XI Dni Kultury
20 -22 marca 2013r.

W pierwszym dniu XI Dni Kultury w I LO, po uroczystej inauguracji, na scenie zagościło Forum Teatralne. Równolegle z Forum, odbyły się warsztaty z: Anną Wiśniewską (malarskie - Kubizm),  Natalią Gorzelnik (sztuka prezentacji), Anną Hasior (o blogu kulinarnym), Sonią Kumidaj (o fotografowaniu),  Kamilem Kuźmiakiem i Mateuszem Stanisławczykiem (filmowe), Dawidem Mykietyszynem i Basią Banaszkiewicz (taneczne)
Zobacz zdjęcia - dzień 1


21 marca to pierwszy (teoretycznie w tym roku:) dzień wiosny i dzień wagarowicza - ale kto poszedł na wagary, sporo stracił! Drugi dzień XI DK był Sceną Dla Każdego. Atmosfera w auli była niesamowita! W pierwszej części Sceny wystąpili wokaliści i instrumentaliści. Gościnnie na Scenie Dla Każdego pojawili się artyści z Fundacji Brata Alberta. Koniec Sceny należał do zespołów - a po części konkursowej grupa "Wypadek" dała koncert, który wręcz rozpalił widownię!
Zobacz zdjęcia: XI DK - dzień 2

22 marca 2013r. odbyła się Gala XI Dni Kultury. W tym roku rozpoczęliśmy od wykładu naszego absolwenta Mateusza Dróżdża - doktoranta i wykładowcy Uczelni Łazarskiego, który opowiedział nam o "Absolwencie I LO w świecie wielkiego prawa". Po wykładzie nadszedł czas na nagrody i wyróżnienia tegorocznego Forum, Sceny i "Piękna". Pierwszą część Gali zakończyliśmy prapremierowym pokazem filmu naszych absolwentów -  Staszka Białoskórskiego i Krzyśka Maślejaka pt. "Cudowny dzień". 10 minutowa opowieść została entuzjastycznie przyjęta przez naszą widownię. Druga część Gali była popisem wokalno-muzyczno-tanecznym. Rozpoczął ją solówką Dawid Mykietyszyn (prowadził warsztaty taneczne), a po nim mieliśmy okazję wysłuchać mini recitali naszych Gwiazd - uczniów i absolwentów, a byli to: Ada Nasiadka, Kuba Jurenc i Agata Gruszecka, Radek Książek, Klaudia Biernacik i Paulina Kaleta, Krzysztof Kolada oraz Mateusz Pęciak.
Dziękujemy wszystkim za udział w XI Dniach Kultury, które tym samym należą już do historii!
Zobacz zdjęcia (3), artykuł, warsztaty

 

 

 NASI najlepszymi aktorami tegorocznego "Przekrętu"!

22 marca 2013r. ogłoszono Laureatów XXII edycji Przeglądu Kultury Młodych "Przekręt", organizowanego przez XVII LO we Wrocławiu. W tym roku dwa przedstawienia wystawiane na Forum Teatralnym XI DK uczestniczyły we wrocławskim konkursie. Efekt - sukces goni sukces! ATRAPA ze świetnym "Świętoszkiem" przygotowanym przez p. Joannę Kędzię zajął III miejsce, a DZIKIE BĄKI z "Ferdydurke" - spektaklem przygotowanym przez uczniów pod kierunkiem Kamila Jakubczyka i Wiktora Jędrzejewskiego zdobył wyróżnienie. Natomiast absolutnym hitem jest zdobycie głównych nagród aktorskich w tegorocznym "Przekręcie"!
Kornelia Kwasek została uznana Najlepszą Aktorką za rolę Doryny w "Świętoszku", natomiast Tomasz Klapczarek został Najlepszym Aktorem za rolę Orgona w tym samym spektaklu.
Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!!!


Współpraca I LO i UE trwa!

26 marca 2013r odbyło się spotkanie z dr hab. Jerzym Niemczykiem, profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Katedry Strategii i Metod Zarządzania. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas maturalnych zainteresowanych studiami ekonomicznymi. Nasz gość odwiedził I LO nie po raz pierwszy. Wczorajszy wykład był jednym z cyklicznych spotkań organizowanych w ramach naszej współpracy. Przypomnijmy, że z inicjatywy profesora Niemczyka, 24 marca 2011r, Dziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie podpisali deklarację współpracy, w ramach której  obie instytucje zobowiązują się do podjęcia różnych działań.


Nasi absolwenci zawsze z nami - a my z nimi!

"Cudowny Dzień" Staszka Białoskórskiego i Krzyśka Maślejaka na VI Offeliadzie - Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich i Niezależnych w Gnieźnie zdobył Nagrodę Główną Jury Młodego Widza oraz Nagrodę Studia Fotostube za najlepsze zdjęcia! Gratulujemy i czekamy na KAN we Wrocławiu (18 - 21.04). Jesteśmy jednymi z nielicznych, którzy już mieli okazję zobaczyć film na Gali XI DK. Niestety na razie filmu nie można udostępniać w internecie, ponieważ jest w obiegu festiwalowym, a organizatorzy  chcą, aby jak najwięcej widzów docierało na festiwale:)

Natalia Gorzelnik, absolwentka I LO, była naszym gościem podczas XI Dni Kultury. Natalia nie tylko wygłosiła krótką prezentację inaugurującą DK, ale przede wszystkim przyjęła nasze zaproszenie, aby poprowadzić warsztaty: „Jak mówić i się nie bać”- czyli o sztuce wystąpień publicznych." Ponad 50 osób wzięło udział w zajęciach o tym, jak przełamać tremę i być skutecznym w wystąpieniach przed publiką lub po prostu na maturze:). Uczestnicy byli zachwyceni warsztatami - nic dziwnego, prowadziła je osoba, które doskonale wie o czym mówi! Na DK właśnie dowiedzieliśmy się o kolejnym sukcesie naszej absolwentki - 8 marca 2013r Natalia Gorzelnik została przewodniczącą prezydium Forum Uniwersytetów Polskich! Możemy śmiało powiedzieć, że jest to odpowiednia osoba we właściwym miejscu!!!

Kamil Kuźmiak i Mateusz Stanisławczyk, czyli FacePalm Fiction, mieli 28 marca premierę swojego najnowszego teledysku
dla zespołu Scoffers, którego wokalistką jest nasza absolwentka Marta Konik. FacePalm Fiction, który stworzyli i prowadzą Kamil oraz Mateusz, to firma rozwijająca się bardzo prężnie i na pewno usłyszymy o jej filmowcach nie raz! Obaj absolwenci poprowadzili jedne z warsztatów podczas tegorocznych Dni Kultury, za co jeszcze raz bardzo dziękujemy! Zobacz artykuł na stronie miasta.

27 marca 2013r. nasza absolwentka opowiadała o swoich doświadczeniach i życiu w Londynie.  Aleksandra Likus, która od 7 lat pracuje jako architekt w londyńskim Biurze Architektonicznym John Tompson & Partners zachęcała do realizowania swoich marzeń i wiarę we własne możliwości. Odpowiadała na pytania uczniów i podkreślałą, że znając język, jako członkowie UE, uczniowie z Polski mogą studiować i pracować w całej Europie - a Londyn jest miejscem, które szczególnie poleca!Sukcesy...

SPORTOWE!

11 marca 2013r. w Klubie Nauczyciela w Legnicy zostały rozegrane Szachowe
Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Strefy Legnickiej
. Szachiści "Kopernika" w składzie: Martyna Sysak (3g), Tomek Ilnicki (2e), Kamil Rogacki (1b) i Tomek Malec (1e) reprezentowali powiat lubiński. W pięknym stylu wygrali rozgrywki strefowe i w kwietniu, na zamku Książ, będą walczyć o mistrzostwo Dolnego Śląska!


16 marca 2013r odbyły się Dolnośląskie Mistrzostwa Strzeleckie Ligi Obrony Kraju z broni pneumatycznej. Nasz utytułowany strzelec - Piotr Wojciechowski (3a) zajął I miejsce w konkurencji Ppn-30 juniorów z wynikiem 265/300 pkt (na marginesie - najlepszy z seniorów zdobył 263/300:). Na V miejscu uplasował się Filip Ożga (2a) z wynikiem 220/300 pkt. Wieść gminna niesie, że Piotrek ma komu "przekazać pistolet":). W zawodach startowało blisko 70 zawodniczek i zawodników z całego województwa.Katarzyna Kita (2d) brała udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat w Krakowie. Reprezentantka UKS Shark Rudna okazała się być jedną z „gwiazd” tych zawodów. Kasia została Mistrzynią Polski na dystansie 50 m stylem dowolnym z fenomenalnym czasem 25,81 !!! Nie poprzestała na tym i w trzeci dzień zawodów potwierdziła wspaniałą formę zdobywając srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 56,66! Zostając tym samym Wicemistrzynią Polski w tej konkurencji. Czytaj całośćARTYSTYCZNE!

20 marca w 2013r. CK Muza odbył się Finał Konkursu Piosenki Angielskiej "Thank You For The Music", którego organizatorem było SLO w Lubinie. Konkurs odbył się w ramach Dni Brytyjskich.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasze uczennice były w tym roku bezkonkurencyjne. Ada Nasiadka (3g) wyśpiewała I nagrodę, a Joanna Skrzypek (1f) zajęła II miejsce i zdobyła nagrodę publiczności! Zobacz zdjęcia


JĘZYKOWE!

19 marca  2013r. Kasia Zawadzka i Michał Rygiel (3g) już po raz trzeci zwyciężyli w międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanym przez SLO. Uczestnicy odpowiadali na kilkadziesiąt pytań dotyczących geografii, historii i słynnych postaci wszystkich krajów anglojęzycznych.

Natomiast 22 marca 2013r. kolejna nasza drużyna w składzie: Kasia Zawadzka, Marta Czudak i Sandra Chudak (3g) zajęła II miejsce w konkursie językowo-muzycznym „Name the Tune” , także organizowanym przez SLO. Nasze dziewczyny przegrały tylko z zespołem z II LO w Głogowie.

26.03.2013r. odbył się II etap konkursu „Niemiecki na szóstkę” dla uczniów klas pierwszych i drugich. Wzięło w nich udział dziewiętnastu uczniów z klas I a,b,c,f oraz ośmiu uczniów z klas II c i f . Obowiązywała tematyka : Familien und Gesellschaftselben ora zakres gramatyczny : Präpositionen (kl.I)  oraz Rektion der Verben (kl.II). Zadania najlepiej wykonali i otrzymali ocenę celującą z j.niemieckiego :
Klasa II :
1.    Tomek Klapczarek (2f)
2.    Marta Taler (2f), Agata Dobosz (2f)
3.    Jessica Groszek (2f)
Klasa I :
1.    Gabriela  Dubiec (1c)
2.    Przemek Kocjan (1a)
3.    Róża Kazimierczak (1c)

Na wyróżnienie zasługują :
1.    Joanna Brzozowiec (1b)
2.    Dominika Polanowska (1f)Specjalnie dla dla GIMNAZJALISTÓW:

Forum Ekologiczne

27 marca 2013r. w I LO odbyło się wiosenne spotkanie z ekologią - „ Międzyszkolne Forum Ekologiczne”. Jak co roku uczestnikami spotkania byli uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni uczniowie i nauczyciele lubińskich gimnazjów, zainteresowani aktualnymi problemami ochrony środowiska.

Tegoroczne Forum poświęcone było zasobom i ochronie Morza Bałtyckiego. W programie znalazły się:

  • Prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów klas Id i Ie,
  • Konkurs dla uczestników,
  • Poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy IId,
  • Wykład lubińskiego podróżnika p. Sławomira Bieńka „ Z portów Bałtyku na Grenlandię”. Zobacz zdjęcia i artykuł na stronie miasta.Potyczki Językowe
19 marca 2013 odbył się trzeci, finałowy etap „Potyczek językowych” o Puchar Dyrektora I LO. Tym razem pytania z języka polskiego obejmowały zagadnienia z życia i twórczości Henryka Sienkiewicza, z języka  angielskiego natomiast, poza  rozwiązaniem  testu gramatyczno-leksykalnego,  gimnazjaliści musieli wykazać się znajomością życia Wiliama Szekspira.
W dwóch wcześniejszych etapach  najwięcej punktów zgromadziło  Gimnazjum Integracyjne, wyprzedzając  następną w kolejności szkołę o 20 pkt. W etapie trzecim uczniowie Gimnazjum Integracyjnego nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa, zwiększając przewagę punktową trafnymi odpowiedziami z obu języków.
Ostateczne wyniki punktowe ( na 300 możliwych do uzyskania):
I miejsce - Gimnazjum Integracyjne - 249 pkt.
II miejsce - Gimnazjum nr 4 -  220,5 pkt
III miejsce - Gimnazjum Salezjańskie - 215, 5pkt
IV miejsce - Gimnazjum nr 5 – 196,5pkt
V miejsce - Gimnazjum nr 2 – 179 pkt
Zobacz zdjęcia

Drzwi Otwarte

22 marca był dla nas bardzo ważnym dniem, ponieważ "otworzyliśmy drzwi" dla naszych przyszłych uczniów. Drzwi Otwarte rozpoczęły się o godz. 14.00 w auli, gdzie Gimnazjaliści zobaczyli w pigułce to, czego można doświadczyć w "Koperniku". Po części oficjalnej i artystycznej, Gimnazjaliści mieli okazję porozmawiać ze swoimi przyszłymi wychowawcami, a nasi uczniowie pokazali młodszym kolegom szkołę od podszewki:) Dziękujemy za tak liczne przybycie i mamy nadzieję, że się podobało. Teraz nie zostaje nic -  tylko zalogować się na odpowiedniej stronie i do 26 kwietnia podjąć właściwą decyzję - czyli złożyć podanie do "Kopernika":)
Dziękujemy wszystkim naszym uczniom za zaangażowanie:) Zobacz kilka zdjęć.Super Klasa 2013 - trwa!

7 marca odbyła się kolejna prezentacja w ramach Super Klasy. Tym razem szkolny LOszek, a tym razem raczej LOch, zamienił się w mroczną paryską dzielnicę. Było krwawo i grobowo:) Klasa 1f pokazała pazur w swojej "Ciemnej stronie Paryża"!
Zobacz zdjęcia.

Uczniowie klasy 1e zaprosili  wszystkich na piżamowe party  z całą masą towarzyszących imprezie atrakcji! Wygląda, że wszyscy bawili się wyśmienicie - a kto nie był, niech żałuje!
Zobacz zdjęcia
Dzień Kobiet:)

Z okazji Dnia Kobiet składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim cudownym kobietom "Kopernika"!!!. "Chłopaki I LO" przygotowali specjalnie z tej okazji najmodniejszą w ostatnim czasie niespodziankę - zobaczcie same:)


Wielkanoc

Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
dpoczynku w rodzinnym gronie,
oraz słońca i wiosennego ciepła
życzą
                            Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne "Kopernika"


I cały czas czekamy na WIOSNĘ!!!!

Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information