HIT PAŹDZIERNIKA
"DZIADY" 3c
W przeddzień Święta Zmarłych cała szkoła została zaproszona na niezwykły spektakl. Klasa 3c przygotowała inscenizację "Dziadów". Chociaż przedstawienie powstało dużo wcześniej, czas pokazania go szerszej publiczności nie był przypadkowy. "Dziady były przedchrześcijańskim obrzędem zadusznym, którego istotą było obcowanie żywych z umarłymi, a konkretnie nawiązywanie relacji z duszami przodków, okresowo powracającymi do swych dawnych siedzib, za czasów swojego życia".
Wiemy też, że pomysł wystawienia Dziadów pojawił się w głowie Mateusza Sobczaka. Jak sami uczniowie mówią: "Byli chętni, więc rozpoczęła się realizacja. Przygotowania trwały od marca do czerwca, kiedy miała miejsce premiera. Wówczas na widowni zasiadła tylko prof. Korzeniewicz. Pojawiła się propozycja pójścia krok dalej. Takim sposobem Dziady w interpretacji IIIc zobaczyła w październiku cała szkoła". I dobrze - bo naprawdę było warto! Wszyscy widzowie byli pod ogromnym wrażeniem, a pochwał nie było końca!
GRATULACJE! Na pewno jeszcze się tym pochwalimy! Zobacz zdjęcia.
ReżyseriaKasia Ćwian
MuzykaMagda Borowiec
ScenografiaOla Piekarz, Magda Stasiak, Ola Rychlewska
CharakteryzacjaOla Piekarz, Gosia Wróbel
Obsada:
Guślarz – Przemek Jasek
Upiór – Piotr Chomicki
Starzec – Arek Duda
Pasterka – Weronika Turchan
Chór wieśniaków – Magda Harych, Kamila Górna, Magda Drążek, Karolina Szarszoń, Ola Jankowiak, Gosia Wróbel, Mateusz Sobczak, Patryk Stefanek
Rózia – Marta Tatarczuk
Józio – Magda Stasiak
Widmo Złego Pana – Ola Naróg
Zosia – Ola Charchal
Chór ptaków nocnych – Ola Piekarz, Klaudia Piguła, Dominika Juszczak, Ola Rychlewska, (Kruk) Sylwia Demianycz, (Sowa) Jagoda Klukojć.


DZIEŃ NAUCZYCIELA
13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, czyli popularego Dnia Nauczyciela. Jest to zawsze okazja do podziękowania nauczycielom za pracę i zaangażowanie w życie szkoły. W tym roku dwie osoby zostały wyróżnione Nagrodą Prezydenta Lubina - pani Mariola Lech i Pan Grzegorz Witecki. Resortowe odznaczenia otrzymali Pani Barbara Klajn, PaniAlicja Jankowska i Pan Oleg Bugajenko, a ponad 20 nauczycieli zostało wyróżnionych Nagrodami Dyrektora. W częśi artystycznej, klasa 2d przygotowała przezabawną scenkę rodzajową, odegraną brawurowo i z ogromnym poczuciem humoru - którego również nigdy nie brakowało nauczycielom Kopernika!
Dziękujemy gościom za przybycie na naszą uroczystość, a odwiedzili nas: 
Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Bogusława Potocka-Zdrzalik, emerytowana dyrektor I LO Pani Barbara Tokarska oraz emerytowani nauczyciele: Pani Krystyna Grablewska, Pan Zdzisław Seredyński oraz Pan Józef Wyspiański. 
Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu I LO z okazji ich święta!
Zobacz zdjęcia.

 

ROKSANA WANDZIO - NAGRODZONA W JAPONII!
Roksana Wandzio (2a) odniosła ogromny sukces na międzynarodowym konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży, który odbył się w Japonii! Uczestnicy przygotowywali prace na dowolny temat, wykonywane różnymi technikami. Ocenianie prac w tym konkursie trwa około roku. Praca naszej uczennicy jest obecnie wystawiana na  46 International Children's Art Exhibition w Japonii. Za swój rysunek Roksana otrzymała "Brown Award" - czyli brązową nagrodę. Na konkurs nadesłano aż 13 000 prac z całego świata, z Polski nagrodzono 141 uczestników. 
Gratulujemy!

 

V MIEJSCE W MARATONIE JĘZYKOZNAWCZYM
Znamy wyniki XIII Maratonu Językoznawczego. Drużyna Kopernika w składzie:
Bartosz Krüger, Adam Łata i Miłosz Stolarczyk (wszyscy z klasy 3a) zajęła V miejsce! Gratulujemy!
"Maraton Językoznawczy to wydarzenie organizowane cyklicznie przez Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Wydarzenie to jest adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników Maratonu jest rozwiązanie zadań konkursowych w możliwie jak najkrótszym czasie. Corocznie nowy zestaw pięciu zadań konkursowych opracowują pracownicy naukowi i doktoranci.
Zadania nie są ograniczone do jednego języka. Są one oparte na materiale językowym pochodzącym zarówno z języków współczesnych, jak i wymarłych. Uczestnicy konkursu mogą więc zostać skonfrontowani z zagadnieniami leksyki języka angielskiego, składni języka polskiego, a także morfologii języka szwedzkiego czy staroangielskiego. Maraton Językoznawczy sprawdza nie tylko wiedzę językową uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ale też zdolność analitycznego i abstrakcyjnego myślenia. Specyfika i zakres tematyczny zadań konkursowych w Maratonie pokazują także, że zajmowanie się językiem to badanie i opisywanie intrygujących zjawisk, z którymi użytkownicy języka obcują na co dzień, ale nie zawsze zdają sobie sprawę z ich istnienia".

RUSZYŁA KLASA AKADEMICKA SGH
22 października w Warszawie zbiegły się dwa ważne wydarzenia. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie organizowała Dzień Otwarty, w ramach którego odbył się wykład dla Klas Akademickch SGH. Od tego roku nasza szkoła przyłączyła się do tego wyjątkowego projektu. Uczniowie klas matematyczno-fizycznych (teraz była to klasa 2a) będą uczestniczyli w cyklu spotkań, wykładów i warsztatów organizowanych specjalnie dla klas zrzeszonych w Klasach Akademickich. Oprócz możliwości odwiedzenia samej uczelni w Warszawie, uczniowie będą mogli brać udział w spotkaniach z przedstawicielami SGH w I LO oraz uczestniczyć w projekcje poprzez specjalnie utworzoną platformę . W sobotę, 19 uczniów Kopernika poznało uczelnię z bliska, wszyscy zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni, rolą Samorządu Studenkiego i możliwościami, jakie otwierają się dla studentów SGH.

EDULAB
22 października był również dniem, w którym odbył się ElabEduFestival. Są to największe targi edukacji zagranicznej organizowane w Polsce. 30 zagranicznych uniwersytetów (City of London, Oxford, Cambridge, University of Roehampton, Coventry i wiele innych!) wysłało tu swoich przedstawicieli - a wszystko odbyło się w przepięknym Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie. Uczestnicy ELABU mogli dowiedzieć się o studiach na wybranych uczelniach zagranicznych bezpośrednio od studentów, czy na spotkaniach warsztatowych. O wydarzeniu dowiedzieliśmy się dzięki naszej absolwentce Agacie Gruszeckiej, która obecnie studiuje w Wielkiej Brytanii i była jedną ze współorganizatorów Festiwalu. Udało nam się z nią spotkać i umówić na spotkanie w szkole:) Był to bardzo długi dzień pełen wrażeń i atrakcji! Zobacz zdjęcia.

NIEMIECKI INACZEJ
"Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych i dzięki pomocy naszego absolwenta Rafała Remiśko, klasa IIIa uczestniczyła 23 września 2016 w lekcji języka niemieckiego prowadzonej przez "skypa " przez lektorkę Dominikę Parot z Instytutu Goethego w Warszawie. Zajęcia przebiegły pod hasłem "Deutschland - Land und Leute". Uczniowie chętnie uczestniczyli w lekcji, najbardziej podobała się część, w której odpowiadali na pytania przy pomocy swoich smartfonów i potem mogli na ekranie porównać się z innymi pod względem poprawności i tempa odpowiedzi. Nad stroną techniczną czuwali Miłosz Stolarczyk i Jakub Kowalik, a lekcję zorganizowała p. Agnieszka Witecka". Zobacz zdjęcia.

 INFORMATYKA INACZEJ

"W poniedziałek, 10 października, w auli naszego liceum odbyło się spotkanie z prof. Krzysztofem Lorysiem – pracownikiem Instytutu Informatycznego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Adamem Chudasiem - studentem II roku informatyki, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły i zaproszeni nauczyciele dwóch innych lubińskich szkół. Spotkanie dotyczyło wznawianych w tym roku szkolnym tylko w naszej szkole (w naszym regionie) zajęć informatycznych z algorytmiki i programowania w ramach ministerialnego projektu uczelni. Uczniowie, którzy podejmą się trudu uczestniczenia w tych zajęciach będą mogli przyswajać wiedzę i umiejętności z programowania, przygotowując się do Olimpiady Informatycznej. Będą dla nich też organizowane w Instytucie Informatycznym sparingi z uczniami innych szkół oraz obozy informatyczne. Dzięki temu projektowi, którego realizacji podjęła się p. Lucyna Krawiec uczniowie dostają szansę świadomego wyboru dalszej drogi edukacji (studia na wydziale informatyki UWr, praca w firmach informatycznych). Pierwsze zajęcia odbyły się w sobotę 15 X."

 

EDUKACJA PRAWNA
"Dnia 17. 10. 2016 klasa 1c wzięła udział w pierwszej rozprawie w Sądzie Rejonowym w Lubinie. Tym samym został rozpoczęty cykl udziałów klasy 1c z edukacją prawną raz w miesiącu w rozprawach sądowych. Najpierw odbyło się spotkanie z sędzią Adamem Stankiewiczem (naszym absolwentem), dzięki któremu ten projekt jest realizowany, a po rozprawie krótkie podsumowanie. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali przebieg procesu, następnie komentowali go i wymieniali się spostrzeżeniami. Kolejne wyjście do sądu zostało wyznaczone na 16. 11. 2016".

 

HISTORIA INACZEJ
"Pod kierunkiem nauczycieli historii nasi uczniowie poznają historię 316 niezwykłych spadochroniarzy Armii Krajowej nazywanych Cichociemnymi. Sejm RP ogłosił rok 2016 Rokiem Cichociemnych, a Ośrodek Kultury 'Wzgórze Zamkowe" w Lubinie przygotował wspaniałą wystawę historyczną na temat okoliczności powstania, metod walki oraz losów żołnierzy tej legendarnej formacji. Cichociemny kpt. Maciej Kalenkiewicz w ten sposób określił motywację swoich kolegów: "Motorem naszego działania jest miłość najszerzej pojęta: miłość Boga, ludzi, Ojczyzny, rodziny." Dziś żyje w Polsce tylko jeden spośród spadochroniarzy. Liczy sobie 95 lat ..... i NADAL ODDAJE SAMODZIELNE SKOKI NA SPADOCHRONIE. "Szacun" dla niego i pracowników "Wzgórza"... za lekcję honoru, odwagi i patriotyzmu!"

EDUKACJA TEATRALNA
"17 października klasy Ia, Ib, Id i Ie brały udział w przygotowanym przez grupę aktorską z Krakowa przedstawieniu na temat początków teatru antycznego. Była okazja, aby przyswoić wiele informacji o Dionizjach, Ajschylosie czy Sofoklesie.  Aby lepiej zapamiętać niektóre treści,  uczniowie mieli okazję wystąpić na scenie. Śmiechu było przy tym, co niemiara!  Nabytą wiedzę wykorzystamy (już w poważny sposób) na lekcjach języka polskiego."

 

PIERWSZA POMOC
Klasa Id uczestniczyła dzisiaj w całodziennym szkoleniu z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Jest to kolejny rok cyklu szkoleń z tego zakresu skierowanych do uczniów klas pierwszych naszej szkoły, a prowadzonych przez ratowników z MCKK w Lubinie. Klasa 1d jest już czwartą klasą w tym roku szkolnym, której uczniowie zapoznali się z teorią i stosowali ją w praktyce w tej niezwykle ważnej dla każdego z nas dziedzinie.

 

 

KOPERNIK W PODRÓŻY

DUŃSKA JESIEŃ MAT-FIZÓW
Przygoda Kopernika z Danią trwa już blisko 20 lat, a wszystko zapoczątkowała klasa dziennikarska Pani Marioli Lech. Od pierwszego wyjazdu do Danii sporo się zmieniło, tak więc obecnie wycieczki są skierowane do wszystkich klas, które wyrażą chęć uczestnictwa w duńskich warsztatach. Każda z klas, w zależności od profilu, ma układany indywidualny program ustalony z wychowawcą. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w lekcjach w duńskim liceum, brać udział w wykładach i spotkaniach na uczelniach i w szkołach wyższych. Wszystkie klasy realizują również program krajoznawczno-turystyczny odwiedzając najpiękniejsze zakątki północnej części Półwyspu Jutlandzkiego. Wszystkie zajęcia i spotkania odbywają się w języku angielskim. W tym roku we wrześniu do Danii wybrały się kolejno klasy 2b i 2a, czyli dwa mat-fizy.
Klasa 2b była w Danii w dniach 18 - 23 września. Jak sami piszą: "uczniowie 2b wracają do szkoły wypoczęci, bogatsi o nowe doświadczenia i z głowami pełnymi pomysłów. Przez tydzień odwiedzili mnóstwo pięknych miast, ciekawych miejsc oraz odkryli wiele interesujących aspektów duńskiej kultury. Po wizycie w tamtejszym liceum zawiązały się nowe, międzynarodowe przyjaźnie. Kilkoro uczniów już rozpoczyna naukę duńskiego, by w przyszłości rozpocząć studia w tym pięknym, skandynawskim kraju." Zobacz zdjęcia 2b.
Klasa 2a (23-30.09) podczas swojego pobytu odwiedziła Wydział Medialogii Uniwersytetu w Alborgu, uczniowie uczestniczyli w lekcjach matematyki i fizyki w liceum, a po lekcjach mieli możliwość poznać duński styl życia, spędzając całe popołudnie w domach uczniów, gdzie przygotowali wspólny posiłek i bliżej się poznali. Klasa 2a była również w dwóch szkołach wyższych (hojskole) Europejskiej Szkole Filmowej i Duńskiej Szkole Designu. Widzieli jak łączy się Bałtyk z Morzem Północnym, jak wytwarza się tradycyjne duńskie słodycze, odwiedzili muzeum malarstwa w Skagen, skansen w Arhus i tamtejsze Muzeum Sztuki Współczesnej - ARoS Museum. Widzieli jak funkcjonuje biblioteka miejska i doświadczyli burzy piaskowej na wydmach:) Zobacz zdjęcia 2a
Wszystkie klasy mieszkają w domu na wrzosowisku, nieopodal plaży, wspólnie przygotowują posiłki, a to sprzyja prawdziwej integracji, która jest w tych wyjazdach bardzo istotna. Wiosną do Danii wybierają się aż trzy klasy: 2e, 2c i 2d.
Bardzo dziękujemy Pani Renacie Szwebs, naszej absolwentce, od 26 lat mieszkającej w Danii, dzięki której możemy odwiedzać szkoły, instytucje, uniwersytety i poznać Danię od strony, której nie pokazałoby nam żadne biuro podróży! Dodamy tylko, że obecnie w Danii studiuje 4 naszych absolwentów.


3A W WILNIE I NA MAZURACH

"W dniach 3 -7 października klasa IIIa odbyła romantyczną podróż do Wilna i na Mazury. Młodzieży towarzyszyli trzej doświadczeni traperzy: Barbara Mikosza, Stanisław Lis i Grzegorz Witecki. Zwiedzanie rozpoczęto od spaceru po pięknej litewskiej stolicy – mieście kościołów. Wszędzie poczuć można było zapach Mickiewicza i Miłosza. Następnie ruszyliśmy w stronę Mazur. Zakotwiczyliśmy w Rynie, który leży nad jeziorem o tej samej nazwie. Stąd każdego poranka, gdy już opadła mazurska mgła, wyruszaliśmy na kolejne wyprawy: Mikołajki, Mrągowo, Reszel, Kętrzyn, Święta Lipka. Dużą atrakcją był rejs statkiem z Mikołajek do Rucianego Nidy z wpłynięciem na Jezioro Śniardwy. Zwiedziliśmy także Galindię, czyli Mazurski Eden. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Olsztynie oraz na polach Grunwaldu. Wróciliśmy do Lubina z bagażem pełnym wrażeń i nowych doświadczeń".

 

3c W TORUNIU
"11 października 2016 roku klasa 3c wyruszyła na 3-dniową wycieczkę. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Gniezno. Wybrali się do Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz do Katedry Gnieźnieńskiej, w której mogli podziwiać m.in. historyczne Drzwi Gnieźnieńskie.Następnie kontynuowali podróż do Torunia. Drugiego dnia wycieczki uczestnicy mogli pogłębiać swoją wiedzę w Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy". Później wybrali się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście i zobaczyli dwa spektakle teatralne. Wśród atrakcji nie mogło zabraknąć również słynnego Planetarium, które jest obowiązkowym punktem wycieczki w rodzinnym mieście Mikołaja Kopernika."
Zobacz zdjęcia.

2C WE WROCŁAWIU

"21 października klasa IIC gościła na Wydziale Prawa we Wrocławiu. Dzięki uprzejmości pana dziekana Dr hab. Włodzimierza Gromskiego i pana Dr Rafała Cieśli licealiści przemierzyli studenckie ścieżki od biblioteki uniwersyteckiej po sale wykładowe kampusu D. Wysłuchali wykładu wprowadzającego oraz odebrali najnowsze informatory rekrutacyjne Uniwersytetu Wrocławskiego na rok akademicki 2017/ 2018. Ale nie tylko nauką żyje potencjalny student prawa..... siły do wędrówki po mieście dodała im muzyczna opowieść o Beethovenie w wykonaniu wirtuozów z Narodowego Forum Muzyki. Nic dziwnego, że w drodze powrotnej śpiewom i ...... chrapaniu nie było końca. Zmęczenie było tak wielkie, że niektórym wycieczkowiczom nogi odmówiły posłuszeństwa! Na szczęście tylko na chwilkę."
Zobacz zdjęcia.


SPORT
PŁYWANIE

"W dniu 25 października na basenie Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie odbyły się Drużynowe Zawody Pływackie Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Lubińskiego. Reprezentacje naszej szkoły spisały się znakomicie!
Dziewczęta zajęly I miejsce wyprzedzając drużyny z II LO i ZS nr 2, natomiast chłopcy ukończyli zawody na II miejscu, minimalnie przegrywając z drużyną ZS nr 1 i wyprzedzając II LO.
Naszą szkołę reprezentowali:
Hołówko Magdalena 3b, Dziedziulo Aleksandra 1d, Jakubowska Martyna 1d, Kafel Anna 1a, Klupś Magdalena 1b, Kotwas Monika 1d, Turbak Dagmara 1b, Klupś Paweł 3b, Gellert Aleks 2a, Włodarczak Piotr 2d, Kluza Kamil 3e, Osiński Kamil 1b, Pisek Mateusz 1a, Płuciennik Jakub 1b, Skoneczny Marek 1b, Szum Adrian 1c".
Wszystkim gratulujemy i dziękujemy:)))

KOLARSTWO
"8 października 2016r. w Chojnowie odbył FINAŁ DOLNOŚLĄSKIEJ LICEALIADY W KOLARSTWIE GÓRSKIM MTB. Mimo fatalnej pogody nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie zdobywając 218 pkt i zajmując drużynowo I miejsce w województwie! Nasi kolarze startowali w dwóch kategoriach wiekowych:
Rocznik 2000:
Jakub Romanik (1c) - 6 m-ce indyw.,
Adrian Szum (1c) - 9 m-ce indyw.,
Oskar Mika (1c) - 11 m-ce indyw.
Rocznik 1999-1997:
Maksymilian Gajewski (2e) - 4 m-ce indyw,  Arkadiusz Duda (3c) - 7 m-ce indyw.
W grupie dziewcząt wystartowała tylko jedna uczennica z naszego liceum Klara Zimna, która zajęła indywidualnie 6 m-ce, a uzyskane punkty dały 5 m-ce w województwie dolnośląskim w klasyfikacji drużynowej dziewcząt".

 NORDIC WALKING

"9 października odbyły się VIII Mistrzostwa Lubina w Nordic Walking. Nasi uczniowie dzielnie walczyli, w strugach deszczu, zajmując czołowe miejsca w kategorii wiekowej 14-18 lat:
Dziewczęta:
I m-ce - Iga Łoboś, klasa II e
II m-ce Angelika Kulczycka, klasa II e
Chłopcy: I m-ce - Emilian Gotowiec, klasa II a".
Gratulujemy!

 
SZERMIERKA

Otrzymaliśmy informację o kolejnym sukcesie naszego ucznia w szermierce.
"Triumfem Piotra Kołpy (kl 1a) zakończył się drugi w tym sezonie Puchar Polski juniorów młodszych rozegrany w Gliwicach. Piotrek zwyciężył także przed miesiącem we Wrocławiu.
Takim  wynikiem zapewnił sobie udział w zawodach międzynarodowych - Mistrzostwach Europy i Świata w Plovdiv w Bułgarii".

 

PRZEŁAJE 

"W dniu 12 X 2016 r. w Olszynie k. Lubania odbyły się finałowe sztafetowe biegi przełajowe w ramach Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży. Powiat lubiński, zarówno w kategorii dziewcząt jaki i chłopców reprezentowali uczniowie I Liceum im. M. Kopernika w Lubinie. Przy fatalnej pogodzie, w deszczu i błocie po kolana, znakomicie spisały się nasze dziewczęta w sztafecie 10 x 1000 m zajmując 4 miejsce (przed nami były tylko szkoły mistrzostwa sportowego). Nasza sztafeta występowała w następującym składzie:
Aleksandra Dudziak - klasa IIIa, Maja Kowalska - klasa IIIa, Angelika Wanat - klasa IIId, Oliwia Blecharz - klasa IIc, Aleksandra Olejarczyk - klasa IIc, Paulina Czeryba - klasa IIf, Dominika Marfiany - klasa IIf, Aleksandra Matkowska - klasa IId, Angelika Jesionka -klasa IIb, Julia Wilczyk - klasa Ib, Anna Wróblewska - klasa Id.
Nieco gorzej poszło naszym chłopcom, ambicje były duże, ale życie jest brutalne. Zawodnicy dali z siebie wszystko ale w tym roku wystarczyło tylko na  16 miejsce - w przyszłym roku z pewnością będzie o wiele lepiej. Sztafeta 10x 1500 m występowała w następującym składzie:
Aleksander Kudyba - klasa IIIb, Patryk Molenda - klasa IIIb, Maciej Peter - klasa IIIa, Piotr Włodarczak - klasa IId, Marcin Midziak - klasa IIa, Piotr Horbowy - klasa IIa, Maciej Herbut - klasa IIa, Maksymilian Gajewski - klasa IIe, Bartosz Rogacki - klasa Ia, Wojciech Stępień -klasa Ie i Filip Zaraziński - klasa Ib. Obie ekipy do startu przygotował Krzysztof Kalisz".

 TAEKWON-DO

Dotarła do nas kolejna informacja o sukcesie sportowym naszego ucznia!
"Tylko jednego wywalczonego punktu zabrakło Patrykowi Łukasiewicz (3c), aby stanąć na podium podczas zawodów Pucharu Świata Taekwon-do ITF i walczyć bezpośrednio o finał. Nasz zawodnik stoczył łącznie 4 walki, zajmując ostatecznie V miejsce. Kolejno pokonał Irlandczyka Eoin McEnery. Amerykanina Joseph Kannathumadam, oraz Włocha Gianluca Bragoni, a następnie tuż przed strefą medalową po zaciętej walce uległ jednym punktem po dogrywce Rosjaninowi Andrey Russkikh.  Zawody trwały od 12 do 16 października w Budapeszcie, wystąpiło w nich 1852 zawodników z 58 państw. Patryk w zawodach tej rangi wystąpił po raz ostatni, jako junior. Walczył w kategorii wagowej do 68 kg, w której brało udział aż 42 zawodników".

 

NOWY PRZEWODNICZĄCY SU!

Znamy już wyniki wyborów do SU! W tym roku do walki stanęło 3 kandydatów.
"Komisja w składzie:  Kacper Łazor, Alicja Świerzko, Marta Trojnar i Angelika Kulczycka dokonała obliczenia głosów na Przewodniczącego SU w I LO w Lubinie.
Wyniki:
Borkowska Klaudia - 67 głosów
Herbut Maciej - 143 głosy
Nowicki Piotr - 189 głosów
Głosy nieważne 52"
 

DZIEŃ CHŁOPAKA
3 października obchodziliśmy szkolny Dzień Chłopca. Z tej okazji od kilku już lat dziewczęta z Grupy Kopernika przygotowują krótki występ - niespodziankę dla naszych chłopaków. W tym roku nie było inaczej. Oczywiście każda z klas obchodzi to sympatyczne święto indywidualnie, tak więc Panowie Kopernika mogli w tym roku świętować swój dzień od piątku do poniedziałku:)
Zobacz zdjęcia.

 

DZIEŃ PIŻAMY
21 października po raz drugi w historii szkoły odbył się Dzien Piżamy. Tę nową "świecką tradycję" wprowadził do kalendarza szkoły Samorząd Uczniowski w zeszłym roku i trzeba przyznać, że pomysł był bardzo udany. Do zabawy po raz kolejny przyłączyła się niemal cała społeczność uczniowska i ponownie kilka nauczycielek - więcej niż w ubiegłym roku, co nas bardzo ucieszyło:) Atmosfera w szkole była bardzo przyjemna - było "miękko", przytulnie i wcale nie sennie! Gratulujemy pomysłu i do następnego Dnia Piżamy! Zobacz zdjęcia.
1b, 2a i 2d - te klasy stawiły się w 100% w piżamach:)

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information