kulturą w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie, a także poznaliśmy historię Ustki w poniemieckich Bunkrach Blüchera. Mieliśmy również czas na relaks, wspólnie śpiewaliśmy, graliśmy w różne gry, i odpoczywaliśmy na plaży. Nie zabrakło również czasu na zrobienie setek wspólnych zdjęć."
Zobacz kilka zdjęć.


 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information