STYPENDIUM dla KACPRA
Kacper Laszczyński (1b) otrzymał stypendium w ramach programu „zDolny Śląsk”. Kacper jest drugim uczniem, który otrzymał to wyróżnienie. O Aleksandrze Pacynie psaliśmy już wcześnie. Oboje odebrali nagrody finansowe przyznawane najzdolniejszym uczniom przez marszałka województwa, jeszcze za wyniki w gimnazjum. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów już w naszym liceum!

 

 


NASI w MŁODZIEŻOWYM SEJMIKU!
Dwoje uczniów Kopernika: Natalia Tylczyńska (2c) oraz Sebastian Cirko (2a) zostali przedstawicielami powiatu lubińskiego w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W dniach 28 listopada - 1 grudnia, Natalia i Sebastian uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym dzialalności w Sejmiku sfinansowanym przez Semper Avanti.
(Na zdjęciu od lewej: Jakub Prus- wiceprezes Semper Avanti, Marcin Skocz - prezes Semper Avanti, Sebastain, Natalia, Elżbieta Gaszczyńska, członek doraźnej Komisji ds. Młodzieży, Agnieszka Osińska - przew. doraźnej Komisji ds. Młodzieży oraz Łukasz Osiński - pełnomocnik Marszałka ds. Młodzieży).

Natalia i Sebastian - szefowie SU, rozpoczynają swoją działalność na szerszą skalę. Nie poprzestali tylko na szkoleniu! Wkrótce, dzięki m.in. oficjalnym kontom na Facebooku, będzie  można za ich pośrednictwem zgłaszać różne problemy, które dotyczą młodych ludzi w naszym mieście i powiecie. Trzymamy kciuki za efekty i zobaczymy jak rozwinie się ich kariera! Zobacz artykuł na stronie miasta.


W DRODZE PO OLIMPIJSKIE LAURY

Z ogromną przyjemnością informujemy o pierwszych sukcesach olimpijskich w tym roku. Do etapu okręgowego XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zakwalifikowało się dwóch uczniów mat-fizów: Przemysław Demczyszak (2b) oraz Marcin Więch (1b)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Tomasz Klapczarek, uczeń klasy 3f, zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Niemieckiego, który odbędzie się w dniach 8 - 9 lutego 2014r. Gratulujemy i trzymamy kciuki za powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu Jessici Biszczak, która uzyskała tutuł laureatki!
Opiekunem ucznia jest pani Agnieszka Witecka.
Dadamy tylko, że to nie jedyny talent Tomka. Znamy go przede wszystkim jako aktora,  zdobywcę nagrody we zeszłorocznym wrocławskim "Przekręcie" i odtwórcę tutyłowego "Pinokia" w tegorocznym przedstawieniu przygotowanym na akcję "Bezpiecześtwo w oczach dziecka". Kto wie, może zrobi karierę filmową w Niemczech!


 

MECZE MATEMATYCZNE 2013

Sezon Meczów Matematycznych 2013/2014 rozpoczął się! Zaczęliśmy od spotkania z I LO w Legnicy jako gospodarze. Nie wszystkie zadania były wymagające, jednak niektóre mogły dać w kość, a przynajmniej przerazić na pierwszy rzut oka. Jednak na naszych zawodników można liczyć. Opłaciły się lata treningów i wytrzymałość psychiczna. Oczekiwaliśmy meczu na wysokim poziomie i nie przeliczyliśmy się. Liczby mówią same za siebie - ostateczny wynik to 44:29 dla naszych.

17 grudnia odbył się kolejny mecz matematyczny. Nasi matematycy znowu zwyciężyli! Tym razem graliśmy przeciwko Liceum Salezjańskiemu. Nasi reprezentanci mogli wykazać się wiedzą, doświadczeniem i dobrą strategią, co przeważyło o losach spotkania. Następny mecz będzie miał miejsce 16 stycznia i jeśli nie przerwiemy naszej zwycięskiej passy, przejdziemy dalej - do rozgrywek półfinałowych.
Skład naszej reprezentacji:
Kuba Jaroszewski (kapitan), Angelika Rzeźwicka, Aleksandra Murdzek, Kamil Hapkiewicz, Adrina Gross, Marcin Biel, Filip Ożga, Piotr Grzesiński, Paweł Więcław, Tomasz Żelawski
Trener: p. Lucyna Krawiec


SUKCESY DRUŻYNY PANA WITECKIEGO:)

13 grudnia 2013 roku odbył się we Wrocławiu finał XVII Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej "Ja i Ojczyzna". W konkursie uczestniczyło około 30 osób z różnych miast i szkół województwa dolnośląskiego. W zaciekłej konkurencji udział wzięli także uczniowie "Kopernika". Wywalczyli oni o nagrody w dwóch kategoriach. W poezji śpiewanej - 1 miejsce Oliwia Polak (1f), akompaniowali jej Karolina Siekierska (1a) oraz Adam Kowalski (1f), 2 miejsce Klaudia Lewandowska (1f), wyróżnienie Małgorzata Skowron (1f) z akompaniamentem Adama Kowalskiego (1f). W recytacji 2 miejsce zajęła Faustyna Jałosińska (1f). Uczestników przygotował do konkursu p. G. Witecki.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.O AIDS WIEDZĄ WSZYSTKO

2 grudnia 2013r w Zespole Szkół Sportowych odbył się konkurs wiedzy o wirusie HIV - "Nienawiść nie leczy - rzecz o wirusie HIV" Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 2d : Patrycja Ciupa i Maria Mech pod opieką p. Lucyny Powały.
Dziewczyny pokonały wszystkie drużyny. Były bezkonkurencyjne i zajęły I miejsce!


ZWYCIĘSKI DEBEL

W II Międzyszkolnym Turnieju Badmintona, którego organizatorem było Salezjańskie Gimnazjum im. św. Dominika Savio w Lubinie, drużyna Kopernika w składzie: Stanisław Kierpiec (2a) i Sebastian Szabelski (2e) zdobyła I miejsce!
Gratulujemy i przedstawiamy zwycięski debel:)

TRZYMAJĄ INNYCH W SZACHU!

13.12.2013r. w MDK w Lubinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła I miejsce pokonując reprezentacje II LO i ZSZiO.
Oto skład drużyny szachistów "Kopernika":

Więcław Paweł (1b),
Jankowiak Piotr (1e),
Rogacki Kamil (2b),
Malec Tomasz
(2e),
Rogacka Natalia (1e).
Gratulujemy!!! i życzymy sukcesu na strefie legnickiej 29.03.2014r.


O ZAWODZIE WETERYNARZA

11 grudnia klasy biologiczno-chemiczne 2d i 3d miały możliwość poznania pracy weterynarza "z pierwszej ręki", bowiem naszym gościem była pani Edyta Bieńko, lekarz weterynarii. Uczniowie dowiedzieli się czego można oczekiwać decydyjąc się na zawód weterynarza. Był też czas na pytania i odpowiedzi;) W ten sposób staramy się czerpać z doświadczeń rodziców naszych uczniów i absolwentów, którzy znajdując dla nas czas, przybliżają młodzieży tajniki różnych profesji. Jeśli Wasi rodzice wykonują ciekawy zawód - zaproście ich do szkoły - niech opowiedzą o swojej pracy!
Dziękujemy Pani Bieńko za poświęcony czas!

Koncert naszych w Murphym:)
15 grudnia w Murphym zespoły: "Five in the Middle" i "Moongoose", w których skład wchodzą nasi uczniowie i absolwenci zagrali koncerty dla przyjaciół. Oto jak było i kto wystąpił: zobacz zdjęcia

 
ŚWIĄTECZNE KLIMATY:

DREŹNIEŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY

"4 grudnia 2013 r., pod opieką p. Agnieszki Witeckiej oraz p. Grzegorza Witeckiego, klasy: Ic i If pojechały do Drezna. Podekscytowani uczniowie zaczęli zwiedzanie miasta od Galerii Obrazów Starych Mistrzów. Podczas oglądania niesamowitych dzieł wycieczkowicze mieli za zadanie odpowiedzieć na dziesięć pytań dotyczących sztuki, dzięki temu mogli nie tylko podziwiać obrazy, ale też nauczyć się paru rzeczy o nich. Po dwugodzinnym napawaniu się malarstwem pozytywnie zaskoczeni i zaciekawieni młodzi ludzie wybrali się na Jarmark Bożonarodzeniowy, który jest najstarszym jarmarkiem w Europie, gdyż funkcjonuje od 1471 roku. W międzyczasie „fotografowie” uwieczniali każdą minutę podróży. Na jarmarku wszyscy rozkoszowali się świątecznymi przysmakami przygotowywanymi na miejscu. Wiele osób szukało prezentów dla siebie lub najbliższych, a niektórzy skorzystali z okazji i szlifowali swoje umiejętności językowe. Zmęczeni i jednocześnie zadowoleni uczniowie  wrócili z miłymi wspomnieniami do Lubina i czekają na kolejne wyjazdy pełne wrażeń." Jarmak w Dreźnie odwiedziły 17 grudnia również klasy 2f i 3a
Zobacz zdjęcia:)

MIKOŁAJKI

6 grudnia bez względu na wiek, wszystkim udziela się uroczy mikołajkowy nastrój - a ten był dzisiaj wyjątkowo wyczuwalny w całej szkole! Za sprawą SU na korytarzach zaroiło się od mikołajkowych czapeczek, a pod nimi trudno było dziś zauważyć brak uśmiechu - cudny widok! Oprócz prezentu w postaci "niepytania", Mikołaj ze swoją świtą rozdawał cukierki wszystkim w Koperniku! SU wygospodarował fundusze ze sprzedaży m.in. halloweenowych babeczek - brawo! Oczywiście nie zabrakło odpowiedniej oprawy muzycznej i prezentów!
Zobacz zdjęcia

WIELKIE PIERNICZENIE
Znamy zwycięskie wypieki tegorocznego WIELKIEGO PIERNICZENIA w Koperniku! Decyzją JURY najlepszy piernik zrobiła klasa 2c, na drugim miejscu znalazł się piernik klasy 2e, a trzecim najlepszym/najsmaczniejszym zdaniem jurorów piernikiem w tym roku był wypiek klasy 1f:) Gratulujemy i dziękujemy wszystkim 10 drużynom, które stanęły do tej trudnej rywalizacji! Zobacz zdjęcia

KONCERT ŚWIĄTECZNY I WIGILIE KLASOWE

20 grudnia był ostatnim szkolnym dniem przed Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem. Oczywiście musieliśmy to wspólnie uczcić. Tradycji stało się zadość we wszystkim - były wigilie klasowe, prezenty, choinki, uszka, pierogi, smakołyki i Świąteczny Koncert. Serdecznie dziękujemu Grupie Kopernika i nowym jej członkom z klas pierwszych, którzy przyczynili się do sukcesu naszego koncertu!  Zobacz zdjęcia.i wykonanie White Christmas:)JASEŁKA u JANA BOSKO
22 grudnia w kościele św. Jana Bosko odbył się ziezwykły spektakl - jasełka. Pozostając w przedświątecznych klimatach, przedstawiamy relację fotograficzną z tej pięknej inscenizacji, w której pojawiło się sporo uczniów Kopernika:
Marek Kowalik - aktor, Mateusz Perzyński - aktor, Sebastian Szabelski - perkusista, Krzysztof Pałucki - gitarzysta, Przemek Kocjan - gitarzysta, Agata Gruszecka - wokalistka, Marika Dribczak - wokalistka, Dominika Kubasiak - wokalistka, Basia Łamińska - tancerz, Paulina Kondraciuk - tancerz, Kamil Hapkiewicz - tancerz.
Zobacz zdjęcia.


CAŁY CZAS JESTEŚMY Z BARTKIEM

Cały czas trwa akcja pomocy dla ucznia klasy 2e Bartka Grzyba.

 

W listopadzie  wolontariusze z naszej szkoły kwestowali na rzecz chorego kolegi w czasie niedzielnych mszy w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę 24 listopada uczniowie zorganizowałli zbiórkę pieniędzy w Galerii Cuprum Arena. 8 grudnia w Centrum Kultury Muza,  Grupa Kopernika wzięła udział w Lubińskim Betlejem.

Od 9 grudnia uczennice z klasy 1b i 2e zorganizowały "Smaczne Pomaganie".
D
ziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspieranie Bartka! Zobacz zdjęciaŚLEDZIMY LOSY NASZYCH ABSOLWENTÓW

Wiecie, że bacznie śledzimy losy naszych absolwentów - nie do wszystkich mamy dostęp, ale się staramy! Mateusz Dróżdż to przykład jednej z niezwykłych karier, która naprawdę robi wrażenie! O tym młodym prawniku pisaliśmy już nie raz, a liczby osiągnięć i sukcesów mógłby mu pozazdrościć niejeden emerytowany prawnik:) W dzienniku "Radca Prawny" w numerze grudniowym, pojawił się wywiad z trzema prawnikami, wśród których znalazł się oczywiście p. Mateusz, jako jedna ze "Wschodzących Gwiazd Prawa". Gratulujemy!


ŻYCZYMY WSZYSTKIM SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU! Sukcesów, spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności!

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information