ROK 2015/16 ZA NAMI
No to rok 2015/16 przechodzi do historii - i to jak! Wydawało się, że rekord klasy biologiczno-chemicznej sprzed 3 lat  jest nie do pokonania - a jednak! Pobiła go kolejna 1d:))
Oto jak statystycznie wygląda miniony rok szkolny:
Średnia wyników całej szkoły - 4,46!
Najwyższą średnią (w historii I LO!) uzyskała klasa I d - 4,98 (na zdj.)

Najwyższe średnie klas I - III:
klasa I d - 4,98
klasa III a i III b - 4,86
klasa II d - 4,70
klasa  3d - 4,69
klasa I a i I b - 4,65

Najwyższe indywidualne średnie uzyskali:
1. Emilian Gotowiec (1a) - 5,75
2. Emilia Mroczko (1d) - 5,62
3. Karolina Szwata (2e) - 5,62
4. Małgorzata Matławska (2d) - 5,60
5. Marta Bortkiewicz (1d) - 5,56
6. Piotr Włodarczak (1d) - 5,56
7. Oliwia Wodelska (1d) - 5,53
8. Aleksandra Mika (1d) - 5,50

81 osób uzyskało średnią ocen 5,00 i więcej (te osoby otrzymają stypendium - do odebrania od dziś w kadrach) Średnią ocen 4,75 i wyżej (świadectwo z paskiem) uzyskało 146 uczniów (wszyscy otrzymali nagrody książkowe:)
Zobacz: NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH klasy I - II oraz NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH klasy I - III
100% frekwencją poszczycić się mogą 3 osoby:
1. Wojciech Lis - 2e
2. Piotr Rosa- 2b
3. Anna Gybej - 2b

Tytuł SUPER KLASY 2016 zdobyła klasa 1e za: "CSI Kryminalne Zagadki Kopernika".
Klasa Ie otrzymała tort ufundowany przez dyrektora szkoły oraz dwa dni bez pytania:)
GRATULUJEMY i życzymy wszystkim udanych (bardzo zasłużonych) wakacji!!! Zobacz zdjęcia.

WYRÓŻNIENI PRZEZ PREZYDENTA
20 czerwca 2016 r. w CK MUZA odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień Prezydenta Lubina najlepszym uczniom we wszystkich szkołach w mieście i powiecie. "Kopernika" reprezentowały 3 osoby:
Emilian Gotowiec (1a) - 5.75,
Karolina Szwata (2e) - 5,63
Małgorzata Matławska (2d) - 5,6.
Cała trójka nie tylko osiągnęła bardzo wysoką średnią, ale znajduje czas na mnóstwo innych zajęć - Emilian i Gosia realizują swoje artystyczne pasje m.in. w Grupie Kopernika. Karolina i Gosia z drużyną aerobiku sportowego wywalczyły w tym roku II miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska. Działają też społecznie, biorą udział w konkursach - słowem mają czas na wszystko! Brawo - bardzo zasłużone wyróżnienia!!!

 

I DZIEŃ PATRONA
i
DRZWI OTWARTE W KOPERNIKU
3 czerwca 2016r. był wyjątkowym dniem w Koperniku z dwóch powodów: Dzień Patrona i Drzwi Otwarte. Oba wydarzenia zakończyły się pełnym sukcesem! Mnóstwo ludzi, mnóstwo dobrej energii, zaangażowani uczniowie, nauczyciele i bardzo znamienici goście! Po inauguracji pierwszej edycji Dnia Patrona, krótkim wykładzie o Koperniku (za który dziękujemy p. M. Przygodzie) mieliśmy okazję dotknąć kosmosu... Jednym z gości specjalnych była prof. dr hab.Dorota Rosińska z Instytuty Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego, współautorka pracy o polu grawitacyjnym - najważniejszym odkryciu naukowym ostatnich lat! Jej zespół został również uhonorowany najwyższym medalem naukowym w Polsce - Medalem Polskiej Akademii Nauk im. Mikołaja Kopernika, który przyznano "Polskiemu Zespołowi Badawczemu POLGRAW za udział w odkryciu pierwszego źródła fal grawitacyjnych. Przypomnijmy, że w zespole POLGRAW pracuje dr hab. Dorota Gondek - Rosińska, prof. UZ z Wydziału Fizyki i Astronomii." Pani profesor okazała się osobą niezwykłą, bardzo energetyczną, bardzo nowoczesną i z tak ogromną wiedzą, że nie dziwi nas Nagroda Nobla, która jest w zasięgu ręki całego zespołu!
Kolejnym gościem, był nasz absolwent, dr Dominik Wóltański, pracownik naukowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który zajmuje się powstawaniem i ewolucją pól magnetycznych w galaktykach. Dzisiaj wystąpił z referatem: "Komputer narzędziem współczesnego Kopernika" , w którym przedstawił przegląd podstawowych narzędzi i metod badawczych współczesnej astronomii i astrofizyki wraz z odniesieniem do przyrządów astronomicznych z czasów Mikołaja Kopernika.
Mieliśmy też okazję odkryć nowe oblicze naszych tegorocznych absolwentów - Marka Kowalika i Tomasza Żelawskiego, którzy mówili o fizyce, filozofii i maszynach oblężniczych. Równolegle z wykładami w auli, specjaliści z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przeprowadzili warsztaty : "Like - Dislike" Prawne i międzyludzkie skutki działania w sieci społecznościowych" oraz "Cyberprzestrzeń i jej zagrożenia dla społeczeństwa, obywatela i państwa".
Dzień Patrona zakończyły Drzwi Otwarte - aula jak zawsze pękała w szwach, do oprowadzania młodszych kolegów znalazło się wielu ochotników, a Grupa Kopernika pokazała jak można realizować swoje pasje w naszej szkole. Bo w Koperniku nauka nie wyklucza pasji - co więcej nauka jest naszą pasją, a talenty artystyczne naszych uczniów świetnie ją uzupełniają! Jeśli szukasz szkoły wyjątkowej, otwartej i kreatywnej - wybierz Kopernika.
A jeśli pasjonujecie się sportem zapraszamy na jutrzejszy I Bieg "Kopernika" - start i meta pod I LO - możecie pobiec, pokibicować lub przyjść na "piknik na kocach" przygotowany przez firmę Hit Fit.
Przeczytajcie więcej o odkryciu pola grawitacyjnego: artykuł. Zobaczcie zdjęcia. Zobaczcie filmową relację Tomka Buczyńskiego (2D)


I BIEG KOPERNIKA

4 czerwca odbył się historyczny dla naszej szkoły bieg. O godz. 9.00 dyrektor Józef Marciniszyn pełniąc rolę startera wypuścił zawodników I Biegu "Kopernika". Choć trasa biegu była dla niektórych krótka (4100m), to jej przebieg chwalili wszyscy uczestnicy i właśnie ta długość okazała się dostępna dla wielu osób, które wystartowały w naszym biegu. Zawodnicy podkreślali, że biegnie się bardzo przyjemnie, pętlą przebiegająca głównymi ulicami przez przepiękny Park Wrocławski z finiszem pod I LO. Pogoda była wręcz wymarzona i chociaż była to pierwsza taka impreza, prowadzący bieg doświadczony spiker Pan Marek Dłubała pochwalił organizację całej imprezy i zaangażowanie zarówno nauczycieli jak i uczniów w jej przebieg. Frekwencja jak na pierwszy bieg też była niezła - ze zgłoszonych 240 osób na starcie pojawiło się ok 200 zawodników. Każdy uczestnik Biegu został uhonorowany pamiątkowym medalem autorstwa Dawida Reka (2b). Impreza zakończyła się  na szkolnym dziedzińcu, gdzie zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali trofeum Biegu - Puchar Dyrektora I LO. Restauracja Hit Fit Piwnica "Pod Żabą" przygotowała poczęstunek na "pikniku na kocach", a wszyscy mogli podziwiać i wybrać się na jazdę próbną jednym z nowych Fiatów z AutoCentrum Victoria w Lubinie:)

Bardzo gorąco dziękujemy naszym SPONSOROM, którymi byli:
AutoCentrum Victoria w Lubinie,
Urząd Miasta w Lubinie,
MPWiK w Lubinie,
PKS Lubin
Firma HOT SERVICE w Lubinie
Firma RAG Górzyński z Lubina
Hit Fit Piwnica Pod Żabą w Lubinie
Instalbud Lubin
Specjalne podziękowania kierujemy do RCS w Lubinie, bez którego biegu by po prostu nie było!!!

WYNIKI I Biegu "Kopernika":
Open mężczyźni:
1.Lubaś Tomasz 2.Belgrau Tobiasz 3.Piasecki Radosław ;
Open kobiety 1.Janczak Angelika 2.Dubińska Anna 3.Niedźwiecka Anna; I
Kategoria ILO mężczyźni:
1.Gajewski Maksymilian 2.Włodarczak Piotr 3.Duda Arkadiusz;
I LO kobiety:
1.Wanat Angelika 2.Jesionka Angelika 3.Chmielowiec Laura; Kategoria szkoły gimn. i ponadgimn mężczyźni:
1.Belgrau Tobiasz 2.Zawis Paweł 3.Sutor Radosław;
Kategoria szkoły kobiety:
1.Wróblewska Anna.
Wyniki są  też na http://super-sport.com.pl/…/wynik…/808-i-bieg-kopernika.html

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim! Zapraszamy za rok na II Bieg "Kopernika" Zobacz artykuł na stronie RCS i artykuł na stronie miasta. Zdjęcia.

 

VIII warsztaty THE YOUNG AMERICANS za nami!

Ósme warsztaty z The Young Americans przeszły już do historii... Jak zawsze była to eksplozja takiej energii i emocji, że nikt kto nie był ich udziałem, nie jest w stanie zrozumieć fenomenu tego niezwykłego projektu. W ciągu zaledwie trzech dni (31.05 - 1.06) grupa 45 młodych artystów z The Young Americans staje się nauczycielami dla uczestników warsztatów. Cel - zrobić niemożliwe - czyli po 2 i pół dniach przygotować 140 uczniów (i to z różnych typów szkół) do wspólnego SHOW! I nie jest to jedna scenka! Trzeciego dnia widzowie mają możliwość obejrzeć dwa niezwykłe przedstawienia: najpierw The Young Americans dają popis swoich umiejętności wokalnych, tanecznych i aktorskich w 45 minutowym broadwayowskim show, a po 15 minutowej przerwie na scenie pojawiają się uczestnicy warsztatów. To co udaje się zrobić tym młodym ludziom pod wodzą doświadczonego reżysera (w tym roku mieliśmy przyjemność i zaszczyt po raz drugi gościć wielokrotnie nagradzanego reżysera p. Jeffreya Polka) jest nie do uwierzenia! Podkreślają to wszyscy, którzy oglądają finałowe SHOW po raz pierwszy... Jak to się robi?! To jest właśnie geniusz i prostota warsztatów - pozytywna energia, wiara w dzieci, bycie dla nich i z nimi, a nie ponad. Zaangażowanie, przychylność, wielkie serce i talent - oto przepis na sukces edukacyjny! A że przy okazji jest to świetna zabawa  - cóż - tak właśnie można uczyć. I my uczymy się tego od 2007 roku! 
Dziękujemy WSZYSTKIM bez wyjątku - wspaniałym 138 uczestnikom tegorocznych warsztatów, którzy nam zaufali i dali się porwać w świat radości, zabawy, odkrywania talentów i swoich możliwości, a wszystko to dokonane RAZEM - bo to właśnie jest największą wartością warsztatów - RAZEM można dużo - właściwie, jak widać po raz ósmy - wszystko! Cały skład uczestników zamienia się w chór, tancerzy, aktorów i na dodatek wszystko to wychodzi po angielsku!
The Young Americans wpisali się już w klimat I LO (który jest w ogromnej części ich zasługą!) na stałe. Nie wyobrażamy sobie roku bez studentów College of Performing Arts in Korona w Californii w naszej szkole. Kolejne, dziewiąte warsztaty, odbędą się na jesień 2017 r (29.09 - 1.10. 2017). Przełom maja i czerwca jest tak intensywnym czasem w liceum, a nowa impreza w naszym kalendarzu - Dzień Patrona i Bieg "Kopernika" będzie się odbywać właśnie w takim okresie, że nie chcemy kumulować tak dużych i ważnych dla nas eventów w jednym czasie. W ten sposób pauzujemy w przyszłym roku szkolnym, ale już zapraszamy wszystkich w 2017r! 

Bardzo dziękujemy HOST FAMILIES, czyli rodzinom goszczącym za przyjęcie YAs w swoich domach i umożliwienia przeprowadzenia tych niezwykłych warsztatów. W tym swoje domy otworzyli:
Igor RakowieckiAleksandra MuszyńskaSzymon Buras, Więch Ola, Kasia KrawiecWeronika Łokaj, Jan Sołtysiak, Zuza Kłobus, Julia Pater, Laura Majewska, Michał MędralaAngelika Dziwińska, Ola Mika, Oliwia BlecharzOla OlejarczykPatrycja FranczakSkórko DominikaMonika MarcinkowskaNatalia Lech, Ada TwardowskaRoksana WandzioLaura ChmielowiecWilk NinaMaks Gajewski, Angelika Wanat, Ola SzczepańskaPatrycja JasińskaKarolina KogutSara CzyżKasia Sitek, Kasia Żabińska, Barbara Kaczkowska, Adam WójcikAgnieszka NowackaEwa Rachwalska, Joanna Marciniszyn.

Nasi sponsorzy 
Dziękujemy osobom, które wspierają nas finansowo. Bez Państwa udziału warsztaty w Lubinie nie byłyby tak wyczekiwane przez the YAs:)
Dziękujemy Panu Doktorowi Adrianowi Włodarczakowi, Panu Rafałowi Górzyńskiemuz firmy Rag Górzyńscy sp.j, Radzie Rodziców przy I LO SPOŁEM w Lubinie orazUrzędowi Miasta. Dziękujemy Lodziarni SANDI w Lubinie, której właściciele Państwo Dorota i Wojciech Czyż przygotowali specjalnie dla YAs lody o takiej nazwie i zaprosili całą grupę na lody. Pozostajemy nieustannie wdzięczni za udostępnianie hali przy SP 14, w której od 2007 r. odbywa się finałowe SHOW. Dziękujemy kierownictwu i obsłudze obiektu za przychylność i pomoc w organizacji warsztatów. Osobne podziękowania kierujemy do Pani Doktor Alicji Rzepieli - Guzdro, która wsparła nas medycznie.
DZIĘKUJEMY!
Zapraszamy na nasz profil na fb: The Young Americans w Kopeniku - I LO Lubin oraz na naszą stronę (menu Young Americans). Tam znajdziecie zdjęcia i wszystko co wiąże się z YAs od 2007r, kiedy to zaczęła się przygoda Kopernika z YAs. Zobaczcie nietypową filmową relację z show autorstwa Tomka Buczkowskiego (2d).Zdjęcia.

SPORT
PO RAZ KOLEJNY NAJLEPSI!!!!

Otrzymaliśmy informację, że nasza szkoła po raz kolejny okazała się najlepsza w rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych w ramach "Licealiady". Kopernik wyprzedził II LO i ZS nr 2 w Lubinie.
I LO przez 5 lat z rzędu zajmuje I miejsce w tej klasyfikacji!
Dziękujemy wszystkim sportowcom za ten rok i GRATULUJEMY!!!

 

 

8 czerwca 2016 r. odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych w Lekkoatletyce Indywidualnej. W ogólnej klasyfikacji szkół "Kopernik" zajął
I miejsce!!!. Obie nasze reprezentacje - dziewcząt i chłopców okazały się bezkonkurencyjne!
Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli:
Aleksandra Dudziak (2a)  - I miejsce w biegu na 100 m,
Magda Łukasik (2f) - III miejsce w biegu na 100 m,
Magda Borowiec - I miejsce w biegu na 400 m,
Ada Pielech (1d) - II miejsce w biegu na 400 m,
Maja Kowalska - (2a) - I miejsce w biegu na 800 m,
Aleksandra Olejarczyk (1c) - III miejsce w biegu na 800 m,
Ewelina Sołtys (1c) - I miejsce w skoku w dal,
Michał Przygoda (1c) - II miejsce w biegu na 100 m,
Piotr Włodarczak (1d) - I miejsce w biegu na 1000 m,
Maksymilian Gajewski (1e) - II miejsce w biegu na 1000 m<
Miłosz Stolarczyk (2a) - I miejsce w pchnięciu kulą.
Ponadto wszystkie nasze sztafety (4 x 100 m oraz tzw. sztafeta szwedzka - 100, 200, 300, 400 m) w obu kategoriach były najlepsze!

 

KONKURS Z NIEMIECKIEGO

"18. 05. 2016 został przeprowadzony II etap konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz podstaw gramatyki j. niemieckiego z udziałem 7 uczniów Gimnazjum Salezjańskiego oraz najlepszych pierwszoklasistów naszej szkoły. 20.06. 2016 nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród dla najlepszych:
I miejsce: (39 pkt) Aleksandra Obszańska (Sal.Gim.) oraz Angelika Jesionka Ib iKacper Łazor Ie (oboje także 39 pkt),
II miejsce: (34 pkt) Aleksandra Skibicka (Sal.Gim.) oraz Aleksandra Kordek Id (34 pkt) i Emilia Mroczko Ie (33,5 pkt)
III miejsce: Martyna Jakubowska i Michał Gruszczyński (Sal.Gim.)"NIE DLA PRZEMOCY
1 czerwca uczniowie z klasy 1C reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące w Lubinie zajęli III miejsce w Konkursie "Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki" - Życie wolne od przemocy i uzależnień. Do naszej szkoły trafił lew - maskotka, który jest ubrany w koszulkę z napisem "Policja"! Nie bez przyczyny: jednym z organizatorów konkursu jest Komenda Powiatowa Policji w Lubinie. Klasa prawna musi trzymać się razem ze stróżami prawa! Gratulujemy sukcesu naszym "paragrafom".


KLASA PRAWNICZA
Klasa prawna 1C zakończyła swój roczny kurs zdobywania wiedzy prawniczej. W roku szkolnym 2015/16 klasa o profilu humanistycznym z elementami prawa aż siedmiokrotnie odwiedziła Sąd Rejonowy w Lubinie, aby pod bacznym okiem pana sędziego Adama Stankiewicza śledzić meandry zawodu prawnika. Podczas Dni Kultury „paragrafy” spotkały się z dr. Mateuszem Dróżdżem, który przedstawił ciekawe zestawienia informacji na temat perspektyw zawodu prawnika na współczesnym rynku pracy. W drugiej klasie wyruszą na podbój wydziałów prawa ośrodków akademickich we Wrocławiu i Zielonej Górze. Przed maturą wybiorą się do Warszawy, aby zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania Sądu Najwyższego.
Czy wyrosną z nich orły Temidy pokaże czas….PIERWSZA POMOC

"W piątek 10.06 w naszej szkole odbyła się Olimpiada Pierwszej Pomocy organizowana przez Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr. Szkoły ponadgimnazjalne z powiatu lubińskiego reprezentowały trzyosobowe zespoły, sprawdzając swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną. Reprezentacja naszej szkoły - Angelika Jesionka (1b), Michał Przygoda (1c) i Piotr Włodarczak (1d) zdobyła drugie miejsce."
Przypomnimy tylko, że Michał wykazał się znajomością pierwszej pomocy w praktyce, o czym pisaliśmy niedawno - był jedynym, który zareagował i skutecznie pomógł choremu na padaczkę na jednym z przystanków w Lubinie. Dla nas jesteście najlepsi:)

 

KOPERNIK W PODRÓŻY

2b w Danii

"21 maja 2016 roku uczniowie klasy 2b zostali wyrwani ze szkolnej, codziennej rutyny. Mieszkanie w domku na odludziu, samotne gotowanie oraz walka o miejsce pod prysznicem…  Brzmi to jak scenariusz serialu na temat walki o przetrwanie, jednak dla nas oznaczało to przygodę życia, mianowicie wyjazd do Danii.Około godziny 23, zamiast szykować się do spania lub zabierać do nauki na kolejny sprawdzian z matematyki lub innego prawie tak samo ciekawego przedmiotu, zebraliśmy się pod Kauflandem. Po upewnieniu się, że wszyscy uczniowie, a przede wszystkim cały prowiant są już na pokładzie autobusu, ruszyliśmy w kierunku Danii niczym popularny czołg ‘Rudy 102’ na Berlin w serialu ‘Czterej pancerni i pies’. Po kilkunastu godzinach podziwiania niemieckich autostrad dotarliśmy do celu. Pierwszym przystankiem na naszej drodze było miasto Aarhus, gdzie zwiedziliśmy muzeum sztuki, skansen oraz stare miasto. Nasyceni sztuką i pięknymi widokami udaliśmy do miejsca naszego zakwaterowania. Domek z dala od miejskiego zgiełku, możliwość gotowania na własną rękę i niewielka odległość od plaży to rzeczy, które zdecydowanie odróżniają wypad do Skandynawii od innych wycieczek szkolnych.
Dania jest krajem, w którym od dosyć niedawna stawia się nacisk na turystykę, co nie zmienia faktu, że można tam odwiedzić wiele urokliwych miejsc. Nasza klasa miała przyjemność  zwiedzać takie miejsca jak miasto Aalborg i tamtejszą bibliotekę, Oceanarium Morza Północnego w Hirthals czy cypel Grenen, najbardziej wysunięty na północ punkt kraju, gdzie znajduje się ‘granica’ Morza Północnego z Bałtykiem." Zobacz zdjęcia.


2c we Francji i Niemczech

"4 czerwca, klasa 2c wróciła z tygodniowej wycieczki do Niemiec i Francji. W tym czasie uczniowie zwiedzili niemieckie miasta i miasteczka: Berlin, Stuttgat, Calw, Bad Liebenzel, uczestniczyli w warsztatach czekoladowych w fabryce Ritter Sport, spacerowali po platformach zawieszonych na koronach drzew itd. Podczas jednodniowej wycieczki do Strasbourga mogli rozkoszować się kulturą i brzmieniem języka francuskiego, zobaczyć wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO przepiękną dzielnicę Petite France no i przede wszystkim zwiedzić siedzibę Parlamentu Europejskiego. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i zapału do nauki języków obcych."
Zobacz zdjęcia.

 

2d w TRÓJMIEŚCIE

"W dniach od 13 do 17.06 klasa 2d wraz z wych. p. Mariolą Lech uczestniczyła w warsztatach medyczno – psychologicznych w Trójmieście prowadzonych przez firmę Brain Waves (nota bene przez absolwentów ILO:). Pod okiem ratownika medycznego Kamila Marków udało się uskutecznić: badanie fizykalne, osłuchiwanie stetoskopem, pierwszą pomoc, pierwsze intubowanie pacjenta,wyciąganie poszkodowanego z auta i podstawy medycyny pola walki; zaś z pomocą psychologa Anny Marków przeprowadzono podstawy diagnozy neuropsychologicznej i trening poznawczy, oraz testy badającej inteligencje wielorakie. Uczniowie doświadczyli również tego, jak wygląda praca naukowa w prawdziwych laboratoriach Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego w Gdyni. W podziale na grupy wykonali niezmiernie intrygujące doświadczenia: izolację DNA z materiału od organizmów Procaryota i Eucaryota, izolację barwników z materiału roślinnego i chromatografię cienkowarstwową. Ponadto założyli kultury tkankowe i powielili materiał roślinny w warunkach in vitro, bo przecież nie wszyscy o tym wiedzą, ale in vitro dotyczy także i roślin. Kolejnym zadaniem stało się wykonanie preparatów mikroskopowych z kefiru, probiotyku, barwienie mikroorganizmów metodą Grama. Podsumowując, należy dodać, że obok wzniosłych tematów wyjazd miał również elementy relaksacyjnej prozy życia: kąpaliśmy się w morzu, spacerowaliśmy po nadmorskich plażach, po sopockim molo i gdańskiej starówce, rozgrywaliśmy gry psychologiczne. Wieńczącym punktem naszego programu stała się wizyta na przepięknym i nowoczesnym Uniwersytecie Gdańskim a dokładnie w Instytucie Biologii, Chemii i Biotechnologii, gdzie zapoznano nas z aktualną ofertą uczelni. Pomimo nadmiaru wrażeń, nie zapomnieliśmy o patriotycznym obowiązku i jak jeden mąż kibicowaliśmy polskiej reprezentacji." Zobacz zdjęcia.

 

2a we Wrocławiu
"6 czerwca klasa IIa wybrała się na wycieczkę do Wrocławia. Wszystko rozpoczęło się na Politechnice Wrocławskiej, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z zasadami rekrutacji i osiągnięciami tej uczelni. Następnie, niczym przyszli studenci, przejechaliśmy "Polinką" na drugi brzeg Odry,a stamtąd ruszyliśmy w stronę Ogrodu Botanicznego. Po przeszło godzinnym relaksie na łonie natury, głodni (nie tylko kolejnych wrażeń) udaliśmy się do Rynku. Gdy "czas wolny" dobiegł końca, zebraliśmy się we wcześniej ustalonym miejscu i wróciliśmy do Lubina".

 

1a w LUBIĄŻU
"10 czerwca klasa 1a, pod bacznym okiem prof. Kaliny Sienkiewicz, miała okazję odwiedzić jeden z ciekawszych zabytków na Dolnym Śląsku - pocysterski klasztor w Lubiążu. Samo miejsce jest pomnikiem historii regionu jak i skarbnicą tajemnic, a także częstym lokum dla wielu festiwali i koncertów. Oprócz zwiedzania odrestaurowanych sal oraz pozostałości katedry, uczniowie mieli chwilę, żeby nacieszyć się dobrą pogodą i spędzić czas wspólnie. Zafascynowani ogromnym pałacem i zadowoleni z udanego piątkowego przedpołudnia 1a już czeka na kolejną wyprawę z historią w tle;)" 

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information