XIII DNI KULTURY ZA NAMI

20 marca był ostatnim z trzech dni XIII DK w naszej szkole. Całą imprezę zwieńczyła Gala DK, podczas której podsumowano wszystko, co wydzarzyło się wcześniej. Wręczone zostały są nagrody we wszystkich konkursach, a na scenie pojawili się goście specjalni i najlepsze występy SDK. W tym roku nasze zaproszenie przyjął pan Andrzej Chyra, z którym spędziliśmy cały dzień. Wizyta ta okazała się również okazją dla drużyny goalaballa z Wrocławia, aby spotkać się z aktorem (odtwórcą głównej roli w filmie o nauczycielu, który starcił wzrok). Goalball to dyscyplina dla osób niewidzących i niedowidzących. W ten sposób nasze DK przyczyniły się do wspierania tej idei, a Pan Andrzej Chyra został Ambasadorem dryżyny Mistrzów Polski. Gala to finał trzech bardzo intensywnych i różnorodnych dni. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a ci, którzy nie znaleźli dla siebie ciekawej propozycji uczestniczyli w lekcjach. Tegoroczne Dni Kultury objęły również Festiwal Piosenki Francuskiej, a tradycyjna Scena Dla Każdego pobiła rekord ilosci wykonawców - do konkursu o tytuł Indywidualności XIII DK walczyło aż 35 wykonawców: wokalistów, aktorów, instrumentaklistów i akrobatek! Jednak DK nie mogłyby się odbyć  z takim rozmachem gdyby nie przychylność naszych gości: absolwentów, rodziców i uczniów, którzy przyjęli zaproszenie do poprowadzenia spotkań i wartsztatów, a było ich aż 36. Spośród 50 osób zaproszonych do prowadzenia zajęć znalazło się: 2 rodziców, 3 naszych nauczycieli, 10 uczniów i ponad 30 naszych absolwentów! Dziękujemy wszystkim za poświęcowny czas i przeprowadzenie wszystkich zajęć charytatywnie!
Oto Laureaci wszystkich tegorocznych konkursów DK.

Dziękujemy naszym SPONSOROM, dzięki którym tegoroczne nagrody były naprawdę wyjątkowe.
Darczyńcami XIII DK byli:

 • Pan Grzegorz Buras – Prezes Auto Centrum VICTORIA w Lubinie,
 • Pan Witold Wesołowski – właściciel biura projektowego,
 • Jerónimo Martins POLSKA, S.A
 •  Urząd Miasta Lubin
 • Rada Rodziców przy I LO
 • Butik Babska Szafa
  DZIĘKUJEMY
  raz jeszcze wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu XIII DK. Zobacz artykuł na stronie miasta i zdjęcia: część 1 i część 2. (więcej o podsumowaniu DK) Zobacz filmową relację w Regionalnej TV oraz cz.1 relacji filmowej Adama Kowalskiego (2f) DK taniec
  20 marca odbyły się jeszcze dwie rzeczy: zaćmienie słońca i szkolny piknik - czyli wiosenny grill organizowany tradycyjnie przez SU.

  Dyrektor oraz organizatorzy Dni Kultury (Joanna Marciniszyn, Małgorztat Wójcik, Mariola Lech, Iwona Kita, Monika Kosińska-Dziewiatowska) podziękowali wszystkim uczniomi i nauczycielom, którzy poprowadzili swoje autorskie warsztaty podczas XIII DK! A byli to:

  Dominika Stefańska (koszulki), Julia Błądzińska (rysowanie/torty), Jakub Byczek (gitara), Dominik Burda, Rafał Malinowski, Bartosz Angulski (Forex), Piotr Kołodyński (Gra o tron), Marcin Rączkowski (freestyle), Bartek Chilkiewicz, Tomek Swakoń, Kamil Rogacki (Krav Maga) oraz nauczycielom: Piotr Malski (testy osobowości), ks. Sławomir Drapiewski (wolontariat misyjny).
  Wszyscy odebrali drobne dowody wdzięczności i podziękowania - "na dywaniku u dyrektora":))
  Już teraz zapraszamy wszystkich, którzy mają pasje i chcieliby się nimi podzielić na DK za rok!KOLEJNY MECZ MATEMATYCZNY NASZ!

JEST DOBRZE:))
"Mecz matematyczny z II LO w Jeleniej Górze zakończył się sukcesem. Pomimo niełatwych zadań i różnic w znakach matematycznych między dwoma szkołami wygraliśmy 44:24. Może pomógł fakt, że Kopernik miał więcej wspólnego z matematyką niż Norwid (patron liceum z Jeleniej Góry)... Gratulujemy i trzymamy kciuki za następne starcie"
Nie wszystko jest jeszcze pewne. Naszej drużynie został jeden mecz z I LO z Jeleniej Góry i wszystko zależy jeszcze od tego jak tamte szkoły rozegrają mecze między sobą. Wiele niewiadomych - czyli czysta matematyka:)
Skład drużyny Kopernika:
Angelika Rzeźwicka (3a), Jakub Szewczyk (3a), Janek Mowiński (3a), Ola Murdzek (3a), Przemek Kocjan (3a), Dominik Tyszkowski (3b), Kamil Hapkiewicz (3b), Marcin Biel (3b), Arek Dębski (1a), Tomek Żelawski (2b), Kasia Krawiec (2b), Zbyszek Zabłocki (2a) Trener/opiekun p. L.Krawiec.


POTYCZKI JĘZYKOWE 2015 ZA NAMI!

Wiemy już kto był najlepszy! Tym razem - Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie, które wygrało VI edycję Potyczek Językowych dla Gimnazjalistów, konkurs organizowany przez I LO w Lubinie. Końcowa klasyfikacja po trzech starciach  wygląda następująco:
I miejsce - Gimnazjum Salezjańskie (257 pkt),
II miejsce - Gimnazjum nr 2 w Lubinie (237,5 pkt),
III miejsce - Gimnazjum nr 5 w Lubinie (237 pkt),
IV miejsce - Gimnazjum nr 4 w Lubinie (227 pkt),
V miejsce - Gimnazjum nr 1 w Polkowicach (223 pkt),
VI miejsce - Gimnazjum Integracyjne w Lubinie (197 pkt),
VII miejsce - Gimnazjum w Ścinawie (175 pkt).

"Wtorkowa (10 marca 2015) rywalizacja była zażarta, bowiem niewiele punktów dzieliło Gimnazjum Salezjańskie, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 5 po poprzednich starciach. Wiedzą ze znajomości twórczości J.R.R. Tolkiena i C. Lewisa, tzn. „Opowieści z Narnii” i „Hobbita” najlepiej poradzili sobie gimnazjaliści z Gimnazjum Salezjańskiego. Znali bohaterów, którzy doszli do Samotnej Góry („Hobbit”); znali bohaterów, którzy „przeszli przez szafę” („Lew, czarownica i stara szafa”); wykazali się też znajomością ekranizacji filmowych.
Największe emocje wzbudziły scenki rodzajowe, związane z tematyką lekarską, które prezentowane były „oczywiście” w języku angielskim. Leczono, grano na gitarze, a nawet śpiewano! Było wiele śmiechu i wielu przebierańców.
Ostatecznie Puchar Dyrektora I LO w Lubinie trafił do Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie. Wręczył go osobiście p. Dyrektor, Józef Marciniszyn, który podziękował nie tylko uczniom, ale i opiekunom, którzy włożyli wiele pracy w przygotowania do konkursu. Były też kwiaty, dyplomy, słodycze, a na końcu… pamiątkowe zdjęcie! Gratulujemy wszystkim uczestnikom!"
Zapraszamy za rok! Zobacz zdjęcia

 

 

SUKCESY W KONKURSACH

Przedstawiamy wyniki II etapu dyktanda z języka niemieckiego, które odbyło się dla uczniów Kopernika i Gimnazjalistów z zaprzyjaźnionej "czwórki". W tegorocznehj edycji, która odbyła sie podczas wizyty naszego gościa z Niemiec, p. Michaela Heiba, najlepsi byli:
Gimnazjum nr 4:
I miejsce - Kacper Łazor
II miejsce - Damian Leszczyński
A oto najlepsi w Koperniku:
I miejsce - Dagmara Dygas (2a)
II miejsce - Przemek Kocjan (3a) i Marta Macyszyn (1a)
Gratulujemy!


"W piątek 27 marca Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące już po raz ósmy zorganizowało w swoich murach rejonowy konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych pod nazwą Bridging the Cultures. Konkurs ma formułę przypominającą popularny Va Banque - uczestnicy wybierają pytania za 100, 200 czy 300 puntów z dziedziny historii, geografii, świąt i znanych postaci z czterech krajów anglojęzycznych: UK, USA, Kanady i Australii. W piątkowym konkursie wzięło udział 7 drużyn gimnazjalnych i licealnych z naszego rejonu: Lubin, Głogów, Chocianów, Złotoryja.  Naszą szkołę godnie reprezentowała drużyna z klasy II c: Róża Korzeniewicz i Michał Hołowiecki. Drużyna naszego LO praktycznie od samego początku wygrywała i zwycięstwo wydawało się przesądzone, niestety w ostatniej kolejce naszym zawodnikom nie udało się odpowiedzieć na pytanie z wiedzy o Australii i ostatecznie to drużyna gospodarzy z Salezjańskiego LO wygrała, uzyskując 100 puntów więcej, a my musieliśmy zadowolić się drugim miejscem. SLO uzyskało 2100 punktów, natomiast I LO : 2000 puntów.
I tak gratulujemy serdecznie, ponieważ pytania były bardzo trudne i wymagały naprawdę  obszernej wiedzy!"


Podczas tegorocznych Dni Brytyjskich w SLO, Joanna Skrzypek (3f), wyśpiewała III miejsce w konkursie "Thank You for the Music".
Asia zaśpiewała piosenkę pt. "Mama do" brytyjskiej wokalistki Pixie Lott.
Gratulujemy!
30 marca 2015r. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu "Pokaż Nam Język", do którego zakwalifikowało się czworo naszych uczniów: Laura Galez (3f), Agnieszka Zagórska (2c), Miłosz Stolarczyk (1a) oraz Marta Macyszyn (1a). Po etapie pisemnym, do finału ustnego przeszła Agnieszka Zagórska, która ostatecznie w finale zajęła II miejsce.


Znamy już wyniki konkursu językowego organizowanego przez II LO pt "Komunikatywny Europejczyk", który odbył się 24 lutego 2015r. W konkursie uczestnicy musieli wykazać się znajomością dwóch języków  w zakresie komunikacji właśnie:) Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów:)
I miejsce - Karolina Hutt (3c),
II miejsce - Dagmara Dygas (2a),
V miejsce - Paweł Ptak (2a),
VII miejsce - Marta Macyszyn (1a),
VIII miejsce - Przemysław Kocjan (3a).
Gratulujemy!!!26 marca 2015r.  w Zespole Szkół  nr 1 w Lubinie odbył się Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Obcojęzycznej. I miejsce zajęła Dagmara Dygas (2a), która recytowała własny tekst w języku niemieckim!
III miejsce zajął Bartosz Krueger (1a), który również recytował wiersz w języku niemieckim.
Gratulujemy!
31 marca 2015r. odbył się etap powiatowy konkursu pożarniczego pn. "Młodzież zapobiega pożarom". Dwie nasze uczennice były w nim bezkonkurencyjne. Karolina Szwata (1e) zajęła I miejsce, a Alicja Połczyńska (1a) uplasowała się na drugim miejscu. Konkurs wymagał dużej wiedzy z zakresu pożarnictwa i pierwszej pomocy.
Gratulujemy!


 

SUKCESY SPORTOWE

4 marca 2015r. w Polkowicach został rozegrany Finał Strefy Legnickiej w Koszykówce Dziewcząt. Nasza reprezentacja po zaciętych walkach zajęła II miejsce! W naszym zespole najlepszą zawodniczką była Natalia Tomaszewicz (3e). Wszystkim naszym dziewczętom dziękujemy za sportową walkę. Pierwszy raz nasza żeńska drużyna zaszła tak daleko w rozgrywkach koszowych! Gratulujemy!
Skład reprezentacji:
Kasprzyszak Aleksandra, Tomaszewicz Natalia, Błądzińska Julia, Andrzejczak Marta, Mech Maria, Kaliciak Agata, Kędzierska Michalina, Demkowicz Noelia, Koszut Bianka, Kaczmarek Marlena.
A jutro trzymamy kciuki za naszych chłopaków!


5 marca w Polkowicach został rozegrany Finał Strefy Legnickiej w Koszykówce Chłopców. Nasza reprezentacja ostatecznie zajęła III miejsce. I miejsce zajęła drużyna ZS nr6 z Legnicy, II miejsce ZS z Polkowic, a IV ZSZ ze Złotoryi. To jest najlepszy wynik w ostatnich latach. Najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie był Szymon Włodarczak.
Skład drużyny:
Bicz Bartosz, Zdzichowicz   Karol, Włodarczak Szymon, Blicharski Michał, Gabryjelski   Andrzej, Korsak  Oliwer, Poręba Michał, Barski Michał, Paluszkiewicz  Michał, Marciniak  Kacper.


Zakończył się cykl zawodów Nordic Walking - "Korona Wielkopolski". Nasi ucznioiwe startowali 6 grudnia w Poznaniu i 21 marca w Olandii. Zawodnicy z I LO spisali się znakomicie, zajmując czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej w swoich kategoriach  wiekowych:
Kalina Kurowska (2e) - II miejsce (kat.14-17 lat)
Laura Galez (3f) - III miejsce (kat.18-29 lat)
Tomasz Kipiel (1b) - II miejsce (kat. 14-17 lat)
Michał Anacki (1b) - III miejsce (kat. 14-17 lat). Opiekun p. Krzysztof Kalisz


25 marca w Chojnowie został rozegrany finał strefy legnickiej Licealiady Młodzieży w Szachach. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Natalia Rogacka (2e), Piotr Jankowiak (2e), Paweł Więcław (2b), Tomasz Ilnicki (3e), była bezkonkurencyjna! Wszystkie spotkania wygraliśmy i zajęliśmy I miejsce! II miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Energetycznych z Legnicy a III miejsce liceum z Jawora. Finał wojewódzki zostanie rozegrany w kwietniu we Wrocławiu.
Sława i duma bije od nich już ze zdjęcia:) Nas też rozpiera duma!
Gratulujemy zwycięzcom !!!NASZE 'PEREŁKI'

Jakub Bil (1b) to obok Oli Siwek kolejny mistrzowskiej klasy tancerz w naszej szkole! Kuba aktualnie zajmuje 55 miejsce na świecie w kategorii młodzież w rankingu WDSF. Z innych osiągnięć (tylko w lutym!) nie można pominąć: 7 miejsca w finale Mistrzostw Polski FTS - Standard (młodzież do lat 18), 9 miejsca w finale Mistrzostw Polski FTS - Standard (młodzież starsza do lat 21) Ruda Śląska, czy 8 miejsca w 10-ciu Tańcach na Mistrzostwach Polski FTS (młodzież do lat 18) Wałbrzych. Gratulujemy! Jesteśmy pełni podziwu i życzymy kolejnych sukcesów!


Patryk Skawiński (3b), siatkarz Cuprum Lubin, dostał się wraz z drużyną do półfinałów Mistrzostw Polski w Jastrzębiu Zdrój (13.03-15.03), gdzie zagrają z Jastrzębskim Węglem, Treflem Gdańsk i Maratonem Świnoujście. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
A na zdjęciu nasz wszechstronnie utalentowany uczeń!


"W dniach 06-08.03.2015 roku w Ciechanowie odbyły się zawody sportowe rangi Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-Do ITF, w którym wystąpił Patryk Łukasiewicz (1c). Reprezentował on lubiński klub Taekwon-Do. W zawodach startowało 132 juniorów z 31 klubów. Patryk po raz pierwszy wystąpił w kat. wagowej do 68 kg, w której stoczył cztery wyrównane pojedynki. W dwóch z nich zwyciężył, a w dwóch musiał uznać wyższość rywali. W najbliższy weekend wystąpi w kolejnych zawodach tj Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów (woj., dolnośląskie i opolskie) stanowiących I eliminację do Mistrzostw Polski."

"14 marca 2015 r. w Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się zawody Mistrzostw Dolnego Śląska Taekwon Do ITF Juniorów Młodszych oraz Juniorów. W zawodach wzięli udział reprezentanci dwóch klubów z Wrocławia oraz Legnicy, Prochowic, Bystrzycy Kłodzkiej, Głubczyc i Lubina. Reprezentujący Nasz klub KKSW Lubin Patryk Łukasiewicz (1c) zdobył I miejsce w kat. układów formalnych juniorów stopni uczniowskich oraz II miejsce w kat. walk do 68 kg ulegając w finale aktualnemu zdobywcy Pucharu Polski posiadającemu stopień mistrzowski Konradowi Augustyńskiemu w stosunku 2:1:1."
Gratulujemy!

 

Aleksandra Naróg (1c)  brała udział w cyklu 8 biegów VI Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Zawody trwały od listopada 2014 i zakończyły się dopiero do 14 marca 2015r. Ola zajęła II miejsce w kategorii K20
(rocznik od 1986 -1999).
Gratulujemy wyniku i wytrwałości!!!

 

Aleksandra Naróg (1c) zajęła IV miejsce na Mistrzostwach Dolnego Śląska w biegach przełajowych w Lwówku Śląskim. Impreza odbyła się 14 marca, ale informacja dotarła do nas niedawno - a takim sukcesem trzeba się pochwalić nawet z opóźnieniem:)
Gratulujemy!Ewa Jankowska (1d), zaraz po występie na naszej Scenie Dla Każdego, wzięła udział w dwóch imprezach: najpierw wystąpiła w Warszawie z okazji cyrkowej nocy zakupów w Blue City, a zaraz potem pojechała na tydzień do Budapesztu. Ocelot został zaproszony na Węgry na Międzynarodowy Festival Imre Baross Circus Arts School z okazji 65-lecia tamtejszej szkoły cyrkowej. Przez cały tydzień wraz z artystami z różnych stron świata dziewczyny z Ocelota współtworzyły show, które było wystawiane czterokrotnie w ciągu całego weekendu.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!'KOPERNIK' NA LUZIE

5 marca swoje prawdziwe oblicze pokazała kolejna klasa pierwsza. Jak przystało na mat-fiz prezentację zdominował wątek  techniczny:) Wygląda na to, że 1a w ramach Super Klasy rozpoczęła dziś remont LOszka:)) Jak zapowiedzieli, tak zrobili - był to prawdziwy teren budowy!  Zabawa (jak widać na zdjęciach) przednia, a pomysł naprawdę oryginalny. A ileż radości daje kawałek styropianu... no może nie Paniom sprzatającym, za co w imieniu uczniów bardzo przepraszamy:) Zobacz zdjęcia.


W imieniu "dziewczyn Kopernika" bardzo dziękujemy "chłopakom Kopernika" za dzisiejszą niespodziankę z okazji Dnia Kobiet :) Ubaw po pachy - Po prostu świetne! Brawurowe kreacje stworzyli:
Michał Satława (ileż to było dzisiaj wcieleń:), Kuba Byczek, Patryk Ogrodnik, Michał Zaremba, Krzysztof Dubiński, Hubert Kosiorowski, Adam Drogosz, Norbert Wiercioch, Patryk Skawiński, Łukasz Mazurek - czyli przedstawiciele klas: 3e,3f,3b i 3a:) Natomiast chłopcy szczególnie dziękują Ewelinie Białkowskiej (3c), która jest nieustającą inspiracją, a jaką ma cierpliwość! Wszyscy to tegoroczni maturzyści - już za Wami tęsknimy:)
Zobacz zdjęcia i nagranie, chociaż ani jedno ani drugie nie jest w stanie oddać tego co działo się na scenie:)

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information