OLIMPIADA EKONOMICZNA

Uczeń klasy 3b Marcin Więch  zakwalifikował się do etapu centralnego XXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Wśród 100 najlepszych uczniów z całej Polski Marcin zajął 22 miejsce.
Natomiast w etapie okręgowym Olimpiady Przedsiębiorczości Marcin był na 16 miejscu w województwie. Pierwsza dziesiątka wchodziła do finału, ale my i tak gratulujemy ogromnej wiedzy i wyniku!

 

PRÓBNY USTNY ANGIELSKI

26 lutego nasi maturzyści mieli możliwość sprawdzenia się w próbnej ustnej maturze z języka angielskiego. Od wielu la w Koperniku organizowana jest próbna matura dla wszystkich uczniów i w zasadzie niemal wszyscy korzystają z tej wyjątkowej okazji sprawdzenia się u nie swojej nauczycielki języka angielskiego. 7 anglistek i blisko 180 maturzystów - a wszystko w jedno piątkowe popołudnie. Kolejny raz w maju:) Oto wyniki.

 

XII POWIATOWE DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

18 i 19 lutego 2016 r. w I LO odbyło się XII Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego. Jak zawsze rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach: gimnazja i szkoły średnie. Jako pierwsi, w czwartek, z szekspirowskim monologiem zmagali się uczniowie gimnazjów. W piątek do rywalizacji stanęli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Lubińskiego, którzy napisali wiersz M. Angelous, czarnoskórej poetki amerykańska , laureatki nagrody Pulitzera. W obu kategoriach wzięło udział kilkudziesięciu uczniów. Najlepsi byli:
GIMNAZJA:
I miejsce- OLIWER BENTKOWSKI z Gimnazjum nr 4 w Lubinie – 1 błąd
II miejsce – ADRIAN SUDENIS z Gimnazjum Społecznego w Lubinie- 2 błędy
III miejsce – ANNA KAFEL z Gimnazjum nr 4 w Lubinie - 4 błędy
Wyróżnienie - WOJCIECH HERNAT z Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie -5 błędów
Wyróżnienie- FILIP DROŻDZAK z Gimnazjum nr 4 w Lubinie – 6 błędów
Wyróżnienie - KAROLINA SKRZYPEK z Gimnazjum w Chocianowie – 6 błędów
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
I miejsce – STEFAN FICNER z Liceum Salezjańskiego w Lubinie – 8 błędów
II miejsce – AGNIESZKA ZAGÓRSKA z I LO w Lubinie – 10 błędów
III miejsce – NATALIA GLUMIŃSKA z I LO w Lubinie – 15 błędów
Wyróżnienie- KACPER GĄSIENIEC z  I LO – 16 błędów
Wyróżnienie - PIOTR KOZDA z II LO – 18 błędów
Gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy za rok!
Zobacz artykuł na stronie miasta. Wyniki wszystkich uczestników oraz teksty dyktanda znajduję się na stronie Centrum Językowego "Logos".

 

ANGLOFAMA 2016
GIMNAZJALIŚCI

18 lutego 2016 r, uczniowie gimnazjów powiatu lubińskiego rywalizowali w dwóch konkursach z języka angielskiego w I LO. Rano odbyło się Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego, którego organizatorem jest nasza szkoła i Centrum Językowe LOGOS z Lubina. "Słynny Szekspirowski monolog „Być albo nie być” otworzył XII „Dyktando z Języka Angielskiego”, organizowane przez I Liceum Ogólnokształcące w Lubinie i Centrum Językowe Logos. Z tekstem jednego z arcydzieł literatury światowej zmierzyli się uczniowie gimnazjów z Lubina, Polkowic i Chocianowa". 
Po Dyktandzie, uczniowie 7 gimnazjów walczyli o tytuł English Master w finale ustnym XI ANGLOFAMY przed publicznością, co jest nie lada wyzwaniem! Zadania konkursowe oceniali jurorzy - native speakerzy - Pani Carlene Eager, Pan Paul Eager i Pan Rick Galvin. Sponsorami nagród była Rada Rodziców przy I LO oraz wydawnictwo Macmillan.  Oto najlepsi z najlepszych w XI Anglofamie:
I. Oliwer Bentkowski z Gimnazum nr 4 w Lubinie,
II. Julia Ordonowska z Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie,
III. Weronika Łomako z Gimnazjum w Chocianowie,
IV. Jakub Małgowski z Gimnazjum nr 1 z Polkowic,
V. Jakub Piekarski - Gimnazjum nr 5 z Lubinia
VI. Julia Truszkowska z Gimnazjum nr 3 w Lubinie.
VII. Radosław Burczak z Gimnazjum Integracyjnego w Lubinie.
Gratulujemy wszystkim finalistom i dziękujemy ich opiekunom za przygotowanie uczniów i udział szkoły w konkursie.
Dziękujemy również sponsorom: Radzie Rodziców przy I LO oraz wydawnictwu Macmillan Polska.
I LO

19 lutego 2016 r odbył się finał tegorocznej edycji cyklu konkursów z języka angielskiego pod nazwą ANGLOFAMA. Co toku uczniowie piszą test na znajomość słownictwa i frazeologii, konkurs pisemny English Master z gramatyki i słownictwa, na podstawie którego wyłaniani są uczestnicy finału ustnego.  Anglofama to również konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych, konkurs plastyczny i konkurs piosenki angielskiej. W tym roku motywem przewodnim była the QUEEN. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udaje się spełnić główne założenie tego konkursu, czyli propagować naukę języka angielskiego i zachęcać do rozwijania zarówno umiejętności językowych jak i podnosić wiedzę z zakresu kultury i historii krajów, w których mówi się po angielsku:) We wszystkich tegorocznych konkursach wzięło udział około 200 uczniów! W piątek w auli odby la się ostateczna rozgrywka, czyli Finał Ustny o tytuł English Master i konkurs piosenki. W finale walczyło 6 uczestników walczących o tytuł English Master 2016. Finalistów i wokalistów oceniało jury, w składzie którego znalazło się dwoje Amerykanów i Brytyjczyk: p. Carlene Eager, p.Paul Eager i p. Rick Galvin. Sponsorami nagród w tym roku byli: Rada Rodziców przy I LO oraz wydawnictwo Macmillan. Laureaci we wszystkich konkursach otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe. Zobacz zdjęcia.
FINAŁ ENGLISHMASTER 2016
Najlepsi z najlepszych 2016:
I miejsce i tytuł English Master 2016 - Patryk Kwapis (3c),
II miejsce - Julia Szymczak (3d),
III miejsce - Agnieszka Zagórska (3c),
V miejsce - Dagmara Dygas (3a),
V miejsce - Karolina Stanisławczyk (3c),
VI miejsce - Artur Borowiec (3a).
Konkurs wiedzy o Królowej Elżbiecie II:
I miejsce - Dorota Godyń i Barbara Łamińska (3f),
II miejsce - Katarzyna Zieliński i Natalia Glumińska (2d)
III miejsce ex-aequo: Justyna Żołyńska i Dominika Kapusta (2d) oraz Sandra Nawrocka i Małgorzata Skowron(3f)
Konkurs Prepositions/Idioms/Phrasal Verbs
I miejsce - Bartosz Pawluk (3a),
II miejsce - Agnieszka Zagórska (3c),
III miejsce ex-eaquo: Róża Korzeniewicz (3c), Marta Mikołajczak (2d) i Karolina Szwata (2e).

Konkurs piosenki:
I miejsce - Katarzyna Urban (1b)
wyróżnienie: Maja Kowalska (2a), Agata Drozdek (3e) i Jakub Byczek (absolwent) 
Serce publiczności skradła Maja Zarzycka (3b), której w brawurowym, pełnym humoru i jednocześnie świetnie zaśpiewanym utworze "I want to break free" towarzyszyła Kasia Krawiec i chłopcy z 3b:)).
Gratulujemy wszystkim laureatom, dziękujemy za tak liczny udział w naszych konkursach i zapraszamy za rok!NIESIEMY POMOC!
W lutym otrzymaliśmy informację, że trzy paczki z ubraniami i artykułami sanitarnymi, które zbieraliśmy w szkole dotarły do domu dziecka w Kenii! A wszystko to dzięki naszej absolwentce Barbarze Wielgosik, która była tam i opowiedziała o domu dziecka nam! Zaczęliśmy więc współpracę z Moyo4Children, projektem charytatywnym, w którym nasza absolwentka bierze czynny udział. Bardzo się cieszymy, że nasza pomoc przyniosła dzieciakom tyle radości i dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję. To niesamowite ile radości można dać innym odrobinę się angażując! No i udało się nam wysłać łącznie blisko 60 kg ciuchów i najpotrzebniejszych rzeczy... Na tym na pewno się nie skończy! Na zdjęciu dzieciaki i ich reakcja na nasze dary:))

 

SPORT
19 lutego działo się w naszej szkole sporo rzeczy - i tak się złożyło, że wszystko kręciło się wokół języka i kultury krajów anglojęzycznych. Dzień rozpoczął się od rywalizacji uczniów szkół ponadgimazjalnych w Powiatowym Dyktandzie z Języka Angielskiego organizowanym przez Centrum Językowe Logos w Lubinie i I LO. Tuż po nim w sali gimnastycznej nasi uczniowie mogli potrenować z drużyną futbolu amerykańskiego z lubińskiego klubu, który prowadzi p. Patryk Budziosz. Do końca lutego w każdy poniedziałek o godz. 20:30 odbywają się treningi otwarte, na które może przyjść każdy, aby się zapisać, spróbować swoich sił lub po prostu zobaczyć jak wyglądają treningi. Skład drużyny: Marek Michałowski, Radek Kędzierski, Kuba Krakowiak, Artur Matijczak, Dominik Turkiewicz, Piotr Michałowski, Michał Plesiak, Marek Staniak, Maciej Morawski. Więcej informacji można uzyskać na ich fanpage'u!  https://www.facebook.com/Warriors-Lubin-1401529480095593/?.

CROSSFIT:
Kamila Dziedziulo (3b) zdobyła 3 miejsce w Bitwie o Miedziową Rudę! "Były to zawody crossfitowe, które odbyły się w Legnicy 27 lutego, a uczestniczyło w nich 20 najlepszych zawodniczek z 3 miast: (Głogów, Lubin, Legnica), które przebrnęły przez 2 etapowe eliminacje. Całe zawody składały się z dwóch WOD (Workout Of The Day), które albo trzeba było wykonać jak najszybciej albo na najwięcej rund określonych ćwiczeń w danym czasie. WOD były mocne i sprawdzały zawodniczki pod każdym aspektem: siły, kondycji i wytrzymałości. Z 3 miejsca Kamila weszła do finału i nie dała już sobie tego 3 miejsca odebrać" - czego serdecznie gratulujemy!

SUPER KLASA 2016
W czwartek, 25 lutego, odbyła się pierwsza prezentacja w ramach konkursu dla klas SUPER KLASA 2016. W konkursie każda klasa pierwsza może przedstawić się z trochę innej strony:) Jako pierwsza w szkolnym LOszku odsłoniła swoje drugie oblicze klasa 1d. Biol-chem przeniósł nas do świata orientalnych Indii, zapraszając na INDIE PARTY. Piękne stroje zrobiły na nas ogromne wrażenie! W kolejny czwartek - kolejna klasa pierwsza - 3 marca zobaczymy czym zaskoczy nas klasa 1a.  Zobacz zdjęcia Super 1d.


FERIE:))

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information