"Nasze" Złote Pióro 2013

5 grudnia 2012 r. odbyła się uroczysta Gala w Sali Wielkiego Ratusza we Wrocławiu, na której wręczono nagrody w ramach VIII edycji Konkursu literackiego "My Polacy - My Dolnoślązacy". Symboliczne "Złote Pióro", czyli nagrodę zwycięzcy otrzymał uczeń naszej szkoły - Patryk Halczak (3g) za pracę "Zmierzch czy ewolucja uczuć patriotycznych." (czytaj tutaj) Opiekunem ucznia była nauczycielka języka polskiego p. Liliana Wiśniewska - Korzeniewicz.
Tegoroczne "Złote Pióro" okazało się dla nas wyjątkowe. Naszym uczniom przypadły również trzy wyróżnienia. Otrzymali je:
Paulina Krzysztoporska (3a) - opiekun p. W. Maćkała, oraz Aleksandra Szymanowicz (3g) i Weronika Frącz (1c), których opiekunem była L. Wiśniewska - Korzeniewicz. Zobacz artykuł w Gościu Niedzielnym.

                                         


W drodze po Olimpijskie Laury!


Uczennice z klasy 3g. Monika Hyży i Katarzyna Zawadzka zakwalifikowały się do II etapu XXXIX Olmpiady Geograficznej. Dziewczyny napisały bardzo ciekawe prace na wybrane przez siebie tematy; Monika z zakresu turystyki, a Kasia z zakresu demografii. Zobacz obie prace  tutaj (ze względu na wielkość pliku praca Moniki podzielona jest na 3 części:) Kolejny etap już w lutym.


Do etapu okręgowego XXXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego zostali zakwalifikowani: Katarzyna Zawadzka (3g), Paweł Utracik (3d),  Michał Rygiel (3g),  Justyna Sito (3g), Martyna Mielniczuk  (3b), Mateusz Górka (3b).


Kolejną uczennicą, która pnie się po olimpijskich szczeblach jest  Jessica Biszczak (2e), która została zakwalifikowana do etapu okręgowego  36 Olimpiady Języka Niemieckiego. Gratulujemy!Mecze Matyczne - dalej w grze!
17 grudnia 2012r. w Polkowicach został rozegrany drugi w tym roku  Mecz Matematyczny. Nasi walczyli tym razem z Zespołem Szkół w Polkowicach i byli nie do pokonania! Wynik mówi sam za siebie. Pokonaliśmy przeciwnika 47 do 2! Drużyna "Kopernika" grała w składzie: Jakub Jaroszewski (2a), Dawid Brzemiński (3b), Wiktor Jędrzejewski (3a), Aleksandra Murdzek (1a), Piotr Grzesiński (2b), Filip Ożga (2a), Adrian Gross (2a), Paweł Tomys (2a), Agata Stańczyk (3c), Monika Urban (3a) oraz Angelika Rzeźwicka (1a). Przypominamy, że w XII Dolnośląskich Meczach Matematycznych nasza szkoła znalazła się w grupie z: I LO w Głogowie, II LO w Lubinie oraz ZS w Polkowicach. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnym starciu!


Sukcesy sportowe!

W dniach 15 - 16 grudnia 2012 r  w Zakopanem odbył się Puchar Tatr, w którym nasza uczennica Agata Ziemiańska (2e) wywalczyła w łyżwiarstwie szybkim złoty medal na 3 km oraz brązowy w wieloboju! Agata uprawia tę dyscyplinę już od 8 lat i nie jest to jej pierwszy sukces. Jednym z ważniejszych osiągnieć jest na pewno brązowy medal w biegu drużynowym na Mistrzostwach Polski na Dystansach. Obecnie zawodniczka MKS Cuprum Lubin przygotowuje się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w Sanoku w dniach 8 - 10 lutego 2013r. Gratulujemy i trzymamy kciuki za Sanok! Zobacz artykuł na stronie miasta.


18 grudnia 2012r.w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego Szkół Ponadpodgimnazjalnych w Szachach. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Martyna Sysak (3g), Tomasz Ilnicki (2e), Tomasz Malec (1e) i Kamil Rogacki (1b) w pięknym stylu pokonała wszystkie drużyny i w lutym 2013r. będzie reprezentować nasz powiat w rozgrywkach strefowych. Dziękujemy i życzymy sukcesów na strefie!


11 grudnia 2012r. odbył się pierwszy etap Mistrzostw Powiatu w Piłkę Siatkową Chłopców. Nasza reprezentacja pokazała się z jak najlepszej strony, wykazując się prawdziwą wolą walki! Dzięki temu zagramy w drugim etapie, na który zapraszamy 16 stycznia 2013r. Dziękujemy za ofiarną grę! Skład reprezentacji I LO:
Marek Pomykała (3e), Oktawian Jurczyk (3c), Wojciech Rutkowski (3a), Maciej Cichosz (3d), Patryk Skawiński (1b),  Bartosz Bicz (1a), Andrzej Gabryjelski (1e), Robert Tarka (2f) i Robert Czerniawski (3a). Zobacz zdjęcia.


10 grudnia 2012r. zostały przeprowadzone eliminacje do Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Dziewcząt. Nasza reprezentacja po zaciętej walce zakwalifikowała się do finału rozgrywek i 15 stycznia 2013r. będzie walczyć o medale. Gratulujemy! Skład reprezentacji I LO:

Szuszkiewicz Karolina (3e), Borsuk Jadwiga (3e), Przydatek Renata (3e), Olech Eliza (3e)’ Masłowska Natalia (2e), Jasiukiewicz Katarzyna (2e), Stanisławska Agata (1d), Bakalarz Paulina (1d), Barchan Nadia (1c)


Gady i Płazy Polski

11grudnia 2012r.  odbyło się ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród w konkursie "Gady i płazy Polski", który zorganizowały klasy 1b i 1d. O zdobytym miejscu decydowała liczba punktów oraz czas pisania pracy. Poziom był wysoki, a laureatkami okazały się same dziewczyny : I miejsce  - Beata Romańska (1d) 30 pkt, II miejsce - Anna Owerko (2d) 30 pkt, III miejsce - Aleksandra Świątek(2d) 30pkt. Była to kolejna bardzo udana inicjatywa w ramach lekcji przedsiębiorczości, w tym przypadku bardzo sprawnie połączonej z lekcją biologii! Zobacz zdjęcia.


O chorobach cywilizacyjnych - czyli trudne sprawy 1a:)

W ramach projektu z Edukacji do bezpieczeństwa dotyczącego zagrożeń związanych z chorobami cywilizacyjnymi, grupa uczniów klasy 1a nagrała "paradokument" o anoreksji. W realizację zaangażowani byli:  Marta Lisowska, Weronika Drozda, Aleksandra Brela, Monika Wolańska, Konrad Niedźwiecki, a całość zmontował Jakub (Jakusz) Szewczyk. Naprawdę świetna robota - zobaczcie sami:)Harmonogram Super Klasy 2013!

19 grudnia 2012r. odbyło się losowanie kolejności klas w tegorocznej edycji Konkursu na Super Klasę I. Prezentacje odbywać się będą od lutego do kwietnia, w czwartki na dwóch przerwach - po 2 i 3 lekcji. Tegoroczny regulamin wyklucza wątek "gastronomiczny" - jednym słowem Super Klasa 2012/2013 będzie ( w końcu!) bez jedzenie i picia:). Harmonogram prezentacji:
21 lutego - klasa 1c,
28 lutego - klasa 1d,
7 marca - klasa 1f,
14 marca - klasa 1e,
4 kwietnia - klasa 1b,
11 kwietnia - klasa 1a..Śledzimy losy absolwentów:)

 

Mamy przyjemność poinformować o kolejnym sukcesie naszego absolwenta - Mateusza Dróżdża, o którym pisaliśmy już dwukrotnie w tym roku. Raz za sprawą nagrodzonej pracy magisterskiej (z dziedziny prawa), a po raz drugi, gdy wystąpił w telewizji w roli prawnika - eksperta od imprez masowych. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że pan Mateusz Dróżdż został mianowany do Stalej Grupy Ekspertow Rady Bezpieczenstwa Imprez Sportowych powolanej przez premiera. Wow! Naprawdę robi wrażenie! GRATULUJEMY i niewątpliwie nie jest to ostatnie słowo naszego absolwenta!Grudzień to świąteczne klimaty!

6 grudnia to dzień, na który czekają wszyscy:) Nic dziwnego, że od rana na korytarzach zaroiło się od Mikołajów i mikołajkowych gadżetów. Bez względu na to, czy klasy postanowiły obsypać się prezentami właśnie w "Mikołaja", czy zaplanowały to na spotkanie przed samymi świętami - atmosfera w szkole była niezwykła. Wszystkiemu towarzyszyła muzyka i słodki stragan z ciastkami. Jak było doskonale widać na zdjęciach!


 

Mikołajki klasy 1b i 1c świętowały nie tylko w szkole! Uczniowie wybrali się do Wrocławia, gdzie kilka godzin spędzili na bożonarodzeniowym jarmarku, a następnie obejrzeli spektakl baletowy "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego w Operze Dolnośląskiej. Atmosfera świąt udzieliła się wszystkim... Świat staje się coraz bardziej barwny i to nie tylko w baśni...

 

7 grudnia 2012r. klasa 2a była na jednodniowej wycieczce w Pradze. Uczniowie zobaczyli m.in. stare miasto, Most Karola, Dzielnicę Żydowską, Złotą Uliczkę oraz Hradczany. W związku ze zbliżającymi się świętami praski rynek wyglądał wyjątkowo w związku z odbywającym się jarmarkiem świątecznym. Pomimo siarczystego mrozu, wszyscy wrócili pod ogromnym wrażeniem tego niezwykłego miasta! Zobacz zdjęcia


14 grudnia 2012 klasy 1e,2f i 3e były na jednodniowej wycieczce w Dreźnie. Uczniowie zwiedzili Galerię Starych Mistrzów w Zwingerze, gdzie podziwiali dzieła wielkich malarzy. Następnie, odwiedzili przepiękny Jarmark Bożonarodzeniowy. Mimo mrozu atmosfera jarmarku była bardzo gorąca, a wszyscy "na własnej skórze" poczuli zbliżające się święta. Zobacz kilka zdjęć.11 grudnia 2012r. trzy uczennice naszej szkoły z  klasy 2a: Magdalena Pizoń, Aleksandra Muszyńska oraz Honorata Marcinkowska odwiedziły przedszkole przy ul. Orlej w Lubinie -  filę Raszówki. Dziewczyny przygotowały zabawy i piosenki w języku francuskim, aby przyblizyć dzieciom tradycje świąteczne oraz kulturę tego kraju. Możliwość śpiewania oraz rozmawiania po francusku sprawiła, że dzieci świetnie się bawiły!


17 grudnia odbędzie się tradycyjny już w "Koperniku" konkurs na najlepszy klasowy piernik - zwany "Wielkim Pierniczeniem". Organizatorzy, czyli Samorząd Uczniowski prosi wszystkie klasy o przyłączenie się do wspólnej zabawy i przynoszenie świątecznych pierników  do kuchni (koło sklepiku) w poniedziałek 17 grudnia przed 8.00. Jak co roku o tym, kto zwycięży w konkursie zadecyduje Jury, w skład którego wchodzą panie sprzątające, pani szatniarka oraz konserwatorzy:) Na zdjęciu przedstawiamy jeden z zeszłorocznych pierników:)
Do 15 grudnia uczniowie wszystkich klas przygotowywali paczki niespodzianki dla dzieci z domu dziecka w ramach akcji charytatywnej "Świąteczna paczka". Byliście w tym roku bardzo hojni, za co w imieniu wszystkich obdarowanych dzieci dziękujemy!Ostatni dzień przed przerwą świateczną jest w szkole zawsze niezwykły. Atmosfera Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku udziela się wszystkim i czuć ją wszędzie. Po klasach rozbrzmiewają świąteczne piosenki i kolędy (śpiewane zresztą w najróżniejszych językach:), a dzień wieńczy klasowe spotkanie przy smakołykach, z prezentami, opłatkiem czy po prostu życzeniami Wesołych Świąt. W auli odbył się Świąteczny Koncert, za który dziękujemy zarówno wszystkim wykonawcom jak i obsłudze technicznej! Szczególnie dziękujemy wykonawcom za występ dla naszych gości - emerytowanych nauczycieli i dyrektorów I LO, dla których wszyscy jeszcze raz pojawili się na naszej scenie, Jak zwykle przed świętami uczniowie zorganizowali kiermasz wyrobów artystycznych, na którym od poniedziałku do czwartku można było kupić oryginalną biżutrię i ozdoby świąteczne - wszystkie wykonane przez młodych artystów "Kopernika". Zobacz zdjęcia i filmową impresję Kuby z wizyty Mikołaja w 1a:)Z okazji  Nowego Roku składamy życzenia wszelkiej pomyślności,
samych szóstek:) i rewelacyjnych wyników na maturze!
Niech rok 2013 będzie rokiem spełnionych marzeń i zrealizowanych postanowień.
Maturzystom życzymy trafnych wyborów i dostania się na wymarzone uczelnie!
Wszystkim życzymy zdrowia i pozytywnej energii na cały nadchodzący Rok 2013!!!
Do Siego Roku!!!


Serwis wykorzystuje ciasteczka. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information