W drodze po Olimpijskie laury

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Alicja Matijczak zakwalifikowała się do II etapu pierwszej edycji Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej organizowanej przy Katedrze Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Łódzkiego.
Trzymamy kciuki za Alicję 31 marca w Łodzi!


WE LOVE ENGLISH!

IX Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
Tegoroczna edycja Powiatowego Dyktanda, którą I LO organizuje z Centrum Językowym LOGOS w Lubinie, odbyło się 13 i 14 lutego. Tradycyjnie już Amerykanie z CJ Logos dyktują tekst, który został zaczerpnięty z literatury. W tym roku uczniowie szkół ponadgimnazajlnych zmagali się z tekstem z książki „An Acceptable Time” amerykańskiej pisarki  Madeleine L’Engle, autorki powieści  dla młodzieży. Zobacz artykuł na portalu miasta.
Oto wyniki:
Indywidualnie:
I miejsce – Marcin Gołda  z I LO w Lubinie
II miejsce - Michał Słowiński z I LO w Lubinie
III miejsce – Patryk Skawiński z I LO w Lubinie
Wyróżnienie – Grzegorz Czesak  z I LO w Lubinie
Wyróżnienie - Agnieszka Zagórska  z I LO w Lubinie
Wyróżnienie - Piotr Krzysztanowicz z Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie
Zwycięzców zapraszamy po odbiór nagrody 15 lutego, w sobotę o godz. 11.00 do siedziby Centrum Językowego Logos na Przylesiu przy ul. Szpakowej 17.
W konkursie dla szkół :
I miejsce -  I Liceum  w Lubinie
II miejsce –ex aequo  II Liceum w Lubinie oraz Zespół Szkół nr 1
III miejsce - Liceum Salezjańskie

GIMNAZJUM

14 lutego 2014r. odbyło się Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego dla szkół gimnazjalnych. O tytuł bęzbłędnego walczyło 61 uczniów naszego powiatu.
Oto najlepsi:
 
I miejsce Ewa Żebracka z Gimnazjum nr 4 w Lubinie.
II miejsceDominik Dąbrowski z Gimnazjum nr 4 w Lubinie.
III miejsce – ex aequo Aleksandra Sokołowska z Gimnazjum Integracyjnego w Lubinie oraz Bartosz Kruger z Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie.
WyróżnienieNatalia Glumińska z Gimnazjum Integracyjnego w Lubinie.
WyróżnienieMagdalena Tondec z Gimnazjum nr 2 w Polkowicach.

W konkursie dla  szkół:
I miejsce – Gimnazjum nr 4 w Lubinie
II miejsce – Gimnazjum Integracyjne w Lubinie
III miejsce- Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie
Zwycięzcy odebrali nagrody 15 lutego,w siedzibie Centrum Językowego Logos na Przylesiu przy ul. Szpakowej 17.  Gratulujemy i zapraszamy na dyktando w przyszłym roku!

ANGLOFAMA 2014
I LO

13 lutego 2014r. odbył się ustny Finał tegorocznego English Master, Konkurs Piosenki Angielskiej oraz rozstrzygnięte zostały wszystkie towarzyszące Anglofamie konkursy: wiedzy o krajach, plastyczny oraz idiomów/ Love list. W tym roku w konkursie o Australii i Nowej Zelandii wzięło udział prawie 190 osób (!), które rywalizowały w parach. Przedstawiamy laureatów wszystkich zmagań!

ANGLOFAMA 2014 – wszechstronny konkurs języka angielskiego – I LO
English Master
I miejsce – Martyna Szatarska 2d
II miejsce - Filip Ożga 3a
III miejsce - Michał Słowiński 2a
IV miejsce – Samanta Wujec 2b
V miejsce - Agnieszka Zagórska 1b
VI miejsce – Cristian Demkowicz 3f
VII miejsce – Paweł Pawecki 2d
VIII miejsce – Aleksandra Nawrot 3b
IX miejsce – Julia Błądzińska 2a
X miejsce - Aleksandra Murdzek 2a
Jurorami w konkursie byli native speakers: Paul i Carlene Eager oraz Rick Galvin
Idiomy i „Love list”:
I miejsce - Karolina Rudy 3e;
II miejsce - Emilia Hruszowiec 2c;

III miejsce - Damian Trociński 3e;

Konkurs Piosenki Angielskiej „Love is in the air”
Grand Prix - Joanna Skrzypek (Jakub Byczek 2b i Przemysław Kocjan 2a);

Plastyczny „Love is in the air”
Nagroda specjalna za całokształt - Karol Szmigielski (3e)

I miejsce - ex aequo Anna Marciniszyn (1b) i Oliwia Polak (1f),
II miejsce - Julia Błądzińska (2a)

Konkurs wiedzy o Australii i Nowej Zelandii:
I miejsce - Jakub Byczek (2b), Jan Mowiński (2a)
II miejsce - Anna Mic, Aleksandra Poniedziałek (1e)
III miejsce - Dominika Januchta, Natalia Bochnia (1d)
Zobacz listę najlepszych!
Gratulujemy!!!
Dziękujemy wszystkim sponsorom: wydawnictwu MacMillan, księgarni językowej POLANGLO w Legnicy, wydawnictwu EGIS oraz Radzie Rodziców przy I LO.


GIMNAZJALIŚCI
14 lutego odbyła się Anglofama dla Gimnazjalistów. Nasi młodsi koledzy zmagali się z zadaniami Finału ustnego. Do rywalizacji w finale zgłosiło się ostatecznie 7 gimnazjów. Oprócz zawodów ustnych,odbył się konmkurs piosenki angielskiej, w którym usłyszeliśmy 8 wykonań znanych przebojów. Rozstrzygnięty został róznież konkurs plastyczny - a wszystko w walentynkowej atmosferze "Love is in the air".  Zobacz zdjęcia
Oto laureaci:
English Master:
I - Julia Adamowicz (Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie),
II - Piotr Horbowy (ZSS Gimnazjum nr 2 w Lubinie),
III - Monika Łowkis (Gimnazjum nr 2 w Polkowicach),
IV - Aleksandra Sokołowska (Gimnazjum Integracyjne w Lubinie),
V - Karolina Szwata (Gimnazjum w Ścinawie),
VI - Bianka Koszut (Gimnazjum nr 3 w Lubinie),
VII - Oskar Baszak (Gimnazjum nr 1 w Polkowicach)
Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom!
Konkurs Piosenki Angielskiej
Grand Prix - Maja Kowalska (ZSS Gimnazjum nr 2 w Lubinie),
WYRÓŻNIENIA:
Adrianna Komorowska (Gimnazjum nr 1 w Polkowicach),
Gabriela Walczak (Gimnazjum nr 1 w Polkowicach),
Wojciech Bieleń (ZSS Gimnazjum nr 2 w Lubinie),
Bartosz Angulski i Aleksandra Charchal (Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie),
Klaudia Borowska (Gimnazjum w Ścinawie),
Magdalena Lubczuk (Gimnazjum nr 5 w Lubinie),
Oliwia Gołębiowska (Gimnazjum nr 5 w Lubinie).
Konkurs plastyczny:
I - Małgorzata Matłowska (Gimnazjum nr 5 w Lubinie),
II - Jakub Sternik (Gimnazjum w Ścinawie),
III - Paulina Kiełbutowicz (Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie),
WYRÓŻNIENIA:
Marlena Szymańska (Gimnazjum w Ścinawie) oraz Urszula Grabczyńska (Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie).
Gratulujemy wszystkim uczsetnikom i opiekunom. dziękujemy naszym sponsorom: wydawnictwu MacMillan, Egis oraz Radzie Rodziców przy I LO.
Zapraszamy za rok!

KOMUNIKATYWNY EUROPEJCZYK

11 lutego 2014r. odbyła się kolejna edycja konkursu językowego organizowanego przez II LO w Lubinie. Komunikatywny Europejczyk to konkurs z języka angielskiego i niemieckiego, który sprawdza umiejętności w obu wymienionych językach. Konkurs jest pisemny, a wyniki poznamy w przyszłym miesiącu. Trzymamy kciuki za tegorocznych uczestników i życzymy wygranych, jak w poprzednich latach! Opiekunem grupy jest pani Małgorzata Wiszowska, a o tytuł Komunikatywnego Europejczyka walczyli:
Martyna Podgórska, Tomasz Klapczarek, Przemysław Kocjan, Dagmara Dygas oraz Paweł Ptak.


PROFILAKTYKA W PRAKTYCE!

12 lutego 2014r. klasy II uczestniczyły w niecodziennych zajęciach profilaktycznych ,,Promowanie trzeźwości na drodze”, uświadamiajających jak niebezpieczny jest kierowca prowadzący pojazd po spożyciu alkoholu. Do tego celu wykorzystano jedne z najbardziej nowoczesnych, symulatory jazdy bolidem z grą Formuła 1, wykorzystywane także przez rajdowców i sportowców, m.in. K. Hołowczyca. Uczniowie mieli możliwość ,,przejechania się po torze wyścigowym” i ustanowienia swojego wyniku. W kolejnym etapie powtarzali ten sam przejazd, ale tym razem mając założone alkogogle. Innym zadaniem był test na szybkość reakcji i refleks na aparacie Blink – jedna próba bez alkogogli, a druga z założonymi alkogoglami. Różnica między przejazdami i reakcjami dobitnie pokazała uczniom, jak poważną przeszkodą w prowadzeniu samochodu, jest spożycie alkoholu, nawet w niewielkiej ilości. Akcja wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodzieży, dostarczając zarówno wiedzy, jak i sprawiając wiele dobrej zabawy.
Dziękujemy pani pedagog Alicji Jankowskiej za zaorganizaowanie tak cennej profilaktyki w praktyce! ZdjęciaFIZYKA

12 lutego odbyły się w X LO we Wrocławiu eliminacje jubileuszowego X Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego. Naszą szkołę reprezentowali  Jakub Jaroszewski i Filip Ożga (obaj z 3a). Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na 19 zadań problemowych, których autorem był dr Zbigniew Mazur (Instytut Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego). Obaj nasi reprezentanci zakwalifikowali się do finałowej dziesiątki. Jakub zajął 1 miejsce, a Filip 3.  9 kwietnia będą „walczyć” o indeks Politechniki Wrocławskiej – nagroda za pierwsze miejsce w finale. (zakwalifikowanie się do finału już dało im wstęp wolny na Wydział Fizyki i Astronomii  Uniwersytetu Wrocławskiego)

10 lutego 2014 r. wszyscy zaiteresowani uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się czym jest fizyka medyczna. Dr inż. Artur Barasiński z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Zielonogórskiego przybliżył uczestnikom czym zajmuje się fizyka medyczna. Uczniowie dowiedzieli się wielu praktycznych rzeczy dotyczących prezentowanego kierunku studió i poznali fizykę z trochę innej strony.


SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKAMI

5 lutego dwie klasy "mat-geo" - 1e i 2e uczestniczyły w spotkaniu z parą podróżników. Katarzyna Serafin i Michał Gontaszewski zaprezentowali bardzo niezwykły film dokumentujący ich  tegoroczną pieszą wyprawę dookoła Bajkału (zobacz zwiastun). Jak się dowiedzieliśmy, po kilku miesiącach przygotowań, załatwiania wiz i formalności, Kasia i Michał wyruszyli z Irkucka 20 czerwca i przez dwa miesiące pokonali ok. 2100 km. Niestety, nie dostali zgody na przejście przez park narodowy na terenie Bajkału, co spowodowało zmianę planowanej trasy. Mimo to, ich wyczyn i tak jest godny podziwu - Bajkał okazał się terenem bardzo trudnym, dzikim i wręcz dziewiczym - dosłownie odciętym od wszelkiej cywilizacji (co wydawało się niemożliwe). Z drugiej strony, ludzie napotykani na trasie okazali się bardzo życzliwi i chętnie pomagali podróżnikom, użyczali noclegu,opowiadali niezwykłe historie...
Dziękujemy za niezwykłą lekcję geografii i pokazanie, że pasja i marzenia mogą iść w parze - i to jak daleko!
Na pewno spotkamy się jeszcze nie raz - już zapraszamy!

RUSZYŁA SUPERKLASA 2014
13 lutego 2014r. odbyła się pierwsza prezentacja w ramach SUPERKLASY 2014. Klasa 1a, zaprosiła  gości na huczne WESELE!  Zabawa była przednia, goście się świetnie bawili, a panna młoda jest szczególnie wdzięczna p. Monice Kosińskiej za użyczenie sukni ślubnej:) Życzymy młodej parze wszystkiego najlepszego! Zobacz zdjęcia

 

FERIE
No i doczekaliśmy się ferii!!! W tym roku czekaliśmy naprawdę bardzo długo!


Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information